SkyscraperCity Forum banner
1 - 15 of 15 Posts

·
Registered
Joined
·
845 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


Щоб побачити повну версію світлини та її географічну прив'язку, натисніть на ній.

Понад триста років тому ці землі належали Михайлівському Золотоверхому монастирю. Серед діброви над витоком Либіді приблизно в тому ж самому місці, де зараз міститься „Мамаєва Слобода", стояла монастирська пасіка з хутором та ставом.

Минуло кілька століть і знову на пагорбах довкруг витоку Либіді, розкинулись мальовничі гаї, які чагарниковим живоплотом в’юняться на луки, створюючи ландшафт з унікальним краєвидом долини, характерний для Наддніпрянщини.

У центрі долини серед кучерявих вишневих садків, оперезаних плетеними тинами, стоїть козацька „Слобода". В центрі архітектурного ансамблю, що нараховує 98 об’єктів, розташовується козацька триверха дерев’яна церква в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці із дзвіницею, подібні до тих, що стояли на Запорозькій Січі в часи Богдана-Зиновія Хмельницького.

Неподалік від церкви на узвищі серед невеликого поля пшениці видно вітряк - символ мирної хліборобської України. Далі над двома покритими очеретом, лілеями та лататтям озерами розташовуються садиби титаря, козаків-джур, козацького старшини, коваля із кузнею, гончаря із гончарною майстернею, ворожки, шинок єврея-крамаря, а також пасіка та водяний млин. Садиби складаються з різних за своїм господарським призначенням споруд: це комори, повітки, стайні, льохи, хліви, клуні, возовні тощо. Цей традиційний український краєвид доповнюється базарним майданом, управою та козацькою залогою.

Використовуватимуться об’єкти „Мамаєвої Слободи" методом відтворення живої історії, цебто максимально наближено до свого первісного функціонального призначення, а саме, для популяризації та відродження самобутніх народних традицій, звичаїв, обрядів, забутих трудових навичок та ремесел.

Центр народознавства «Козак Мамай» було зареєстровано як юридичну особу ще 09 липня 1990 року. Київрада передала земельну ділянку комплексу у постійне користування першим в історії новітньої України рішенням.

Від часу цієї ухвали та відкриття "Мамаєвої Слободи" минуло 19 років. Офіційно перших відвідувачів скансен запросив 9 липня 2009 року.
 

·
Moderator
Joined
·
2,395 Posts
journeyman дякую! вперше чую про Мамаєву слободу...супер:banana:
як раз на тому тижні збирався до Києва...от тепер знаю куди піду!
 

·
Registered
Joined
·
845 Posts
Discussion Starter · #4 ·
journeyman дякую! вперше чую про Мамаєву слободу...супер:banana:
як раз на тому тижні збирався до Києва...от тепер знаю куди піду!
Краще вже в Пирогово з*їздити, якщо ще не був, там все справжне...
 

·
Користу&
Joined
·
1,204 Posts
некто;68095211 said:
А звіткі така назва? Яке ії походження?
Слобода - приміська забудова. Мамай - символ, образ козака.

journeyman дякую! вперше чую про Мамаєву слободу...супер:banana:
У пресі вона рекламується більше року.
 

·
Регістр&
Joined
·
1,051 Posts
Може знаєш, що там було раніше? Звичайний парк?
Так, просто просто "Жовтневий парк", кущі. Але роботи там ведуться досить давно.В усякому випадку козацька церква там стоїть досить давно, 5-10 років, точно не пам"ятаю.
 

·
Banned
Joined
·
6,882 Posts
Бакланство какое-то... Еще бы салом обложили и тушками поросят... Как-то все неестественно!
 
1 - 15 of 15 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top