SkyscraperCity banner

1441 - 1460 of 1520 Posts

·
Niš je carski grad
1,169 Posts
danas prodjoh pored Narodne Biblioteke posle duže vremena, i ima šta da vidim, slepci ostavili jedno parče fasade nesredjeno, prosto nisam mogao da verujem koji su to slepci da ostave samo ovaj mali deo, isto tako su uradili i sa Pasterovim zavodom, da li ovi debili mogu nekad da odrade nešto kako valja
112946
112947

·
Niš je carski grad
1,169 Posts
...stigao je on odavno, nego je bio položen pa se nije primaćivao...inače ova metalna konstrukcija za lift je stojala bar 3 meseca i čekala da se krene sa radovima, na slici iznad se vide tragovi gde je bila položena

·
о_О
o_O
84 Posts
Још мало па завршили горњи спрат на пошти на Леденој стени. Не знам шта ће с приземљем да раде, али би много лепо било да оставе оно "пошта телеграф телефон", тотални ретро :geek:

·
Winter is coming !
1,840 Posts
Nastavili su sređivanje Narodnih Novina i sad već možda može u ovu temu...ako nastave i dalje :)

Danas su počeli da menjaju prozore i da stavljaju PVC prozore (piše 'etam' na njima)...ko zna možda krenu i fasadu da sređuju.

·
Winter is coming !
1,840 Posts
Kritika na mestu :)
Žurilo se na posao
Biće kad se vraćam, samoako se malo sklone majstori, po ceo dan je gužva ispred pa mi neprijatno da ih slikam ....

·
Registered
2,024 Posts
Ja slikam i sa majstorima i bez njih. Probam da ih baš ne ubacim u kadar, ali ako mora, šta da se radi, taman i njih malo da izreklamiram ;)

·
Registered
36 Posts
Сад кад направе неку модернистичку металну кутију и потпуно укваре доживљај целог објекта 🙃🙃

·
Registered
4,618 Posts
Tu ostaje osnovni sud za sada, svi ostali se sele u zgradu bivse inzinjerske kasarne. Pisao sam o tome pre par meseci..

Interesantno do sada nije bila prica o izgradnji nove zgrade, sad sam zbunjen. Da li su mislili na sredjivanje postojeceg objekta ili dodatnu izgradnju potpuno nove zgrade posto se spominje i selidba osnovnog suda, mozda su procenili da postojeca zgrada nije moguce da se iskoristi za sve namene. Ako je to u pitanju onda se u buducnosti ocekuje izgradnja u zadnjem delu ovog objekta gde su one barake i menza, veliki je to prostor.

Svidja mi se ovo u svakom slucaju, ozivece taj deo skroz..

·
Registered
991 Posts
Tu ostaje osnovni sud za sada, svi ostali se sele u zgradu bivse inzinjerske kasarne. Pisao sam o tome pre par meseci..

Interesantno do sada nije bila prica o izgradnji nove zgrade, sad sam zbunjen. Da li su mislili na sredjivanje postojeceg objekta ili dodatnu izgradnju potpuno nove zgrade posto se spominje i selidba osnovnog suda, mozda su procenili da postojeca zgrada nije moguce da se iskoristi za sve namene. Ako je to u pitanju onda se u buducnosti ocekuje izgradnja u zadnjem delu ovog objekta gde su one barake i menza, veliki je to prostor.

Svidja mi se ovo u svakom slucaju, ozivece taj deo skroz..
Sada se otvara mogućnost da se trg Mije Stanimirovića ispred zgrade kasarne sredi. Drveće potpuno zaklanja fasadu.
Inače, saobraćajna veza izmedju Vojvode Putnika i Dimitrija Tucovića može da se ostvari i iza zgrade kasarne, a da trg Mije Stanimirovića i dvoriše ispred kasarne postanu jedna celina (trg/park).

·
Registered
4,618 Posts
^
I ja razmisljao o toj saobracajnici iza kasarne, ali posle najave izgradnje nove zgrade gde ce da se smeste visi i osnovni sud, dok ce manji sudovi biti u postojecoj kasarni, to iziskuje vec novi objekat, verovatno ne ispod 15 tak hiljada kvadrata. Oni ce tu novu zgradu vezati parkinzima i stazama sa postojecom kasarnom, tako da ne verujem da razmisljaju kao mi vezivanju trga ispred i izmestanju saobracajnice u zadnji deo objekta. Park bi i mogao da ostane park, a trg bi bilo bolje praviti od ulaza u kasarnu do glavne kapije i time bi otvorili lice kasarne imali bi dva prostora u jednom.

Inace:

·
Registered
3,839 Posts
Ali obratite paznju na drvece u parku na Trgu Mije Stanimirovica. Znaci zali boze. I oni po parkovima drze te patrljke od stabala umesto da lepo zasade novo drvece.

·
Србија
678 Posts
^
I ja razmisljao o toj saobracajnici iza kasarne, ali posle najave izgradnje nove zgrade gde ce da se smeste visi i osnovni sud, dok ce manji sudovi biti u postojecoj kasarni, to iziskuje vec novi objekat, verovatno ne ispod 15 tak hiljada kvadrata. Oni ce tu novu zgradu vezati parkinzima i stazama sa postojecom kasarnom, tako da ne verujem da razmisljaju kao mi vezivanju trga ispred i izmestanju saobracajnice u zadnji deo objekta. Park bi i mogao da ostane park, a trg bi bilo bolje praviti od ulaza u kasarnu do glavne kapije i time bi otvorili lice kasarne imali bi dva prostora u jednom.

Знам да ћу деловати као прави Србин, али не верујем у изградњу нове зграде суда са виши и основни. Волео бих, али тешто. Иду избори.
Чудно је то како нисамо видели пројекат те нове зграде, а да има места има. Само да не игреде неку модерну зграду( стаклару) поред овакве лепотице.

·
Registered
4,618 Posts
Grade se sudovi po drugim gradovima i objedinjuju u jednoj lokaciji, to je drzavni projekat, nema to veze sa izborima. Sredjivao se sud u Bg, sada se privrsava nova zgrada u Kg, evo krecu radovi u Ni, a najavljen je i Ns. Zgrada ce verovatno biti moderna, mada ce se nalaziti iza postojeceg objekta, tako da mislim da je to ok da se sve objedini na jednoj lokaciji, moze to da bude lepa celina, a i ljudi ce da joj udahnu zivot, pogotovo inzinjerskoj kasarni. :)

1441 - 1460 of 1520 Posts