SkyscraperCity banner

6881 - 6900 of 7992 Posts

·
Registered
167 Posts
Блять, садок не може коштувати штуку баксів в місяць. Там просто не надають таких послуг. Жодної науки, тощо. Я розумію що великий попит, але таку фігню треба законодавчо врегульовувати. Відвалити більше ляма грн за дитячий садок, де фактично не вчать нічому - це можливо лише в Україні.
Ціна на будь-що формується, як баланс попиту і пропозиції.
Не треба, шоб держава, особливо Україна, лізла кудись з регулюванням цін. Ці соціалістичні замашки просто сформують чорний ринок.
Хочуть люди і мають можливість платити ці гроші, то хто Ви шоб їм забороняти. Це альтернатива державній школі, їх ніхто не забирає.

Під цю тему плодяться ще більше приватних садків і тд. Гадаю що така приватна освіта в Україні - це шлях внікуди, бо жага до грошей ставить сам освітній процес на другий план.
Ну так нехай плодяться. Це вигідно для споживача.
Мала пропозиція - мала конкуренція - висока ціна.
Велика пропозиція - велика конкуренція - низька ціна.

·
Registered
2,523 Posts
Блять, садок не може коштувати штуку баксів в місяць. Там просто не надають таких послуг. Жодної науки, тощо.
Не може ІТшник отримувати 3-5тис дол, за що, він ж не надає таких послуг, як хірург чи науковець, вірно?
Це ринок, садки і школи коло нових ЖК ніхто не будував, а везти дитину по Києву годину часу зранку машиною - дешевше заплатити 1000дол, якщо вони є, в кого немає - це проблема

Я розумію що великий попит, але таку фігню треба законодавчо врегульовувати.
Законодавчо краще регулювати і контролювати кількість дошкільних закладів при побудові нових ЖК, я вже багато писав про сусідній мій будинок, що збудував з порушеннями Інтергалбуд - на місці ЖК мав бути.... дитячий садок
Частина людей з нашого ЖК вийшла на протести, Інтергалбуд нагнав мусорів і тітушок, самим активним дав задарма 3 квартири - тепер все ОК, все всіх влаштовує

Відвалити більше ляма грн за дитячий садок, де фактично не вчать нічому - це можливо лише в Україні.
Чому не вчать, є мережа садків в Києві, так там черга, чудові приміщення, досвідчені виховательки, викладають іноземну мову причому з носіє, 4-5 літні діти вже так жваво на дитячому рівні спілкуються англійською...

Під цю тему плодяться ще більше приватних садків і тд. Гадаю що така приватна освіта в Україні - це шлях внікуди, бо жага до грошей ставить сам освітній процес на другий план.
Я так розумію на роботу ходите безплатно? Потрапити в Гарвард чи Оксфорд коштує море грошей, але в той же час, для обдарованих ці університети пропонують фактично безкоштовне навчання, більше того, навіть стипендії дають...

Я маю великі сумніви що дитина, яка вчилась у приватному садку за 30к грн і потім в кмдш за 35к грн (чи скільки там), відваливши на середню освіту більше сотки баксів буде талановитою. Але блять українці чомусь вважають що якщо вони платять за освіту дитини такі бабки, то вона неодмінно буде розумною, і чим більший прайс, тим буде більше розуму. Та й про що говорити, коли навколо купа курсів айті, і тд, де дураки видають з себе вчителів бриючи касу з лохів. Йобнутись просто. Їбанутись
Це як в тому анекдоті про високу посаду і внуків генерала, все рівно, у кого більше грошей/ зв'язків суттєво більше шансів влаштуватись в житті, чим без грошей, чомусь "талановиті" діти заможних людей частіше займають цікаві посади і мало кого бачив в цеху за станком...

·
Registered
808 Posts
Цю викривлену логіку, все забороняти на рівні законів, треба викорінувати зі свідомості.
Читав якось пост про садочки в Автралії якогось емігранта, так от там держава дає субсидію, не пам'ятаю суму (не важливо), хай буде 1к, і ти можеш віддати дитину у будь який садок, з доплатою чи то умовно 100$ чи n$ за кращий, але, скажімо якщо дитина не має усіх визначених законом прививок, вона втрачає цю субсидію (не будем про прививки, я про принцип). От тут тебе ніхто не силує, хочеш плати 100500 зі своєї кишені, хочеш виконуй держ рекомендації і розраховуй на підтримку.
Це на мій погляд здоровий підхід.

·
Registered
1,866 Posts
Блять, садок не може коштувати штуку баксів в місяць. Там просто не надають таких послуг. Жодної науки, тощо. Я розумію що великий попит, але таку фігню треба законодавчо врегульовувати. Відвалити більше ляма грн за дитячий садок, де фактично не вчать нічому - це можливо лише в Україні. Під цю тему плодяться ще більше приватних садків і тд. Гадаю що така приватна освіта в Україні - це шлях внікуди, бо жага до грошей ставить сам освітній процес на другий план. Я маю великі сумніви що дитина, яка вчилась у приватному садку за 30к грн і потім в кмдш за 35к грн (чи скільки там), відваливши на середню освіту більше сотки баксів буде талановитою. Але блять українці чомусь вважають що якщо вони платять за освіту дитини такі бабки, то вона неодмінно буде розумною, і чим більший прайс, тим буде більше розуму. Та й про що говорити, коли навколо купа курсів айті, і тд, де дураки видають з себе вчителів бриючи касу з лохів. Йобнутись просто. Їбанутись
Швагро в Брукліні за двох дітей в садку платив 1500$ :)
Получається в Києві ті самі гроші...

Я у Львові в державному садку оплачую 350 грн за харчі + 300 грн за гурток в ясельній групі. ну ще там по мілочах от на Миколая треба скинутися. "Благодійних вступних внесків" не давав.
Пройшов по електронній черзі.

Но кум за приватний платить 8000 (державний не підійшов з якихось причин) + 1000 за харчі. Старша група.

·
Registered
167 Posts
Законодавчо краще регулювати і контролювати кількість дошкільних закладів при побудові нових ЖК, я вже багато писав про сусідній мій будинок, що збудував з порушеннями Інтергалбуд - на місці ЖК мав бути.... дитячий садок
Погоджуюсь з вашим постом, крім цього куска.
Не треба нічого, регулювати і змушувати забудовника будувати школи - садочки. Це - не його компетенція і він не володіє аналітикою, шо за садочок-школа, на скільки людей і так далі.
Таке має будувати місто, воно знає, шо, де і коли потрібно будвати з такої інфраструктури.
І землі забудовнику, який будує тільки житло під такі штуки виділяти не треба.

Я бачу тут два варіанти:
1. Внески, які чомусь зараз відмінили.
Забудовник закидує місту якусь кількість бабла в процентному співвідношенні до кількості зданих квадратних метрів\квартир\ціни в житловому комплексі(процент треба визначати).
Потім місто маючи свою землю\бабло\аналітику вирішує де, коли і яку школу-садочок будувати. Пише технічне завдання. Оголошує тендер(його може навіть цей ж забудовник виграти, якщо зацікавлений)
2. Приватні інвестиції під конкретно побудову садочку-школи.
Приходить інвестор з бажанням збудувати садочок-школу. Показує проект, характеристики і ділянку, де хоче це побудувати. Місто продає, або здає йому в оренду цю ділянку, або пропонує альтернативну(тут місце для переговорів).

Всі залишаються в профіті, кожен займається справою в якій компетентний і зацікавлений. Хеппі-енд.
Не потрібно перекладати на державу, місто, приватного інвестора не притаманні їм завдання.

·
Registered
2,523 Posts
Погоджуюсь з вашим постом, крім цього куска.
Не треба нічого, регулювати і змушувати забудовника будувати школи - садочки. Це - не його компетенція і він не володіє аналітикою, шо за садочок-школа, на скільки людей і так далі.
Таке має будувати місто, воно знає, шо, де і коли потрібно будвати з такої інфраструктури.
І землі забудовнику, який будує тільки житло під такі штуки виділяти не треба.
Я бачу тут два варіанти:
1. Внески, які чомусь зараз відмінили.
Забудовник закидує місту якусь кількість бабла в процентному співвідношенні до кількості зданих квадратних метрів\квартир\ціни в житловому комплексі(процент треба визначати).
Потім місто маючи свою землю\бабло\аналітику вирішує де, коли і яку школу-садочок будувати. Пише технічне завдання. Оголошує тендер(його може навіть цей ж забудовник виграти, якщо зацікавлений)
Зазвичай такі гроші розходились на інші соціальні проекти - ефективність 0, при відкритті заводу, ми робили внесок в селищну раду, хоча пропонували збудувати їм об'єкт (він нам теж був потрібний), рада сказала, що самі зроблять, по факту нічого не зробили

Забудовника не треба змушувати ні до чого в плані садків, закон повинен регламентувати місто/ село - дав добро на зведення ЖК, значить закладай кошти на садок/ школу/ дискотеку і виділяй землю, а не так, як нас ЖК отримало землю садка

2. Приватні інвестиції під конкретно побудову садочку-школи.
Приходить інвестор з бажанням збудувати садочок-школу. Показує проект, характеристики і ділянку, де хоче це побудувати. Місто продає, або здає йому в оренду цю ділянку, або пропонує альтернативну(тут місце для переговорів).
На разі це не вигідно, інвестиції в саму будову завеликі, а в нас всі хочуть повернути інвестиції максимум за рік часу, це довготривалі проекти, максимум, що зараз у нас - це хороший ремонт в існуючій будівлі, а кількість готових викласти 1000+ дол умовно багато, але не настільки щоб зробити проект цікавим (якщо набирати групи по 30 дітей, то це мало кому сподобається, бо в приватників групи максимум 10 дітей)

Всі залишаються в профіті, кожен займається справою в якій компетентний і зацікавлений. Хеппі-енд.
Не потрібно перекладати на державу, місто, приватного інвестора не притаманні їм завдання.
50/50
В свій час вимагали з будинком будувати паркінг (не довго ця ідея тривала), щоб "відбити" капіталовкладення, паркомісця почали продавати по цінам від 25 000дол..., а так були варіанти по 40-50тис дол... і це в будинку де 1к квартира ціна стартувала від 50 000, на весь паркінг куплено 6 місць, решта здали в оренду автомийці та дрібним автомайстерням
Тому певне регулюванням цін повинно бути, тільки як завжди у нас це може піти по спотвореному шляху
Місто з повітря не візьме кошти на садки/ парковки/ парки
Он, КМДА віддала ділянку під ТЦ Ашану з зобовязанням збудувати садок + дала пільги по оплаті за землю на час будівництва, АШАН ТЦ збудував, а садок ні... КМДА "судиться"...

·
Unregistered user
2,649 Posts
Ну дивні ви. Мені всерівно скільки коштує садок в Брукліні, там всі послуги дорожчі як і доходи. Я про те що ціна садка в 1100 баксів не вяжеться з іншими показниками. Ви ж плюєтесь як бенза на гривню дорожчає, частенько АМКУ встряє навіть. Ті самі мобільні оператори зі своїми 28 днями. Ціни в супермаркетах тощо.

Вища освіта може коштувати великі гроші, за умови що вона якісна, вкладає ці кошти в наукову роботу і практику. А садочок - не смішіть. Я б в житті не викинув 1000 баксів на садок і це при тому що я їх маю.

Це як в тому анкдоті:
- я купив краватку за 100 баксів
- от лох, за кутом така сама за 1000

Он Юрек Каско за 1000 баксів купував, якщо можна вкластись в 300, то ж не дивно.

Це бездумне витрачання коштів, яке і призводить до садків в Україні по 1100 баксів. Так само як і відшиб вам парять по 1000 баксів.

Як там співають в одній пісні: лох ето судьба

·
Registered
1,866 Posts
Ну так і мені всерівно скільки коштує приватний садок в Києві чи Львові. Хоч мільйон.
Держава в регулювання цих цін втручатися не повинна. Це не є монополія.

Альтернативу держава звісно мала б забезпечити в кожному районі, але є люди з баблом для яких 1000$ то не гроші і які полюбому не підуть в державний навіть якби там доплачували. Їхнє право.

·
Registered
167 Posts
Ви ж плюєтесь як бенза на гривню дорожчає, частенько АМКУ встряє навіть. Ті самі мобільні оператори зі своїми 28 днями. Ціни в супермаркетах тощо.
Обидва приклади може розглядати монопольний комітет, бо на цих ринках всього декілька гравців і можжлива картельна змова.
Яка картельна змова може бути у власників садків, якщо є купа гравців на цьому ринку?
У Львові приватні садки починаються від 6-7к гривень на місяць і йдуть з кроком в 1к гривень. Вибирай будь-який варіант на свої гроші.
Це нормальний приклад ринкових стосунків, там де держава\місто лажає.

·
Registered
167 Posts
Я б в житті не викинув 1000 баксів на садок і це при тому що я їх маю.
Ну так і не викидайте, вам ж краще, якщо всі недалекі громадяни(з вашої точки зору), заберуть дітей з державних закладів і закинуть в приватні за 1к баксі. Класи нарешті перестануть мати по 30 дітей і може почнеться ефективне навчання.

Звідки така прихильність до лівої ідеології, яка показує себе в повній красі остані 29 років в Україні?

·
Registered
167 Posts
Забудовника не треба змушувати ні до чого в плані садків, закон повинен регламентувати місто/ село - дав добро на зведення ЖК, значить закладай кошти на садок/ школу/ дискотеку і виділяй землю, а не так, як нас ЖК отримало землю садка
А не можна таким законом просто внески робити в спецалізований фонд, і витрачати виключно на цільове призначення?

·
Registered
167 Posts
На разі це не вигідно, інвестиції в саму будову завеликі, а в нас всі хочуть повернути інвестиції максимум за рік часу, це довготривалі проекти, максимум, що зараз у нас - це хороший ремонт в існуючій будівлі, а кількість готових викласти 1000+ дол умовно багато, але не настільки щоб зробити проект цікавим (якщо набирати групи по 30 дітей, то це мало кому сподобається, бо в приватників групи максимум 10 дітей)
Це твердження повністю заперечує факт, що приватні школи прибуткові в тому стані, якому вони є. А так як вони є, то або власники меценати, або твердження частково хибне.

·
Registered
2,523 Posts
Це твердження повністю заперечує факт, що приватні школи прибуткові в тому стані, якому вони є. А так як вони є, то або власники меценати, або твердження частково хибне.
Вкласти в ремонт 300 тис дол і збудувати новий за 1,5млн+/-, навіть не знаю, всі приватні заклади, що поруч мого дому, або поремонтовані бувші державні будівлі або довгострокова оренда, при будівництві з нуля - не вигідно.
Фактичних реальних дитячих садків по документам у нас мало, в основній масі "ігрові заклади", щоб не зморочуватись із решта документами

·
Registered
2,523 Posts
Ну дивні ви. Мені всерівно скільки коштує садок в Брукліні, там всі послуги дорожчі як і доходи. Я про те що ціна садка в 1100 баксів не вяжеться з іншими показниками. Ви ж плюєтесь як бенза на гривню дорожчає, частенько АМКУ встряє навіть. Ті самі мобільні оператори зі своїми 28 днями. Ціни в супермаркетах тощо.
А Китаї, де я мешкав і працював садки по 2500-3000дол і це не Пекін з Шанхаєм, а "рядове малонаселене" містечко з населенням в 9 млн, хоча середня ЗП по країні офіційно близько 800дол

Вища освіта може коштувати великі гроші, за умови що вона якісна, вкладає ці кошти в наукову роботу і практику. А садочок - не смішіть. Я б в житті не викинув 1000 баксів на садок і це при тому що я їх маю.
Як оцінити якість учбового закладу? Навряд чи Гарвард несе операційних видатків більше за Массачусетський Технологічний Університет, хоча обидва в ТОПі ВНЗ, тільки прайси на навчання в них різні, в Гарварді здобувають нові знайомства, а МТУ - більш технологічний заклад
Ти не можеш віддати 1000дол, бо їх у тебе немає або твій дохід не дозволяє тобі так розкидатись грошима, була б у тебе ЗП 10к+дол - у тебе б змінився світогляд
Як говорив москальский класик: Бытие определяет сознание

Он Юрек Каско за 1000 баксів купував, якщо можна вкластись в 300, то ж не дивно.
Цікаво, де можна придбати повне каско за 300дол? А ця страхова потім виплатить гроші?

Це бездумне витрачання коштів, яке і призводить до садків в Україні по 1100 баксів. Так само як і відшиб вам парять по 1000 баксів.
Це ринок, люди ж витрачають більше 100к дол на Мерседес, але ж могли купити ЗАЗ Сенс/ Ланос - але тут хоча б є справжній ринок, можете обирати авто, а на ринку нерухомості - монополія, ринок поділений

Як там співають в одній пісні: лох ето судьба
Якщо ти не спроможний заплатити за що, то не треба розписуватись за всіх, в Києві інші ЗП і можливості, он знайомий в Райффі директор департаменту в головному офісі - на руки 20 000+соц.пакет, в який, до речі входить оплата дит.садку

·
Registered
3,777 Posts
Щодо садочків за рахунок забудовників і тд.

В Німеччині це працює приблизно так:

1) Якщо земля комунальна, або треба змінити цьове призначення(умовно територію заводу перепрофілюють), то забудовник погоджує всю концепцію майбутнього району і дозвіл отримує тільки врахувавши всі побажання громади. Без дозволу жодна будівельна контора навіть яму копати не почек, бо штрафи + ліцензію можна втратити + грощі треба у банка взяти, а там перше запитають про дозвола. В такому випадку будується школа(дуже рідко) або ясла/садік за рахунок майбутніх власників житла, повністю готова і обсталенна будівля передається громаді.

2) Якщо будуєш на власній землі, то громада може вимагати надати приміщення в оренду під садік/ясла за фіксованою ціною на 10-15 років. Як правило такі садочки є тимчасовими і розраховані на покриття негайної потреби мешкаців нових будівель. Тобто 1-2 групи по 15-20 дітей максимум.

3) Громади дуже зацікавлені в тому щоб забудовники виконали то що мають, бо якщо садіка не буде то громада в жопі. На законодавчомі рівні всі діти в Німеччині мають забезпечені садіком, а скоро ще й яслами, за рахунок громади(з певними доплатами батьків, звісно). Якщо у громади немає місця в садіку, або відсать від садіку до житла більше 3 км, то громада має оплачувати ще й довезення дітей спеціальним автобусом. А якщо громада не змогла того організувати, то батькі можуть здати дититу в приватний садік і громада має покрити 100% видатків на то. + негативний піар + за порушення закону голову громади можуть зняти, або штрафувати на круглі суми.

4) Ще в Німеччині добре рахують, тому можуть будувати тимчасові садки в контейнерах на +-10 років, щоб якщо ріст населення зупиниться в певному районі через 3-4 роки після заселення, не треба було тримати напівпорожній садочок через 12 років.

5) Зі школами все цікавіше...починаючи з 1 класу учні їздять транспортом, хто 5 хв, хто 45. Після 4(в деяких землях 5 або 6) класу йде розділення на типи шкіл(назвемо базова-9 класів, загальна - 11 класів і гімназії ) і може бути так що діти з умовно Львова будуть відвідувати школу в Городку.

6) Щодо парковок - в дозволі на будівництво вказано скільки паркомісць має бути забезпечено на квартиру(як правило мінімум 1 шт + 0.5 або 0.3 на кожну кімнату. Тобто 1к - 1 місця, 2к -1 м, 3к-2 м і так далі). Чи це буде підземно чи наземно громаді пофіг, але із-за високої вартості землі майже завжди це підземна парковка. Ще є вимога що певна кількість місць має бути для осіб з обмеженою мобільністю + якійсь % для відвідувачів(якщо на першому поверсі комерція). Так як ці вимоги повісили забудовнику і він має то відбити, то квартири продаються виключно з паркомісцями - не підходить, не продадуть квартиру, благо бажаючих(на нормальний об"єкт) повно. Вартість місця починається від 18к евро.

·
Unregistered user
2,649 Posts
Цікаво, де можна придбати повне каско за 300дол? А ця страхова потім виплатить гроші?
Юрек, я добре памятаю ту розмову. Повторююсь: ти переплачуєш бо навіть не можеш усвідомити що це можна зробити дешевше. Або банально боїшся що тебе кинуть. У мене знайомий платив за Каско включаючи виїзд за кордон, років через 5 тільки усвідомив що він за кордоном не буває, а за цю опцію просто розписувався щороку при продовженні Каско. А вся справа в тому що він просто не осилив почитати

Мені зрештою пофіг що є бажаючі платити 1000 баксів. Я ж просто пишу власну думку з приводу такого стану речей. Поянювати і вчити когось я не буду, але повторю - якщо та сама послуга коштує в 3-5 разів дорожче, то немає сенсу переплачувати. Гадаю що свідоме суспільство могло би впливати на формування ціни, не даючи її безхмарно завищувати. Ну але якщо людям пофіг - їхнє право.

Якщо раптом всі садки стануть коштувати 1000 баксів (нехай навіть +/-50 %) - тоді не буду проти.

Ти не можеш віддати 1000дол, бо їх у тебе немає або твій дохід не дозволяє тобі так розкидатись грошима, була б у тебе ЗП 10к+дол - у тебе б змінився світогляд
Ги, ну ти мене явно недооцінюєш по доходам ))) Банально взяти забудовників - вони готові здешевити геть усе, двері, матеріали, благоустрій - все заради збільшення прибутку, який і так є дуже великим. Бо це підхід бізнесмена. Чому тоді ми плюємося на будівництво? Нехай будують все що хочуть, це ж приватний бізнес. Не треба то ніяк врегульовувати, треба просто хавати що будують і продають. Можна навіть викинути ГОСТи по харчуванню, більшість продукції - приватного виробництва. Знаю що зараз Юрек доїбеться що це я не те порівнюю.

Звідки така прихильність до лівої ідеології, яка показує себе в повній красі остані 29 років в Україні?
До чого тут ліва ідеологія? Ти хоч розумієш про що я пишу?

Це ринок, люди ж витрачають більше 100к дол на Мерседес, але ж могли купити ЗАЗ Сенс/ Ланос - але тут хоча б є справжній ринок, можете обирати авто, а на ринку нерухомості - монополія, ринок поділений
Не бачу різниці між ринком нерухомості і авто. Є вторинка, а є нові авто теж від різних концернів які ділять ринок. Ану поясніть різницю.

4) Ще в Німеччині добре рахують
А мені от цікаво, яким би чином поступили німці в ситуації з садками по 100 паперів і 1000+.

·
Registered
167 Posts
До чого тут ліва ідеологія? Ти хоч розумієш про що я пишу?
Мені здається, це ти ти сам не шариш про шо пишеш?
Пропозиція дозволити державі\місту регулювати ціноутворення в конкурентній галузі приватної шкільної і дошкільної освіти - це конкретно лівацький підхід.

Чому тоді ми плюємося на будівництво? Нехай будують все що хочуть, це ж приватний бізнес. Не треба то ніяк врегульовувати, треба просто хавати що будують і продають.
Порівняй проекти новобудов 2010 року і теперішні. Якщо це не доказ того, шо ринок порішав, і люди гривнею починають впливати на забудовників, то я просто не знаю, шо ше казати.
Це не держава\місто своїм указом змусили будувати забудовників кращі кромплекси.

6881 - 6900 of 7992 Posts