SkyscraperCity banner

6421 - 6440 of 6911 Posts

·
Registered
86 Posts
alex_lv
Прозорий тролінг). Що ж, бачите, навіть отаким спонтанним очевидно хейтерським роликом, ви почали мимоволі копатись в "преисполенном познании")).
Я не закликаю, і не нав'язую релігію. І взагалі, я казав, що являюсь в принципі не дуже добрим прикладом своєї релігії, для свого ж оточення. А писати на форумі, то не мішки носити). Повторюю, James, struktor, SolarVoice та опозиційні Romashka01, IncInc... і наче все, це коло осіб, які самі ж розвивали цю тему, а отже в межах цих осіб тема і мусолиться. Причому ми вже припиняли цю розмову, а перші ще щось запитували, аргументували, тролили і т.д., тому по-можливості дається відповідь. Ми не хвалимось що знаходимось в "преисполенном познании", це далеко не так, до рівня того блогера ще дуже далеко)). Тому усім, припускаю і вам, та іншим кому нецікаво, просто пролистуйте й буде щастя.
П.С. Почитайте коментарі під вашим відео, мені ось ці сподобались: "Признак взросления - перестаëшь смеяться с этого видео."
та
"-Я иду любоваться мирозданием , а ты иди преисполнятся в своих гранях!.....это бл... гениально, 99,9 % земли именно этим и занимается , преисполняется в своих гранях"..

·
Unregistered user
2,316 Posts
Віра - це тверде переконання без доказів. Іншими словами віра в достовірність гіпотези без прагнення перевірити, не шукаючи факту з протилежного виміру (матеріального), не конструюючи приладу для вимірювання і т.д. Наявність факту, доказу - це вже не віра, а знання.
Тоді виходить що релігія може бути банальною вигадкою, в яку просто масово вірять. А якщо є ця вигадка, вона запросто може трансформуватись в іншу.Як це зрештою вже і було з язичництвом і тд. Фактично конкретна релігія тримається на вірі. І релігія через церкву намагається бути незмінною (одночасно виключає будь-який розвиток людини та еволюції). Я би це порівняв з нафтовими корпораціями. Їм не вигідно щоб хтось знайшов заміну у вигляді нових масових джерел енергії. Тому вони ведуть боротьбу проти технологічного прогресу в інших технологіях і джерелах енергії

Взагалі якщо мислити глобальніше, то не можна замикатись на людстві і планеті Земля. Можливо ми просто чийсь експеримент. І можливо є інші планети з іншими людьми. І є хтось головніший, але не бог. І цей головніший має свою правду і можливо навіть не релігію. І якщо вірити в такий варіант (який теж не можна доказати), то можна стверджувати що віра в бога і якогось там ІХ - банальна вигадка. Чим не варіант?

·
Registered
86 Posts
Jаmes
Я неготовий, на відміну від вас, так швидко продукувати думки). В позиції "обвинувачувача" бути легше, тимбільше коли за ним більшість). Обдумаю, а поки добраніч, інформаційний піст на кілька годин)

·
Registered
7,924 Posts
Тоді виходить що релігія може бути банальною вигадкою, в яку просто масово вірять. А якщо є ця вигадка, вона запросто може трансформуватись в іншу.Як це зрештою вже і було з язичництвом і тд. Фактично конкретна релігія тримається на вірі. І релігія через церкву намагається бути незмінною (одночасно виключає будь-який розвиток людини та еволюції). Я би це порівняв з нафтовими корпораціями. Їм не вигідно щоб хтось знайшов заміну у вигляді нових масових джерел енергії. Тому вони ведуть боротьбу проти технологічного прогресу в інших технологіях і джерелах енергії

Взагалі якщо мислити глобальніше, то не можна замикатись на людстві і планеті Земля. Можливо ми просто чийсь експеримент. І можливо є інші планети з іншими людьми. І є хтось головніший, але не бог. І цей головніший має свою правду і можливо навіть не релігію. І якщо вірити в такий варіант (який теж не можна доказати), то можна стверджувати що віра в бога і якогось там ІХ - банальна вигадка. Чим не варіант?
"Ти повірив, тому що побачив Мене; Блаженні ті, що не бачили й увірували" - слова Ісуса,які він говорив до "невіруючого Фоми", одного з його учнів. Тобто, навіть учні мали сумніви (і це після всіх чудес і зцілень,які творив Ісус). І ви,звісно,можете пофантазувати і про інші варіанти.

Пригадую колись себе - впертим підлітком, який уникав церкви,невірив у Бога і лише через вмовляння мами (лише задля неї) знуджено стояв у храмі, поглядаючи на годинник. Це тривало декілька років. Але в один вечір,на самоті,я в думках щиро промовив "Боже,якщо Ти є,то зроби так,щоб я вірив".

Віра дається в певний момент,якщо сама людина не противиться і не вороже налаштована. Коли в мене були випробування (про це писав на сторінці 317) мене підняв лише Бог. Бо був я настільки морально побитим, що важко описати. Психолог,до якої звернувся, вислухавши мене, почала з класичної фрази "розкажіть що у вас трапилось у дитинстві..розкажіть які стосунки з мамою..." Вона не зрозуміла про що я. Жодні медпрепарати я не приймав тоді і не ходив більше до психіатрів. В якийсь момент в мені зявилось внутрішнє бажання ходити в храм і не просто ходити,а приймати св.Причастя. По можливості,щоденно. Я так і зробив. І куди поділись мої страшні думки,що докучали навіть серед безсонної ночі? Що я відповідав на "Бог вами людьми грається, не любить,а прагне щоб ви його любили і наче в грі, змагається,щоб у Нього було більше пошановувачів,аніж в Сатани" Я відповідав, що "Бог є Любов. А Любов "не шукає свого" і "не величається". Мій Ісус мене зцілює. Не кинув,а допомає нести тягар мого земного життя. Тому я не шукаю інші варіанти ("інопланетяни,експерименти..") я пройшов таке, що сказати зараз "нема Бога" було б моїм безумством.

·
Registered
700 Posts
Є хороший новий серіал від Netflix - Виховані вовками.
Тема релігії і віри проходить через весь сюжет і є основною темою

·
Unregistered user
2,316 Posts
"Ти повірив, тому що побачив Мене; Блаженні ті, що не бачили й увірували" - слова Ісуса,які він говорив до "невіруючого Фоми", одного з його учнів.
Цейво... а хоча, то ж не потребує доведення. Якщо так написано в методичці, знач так і було.

Віра дається в певний момент,якщо сама людина не противиться і не вороже налаштована. Коли в мене були випробування (про це писав на сторінці 317) мене підняв лише Бог
Це вам так здається, але віра допомогла морально це пережити. От тільки не факт що Бог там є. Думка про це дозволяла повірити в божественне співпадіння. Я би тут все-ж таки погодився частково, коли людина не знає як вирішити проблему, їй залишається лише вірити. Шкода що при цьому, вона могла би знайти раціональне вирішення і допомогти наступним поколінням, ніж покластись на імовірнісне співпадіння з прив'язкою до бога тощо. Фактично людина здається і надіється лише на зовнішню силу (якої можливо і немає).

В якийсь момент в мені зявилось внутрішнє бажання ходити в храм і не просто ходити,а приймати св.Причастя. По можливості,щоденно. Я так і зробив. І куди поділись мої страшні думки,що докучали навіть серед безсонної ночі?
Та це просто знайшли собі заняття. З таким самим вихлопом можна було б спортом займатись кожного дня чи здобувати ще якусь освіту та навички. Це я майже гарантую

Я взагалі відсутність еволюції прирівнюю до деградації. Це як у нас з мером - ми не можемо виховати і вибрати нового, бо не еволюціонують наші потреби, отже ми деградуємо в часі. Ну але ж релігія - це константа ))

Не знаю чи відпише Інк про теорію інших цивілізацій і планет. Я ще підкину - людей на планеті Земля менше чим тих же комах та багатьох інших істот. Чому це людина вирішила що вона все знає. Взяти мурах, можливо у них є своя правда? Можливо вони знають що немає ніякого бога і ісуса. Чому це люди мають вирішувати за всіх. Можливо комахи теж щось собі там вирішили. Сумніваюсь що у комах можуть бути людино-подібні божества. Можливо мурахи вірять в Великого Жука ))

·
Registered
86 Posts
Тоді виходить що релігія може бути банальною вигадкою, в яку просто масово вірять. А якщо є ця вигадка, вона запросто може трансформуватись в іншу.
На мою думку багато чого (але напевне не все) слід оцінювати з точки зору плюсів та мінусів. Ці початкові аргументи:
- "Шкода релігії в тому, що нею легко маніпулювати у власних цілях. В середньовіччя це був елемент керування масами" - by Jаmes
Коментар:
одним з вищих ступенів релігії є аскетизм. Тобто можна взагалі чкурнути десь в пустелю, гори, ліси, вимираючі села. І там проживати практично наодинці раз чи два в рік навідуючись в якийсь храм для причастя чи іншого таїнства. Так будете позбавлені "меркантильного" впливу священиків та інших ієрархів, який ніби присутній в світських церквах.
- "Шкода релігії в тому що всякі попи і інші месії впарюють людям свою думку. Люди вірять бо це ж божі посередники ніби" - by pikachman
Коментар:
частково відповідь вище. Додам, що вам (нам усім) впарюють свою думку усі, кому не лінь, а ті кому лінь, наймають для цього людей. Навіть ви комусь щось впарюєте.
- "Я сьогодні помив вікна в квартирі. Що про це скаже релігія?" - by mini-t400
Коментар:
варіантів багато. Ви проявили працелюбність - це хороша якість за релігією)... якщо не складно та не дуже високо (небезпечно) мити - а може все-таки жінка, щоб не підтримувати існуючий матріархат)... проявили жертовність за інших членів сім'ї (офісу)... Коротше гарний поступок, релігія одобрює).
-"Релігія – це Головне зло" - by Jurek Krynicki
З посилання Юрека:
1.) "Все, що красиве, здорове, щасливе, все, що сповнене Життя, тобто, все, що ми отримали від цього світу, - це щось не від бога. Від бога тільки те, що боляче, що страждає, що схоже на нас, принижених і нещасних".
Коментар: усе від Бога і перше, і друге. Але якщо подивитись тверезими очима на світ, то в ньому більше зла, болю апріорі. Саме існування сповнене цього постійно. Практично жодного дня не проходить без будь-якої тривоги, переживання, обдумування, "перестрахування"...зрештою, відомий фінал - смерть, аж ніяк не вписується у визначення "здорове, щасливе Життя". Останні десяток-два років свого життя, практично кожна людина проводить в стражданнях різного ступеню. І вже це має наштовхнути на думку, щось не так з еволюцією та й узагалі сенсом. Вони незмогли, і взагалі нездатні викристалізувати ідеальні умови та ідеальний фінал цього життя.
2.) "Люди вигадали і виправдали всілякі форми самокатування: пости, затвірництво, обітниці мовчання, кастрацію, обітниці безшлюбності та інше. Все, що пов’язане зі світом, що несе в собі Здоров’я, Красу, Радість, відтепер було оголошено гріхом. Радіти мирськими радощами - гріх. Вдаватися до плотських задоволень - гріх, адже плоть так тісно пов’язана з цим ненависним світом, який доставляє нам стільки страждань. Органи дітонародження, фізична близькість - гріх, адже це все Життя і Радість".
Коментар: вище згадувалось, усе, що понад міру - несе шкоду. Випивайте щодня кілька пляшок пива, з'їдайте кілька плиток шоколаду, напихайтесь м'ясом в основні три прийоми їжі, а ще краще в рекомендованих дієтологами загальних 5-7 "малими порціями". Наслідки проявляться згодом, або незабаром... у вигляді захворювання нирок, печінки, діабету чи подагри... Коли людина сильна? Коли вона може без чогось обійтись. Коли ми стали (теоретично) сильніші від москалів? Коли змогли зменшити залежність від їхнього газу. Тепер підставте замість москалів та газу будь що на вибір: жінок (чоловіків), інтернето...гаджето...мело....нарцисо....грошо.... манію. Ви сильніші, коли можете обійтись без чогось (часто хибно нав"язаного як необхідного "сучасними медичними, науковими та іншими дослідженнями"). Чому дисципліновані армії вигравали війни, а багаточисельні варвари програвали?
Пропоную вам на кілька хвилин зануритися в історію стародавнього Риму і поміркувати про те, що ж за тенденції призвели до його падіння. Є багацько гіпотез, починаючи від свинцевих труб, якими розводилася в Римі вода, поступово отруюючи римлян сполуками важкого металу... до надміру заселення (вторгнення) варварів. Подумаємо також про те, чи можна провести паралелі між стародавньою Римською імперією і сучасним суспільством. Отже:
  • Для жителів Римської імперії була характерною зростаюча пристрасть до видовищ, розваг, комфорту і розкоші. Добробут і особистий спокій - ось основні цілі до яких прагнули римляни.
  • Римляни без міри захоплювалися сексом і вели розбещений спосіб життя.
  • Римська культура характеризувалася заміною в мистецтві - облудою замість оригінальності, збудженням замість творчого натхнення і т.д. Мистецтво було в занепаді, музика ставала грубою і галасливою.
  • Серед римлян посилювалося бажання жити за рахунок держави. Сам по собі ніхто не хотів працювати.
  • У Римській імперії сильно збільшився розрив між дуже багатими і дуже бідними.
Перші три пункти чітко й прямо "припускають" чому впала. Інші два дотично - лінь й бажання паразитувати, що теж критикується в релігії. Ну... але ж це тільки гіпотеза)
3.) "Нещасні, принижені, забиті Життям і загнані ним в кут люди вигадали для себе виправдання своїх нестерпних страждань, звели їх в культ, і породили у своїй уяві жахливу, мстиву, підступну і ревниву істоту, яку вони назвали Богом. Відтепер двоногим належало тільки служити цій істоті, вихваляти її, страждати в її ім’я, викуповуючи тим самим тепленьке містечко в уявному раю"...
Коментар: під точно такий самий початок опису підпадає кожна друга нерелігійна людина. Хіба немало успішних людей, які зазнавши краху в якийсь момент порізали вени? Хіба недостатньо загнаних в кут, заляканих, шантажованих тим чи іншим матеріальним благом людей? Бог ж за вченням навпаки милостивий, бо ж навіть останнього грішника на хресті розіп'ятого біля себе виправдав, в останні хвилини життя.
4.) "Чи варто дивуватися, що релігія на побутовому рівні плодить нескінченні конфлікти між представниками різних конфесій, незважаючи на гарячі запевнення керівників цих конфесій в прихильності ідеям світу, братської любові і співчуття?"
Коментар: згадайте про якість представників та якість самої ідеї. Та й не всі такі. Але можете підставити замість слова релігія будь-який світський термін: нафта, газ, ресурси, кордони, мова, населення, економічний вплив...". Війн та конфліктів на грунті останнього куди більше й куди масштабніші.
Так і не висвітлили реальної, підкреслюю реальної шкоди релігії. Наведені факти в більшості показують власну позицію, сформовану роками нетерпимість, як до явища відносно нейтрального характеру. До прикладу падає дощ в даний момент. Комусь це подобається, бо добре для урожаю, приб'є пил, освіжить повітря, буде менше галасу на вулиці (менше дітей та людей ходитиме), а комусь навпаки неподобається, бо буде болото, калюжі, сирість, немає змоги вийти на вулицю, або взагалі легенько затоплює підвали чи паркінги... Завжди будуть задоволені, незадоволені та нейтрально пасивні навіть будь-яким невинним явищем.

·
Registered
86 Posts
Не зовсім по запитанню розпочну. От є приналежність до якоїсь нації, наприклад український націоналізм, оскільки ми українці. З однієї сторони прикольно, армія, мова, віра... що там ще патрон казав.. Ми нація, маємо свою ідентичність, культуру, традиції, спадщину.... що ось це все перелічене? Яку воно користь має, якщо глянути з іншої сторони, матеріалістично-раціональної? Жодної. Традиції - просто набір типів поведінки, мова - сукупність звуків для вербальної комунікації... культура - задокументовані чиїсь думки, виражені на папері, музиці чи усно... І от мені цікаво нерелігійних людей спитати. Для вас перелічене має цінність? І, якщо так, чому? Для релігійних мені зрозуміло, в релігії це засади, начала.... те, що душа відчуває, її світська пожива на перших ступенях, якщо завгодно. А от для матерії, тіла - воно якби нафіг непотрібно. І логічніше, з точки зору матеріаліста, просто розчинитись в якійсь домінуючій нації, культурі - та не напрягатись, хліб він і в Африці хліб.
Можна мислити глобальніше, це корисно, але, якщо ви не подбали про те, що вас образно чекає за 1 км, навіщо заглядати за 1000 км? Це добре, що ви задаєтесь такими запитаннями, що ви вже виходите за рамки типового матеріаліста. І можна пофантазувати, уявити релігію, як гіпотетичні знання за межами кімнати, чи навіть Чумацького шляху. Умовно наука пробує давати вам відповідь лише в межах цієї кімнати (планети чи галактики), а релігія, гіпотетично - за межами. Але стверджує, ти можеш спробувати перевірити цю гіпотезу ще за життя, підпорядковуючись певним правилам, які мають стати (через усвідомлення, переосмислення) твоїми власними правилами. Банальність вигадки, оцінка її шкоди чи нешкоди (див. вище) - дає розуміння чи варто це розглядати, ознайомлюватись. Вже сам факт існування впродовж кількох тисяч років заслуговує як мінімум на детальніше ознайомлення, ніж просто поверхневе гугління. Що таке правда? (термін, який ви вжили напевне в значенні істина). Ми можемо цим словом назвати що завгодно. В нашому, більш - менш погодженому (усіма) розумінні - щось правильне, яке має зміст. Вище ми пробували розібратись із сенсом життя. Вас задовільнила якась земна теорія, тільки чесно? Інше питання, якщо припустити з вашого світогляду, що сенс в релігії правдивий. То чи має ця правда (істина) логіку? Я думаю, що має. Для чого Бог створив світ? Навіщо йому ці всі люди і це все? Одна із версій (релігійних) - для того, щоб множити любов, Він сам є Любов. Але любов не егоцентрична а направлена зовні. І все би було по-іншому, якби не перший гріх людини і далі похідні. Людина впродовж життя, по власній волі (це важливо) спрямовується до Бога, проявляючи, або пробуючи проявляти таку саму природу любові - назовні, від себе, емпатичну і в кінці мала би воз'єднатись із Творцем. Адже за християнством, дві найголовніші заповіді: Люби Бога.... і Люби ближнього. І всі твої діла будуть похідними від них. Адже кого любиш (не тільки плотськи), боїшся образити, обікрасти, вчинити прикрість... Коротше, релігія, як на мене дає логічніше пояснення існування цього всього ніж прикладні науки та ще не народжені гіпотези, серед яких і ваша про "якогось там ІХ". Якщо цей "ІХ" дає вам логічне пояснення вашої екзистенції, тоді він заслуговує принаймні на увагу. Та й, мені здається, в людей, вашого критичного складу розуму, також має народитись думка, що якщо спробувати пошукати сенс життя в чомусь іншому, ніж обмежений науковий, то полюбому до вас (до мене, до нас) над цим уже хтось задумувався. Неможе бути, що вся ота маса мільйонів, мільярдів людей, які були до нас, або зараз з нами існують, не народила жодних представників, які не знайшли якогось більш-менш логічного пояснення.
...людей на планеті Земля менше чим тих же комах та багатьох інших істот. Чому це людина вирішила що вона все знає. Взяти мурах, можливо у них є своя правда? Можливо вони знають що немає ніякого бога і ісуса. Чому це люди мають вирішувати за всіх. Можливо комахи теж щось собі там вирішили. Сумніваюсь що у комах можуть бути людино-подібні божества. Можливо мурахи вірять в Великого Жука ))
Можливо. Але знову ж таки. Ви розглядаєте життя із своєї фортеці. Це як з фізичним болем, можна комусь поспівчувати, заспокоювати... але всеодно, біль відчуває безпосередньо він. Так і тут. Можна задумуватись над свідомістю комах, але коли ви її прихлопнете долонею, то її нестане... за тиждень ви вже напевне її забудете. А життя ж то триває і потроху перетинає рубежі саме наші, наші рубежі. То ж не чиїсь, а наші думки це млоїть, тривожить... І комаха чи гепард цими нашими рубежами не переймаються, принаймні нічого нам про це не кажуть. Тому з точки зору логіки, немає сенсу витрачати час на роздуми над тим, що навіть немає передумов для відповіді. Бо можна й про камінь задуматись, воду, яка ніби має пам"ять... нас стільки всього оточує, і в кожного з них може бути своя правда, яка не принесе відповіді щодо нашої правди, то чи є сенс заглиблюватись в це?)
Залишу:
Лікар розкрив таємницю "життя після смерті", прокинувшись після коми

·
Registered
7,924 Posts
Який жах, а потім дивуємось, що живемо в лайні .
Жах - це коли людина погоджується жити з "лайном" всередині. Ненависть,бажання влади, принизити, розвести на бабло, жадібність, заздрість, лицемірство, корупція, халтурність,лінь,байдужість до чужого горя і багато іншого. Але ж ні,хтось і далі буде вперто вишукувати причини, щоб релігію закинути на місце головного зла і в категорію анахронізмів,яким вже не місце у просунутому 21-му столітті.

Це вам так здається, але віра допомогла морально це пережити. От тільки не факт що Бог там є. Думка про це дозволяла повірити в божественне співпадіння. Я би тут все-ж таки погодився частково, коли людина не знає як вирішити проблему, їй залишається лише вірити. Шкода що при цьому, вона могла би знайти раціональне вирішення і допомогти наступним поколінням, ніж покластись на імовірнісне співпадіння з прив'язкою до бога тощо. Фактично людина здається і надіється лише на зовнішню силу (якої можливо і немає).

Добре,нехай буде,що мені це все здавалось і я знаходив пояснення з точки зору віруючої людини. Вам краще знати)) Ви ж відчували замість мене. Ок.

Та це просто знайшли собі заняття. З таким самим вихлопом можна було б спортом займатись кожного дня чи здобувати ще якусь освіту та навички. Це я майже гарантую
Ну так, звичайно,в церкву ходять особи без заняття..просто не мають що робити. Невдахи. Які ще припущення?? А може не треба мислити стереотипно. Насправді, в храм куди я ходжу, приходять і лікарі, і викладачі,представники творчих професій і люди,які володіють великим бізнесом. Всі чимось корисні суспільству,всі мають справи, але знаходять годинку-півгодини в день.
Мої випробування і бажання приймати св.Причастя в церкві відбувалось тоді, коли я ходив на роботу і мав час на хоббі. Друзі, рідні,кафе, прогулянки..все як звично,але тут раптом таке.. Війна почалась не зовнішня,а всередині мене.

·
Registered
2,252 Posts
Там ще у вас цікавий кандидат у мери Роман Матис йде, я коли запитав по його декларації, як витрати співвідносяться із доходами - людина такий мороз почала нести (з блоку Порошенка)

·
Registered
700 Posts
І інші ахуєнні новини від Андрюші:

Вулиця Залізнична забезпечує швидке сполучення з центром міста, вулицею Шевченка і мікрорайоном Рясне.

"...Що важливо, у цьому районі є вул. Залізнична, яка має бути капітально відремонтована, бо дає можливість швидкого сполучення з центром міста, з вул. Шевченка і з Рясне. Тому, закінчивши ремонт вул. Шевченка, ми зразу ж маємо приступати до ремонту вул. Залізничної...",

— повідомив мер Львова Андрій Садовий.

#львів #львів1580

6421 - 6440 of 6911 Posts