SkyscraperCity Forum banner

Ладижин | Ladyzhyn | Вінницька обл.

36614 Views 137 Replies 21 Participants Last post by  patriot_ua
2
Ладижин


Лади́жин — місто обласного значення у Вінницькій області. Розташований на правому березі Південного Бугу в місці впадання в нього річки Сільниці за 114 км від обласного центру м. Вінниця (автошлях E50, із яким збігається М12)). Населення — 24033 мешканці (1.08.2011). Залізнична станція. Ладижинська ТЕС. Заводи: ферментних препаратів, консервний. Добування граніту.

Історія

Поблизу Ладижина поселення Ладижин-1 й Ладижин-2 буго-дністровської культури.
Люди жили на території міста дуже давно. При розкопках у сусідніх з Ладижином селах — Харпачка й Кисляк знайдені золоті монети III століття н. е. часів правління римського імператора Олександра Севера.
Першу згадку про Ладижин під 1240 роком помилково ототожнюють з Колодяжином.
У XVI столітті це дерев'яне місто-фортеця Брацлавського воєводства, яке було оточене тридцяти метровим земляним валом. Залишки валу ще й досі збереглися в центрі Ладижина. За Люблінською унією 1569 року Брацлавське воєводство відійшло до Речі Посполитої. Приблизно в ті ж часи, разом з поляками, в місті з'явилися євреї.
Під час повстання під проводом Богдана Хмельницького, у 1648 році козаки полковника Івана Ганжи зайняли місто. А після різні, вчиненої над поляками, козаки зібрали всіх євреїв, пов'язали й наказали прийняти православну віру. Хто відмовився — зарізали.
У ХІХ столітті Ладижин втратив своє військове значення, зате в ньому почала розвиватися промисловість. У 1866 році в Ладижині було побудувано ґуральню, яка стала одним з найбільших підприємств міста. Власником її був дрібний підприємець із євреїв Волько Скляревський, у якого не було спадкоємців, і, коли у 1899 році Скляревський помер, завод перейшов до казни, і, часом — стояв законсервований, часом — здавався в аренду. У січні 1918 року завод був зруйнований, і лише в 1926 році радянська влада відбудувала завод.
Друга світова. Ладижин був захоплений німецько-фашистськими загарбниками, і місто було майже повністю зруйновано. Війська 2-го Українського фронту звільнили місто в 1944 році.
В 1954 році колгоспи ім. Жданова та ім. Леніна було об'єднано, і на їхній основі утворено колгосп «Росія». Навесні 1968 року почалося будівництво, як на той час, однієї з найпотужніших в країні електростанцій, а у 1969 році — завершено. В тому ж році дав першу продукцію автоматизований бетонний завод.
У 1973 році Ладижин став містом, а в 2001 — містом обласного значення.
У серпні 2002 року, рішенням Ладижинської міської ради було створено Комунальне підприємство Радіокомпанія «Лада».

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/Ладижин
See less See more
1 - 20 of 138 Posts
39

Ладижин достатньо молоде місто і містом як таким воно будувалось завдяки будівництву Ладижинської ТЕС (раніше ДРЕС) та створення водосховища яке має довжину 40км та максимальну ширину 1,2 км.

Пляж на березі водосховищаЦентральна площа міста

Молодь відпочиває

Це вже інше досить популярне місце відпочинку

Фонтан

Якесь святоТЦ ЄвропейськийХтось побажає приїхати є доволі класний мотель в якому бар, ресторан, та саунамотель біля самого Південного Бугу та пляжу (але і біля ТЕС)


На сьогоднішній день в місті та за його околицями ведеться достатньо інтенсивне будівництво житлових будинків , птахокомплексу "Вінницький бройлер" більш відомого як "НАША РЯБА" , та "Комбікормовий комплекс "Ладижинський"
Будинок для працівниківще один

Будівництво комплексу літо 2011Ладижинська ТЕСВид на місто з труби ТЕС(висота кожної 220м)


Природа довкола(побратим польське місто КОЛО на березі Балтійського моря)
See less See more
asparagus91
Бля я поки писав ти вже все попереносив:lol:
" У серпні 2002 року, рішенням Ладижинської міської ради було створено Комунальне підприємство Радіокомпанія «Лада» "

Доречі в нього є сайт і його можна слухати он-лайн , хоча я не раджу
http://www.lada-fm.com.ua/ :lol: :eek:hno:
asparagus91
Бля я поки писав ти вже все попереносив:lol:
нічого, я зараз видалю те))
^^ Дякую за тред:cheers1:
Нема за що)
О как кстати - еду в командировку сюда :)
чисто, ухожено, симпатично
:cheers:
Благоустройство хорошее, наверно лидер в Винницкой области по благоустройству, хоть Жмеринка тоже довольно благоустроенный город.

А вот этого даже Виннице не хватает, только на самых оживленных улицах, и то, далеко не везде:

See less See more
Чем меня поразил этот городок - своей чистотой. Урны каждые 50 метров, и не только вдоль больших дорог, но и даже во дворах.
Респект мэру!
Природа навколо Ладижина
клас! А там Степашки, шашлики і усьо такоє!:cheers:
1 - 20 of 138 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top