SkyscraperCity banner
1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Пошто видим да нема представника Лознице, тај сам сада.

Градић Лозница је седиште истоименог града. Налази се у Мачванском Округу, у Региону Западне Србије. Да се разумемо одмах, овде се уместо општина користи град, јер је тако заведено, и значи територија целе старе општине Лозница сада је територија града Лознице, са насељем Лозница и свим другим мањим местима и селима. У даљем тексту, за муниципал ћу користити општина а за насеље Лозница град.
Град Лозница налази се у подножју планине Гучево (779 м) у близини границе са БИХ (РС), и наравно, уз десну обалу Дрине.

Град Лозница има 19.572 становника а општина има 84925 пописаних лица по прошлогодишњем попису (2011).
Занимљивост је да је Лозница била први ослобођени град од окупатора у другом светском рату, 31. августа, 1941.
Недалеко од центра града налази се родно место Вука Караџића, великог реформатора српског језика и правописа.

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Мало из стана :)

Димњаци ''Вискозе'' :)

Босна у даљини :)

У близини Гучевска Улица, а у даљини планина Гучево :cheers:

Електро дистибуција

Поглед на Лозничко Поље

Занатски центар Слога (мислим да више од 65 посто простора није у употреби)

Брањево, Република Српска (највећи зум)

Вискоза, погледа ка Дрини и Босни

Фабрика кондиторских производа ''Нели''

:cheers:

·
ShoppingStadt 0-24h
4,180 Posts
Dobro došla :cheers2:

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)

Војвода Степа, и топ, место одакле ће бити мој следећи фото-допринос овом форуму. :cheers:

·
Registered
16,375 Posts
Dobro dosao nadam se da ces nastaviti sa slikama i odravanjem teme.Mene interesuje kakvo je stanje sa industrijom pogotovo sta je ostalo od viskoze da li se ista proizvodi iz njenog asortimana vise.Neli ima dobrog zele zeku

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Dobro dosao nadam se da ces nastaviti sa slikama i odravanjem teme.Mene interesuje kakvo je stanje sa industrijom pogotovo sta je ostalo od viskoze da li se ista proizvodi iz njenog asortimana vise.Neli ima dobrog zele zeku
Само један мали део ради, мислим да су неки Холанђани купили неки блок Вискозин, али сада је ту занемарљиво мало људи запошљено. Италијанска компанија Golden Lady има своју фабрику женских чарапа у Лозници и тренутно запошљава око 600 радника, а треба се гради још једна њихова фабрика, одмах поред ове постојеће. :cheers:

Наравно, трудићу се да што више одржавам тему, а пошто волим да фотографишем, биће слика редовно :)

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Са Шанца се пружа леп поглед на град, само што то не може прећи у оригиналу на слику..

ОН ме све време посматра:

Случајно сам приметио на увеличаној слици, да ми је црква упала у доњи празан правоугаоник на топу ^^

При повратку кући, нова црква на Лагатору

:wave: :cheers:

·
Дреница
15,982 Posts
Добродошао :cheers:

Како стоји Лозница са градилиштима?

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Добродошао :cheers:

Како стоји Лозница са градилиштима?
Па могу ти рећи лепо, увек се нешто гради. Само, не знам да ли си мислио на стамбене или неке друге објекте ? :cheers:

·
Дреница
15,982 Posts
И на стамбене и на остале, могао би да отвориш тему Лозница у Шумадија и запад ако мислиш да има материјала... :)

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #13 ·
И на стамбене и на остале, могао би да отвориш тему Лозница у Шумадија и запад ако мислиш да има материјала... :)
Па да ти кажем, у задњих пар година се градило баш (у односу на број становника, скоро да се није променио од '91), пар стамбених зграда, кружни ток и околина њега, старе зграде једноспратнице и двоспратнице су надограђиване и реновиране, радили су се магистрални путеви, тротоари, паркови, базен, припрема целог насеља Лозница 2, црква..
Има и тренутних радова, па ћу да сакупим неких материјала, али у главном, веома много сам пропустио. :cheers:

·
волим Ср
1,453 Posts
Добродошао....;)

Е сад пуно ме тога занима,нарочито око ових података о насељености саме градске зоне, рече ти 19000 и нешто?!
Па колики дио улази у саму градску зону површине општине/града Лознице?
Доста пута сам био у Лозници и не знам мени се чини да има далеко више становника,а немогуће да има мање становника,мсм на град од Зворника?!

Додуше ни код нас тог пописа није било,ал цијеним да близу 30 000 живи у граду.

И да, Лозница ми је онако симпатична,она урбана зона,тј. центар је лијеп,те онај трг велики, у лозничком пољу имам и родбине.....

·
Registered
24 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Здраво друже, сам град има тих 19500 становника, и то је онај ужи део Лознице, без предграђа. Са предграђима, Клупци, Лозничко Поље, и још 4 мања , који се рачунају у ту неку градску зону . Лозница има око 40000 људи. На сам град, спада мали проценат површине општине која има 84925 пописаних лица.
А сигурно си стекао тај утисак због Л. Поља или Клубаца, али они се не рачунају у ову бројку од 19,5К већ само 4 градске заједнице.
И да, сречиван је град, али нзм на који трг мислиш, онај трг је био на месту садашњег великог кружног тока.
:cheers::cheers:

·
волим Ср
1,453 Posts
Аха, вјероватно је то тај трг у питању ;)

Свеједно,мислио сам да је и сама општина тј. град по закону, насељенија.....

Опет кажем сама градска зона је доста пријатна,шира од Зворника (што није тешко бити) и стварно ок средина,онај Дом Културе итд....

Знам за лозничко поље,али приликом питања сам мислио на искључиво градску зону ;) због тога ме и чуди да у њој живи мање од 20000 ;)

1 - 17 of 17 Posts