SkyscraperCity banner

1 - 20 of 154 Posts

·
Igor Vinn
Joined
·
8,858 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Кіровоград


Кіровогра́д (до 1924 року — Єлизаветград, у 1924—1934 роках — Зинов'євськ, у 1934—1939 роках — Кірове) — місто в Україні, адміністративний центр Кіровоградської області, центр Кіровоградського району; промисловий і культурний осередок у центрі країни; вузол автошляхів, залізнична станція, аеропорт.
Кіровоград розташований у межах Придніпровської височини, в долині і на берегах ріки Інгул, при впадінні в неї менших річок Сугоклії та Біянки. Площа населеного пункту — 10,3 тисячі га[1]. Населення — 254 103 мешканці (за даними перепису населення України 2001 року), разом з іншими населеними пунктами, підпорядкованими Кіровоградській міській раді — 262 543 мешканці[2].
Стрімким розвитком від середини XVIII століття місто зобов'язане будівництву фортеці святої Єлизавети й вдалому розташуванню. Відтоді відоме як Єлизаветград (український відповідник для Елисаветградъ), місто пережило у середині ХІХ — на початку ХХ століть «золоту еру» — розвивалась промисловість, розквітла культура, зокрема тут був відкритий перший український професіональний театр. Від 1939 року місто стало центром Кіровоградської області. Нині промисловий комплекс 250-тисячного Кіровограда налічує понад 70 підприємств, місто має розвинену соціальну інфраструктуру, численні заклади освіти й культури зі сталими багатими традиціями. Місто цікаве своїм минулим, архітектурним обличчям, видатними уродженцями і мешканцями. Кіровоград — чи не єдиний обласний центр країни, щодо зміни назви й історії, особливо щодо утворення якого не припиняються дискусії в сучасній Україні.

Клімат

Клімат Кіровограда обумовлений його розташуванням у степовій зоні помірного поясу. Середня температура січня складає −5,6˚C, липня +20,2˚C. Середньорічна кількість опадів — 474 мм[1] (у середньому за рік у місті спостерігається 130 днів з опадами), найменше — у березні та жовтні, найбільше — у липні.
Найнижча середньомісячна температура повітря в січні (−15,1 °C) зафіксована 1963 року, найвища (+1,6 °C) — 2007 року. Найнижча середньомісячна температура в липні (+17,6 °C) спостерігалась у 1912 році, найвища (+25,6 °C) — в 1936 році. Абсолютний мінімум температури повітря (−35,3 °C) зафіксовано 9 січня 1935 року, абсолютний максимум (+38,7 °C) — 27 липня 1909 року і 20 серпня 1929 року.
За останні 100—120 років температура повітря в Кіровограді, так само як і в цілому на Землі, має тенденцію до підвищення. Протягом цього періоду середньорічна температура повітря підвищилася щонайменше на 1,0 °C. Найтеплішим за всю історію спостережень виявився 2007 рік. Більшим у цілому є підвищення температури в першу половину року[6].
Переважні напрями вітрів узимку — північно-західні, влітку — південні. Найбільша швидкість вітру — в лютому, найменша — влітку. У січні вона в середньому становить 4,5 м/с, у липні — 3,4 м/с.

Промисловість
За інформацією головного управління статистики в Кіровоградській області, у 2009 році підприємствами Кіровограда реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на суму 3480,1 млн. грн., що становило 51,7% загального обсягу реалізованої продукції по області.
Кіровоград — значний промисловий центр України. Промисловий комплекс міста, що налічує понад 70 підприємств і охоплює 12 галузей[1][24][25], постійно збільшує обсяги виробництва власної продукції, впроваджує сучасні технології та завойовує нові ринки збуту.

Провідна галузь промисловості міста — машинобудування. Продукція кіровоградських машинобудівників широко відома в Україні та за її межами. Це — сівалки, культиватори, гідроприводи та гідронасоси, запасні частини для сільськогосподарської техніки, контейнери для радіоактивних відходів та багато іншого.
Основні підприємства кіровоградського машинобудування:
ЗАТ НВП «Радій» — провідне підприємство з проектування, розробки та виготовлення автоматизованих систем управління технологічними процесами для атомних електростанцій України[1].
ВАТ «Червона зірка» — є флагманом і одним із найстаріших підприємств галузі, було засноване англійськими підприємцями братами Ельворті ще 1874 року. Завод виготовляє посівну, ґрунтообробну та збиральну техніку для агропромислового комплексу.
ВАТ «Гідросила» — виготовляє гідроагрегати для гідросистем комбайнів, тракторів, будівельно-дорожніх та інших мобільних машин.
За радянських часів у Кіровограді працював один з найбільших у Союзі виробників друкарських машинок — завод «Друкмаш» (пізніше «Інвалмаш», закритий у 2000-их), що виробляв друкарські машинки «Ятрань».
Галузь виробництва будівельних матеріалів у місті представлена ЗАТ «Кіровоградграніт».
У структурі промисловості особливе місце посідає харчова галузь, до якої належить 18 підприємств, зорієнтованих переважно на виготовлення хлібобулочних, м'ясних, молочних виробів, олії, майонезу, алкогольних і безалкогольних напоїв та іншої продукції. Провідні з них:
ВАТ «Кіровоградолія» — спеціалізується на виробництві олії. Питома вага підприємства в загальних обсягах виробництва цієї продукції в Україні становить близько 10%.
Промислова група «Креатив» — багатогалузеве об'єднання підприємств, які виробляють високоякісну продукцію на сучасному обладнанні за європейськими технологіями.
ВАТ «М'ясокомбінат Ятрань» — одне з провідних підприємств харчової промисловості України, виробляє близько 200 найменувань продукції (ковбаси і копченості, м'ясні продукти і напівфабрикати, риба, пельмені та вареники). На підприємстві впроваджено систему управління якістю за міжнародними стандартами ISO 9001-2000.
Підприємство громадського об'єднання Асоціації підтримки вітчизняного товаровиробника Фірма «Ласка» — провідний виробник морозива у країні (понад 100 видів), має розгалужену дилерську мережу у багатьох регіонах України та експортує свою продукцію до низки країн СНД та США[1].
ВАТ «Паляниця» — місцевий виробник хлібо-булочної продукції.
Легка промисловість у Кіровограді представлена ВАТ Кіровоградська швейна фабрика «Зорянка», що співпрацює з провідними закордонними фірмами «Монтана», «Реггі Дизайн» та «Ленор Кардьє». Підприємство виготовляє жіночий одяг за дизайнерськими розробками модельєрів цих фірм за схемою давальницької сировини[1].
 

·
Igor Vinn
Joined
·
8,858 Posts
Discussion Starter #6
Нэ, ну ти прикол тянеш. Нафіга таке сюда викладати?:nuts:
Бо більше нічого нема, взагалі, в інтернеті дуже мало будівництва в Кіровограді. А гілку створив, бо це обласний центр та, можливо, нас переглядають кіровоградці, але не реєструються через відсутність гілки.
 

·
Audicted Driver.
Joined
·
5,362 Posts
Там дира як і у Житомирі.
 

·
Igor Vinn
Joined
·
8,858 Posts
Discussion Starter #10
Там дира як і у Житомирі.
Про Житомир я б так не казав, там є будівництво і непогане. І про Кіровоград так я б власне теж не казав, бо я не знаю ситуації з будівництвом там.
 

·
vn
Joined
·
15,792 Posts
хз. я тут в групах вКонеткте пошарив, то якось так невесело...
Але архітектура в місті дуже цікава. Історичний центр має що показати!
 

·
Registered
Joined
·
3,339 Posts
Так, як не дивно, але у Кіровограді в центрі багато старовинних відреставрованих різнокольорових будинків, і вулиці центральні бруківкою викладені..
Здається що у Вінниці Соборна послабше буде...
Ну що ще сказати про Кіровоград?? Здається що це дира...не зручне географічне положення...маленька залізнична станція, чув навіть що немає прямого залізничного сполучення з Києвом...
Про будівництво...бачив що там будували якусь висотку монолітно-каркасну, здається що е менше 16 поверхів...вона у них наче знаходиться на вулиці, що веде до мосту, на пагорбі....якщо знайду те фото, то викладу!!!!
У місті є тролейбус, який щоправда потрохи вмирає...у кращі часи був там з добрий десяток маршрутів, зараз здається тільки 5 маршрутів тролейбусів....більше про це місто нічого не знаю!!!
Ну хіба що стадіон на якому грає їхня Зірка трохи нагадує наш ЦМС, щоправда там пластикові сидіння уже давно по всьому стадіону кругом..
 

·
vn
Joined
·
15,792 Posts
Так, як не дивно, але у Кіровограді в центрі багато старовинних відреставрованих різнокольорових будинків, і вулиці центральні бруківкою викладені..
Здається що у Вінниці Соборна послабше буде...
На Соборній будівлі насправді ефектніші і більш монументальні. Але стан їх, порівняно з Кіровоградом, дійсно гірший.
 

·
Registered
Joined
·
3,339 Posts
На Соборній будівлі насправді ефектніші і більш монументальні. Але стан їх, порівняно з Кіровоградом, дійсно гірший.
Мелв, що скажеш на оце будівництво?
 
1 - 20 of 154 Posts
Top