SkyscraperCity banner

6401 - 6420 of 6492 Posts

·
Registered
81 Posts
Вбийте схожий запит в гугл і пробуйте крім результатів, які тотожні вашому світогляду, розглядати інші результати, потім можна спробувати дійти до книг, тлумачень і т.д.. А ще краще взагалі просто прийняти Його (Бога) як константу і Його заповіді "по рельсі" - по аналогії фізичних законів. Ви ж не задаєтесь щодня питанням, а чи кипить сьогодні вода при 100 градусах чи може вже менше, на якій висоті над рівнем моря я знаходжусь для прийнятної температури кипіння. Бо вам потрібен чай, просто чай в даний момент. Усе інше як і багато чого навколишнього, ви сприймаєте як константу. Таких констант без пояснень в науці безліч. Тим не менше ви її не відкидаєте через те, що вона вам непояснює чому так. І якщо будете мислити трохи відмінно, дійдете до Парі Паскаля, в тій логіці, що "передбачу но я для себе план Б, про всяк випадок", про план "А", я й так уже знаю. Ми тему релігії почали, наскільки пригадую із зауваження Jamesa коли говорили про євроцінності та задньоприводних. Типу, що це тільки (або переважно) в релігії їх хейтять, усім іншим норм, і навіть в науці вони швидко знайшли необхідний теоритичний (бо практичний кульгає) базис. Так і почалось для чого та релігія з похідними. Тому ми не фанатики, він чи інші форумчани щось запитував (є), щось наводить, в свою чергу наводиться дещо у відповідь, не більше. Нікого ні в чому не переконюємо, не нав'язуємо, обмін думками. Це "Львівська кава" на вільну тему. Зрештою, можна й функцію відображення постів окремих людей відключити ніби, якщо нецікаво. Та і я так і не отримав ніяких конкретних зауважень у чому ж все-таки така шкода релігії? Без 10-ки, 20-ки на тацю, що зрештою ніхто не заставляє давати. Де якісь реальні деструктивні процеси (про часи середньовіччя та спалення деяких вчених частково згадано у відео вище, як і "гальмо прогресу", це не аргумент)? В чому недолік конкретно заповідей?

·
Unregistered user
2,222 Posts
Та і я так і не отримав ніяких конкретних зауважень у чому ж все-таки така шкода релігії?
Шкода релігії в тому, що нею легко маніпулювати у власних цілях. В середньовіччя це був елемент керування масами. Натомість зараз маси керуються в тому числі контекстною рекламою, зомбоящиком і тд.

В релігію фактично немає порогу входження. Багатьом церква замінює самореалізацію. Можна не мати освіти, не мати професії, бути поганим спеціалістом, не зробити жодного винаходу, не впливати на економіку і добробут людей, натомість бути знавцем біблійних оповідань (хоча і це не обов'язково) і вважати себе при цьому самореалізованою особою. Людина може абсолютно нічого не знати і не вміти, але вважати себе верхівкою еволюції через момент знання релігійних і церковних канонів. Це підміна понять і це описує Стів Павліна. Ну і звичайно правдивими є його твердження що релігія - це аутсорс мислення, коли мислять за тебе. Я не заперечую що є люди які здатні мислити і при цьому цікавитись релігією. Але таких декілька відсотків.

Це як мамаші, чомусь всі хто народив і виховав дитину вважають себе мега-спеціалістами-педіатрами. Хоча так абсолютно не є, але ж спробуй їм скажи що більшість з них робили все неправильно і з ризиком для дитини.

Чим більше буде еволюціонувати суспільство, тим більше речей буде спростовуватись і тим більш дивними будуть виглядати релігії у своїй незмінності. Зрештою наука може наблизитись до певних відкриттів, які поставлять християнство (та інші релігії) під питання.

·
Registered
199 Posts
Шкода релігії в тому що всякі попи і інші месії впарюють людям свою думку. Люди вірять бо це ж божі посередники ніби.

·
Unregistered user
2,222 Posts

Достатньо оце подивитись. Це жертви релігії, якісь відброси

·
Unregistered user
2,222 Posts
Якщо б бог був, то зявитись він мав би цього року.
Так він і з'явився. На варті писали же коронавірус це наша кара тощо

Це ще одна проблема релігії. Бо замість того аби розібратись в питанні яке ще немає відповіді, людина просто посилається на "це так бог зробив\вирішив" і тому еволюція не відбувається. А потім ці ж люди плюються на погану державу і політиків. Ну так йопт, замість розвитку особистості і, як наслідок, суспільства, все що вони робили - це молились і не пробували розбиратись в питаннях які потребували вирішення. Найбільш релігійні держави чомусь серед бідних. І чого б це? Чому бог не допомагає?

·
Registered
2,103 Posts
Релігія – це Головне зло

·
Registered
81 Posts
Натомість зараз маси керуються в тому числі контекстною рекламою, зомбоящиком і тд.
Самі ж і відповіли на своє німе запитання, ви і я до речі теж серед тієї маси. Попри політехи, Стенфорди та Гарварди. Ми цивілізована, "розумна" біомаса, яка хаває рафіновану їжу з купою добавок, і думає, ба, іноді стверджує - що виробники дбають, щоб ми не ходили голодні. Маса стверджує, що останні дбають також і про здоров'я. Чого варте маркетингове "фрі глютен", дієтичне, діабетичне, ДИТЯЧЕ харчування та інші маячня. Скільки сумішей впарюється в перші дні життя новонароджених замість грудного молока "бо не прикладається", бо, бо, бо... Виробники ж насправді дбають виключно про власну кишеню і нас, споживачів важко назвати розумними, а це те чим власне найбільше кичаться в порівнянні з будь-яким світоглядом (релігійним зокрема). Ми давно ще й страшно лінива біомаса. Яка розучується думати день за днем. Яка думає, що перемогла релігійну темноту, а сама мечеться від одного катаклізму (техногенного зокрема), до іншого. Дресирована масками та соц. дистанцією - сліпа віра в ефективність цього проти респіраторного захворювання, хоча реальність кожен день показує інше, потім ше якусь фігню придумають, і повірять, чому б і ні.. Це розумно? Де тут розум? Ми давно зомбаки, які читають "останні новини", завжди на пульсі, а толку ніякого. В одній із тем, раніше публікувались
і коментар
як "нелюдський контент". І до того, і тепер у світлі набудованого, і так поважно обговорюваного багатьма учасниками форуму, це ж усе кругом нелюдський та неякісний контент. Це продукт тої фінансової ненажерливості і того "розуму" виходить? Бо якщо для вас норма сьогодні 9 поверхів, завтра 16, то за тиждень 40 буде норм. Адже з'являться відповідні "дослідження", що соціалізація (дебілізація) так ефективніше відбувається чи що на верхніх поверхах повітря чистіше (яке самі ж і засрали). Он чувак з вібраціями бореться бідолаха. І які поради "розуму", який спершу набудував так (і зараз будує), а потім радить "продавай та втікай". Також коли ти живеш у чоловійнику й не знаєш хто твій сусід в сусідній квартирі - то це нормально? Це ж барокамера із психологічними наслідками згодом. Тут теж релігія винна? Чи так має бути, так "по розумному"? І не тільки в "релігійній" Україні так, а і в "багатеньких атеїстичних капіталістів" таке лайно дуже часто трапляється. Розум, розум, оди розуму. Це лише банальні приклади того "цивілізаційного" розуму. Якщо покопати глибше, то від тієї непросвітньої дурості, яка завжди очолювана наживою, кількісно можна очманіти. Взагалі-то, неодноразово приводились в приклад вчені з релігійним світоглядом (полистайте вище про еволюцію), в крайньому випадку, можете нагуглити. Вони для вас одного з другим хто? Дурні? Бевзі? Довбні неотесані? Ці суб'єктивні думки та самовпевненість - дуже вже силувано виглядають. Перш ніж щось конструктивно критикувати, слід хоча би детально ознайомитись. Аналізувати релігію з розповідей баби Галі та відео дядька ютуба - таке собі заняття, і лише свідчить про не дуже розумний підхід до цього.
Мені дуже смішно читати "немає порогу входження". Як вже казав вище про солодке. То попробуйте увійдіть, якщо так легко, поживіть хоча б тиждень-два з якимось настановами, правилами, просто для експерименту. Зосередьтесь на тексті якомусь пропонованому, обдумайте, осмисліть.... попробуйте не обїстись, або не відкрити інформаційне джерело хоч день-два, не зайти в ФБ або хоча би на форум. Та ви вовком завиєте від того як це складно. І це тільки вершки, тільки ясла. Що говорити про вік школи в релігії чи університет.

·
Registered
81 Posts
Найбільш релігійні держави чомусь серед бідних. І чого б це? Чому бог не допомагає?
Та бо про це прямо і сказано коли диявол узяв Ісуса на дуже високу гору і там, в одну мить, показав Йому всі царства світу, їх блиск і славу, і сказав: "Це все Тобі дам, якщо, впавши, поклонишся мені". Чітко і зрозуміло. Незрозуміло хіба для того, хто ще не второпав, що його квартира, тачка, бабоси, бізнес можуть вкрасти, видурити, перепродати з аферою, жертись неподільно через заповіт потім (якщо є нащадки), зітліти, вкритись грибком, згоріти, вибухнути або бути підточене міллю чи шкідниками... а тренований, накопичений інтелектом як флешка мозок (навіть найбільших вчених) - впасти в хворобу альцгеймера, паркінсона, страждати на атеросклероз чи просто скочуватись в рівень дитини. І це все ще задовго до смерті, ще під час того "продуманого та розумного" життя. Ваша ціль зрозуміла, ви вже озвучували. Насолоди тут і зараз. Що ж, насолоджуйтесь. Щоб ця релігійна дискусія не затьмарювала насолоди, її теж варто припиняти. Життя і час розставить пріоритети)

·
Registered
7,824 Posts
Бачу тема активна і досі)) Ну що ж, продовжимо..

Ну і ще, церква ж ніби пропагує нормальну сім'ю (і оця роль є правильною), але ж про яку тоді сім'ю йдеться у випадку з Ісусом? Батька в нього не було. Тобто зараз буде репліка що він син господній. Але ж бог створив всіх нас, тому ми якби всі господні діти. Нє, не канає.

Ви забули про Йосифа? "Йосифе, сину Давидів, не бійся прийняти Марію.." Саме Йосифа було покликано стати земним батьком для Ісуса.

Якщо це реально непорочне зачаття, то якось воно взагалі не клеїться. Тобто якби зробили тест ДНК Діві Марії і Ісусу, то що би показали результати? Взагалі щоб народився син, потрібна Y-хромосома, якої у жінок немає...
Так і жіночої хромосоми у Марії не було би,якби не було дано Богом. Отже,зробити так,щоб в Ісуса була Y-хромосома - не проблема для Бога.
Може пояснити хто такий "Бог" і як він видавав ті "Закони"? По рельсі передавав? Чи як?

Через святих,яким зявлявся..через пророків,апостолів...

В релігію фактично немає порогу входження. Багатьом церква замінює самореалізацію. Можна не мати освіти, не мати професії, бути поганим спеціалістом, не зробити жодного винаходу, не впливати на економіку і добробут людей, натомість бути знавцем біблійних оповідань (хоча і це не обов'язково) і вважати себе при цьому самореалізованою особою. Людина може абсолютно нічого не знати і не вміти, але вважати себе верхівкою еволюції через момент знання релігійних і церковних канонів.
Кожна людина особлива і ніби пазл,для чогось потрібна. Головне добре,сумлінно виконувати свою роботу. Комусь створити ферму з вирощування слимаків,комусь винайти електродвигун,а комусь бути неписьменним і сліпим,але плести кошики і співати балади під пальмою... Сама ерудиція не зробить людину щасливою і потрібною.

Чим більше буде еволюціонувати суспільство, тим більше речей буде спростовуватись і тим більш дивними будуть виглядати релігії у своїй незмінності. Зрештою наука може наблизитись до певних відкриттів, які поставлять християнство (та інші релігії) під питання.
І так має статися. Релігія "виходить/вийде з моди", а трендом стає гріх, бажання бути "верхівкою еволюції" Потім залишеться мало віруючих,яких будуть переслідувати. В Біблії,до речі, описано кінець світу.

Найбільш релігійні держави чомусь серед бідних. І чого б це? Чому бог не допомагає?
Це відбудеться згодом. Думаю в планах Божих визволити спочатку їх духовно.

Достатньо оце подивитись. Це жертви релігії, якісь відброси
"Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити "мудрих". Бог вибрав слабких, щоб засоромити сильних"
Це для вас, (високоінтелектуальнодужерозвинутих снобів, зарозумілих і саркастичних) ті простодушні - "відброси", для Бога - вони такі ж люди, вінець його творіння.

Релігія – це Головне зло
Гординя - головне зло. Корінь зла. (..все сам здобув, немає ніякого Бога..в нього вірять нереалізовані невдахи, довірливі та тупі,які дозволяють щоб ними керували....)
Що ви відчуєте,коли вам скажуть,що "Ти сам по собі - ніщо" і всі твої таланти,інтелект - дано тобі Богом. Це вас всередині не буде злити? Ось так люди і відійшли від істиного Бога, бо захотіли бути самі богами і так вперто заперечують існування Творця,бо думка "ті мавпи так і залишились мавпами,а я тепер "верхівка еволюції" дуже тішить самолюбство...
"заметушилися в своїх мудруваннях, i затьмарилося нерозумне їхнє серце; називаючи себе мудрими, збожеволiли"... "Мудрими вони вважали себе, мислячи, що їх самих достатньо для всього"

·
Unregistered user
2,222 Posts
Самі ж і відповіли на своє німе запитання, ви і я до речі теж серед тієї маси. Попри політехи, Стенфорди та Гарварди. Ми цивілізована, "розумна" біомаса, яка хаває рафіновану їжу з купою добавок, і думає, ба, іноді стверджує - що виробники дбають, щоб ми не ходили голодні. Маса стверджує, що останні дбають також і про здоров'я. Чого варте маркетингове "фрі глютен", дієтичне, діабетичне, ДИТЯЧЕ харчування та інші маячня. Скільки сумішей впарюється в перші дні життя новонароджених замість грудного молока "бо не прикладається", бо, бо, бо... Виробники ж насправді дбають виключно про власну кишеню і нас, споживачів важко назвати розумними, а це те чим власне найбільше кичаться в порівнянні з будь-яким світоглядом (релігійним зокрема).
Перефразую. Вибачте, вирвалось )))

Самі ж і відповіли на своє німе запитання, ви і я до речі теж серед тієї маси. Попри католицизм, християнство та мусульманство. Ми релігійна, "духовна" біомаса, яка читає літературу з купою цитат, і думає, ба, іноді стверджує - що священники дбають, щоб ми не ходили непокаяні. Маса стверджує, що останні дбають також і про духовне здоров'я. Чого варті церковні пости, стримування та інша маячня. Скільки молитов впарюється в перші дні життя новонароджених замість вакцинації "бо не можна показувати непохрещеного", бо, бо, бо... Церковники ж насправді дбають виключно про власну кишеню і нас, паству важко назвати спасенними, а це те чим власне найбільше кичаться в порівнянні з будь-яким світоглядом (науковим зокрема).

Але я думаю ви побачили суть

ІнкІнк, я не хочу сказати що релігія і бог це видумка. От ви маєте виважену власну думку, з якою можна погодитись, або не погодитись. Але ви її маєте і з вами можна дискутувати. І це класно! Але я про те, більшість людей які цікавляться релігією не є там за покликанням - вони тимчасові пасажири. І я думаю що масова релігія саме для цього і була створена.

От вам аналогія.

Автомобіль - це зручний засіб пересування. Але з іншої сторони - це бізнес автовласників, які впарюють автомобілі як престижну річ навіть тим кому це не потрібно, а потім доють людей запланованим застаріванням

Висновок: лише достойні можуть в релігію. Не церкву. Остання - для всіх бажаючих і тих хто в тренді ) З метою керування звісно ж

·
Unregistered user
2,222 Posts
Так і жіночої хромосоми у Марії не було би,якби не було дано Богом. Отже,зробити так,щоб в Ісуса була Y-хромосома - не проблема для Бога.
Розумієте, ви можете будь-що пояснити таким чином. Там ще більше цитат у вашому меседжі можна дати. Бо так - це не відповідь. Аналогію я наводив - мусульмани вбивають людей з словами Алах Акбар. Релігія дозволяє вбити людину і пояснити цей вчинок, його велич так би мовити. А далі стадо починає вбивати людей заради релігії, бо вона це не заперечує ніби. Людина з логічним складом розуму може припустити що дана релігія і була створена для того, аби запустити і підтримувати процес вбивства. Але при цьому ж, вірити в Алаха можна. От тільки вбивство - це не віра, це просто бути в тренді і загинути зарад релігійних примх

Я вже питав ІнкІнка. А що би сталось якби він народився і виріс десь от в тих краях. Чи дійшов би він до християнства? Чи вважав би що аллах акбар це вершина? Питання риторичне і стосується більшості вірян конкретної релігії\церкви\держави\території.

·
Registered
81 Posts
Але я думаю ви побачили суть
Думаю недоцільно проводити паралелі. Віра - це тверде переконання без доказів. Іншими словами віра в достовірність гіпотези без прагнення перевірити, не шукаючи факту з протилежного виміру (матеріального), не конструюючи приладу для вимірювання і т.д. Наявність факту, доказу - це вже не віра, а знання. В цьому й основна різниця. Я вам навів приклад реального, його можна пощупати тут і вже світу, ви ж порівнюєте з духовним, застосовуючи ті ж критерії. Та й навіть ці критерії не характеризують в повноті релігію.
Чого варті церковні пости, стримування та інша маячня.
І справді, чого варті? Чи не будь-яка дієта, в т.ч. рекомендована лікарем або фітнес-тренером - це легке відлуння посту? Чи не закликають виключно світські психологи до "дня тиші", "вимкни гаджет", "інформаційного розвантаження"...? Ще одне відлуння посту. Щодо стримування - будь-що (секс, їжа, робота, майно...), позбавлене міри, йде на шкоду, загальновідомий принцип. Інші (жорсткіші) ступені стримування, в релігії - призначені для більш інтенсивної боротьби зі своїми пристрастями, та однією з найголовніших - гордістю, це вищий ступінь тієї філософії, зараз її не розглядаємо. Тому я не бачу тут жодної шкоди, якщо застосувати власне ці практики у звичайному світському житті.
Але я про те, більшість людей які цікавляться релігією не є там за покликанням - вони тимчасові пасажири. І я думаю що масова релігія саме для цього і була створена.
А що тут дивного? Romashka01 дуже правильно підмітив:
"Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити "мудрих". Бог вибрав слабких, щоб засоромити сильних"
Це для вас, (високоінтелектуальнодужерозвинутих снобів, зарозумілих і саркастичних) ті простодушні - "відброси", для Бога - вони такі ж люди, вінець його творіння. Для вас, схоже, релігія - це якась цікавинка, філософія з нетиповою головоломкою, з якоюсь особливою естетичною аурою, яку можна осягнути лише на певних ступенях. Ви думаєте, що ці ступені притаманні обраній когорті людей. Це як згадані вами вінілові пластинки - (щоправда не пригадую репертуару) ну не всі ж слухають до прикладу Шопена, Баха або Скорика, не всім "дано" бути естетами. Черні - попса, чи народні. А "достойним пошановувачам" - краще, елітніше. Релігія ж, вище від цього. Тому й прості, малограмотні рибалки - згодом ширять слово Боже. Не еллінські чи римські філософи, не книжники, фарисеї чи саддукеї, а саме прості. Коренем релігії є любов, а не інтелект, серце а не раціональний мозок. Ви ніколи незнаєте хто і як саме в житті допоможе вам коли трапиться якась прикрість. Парадоксально, саме наші повсякденні ідейні "вороги", так звані "відброси", чи доходяці бабульки з дідульками або ще хтось, можуть нам допомогти. Викликати швидку, перевязати рану, подати ковток води, чи просто вчасно підхопити непритомно падаючого на землю. Так і в церкві. Вона і не заперечує, що кличе всіх. Як у притчі про весілля. Де кликали обраних готей, а вони почергово відмовлялись. Потім було сказано йдіть на роздоріжжя, кличте кривих, сліпих, калік, раз перші не оцінили (дуже часто це інтелігенція, гордовита еліта), то оцінять другі, потім, після смерті.
Один ерудований духовний письменник, монах, який за життя глибоко ознайомився з різноманітними філософіями, світоглядами вірно підмічає, цитую: "Інтелігента лякає перспектива переходу в Церкву, оскільки він бачить в ній чуже для нього середовище. Він боїться втратити "поле" власної інтелектуальної активності, боїться залишитись без своєї символічної мови і бути ніби в порожнечі. Підсвідомо, інтуїтивно, з кожним прожитим роком, відчуваючи оманливість, несправжність свого життя, трагічність свого душевного стану, інтелігент в той же час боїться розпрощатись із брудною мантією своїх пристрастей. І намагається себе виправдати в тому, що він ніби християнин (по світськи добра, чуйна людина) в серці, що він кращий християнин, ніж ті, хто регулярно ходять в храми. Для інтелігента Церква - це не світло, яке лиється з вічності, не благодать, яка наповнює радістю душу, а надзвичайно обтяжуюча система законів, уставів та заборон. Тому він дивиться на двері храму, як на ворота в'язниці. Людина є те, що вона їсть. В контексті "інтелектуальної поживи для мозку", для інтелігенції це праці солідних вчених по філософії, літературознавству, мовознавству... які своїм об'ємом можуть придушити свідомість людини. У енциклопедистів-ерудитів, на жаль, є загальна ознака: багатство накопичених фактів і духовна порожнеча. Там - не висвітлені духовні основи історії, там немає опорної думки, там - тільки купи фактів та їх індексація. Ці факти вчені намагаються штучно розташувати по векторах своїх гіпотез і заповнити ними сухі русла своїх концепцій, ці примітивні, куці, нерідко вульгарні концепції в гегельянсько-марксистській та інших упаковках для цензурних "воріт". В цих книгах - відшліфована до блиску мова, натренована в полеміках свідомість, але мало тієї мудрості, яка бачить причини та суть подій. Ерудити в більшості випадків схожі на супутники, які обертаються навколо зірок німецької чи французької філософії. Із свого туманного космосу вони намагаються "сфотографувати" історію землі. Цими творами просоченими духом матеріалізму і кастової зневаги до Церкви, сучасна інтелігенція отримує ін'єкції атеїзму. В процесі навчання секуляризується (звільняється від релігійного впливу) її менталітет. Ерудиція для інтелігенції - аналог гіпнозу, який паралізує творче мислення і створює психологічні комплекси". Кінець цитати.
Ми ніколи незнаємо хто і ким буде. Хто досягне якихось висот в релігії, розвитку, яку роль ця миршавенька людинка може зіграти в моєму житті. Тому пускати туди лише деяких - суперечить самому вченню. Зрештою, коли описується про завершення цього світу, то в останні роки і в церкві може бути небезпека. Але зараз не мова про часи апокаліпсису. Церква - це не фізична споруда, а зібрання однодумців. Важливим у релігійному, християнському житті є таїнства, які відбуваються виключно у церкві спеціальними особами. І про це давно було написано. Колись це було окреме коліно Ізраїля - Левити, коліно священослужителів, потім равини (під час іудейства), потім апостоли та їх спадкоємці - єпископи та священство. Таїнства є різні, серед них сповіді, покаяння та причастя. Останнє, причастя займає головне, центральне - місце в церковному богослужбовому колі і в житті зокрема (конфесійно можливі розбіжності) Православної Церкви. Православними християнами людей робить не носіння натільного хрестика і навіть не те, що над нами колись було здійснено хрещення, але православними християнами ми стаємо, коли починаємо жити у Христі і брати участь в житті Церкви, в її таїнствах. Церква та релігія - нерозривно звязані, хоча остання для вас чомусь іноді буває "класна", очевидно як сепарований якийсь субпродукт. Євхаристія ще тому є найголовнішим з семи таїнств, що зображує жертву Христову. Господь Ісус Христос приніс за нас жертву на Голгофі. А без жертви та воскресіння немає змісту в християнстві взагалі.

·
Registered
81 Posts
Я вже питав ІнкІнка. А що би сталось якби він народився і виріс десь от в тих краях. Чи дійшов би він до християнства? Чи вважав би що аллах акбар це вершина? Питання риторичне і стосується більшості вірян конкретної релігії\церкви\держави\території.
Незнаю якби було. Я вище зазначав, що не всі, хто зветься християнами чи вважають себе релігійними людьми - спасуться. Малограмотні, неосвічені та "непросвічен" аборигени чи якийсь загублений потомок Селькірка (прототипу Робінзона Крузо) з колишнього острову Мас-а-Тьєрра, до яких не дійшли місіонери і які ніколи немали можливості тримати в руках Біблію - будуть судитись по так званому закону совісті.
Процитую з ресурсу.
«Людям призначено вмерти один раз, а потім суд», - каже нам Біблія (Євр. 9:27). Що ми знаємо про майбутній суд Божий? І мало і багато. Мало, бо Писання не пояснює в подробицях, як це станеться. Багато, тому що нам дано головні принципи, за якими суд буде вершитися.

«Ті, які, не маючи закону, згрішили, поза законом і загинуть; а ті, які під законом згрішили, приймуть суд за Законом », - пише апостол Павло (Рим. 2:12). Ми бачимо, що на суд постануть взагалі всі люди - християни і язичники, віруючі і невіруючі, ті, які мали будь-який релігійний закон над собою і ті, які немали. Суду Божого не уникне ніхто. «Пришестя Сина відноситься одне до всіх, і Він є Суддя і Роздільник віруючих і невіруючих, бо віруючі по своєму бажанню творять волю Його, і невіруючі по своїй же волі не приступають до Його вчення», - читаємо у святого Іринея Ліонського [1] .

Чому «ті, які, не маючи закону, згрішили, поза законом і загинуть»? Тому що «Справа Закону, написана в серцях», - пояснює Павло (Рим. 2:15). Докази? Про це «свідчить їм сумління та їхні думки, що то осуджують, то виправдують одна одну» (Рим. 2:15).

Ці слова дозволяють розгорнути цікаву картину. Виходить, в серця всіх людей вписаний божественний закон - закон совісті. Причому всередині кожної людини, віруючої або невіруючої, постійно працює якийсь уявний парламент. На трибунах змінюються доповідачі, обговорюються ті чи інші законопроекти, підтримуються або засуджуються якісь рішення. Над цією метушнею завжди підноситься мова верховного правителя - короля, або президента. Це совість, голос Божий в людині. На противагу думці правителя чується говір опозиції. В цій стороні можна вгадати відомі нашіптування ворога роду людського. Спростовувати і ставити під сумнів укази президента є його давня спеціальність. Як правило, опозиція не гребує обманом і наклепом.

Винесення кінцевого вердикту належить вибору голосування. Тут доречно бачити волю самої людини, що зважує всі «pro et contra» і приймає рішення. Про це так міркує святитель Феофан (Затворник): «Хто прокурор? Вільне обличчя людини. І ніхто не може вирішити, чому ця особа схиляється на ту або іншу сторону, і рішення його ніяким чином не можна підвести під будь-які закони, щоб по ньому можна було і передбачити його рішення »[2].

Цікаво, що цей внутрішній парламент буде працювати і на Страшному суді, тільки обговорення і рішення будуть проходити з приводу минулих справ людини з метою їх духовно-моральної оцінки. До цього призводить хід думок та мови Павла: «Справа Закону, написана в серцях своїх, як свідчить їм сумління та їхні думки, що то осуджують, то виправдують одна одну в день, коли, згідно з моєю Євангелією, Бог буде судити таємні речі людей через Ісуса Христа »(Рим. 2: 15-16). Подивіться: всю розмову про внутрішню уявну РАДУ апостол прив'язує до Страшного суду. В той день наш серцевий парламент прийме на себе судову функцію - і ще до вироку Божого людину засудить її власна совість. Тільки якщо в реальному житті ця рада в своїх рішеннях може помилятися, то в судний день судове провадження буде констролюватись всевидячим Божим оком, і помилка тут виключена. Наш власний душевний парламент (виконуючий вже судову функцію і очолюваний Христом) прийме чесне рішення щодо нас самих. За словами святителя Іоанна Златоуста, «в день Суду постануть наші власні думки, які то засуджують, то виправдовують, і людині на те судилище не треба буде іншого обвинувача» [3].

Так само міркує і святитель Василій Великий. На його думку, Страшний суд стане подією більш внутрішнього, ніж зовнішнього порядку: він відбуватиметься насамперед в совісті людини, в її пам'яті і розумі. Причому суд здійсниться з блискавичною швидкістю: «Ймовірно, що якоюсь невимовною силою, в одну мить, всі справи нашого життя, як на картині, відібються в пам'яті нашої душі» [4]; «Не потрібно думати, що багато витратиться часу, поки кожен побачить себе і справи свої; і Суддю, і наслідок Божого суду невимовною силою і за хвилину часу уявить собі розум, все це жваво накреслить перед собою і немов у дзеркалі, побачить образи вчиненого ним »[5].

Суд над християнами відбуватиметься відповідно до закону Христову. Якщо ж з об'єктивних причин люди жили за язичницьким законом то і суд буде відповідний. Іудейські правила життя керували суспільством - людину чекає суд за законами юдейства. «Апостол хоче сказати цим, що іудей НЕ нагороджується, тому що він іудей, а тому що виявиться вірним запропонованому йому (в свій час) законом заповідей; так само язичник не засуджується, тому що він язичник, а тому що виявиться невірним природньому закону совісті », - резюмує цю ситуацію свт. Феофан [6].

Перед благодаттю всі рівні: і християнин, і язичник, і іудей, і мусульманин. «Бог випробовує не якість осіб, а якість вчинків.

6401 - 6420 of 6492 Posts