Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 248 Posts

·
zloderator
2,893 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

predstavio bih još jedan grad iz mog kraja

knjaževac se nalazi na istoku srbije i udaljen je 40km od zaječara. grad ima nešto manje od 20 000 stanovnika i okružen je prelepom i brdovitom prirodom.. oko knjaževca se nalaze poznate planine (tupižnica,stara planina..)

ja lično ne poznajem dobro ovaj grad iako mi je u komšiluku zato evo i par fotki na koje se naleti preko google-a čisto za početak

·
Banned
1,616 Posts
Bio sam u Knjazevcu pre 2 godine, moj dobar prijatelj je poreklom odatle. Jeste da sam ostao kratko ali mi se Knjazevac veoma svideo, veoma je interesantno mesto, pogotovo taj red kuca pored Timoka, centar i mostovi. Defitivno vredi otici!

·
Kosovo is Serbia
5,512 Posts
Tek sad videh temu o jednom veoma,veoma lepom gradicu i vrlo atipicnom po mnogo cemu,a takve najvise volim...:cheers:

Sve pohvale za otpocinjanje teme @marillion,trebaju ljudi znati kakvo blago Istocna Srbija poseduje...

:cheers:

·
Banned
1,616 Posts
Jeste, skroz atipican gradic. Ja nisam znao sta da ocekujem kada sam isao i lepo sam se iznenadio. Centar je veoma interesantan a priroda oko Knjazevca je fantasticna!

·
Kosovo is Serbia
5,512 Posts
Srdjane,e svaka ti se dala,ti mu dodjes kao enciklopedija forografija ovde,da ne kazem fotomonograf'...Bravo!:cheers:
Ta panorama je sa brda iznad grada...

·
Registered
128,252 Posts
Srdjane,e svaka ti se dala,ti mu dodjes kao enciklopedija forografija ovde,da ne kazem fotomonograf'...Bravo!:cheers:
Ta panorama je sa brda iznad grada...
Hvala!:cheers:Imam nekih 30 GB-a slika gradova,pa sam malo "procesljao" arhivu i naleteo na ovo.

Moram da naglasim da mi je krivo sto je cela Istocna Srbija bacena u neki zapecak i da ceo taj region zasluzuje bar jedan Grad od 70 - 80 000 stanovnika.

·
Registered
2,108 Posts
Nikada nisam bio u Knjazevcu ali jako simpaticno i pristojno izgleda na ovim fotografijama.
Ono sto znam je da je taj grad u 18 i 19 veku bio jedan od najvecih srpskih gradova,veci od svih drugih u Istocnoj Srbiji,veci od Kraljeva ili Krusevca u rangu jednog Nisa na primer ali je kasnije poceo da gubi korak zasta ne znam tacan razlog.

·
zloderator
2,893 Posts
Discussion Starter · #10 ·
po ovoj panoramskoj slici sada mogu malo da se snađem gde se šta nalazi :)

evo još nekih slika sa facebook-a

·
Registered
763 Posts
aj da i ja malo pomognem temu - moje slike knjazevca iz novembra 2008. godine! inace, knjazevac je po meni jedan bas fino sredjen gradic, ima sacuvan taj neki starinski smek i prelep kej u centru grada!

·
Registered
763 Posts
^^prethodno na slikama se nalaze gradski muzej i crkva a na sledecim motivi iz gradskog parka, smestenog tik uz svrljiski timok u samom sredistu knjazevca

ova fontana mi je malo gay:lol:

·
zloderator
2,893 Posts
Discussion Starter · #16 ·
nisam znao da je prostor oko crkve sređivan

·
Registered
242 Posts
Imao sam devojku iz Knjazevca on mi rekla da kada je vodostaj Timoka bio dosta vislji odnosno veci isli su camci kroz grad fazon kao u Veneciji.

Lepo mestance pogotovo priroda okolo planine itd Tresibaba mocna planina steta
sto je mesto tako malo.Nadam se da ce da se razvija vise kada bude krenuo zimski turizam na staroj planini.

·
Registered
763 Posts
... knjazevac je grad sav u brdima i jedno od tih brda se nalazi iznad samog centra grada, ispred zgrade SUP-a gde postoji jedan vidikovac odakle sam slikao par fotki...

zgrada suda

ulica u starom delu grada

rodna kuca ace stanojevica - jenog od voje timocke bune iz 1883. godine

1 - 20 of 248 Posts