SkyscraperCity banner

7301 - 7320 of 7978 Posts

·
Unregistered user
2,645 Posts
Якщо в плані позитивного різдвяного настрою, атмосфери звиклих родинних свят, традицій, що так активно витісняють забугром і це плавно йде до нас
А чому витісняють за бугром? Як на мене зі святами там немає проблем. Там ці традиції виховувались століттями. Німецькі різдвянні ярмарки нікуди й не дівались, те саме і в інших країнах. Різдвяні концерти - популярна річ.

Я єдине в чому погоджусь, про що теж задумувався в цьому році, це про якийсь тренд доповнення нашого західним. До прикладу, у нас зараз стало дуже популярно пекти німецький різдвяний штолен, та й купити не проблема, локальний або імпортний. Те саме стосується італійського панетонне. Вже є купа такого а-ля україньского виробництва. А той же глінтвейн, він європейський і не дуже притаманний Україні, але ж популярний. Я хз чого так.

Ну і так, 7-ме січня теж під питанням і зараз назріває запит на перехід на інший календар. Вірніше, це треба було зробити ще давніше, а тепер це може обернутись проблемою, коли людей стало на порядок більше.

Я взагалі не знаю, може українська нація приречена на зникнення, як би нам цього не хотілось і які б виправдання і надії ми не плекали.

Поки писав цей текст, слухав різдвяний вініл френка сінатри ))

·
Unregistered user
2,645 Posts
Особисто я церкву категорично не сприймаю, замість церков могли б набудувати інших дійсно корисних споруд чи памятників, що наліпили де треба і не треба, всі такі віруючі, а приходить на роботу, краде, дурить, якісь цікаві християни
Юрек, а у тебе взагалі є сім'я і діти? Яка мета твого життя?

Це не дуже про церкву, у мене до неї теж своєрідне відношення

·
Registered
2,523 Posts
Юрек, а у тебе взагалі є сім'я і діти? Яка мета твого життя?

Це не дуже про церкву, у мене до неї теж своєрідне відношення
Є, крім дітей
Живу в своє задоволення, точніше сім'ї

·
Registered
274 Posts
А чому витісняють за бугром? Як на мене зі святами там немає проблем. Там ці традиції виховувались століттями. Німецькі різдвянні ярмарки нікуди й не дівались, те саме і в інших країнах. Різдвяні концерти - популярна річ.
Процитую трохи звідси Наше Різдво: між Сходом і Заходом
Мова йде від лиця канадійки українського походження.
"Я виросла, часто святкуючи Різдво двічі. У ті роки, коли на запрошення друзів моя сім'я святкувала Різдво у грудні, ми ставились до цього здебільшого як до участі в "іншій" культурі, а не частини святкування "нашого" Різдва.
Святкування за григоріанським календарем супроводжувалось обміном подарунками, гускою або індичкою на святковому столі та співанням англомовних різдвяних пісень.

Хоч святкування й проходило весело, проте ця відокремленість "їхнього" Різдва, в якому перемішались англосаксонські й американські традиції з великою домішкою комерціалізації, дозволяла "нашому" Різдву залишатись захищеним від повзучого втручання неукраїнських традицій й поступової асиміляції.
Наше відзначення Різдва у січні було повністю зосереджене на українських звичаях із дотриманням святкових обрядів, традиційними різдвяними стравами, та колядками.
Відтак, покоління нашої родини в Канаді зуміли продовжувати традиції українських пращурів, мінімізуючи асиміляційний вплив зовнішнього культурного середовища. "Наше" Різдво уціліло під тиском глобалізації й комерціалізації, які істотно змінили характер святкування Різдва за західним обрядом і в Канаді, і в Німеччині, і у Польщі.
Гадаю, цей приклад гарно демонструє наскільки легше зберегти самобутність українських традицій, якщо вони не змішуються в один борщ із потужними глобалізованими й комерціалізованими трендами.
Існування двох різних календарів опосередковано виконує захисну функцію для національної культури. Дійсно, усі мої знайомі українські канадійці, які продовжують святкувати Різдво за юліанським календарем, зберегли батьківські звичаї.
Однак я не знаю жодної родини з тих, що перейшли на святкування Різдва у грудні, яка б зуміла повністю зберегти українські традиції. Для більшості "календарний" перехід завершився забуттям звичаїв, подекуди залишивши улюблену страву зі Святвечора на різдвяному столі чи улюблену колядку у співочому репертуарі.
Боюся, що схожі наслідки матиме перенесення святкування Різдва й в Україні. Звісно, це не станеться за рік чи навіть десятиріччя, втім в осяжній перспективі самобутні звичаї все ж втратять свої позиції під тиском глобалізації й комерціалізації.

На жаль, багато українців, які досі не позбулися комплексу культурної меншовартості, вважають, що переймання глобалізованих англосаксонських й американських традицій є симоволом "прогресу".
Тому цілком імовірно, що у боротьбі між Санта Клаусом і Святим Миколаєм, подарунками у панчохах чи під подушкою, імбирним печивом та пампушками, цукровою ковінькою та кутею, чи "Jingle Bells" та "Нова радість стала" жертви будуть на боці українських звичаїв.
Хто вважає, що ці приклади - крайнощі, до яких ніколи не дійде, хай зверне увагу, із якою карколомною швидкістю переймання "Happy birthday" витісняє "Многая літа", особливо серед юного покоління, або заповнює прогалину в тих сім'ях, де "Многая літа" не звучало вже багато поколінь.
Наразі українські традиції лише опосередковано конкурують з глобальними течіями, позаяк досі існує відмінність між "нашим" Різдвом у січні та "їхнім" Різдвом у грудні.
Саме тому, досвід діаспори є дотичним і показовим: використання юліанського календаря запевнює відчуття самобутності, відокремлення, незалежності від "їхнього", яке щораз більше нагадує комерціалізоване світське свято зими.
Це відчуття "іншості" й дозволяє зберігати традиції.
Комплекс меншовартості спонукає багатьох шукати "велику" культурну альтернативу і робить їх вразливішими до іноземного культурного експорту
, зокрема американського, який домінує у світових трендах.
Незважаючи на усі позитиви глобалізації, сліди її культурного впливу є часто руйнівними й незворотними.
Хочу вірити, що на хвилі національного відродження українці віднайдуть сили протистояти бездумному перейманню західних комерціалізованих традицій, та докладатимуть зусиль до збереження власних звичаїв.
Відмова від впливу Москви не повинна бути підмінена впливом глобалізації. Українці врятували Святого Миколая від смерті від рук Діда Мороза не для того, аби запроторити його у в'язницю забуття, якою керуватиме Санта Клаус.
Святкування Різдва за юліанським календарем дає унікальну можливість зберегти ті традиції, які важко підтримувати у сучасному світі, тож українцям слід добре обміркувати усі ризики, які можуть призвести до їх втрати, і відповідально розставити пріоритети.
З цією думкою, бажаю усім щасливого Нового року й веселих різдвяних свят!"
Аріяна Ґіць, спеціально для УП

Згадане вами "пекти німецький різдвяний штолен" та "А той же глінтвейн, він європейський і не дуже притаманний Україні...". Додам ще сюди треш з Хеллоуїном.
Наші мавпи та папуги, особливо які десь покатались, ніколи не вміли цінувати чогось свого, вони постійно щось переймають, бо ж прикольне, з багатої країни, модна фіча й т.д..... Воно й не дивно, коли людина міркує виключно категорією "карта зарплат", то вона вже давно не українець, дарма, що розмовляє українською, а інші думки називає "ватними".

Я взагалі не знаю, може українська нація приречена на зникнення, як би нам цього не хотілось і які б виправдання і надії ми не плекали.
нуууу... з такими настроями, точно приречена). Нація це ми з вами, та оточення. А настрої нації мають властивість змінюватись, чи "зомбуватись" в правильному напрямку. Carol of the Bells, він же Щедрик чомусь навпаки заполонив світ)).

·
Registered
274 Posts
Коли я читаю хоч десь "англосаксонський", я знаю, що йдеться про переклад російської статті...не постіть суди цей треш.
Вас забув спитати. Ви по суті щось скажіть, а не про переклади, ще один дослідник першоджерел. Якщо в Росії скажуть два плюс два ето четыре, то пан Magnus скаже, що це неправда и "я такие источники не читаю"?

·
Unregistered user
2,645 Posts
Я думаю що ця канадійка просто тужить за батьківщиною, хоча вона вже асимілювалась в Канаді, тому її діти і онуки майже стовідсотково перейдуть на 25 грудня і мабуть цей факт її бентежить найбільше. Вона шукає виправдання собі, аби пробачити якусь внутрішню зраду батьківщині. І можливо вона навіть помиляється в комерціалізації Різдва, адже вона спостерігає через призму емігрантки, от і все. Можливо там навіть все таке оточення, воно ж не українське і не канадійське тепер, от вона і думає що кругом комерціалізація і щось вона там рятує, фактично покинувши батьківщину.

Я не роузмію яким чином календар впливає на традиції. В Європі ж традиції європейських країн зберігаються, незважаючи на однакову дату. Там штолен, там глінтвейн, там панетоне і тд і тп. А ми, навіть на 7 січня, вже запозичуємо їх традиції. Тому дата не є вирішальною. Ніщо не заважає і надалі водити вертепи, їсти кутю і пампухи. Це все працює і 25 грудня, перевірено.

Юліанський календар з часом поховає ті церкви, які його будуть дотримуватись. Адже кожні 100 років відбувається зміщення на день (ну там за виключенням вийнятків раз на 400 років і тд). Фактично в 2100му році Різдво буде припадати на 8 січня. І наші нащадки застануть цей перехід. А разом з цим 8м січня, змістяться і всі інші свята.

Я надам свої власні розрахунки які провів минулого року
Вихідні дані:
  • Юліанський календар, згідно даних вікіпедії, довший за астрономічний на 11 хвилин 14 секунд, або на 1 день кожні 128 років
  • Григоріанський календар приймаємо за ідеальний (хоча і там є похибка, якою знехтуємо)
  • За вихідну дату святкування Великодня приймаємо 21 березня (найменш можливу)
  • За вихідну дату розрахунків приймаємо поточний 2020 рік.
  • Всі розрахунки умовні та допускають похибку
Отже:
1. В наступному сторіччі дата святкування Різдва зміститься на 8 січня. Нічого критичного в цьому немає, хоча це буде перший дзвіночок зміни дати
2. Приблизно в 5220 році (2020 + 128x25) Різдво буде припадати на 1 лютого
3. Після 8804 року (2020 + 128x53) Різдво буде припадати на 1 березня, весною. Ба навіть не так, Різдво, за логікою Юліанського календаря, буде святкуватись 1 березня, але в кожний високосний рік - 29 лютого. І так впродовж цілих 128 років. Хтось собі уявляє Різдво весною, ще й з плаваючою датою?
4. Після 11492 року (2020+128x74), коли дата святкування Різдва припадатиме на 21 березня, Юліанський календар дасть остаточну тріщину. Адже настане період, коли Різдво поперемінно святкуватиметься як до Великодня, так і після, порушуючи будь-яку логіку, традиції, пости тощо. А що казати про ті дні, коли Різдво і Великдень святкуватимуться в один день?!
5. Орієнтовно після 20580 року (2020 + 128x145) Різдво святкуватиметься влітку. Насправді хороший період для святкування Водохрещі.
6. Нарешті, в 48700 році, Різдво знову припадатиме на 7 січня
🙂
Фактично якщо ми закриємо очі на календар і будемо "рятувати" наші традиції, ми закладемо ще більшу проблему в майбутньому. Зміщення різдва на один день навіть вдарить по тим всім людям, які були названі церковним іменем в свій день народження, адже дата зміститься. І це вже зачепить покоління народжені зараз. От в цьому я і вбачаю найбільшу проблему, яку хз як вирішувати. Ми не можемо перенести святкування Різдва, ми маємо змінити систему координат, яка порушить усі традиції. А якщо не змінимо, ми закладемо проблему для наступних поколінь. І відверто, ці покоління можуть подумати - ну що це за хня, дати постійно зїжджають, Різдво то зимою, то літом. Вони що там тупі були в своє 3тє тисячоліття і не могли пофіксити проблему? І взагалі, згідно моїх розрахунків, це може поховати нашу церкву, адже все стане нелогічним. Нам просто повезло що в 2000му році не було зміщення дати і ми фактично відклали це питання. Бо ніхто не думає. Всі ж думають що Різдво припадає на 7 січня, а насправді воно припадає на 25 грудня, просто за іншим календарем

Це фактично те саме небажання змін, небажання розвитку, небажання визнавати помилки. Це так само як з Садовим і тд. Розумію що зміна календаря буде використана церквами для розколу, адже тут склалась така історична ситуація. Можливо саме через це ми і є приреченими, адже погубимо традиції через бажання їх зберегти в календарі.

Навіть не так: якщо змінимо календар, то зараз багато людей можуть взагалі відійти від церкви. Якщо не змінимо - закладемо ще більшу проблему. Це якийсь цугцванг, через нашу впертість і тупість

·
Registered
274 Posts
В розрахунки я не влазив поки що, але перше, що нерозумію, чому ви кажете "повезло у 2000, що не було зміщення дати". Чому небуло, яке пояснення? Окремо ще скажіть чи проводили такі ж розрахунки щодо Григоріанського, адже він теж неточний? Покопаю ще сам у цьому питанні. І чому це має поховати церкву? Церква згідно усіх світських приписів та логіки, давно є нелогічним, абстрактним, та непотрібним явищем у сучасному світі. Чомусь саме в країнах, які живуть за Григоріанським календарем, вона терпить зараз мабуть найбільший занепад та пустку, бо мабуть не в точності справа.
Наступне. Коли згадуємо про наш календар, то не стільки чіпляємось за точність, як за самі усталені традиції та дати (звикле 7-ме січня). Спитайте тих колег, які святкують Хеллоуїн, скільки вони колядок чи народних пісень знають, або гімн чи Заповіт Шевченка? Вірно підмічено, ті, хто емігрував, це свого роду зрадники, і саме в тому ключі я взагалі нерозумію претензійних зауважень людей, хоча би постом вище. Ви вже не українці, ви вже німці, канадці, поляки чи хто там.

·
Unregistered user
2,645 Posts
Я навів гіпотезу що неточний календар змішає всі дати, відносно днів народжень і прив'язки до пір року, ну і перекриється з Великоднем. При чому це зачіпатиме цілі покоління. 3 покоління з 4х будуть проходити через 100-ті роки. Особисто я таку систему вважав би приреченою.

Вся різниця через те що григоріанський календар більш точний

Григоріанський календар розроблено на заміну юліанського — окрім високосних років кожного четвертого року, він має поправки кожного 100-го та кожного 400-го років для більш точної передачі тривалості року — періоду оберту Землі навколо Сонця.
Фактично кожні 100 років, за виключенням тих що діляться на 400 - відбувається зміщення. В 2000му якраз і попали на 400.

Чомусь саме в країнах, які живуть за Григоріанським календарем
А ми за яким календарем живем? ))

Окремо ще скажіть чи проводили такі ж розрахунки щодо Григоріанського, адже він теж неточний?
Так прикол в тому, що весь світ живе за цим календарем, і якщо всі будуть його дотримуватись, то його неточністю можна знехтувати, вона не впливатиме ні на що.
Похибка в одну добу в григоріанському календарі накопичиться приблизно за 10 тисяч років (в юліанському — приблизно за 128 років).
Ви за те, щоб через 20 тис років різдво святкувалось влітку? Чи аби через 10 тис років Різдво і Великдень святкувалось в один день? Великодній піст накладеться на Різдво і це буде розривом шаблону ) Це навіть гірше ніж китайський новий рік.

·
Registered
274 Posts
А ми за яким календарем живем? ))
Малось на увазі в церковному житті (у церквах східного обряду, куди відносяться УГКЦ та ПЦУ, ну і РПЦ, серби і болгари вроді), хронології свят - ми за Юліанським. По світському ми за Григоріанським живемо. То може ви вже досліджували відколи ми святкуємо Різдво 7-го взагалі, (бо я не в курсі)? З якого року від початку нашої ери (від Р.Х)? І десь все-таки вже би мала бути ця похибка, як її пофіксили раніше?
Покопаю щодо іншого, підкинули тему.

·
Unregistered user
2,645 Posts
То може ви вже досліджували відколи ми святкуємо Різдво 7-го взагалі, (бо я не в курсі)?
Ну та фактично з 1900 року. За 2000 років набігло з 25 грудня на 7ме січня.

Дослідіть і дайте роздуми як вберегти традиції. Бо за моїми розрахунками Юліанський календар змішає традиції, через що вони втратять свою суть.

Немає ніякого 7го січня, є просто Юліанський календар з похибкою у день раз на 128 років. Фактично ми не можемо привязувати Різдво до 7го січня, як цього прагнуть ті, хто не хоче змін. Вони теж святкують 25 грудня, просто за Григоріанським то припадає на 7 січня, а в 1856 році то було 6 січня, а в 2102 році то буде 8 січня.

Це поки що немає конфлікту свят і традицій, але просто зараз то простіше порахувати що в майбутньому будуть серйозні проблеми, які навіть самі стануть антицерковними.

·
Registered
274 Posts
Дослідіть і дайте роздуми як вберегти традиції. Бо за моїми розрахунками Юліанський календар змішає традиції, через що вони втратять свою суть.
Ееее... це трохи хитро). Я не проти покопатись в цьому, але давайте ви вже теж заодно. Тимпаче, що вже дещо рахували, трохи орієнтуєтесь в темі. Чи ті традиції хіба мені потрібні, вам нецікаво зберегти чи не вважаєте проблемою перехід на 25-те ну і описане в тій статті?))
Окреме питання про Санту і Миколая, про хеппі бирздей та многая літа. Бо я це таки помічаю серед оточення чи їх нащадків, особливо до 20-ти, хоча дехто заперечує, каже неправда, то ФСЬО пропаганда східного сусіда.

·
Unregistered user
2,645 Posts
Так до чого тут традиції? Ну вірніше я ж написав, якщо ми будемо дотримуватись неправильного календаря, то отримаємо зміщення всіх свят в 2100му році. Фактично Романи, народжені 1 грудня 2090 року і названі в честь ангела, будуть святкувати свій день Ангела вже 2го грудня в 2100му році. Буде розрив шаблону.

Я чесно кажучи не певен чи Великдень теж буде зміщуватись. Але святкування Великодня зимою буде взагалі бомбічним. І як тоді бути з вербною неділею? Зимою.

Юліанський календар - це вирок.
вам нецікаво зберегти чи не вважаєте проблемою перехід на 25-те ну і описане в тій статті?
Мова не йде про перехід на 25те. Ви не святкуєте Різдво 7го січня, ви його так само святкуєте 25 грудня. Не розумію в чому проблема остаточно перейти на правильний і точний календар, який унеможливить всі проблеми в подальшому. Тобто фактично ми можемо втратити різдвяно-новорічні традиції прив'язані до календарної зими. Та й взагалі, якщо ви святкуєте старий новий рік, то мали би розуміти що і різдво 7го січня є старим. А святкувати 2 різдва - нонсенс.

·
Registered
1,421 Posts
Вже рік часу пройшов, і я думаю, в глибині, навіть найбільші прихильники цього трешу, розуміють, що воно щось не те. Не там справжня жаба (небезпека) зарита, та й захищаються вони вже щораз млявіше від вірусів, просто набридає це і стає повсякденністю як війна на сході. В голові ну а що, що зміниться, війна та й війна, хто останній раз цікавився к-стю жертв/поранених за останню добу? А підрахунки по Ковіду, скільки вже, 1,5-2 ляма? Та байдуже, явище перестає бути резонансним, коли зникає насамперед з інформ. поля, а на практиці ще ніби є.
Я теж погоджуюсь, що "щось воно не тут не те". Додам, що відсутня статистика звідки власне беруться нові випадки. На базарах, в транспорті, в супермаркетах, в офісі чи під час візиту до друзів/родичів?
Статистика змахує на тотальку підтасовку. Згідно офіційних даних зроблено 5,94 млн ПЛР-тестів і підтверджено загалом 1,15 млн випадків. Населення України 41 млн., але треба відмінусувати заробітчан і дітей, яким тести здається не роблять. Нехай буде 30 млн. Отже, кожен 5-й мав би пройти ПЛР-тест. Особисто в мене коло спілкування невелике, але лише одна особа здавала ІФА-тест. У одної родички коло спілкування доволі обширне, але знову ж таки нема такого щоб кожен 5-й здавав тест.
Виникає питання - хто ці всі люди, які попадають в статистику?

Я теж схиляюсь до думки, що в один день коронавірусна тема зникне з усіх ЗМІ, якщо сильні цього світу скажуть баста, час повертатись до нормального життя.

·
Registered
3,775 Posts
Вас забув спитати. Ви по суті щось скажіть, а не про переклади, ще один дослідник першоджерел. Якщо в Росії скажуть два плюс два ето четыре, то пан Magnus скаже, що це неправда и "я такие источники не читаю"?
Ну ви мене не питали, коли запостали той треш...хто мені поверне 10 хв витрачені на прочитання і заспокоєння?

Ну неонацтстів з окремим шляхом і "деди воревали" запостали, тепер давайте неолібералів про то що утерус тримає душу і популяцію чоловіків треба регулювати на рівні зачаття.

·
Registered
122 Posts
Я теж схиляюсь до думки, що в один день коронавірусна тема зникне з усіх ЗМІ, якщо сильні цього світу скажуть баста, час повертатись до нормального життя.
Нормального життя більше не буде. Про це так звані сильні світу цього цілі книжки видають з покроковими описами етапів реалізації. І зовсім не приховують реальних цілей глобальної ковідоістерії. Варто зазначити, що саме завдяки засиллю корисних масочників-ковідіотів їм набагато легше втілювати це все в реальність.

·
Registered
274 Posts
Ну ви мене не питали, коли запостали той треш...хто мені поверне 10 хв витрачені на прочитання і заспокоєння?

Ну неонацтстів з окремим шляхом і "деди воревали" запостали, тепер давайте неолібералів про то що утерус тримає душу і популяцію чоловіків треба регулювати на рівні зачаття.
Я вас спитав конкретно про Германію, чи бачили/чули про таку зачистку людей з ковзанки. Де я постив інформацію про неонацистів і "діди воювали"? Якщо автор того допису з відео дотримується таких поглядів (що я не досліджував), то саме такі погляди не були опубліковані, а конкретно ВІДЕО зачистки німецькими полісменами. Мені вже теж набридли деякі представники нашого народу, які місцями тупувату логіку мають. О мля, це сказав москаль, домен москальський, мова руска, всьо, херня, вірняк пропаганда, а хто постить - вата. Ну а як інакше. З вами в гілці нерухомість бачив обмін постами, один з яких про китайських інвесторів в Канаді... і, О Ніііі, пост був російською. А це якась зрада напевно, і Hawk щось не те постить....
Коли в людей з голови вата вилізе, причому як євровата так і руска, і почнуть бачити конкретну інформацію (?)
І щодо "вас забув спитати". Хто ви, щоб вказувати, що постити, неподобається, нечитайте. Ваші погляди теж комусь в чомусь неприйнятні й носять ознаки трешовості. Ну але постіть собі на здоровя. Ви (та інші емігранти) від імені України, на мою думку, й так немаєте права виступати, бо живете в іншій державі на ПМЖ. Ви відмовились від цієї країни свого часу, тому нерозумію претензій.

·
Registered
122 Posts
О мля, це сказав москаль, домен москальський, мова руска, всьо, херня, вірняк пропаганда, а хто постить - вата.
Ті самі люди, між іншим, літом 2014-го року (потрібно уточнювати, що тоді на Донбасі відбувалося?) ватному уйобку варламову екскурсію містом влаштовували. При чому, це було вже після того, як він на офлайн зустрічі у Львові (!) сказав, що "у мєня бабушка в рускам Криму живьот".

·
Registered
274 Posts
Ті самі люди, між іншим, літом 2014-го року (потрібно уточнювати, що тоді на Донбасі відбувалося?) ватному уйобку варламову екскурсію містом влаштовували. При чому, це було вже після того, як він на офлайн зустрічі у Львові (!) сказав, що "у мєня бабушка в рускам Криму живьот".
Зараз усі з усіма пересраються. Знизьте трохи градус думок про навіть Варлашку). Я його періодично дивлюсь, де він про гетто-забудову розказує, чи ще якісь репортажі. Його ліберальні погляди мені чужі, ватних мені здається у нього практично немає, бо він наче в опозицію бавиться до поточної влади разом з Дудями, Навальними... Я просто вибираю, що мені в певний момент цікаво і збігається в поглядах, бо запросто можна ярликів навішати. Практично (або завжди) з жодною людиною не буває збігу в світогляді на 100%, є відмінності.

·
Registered
122 Posts
Зараз усі з усіма пересраються. Знизьте трохи градус думок про навіть Варлашку). Я його періодично дивлюсь
Нехай собі кожен дивиться що хоче, мені абсолютно всеодно. Я про те, що спільноті львівських уєбаністів притаманні абсолютно несумісні з здоровим глуздом подвійні стандарти. Тож якщо вони вже дивляться варлашу, то нехай інших носом не тикають в домен ".ru" чи зашкварність того чи іншого джерела.

7301 - 7320 of 7978 Posts