SkyscraperCity banner

1461 - 1480 of 1520 Posts

·
Registered
412 Posts
Da li su reseni problemi sa zajednickim racunima i ostalim slicnim problemima sa kojima su se radnje ranije suocavale? Ako i dalje postoje ti problemi, samim tim Kalca ne moze da zazivi, onda je ovo krecenje samo trosenje para i ne predstavlja nikakvu obnovu.
Ja vidim buducnost Kalce u spajanju lokala i pretvaranje u objekat kao sto je Forum. Mislim da je vreme malih lokala odavno proslo, sada se svi fokusiraju na velike prodavnice po trznim centrima. Tipa ok mi je da ostanu turisticke organizacije i tako neke radnje koje dobro posluju i na ovaj nacin, ali da se ostatak lokala spoji i otvore nove prodavnice kao u velikim soping centrima.

Ali obratite paznju na drvece u parku na Trgu Mije Stanimirovica. Znaci zali boze. I oni po parkovima drze te patrljke od stabala umesto da lepo zasade novo drvece.
Ako bi se staro drvece izvadilo i zasadilo novo, ta povrsina bi bila totalno ogoljena. Novom drvecu bi trebalo mnogo vremena dok ne ucini taj trg lepim. Bolje uloziti u savremenu rasvetu i lepo ukrasavanje, nego unistavati postojece parkove cije realno obnavljanje traje deceniju.

·
Registered
3,810 Posts
Ako bi se staro drvece izvadilo i zasadilo novo, ta povrsina bi bila totalno ogoljena. Novom drvecu bi trebalo mnogo vremena dok ne ucini taj trg lepim. Bolje uloziti u savremenu rasvetu i lepo ukrasavanje, nego unistavati postojece parkove cije realno obnavljanje traje deceniju.
Ne treba momentalno poseci svo to drvece, mada neka stabla su u tako zalosnom stanju da se uopste ne bi primetilo da ih nema.
Vrlo prosto, treba zasaditi novo drvece po parku, a onda u narednih 10ak godina kako ono bude raslo ukloniti ove krndelje koji niti imaju krosnju niti sluze bilo cemu. Najpogubnija opcija je ono sto se trenutno desava u vecini nasih parkova: nema ni jednog mladog novog stabla. I sta onda? Sta ce biti za 20,30, 50 godina kada postojeca stabla skroz propadnu i svakako mora da budu isecena... a mladih stabala nema. Evo npr u Prokuplju u parku trenutno je jedino resenje da se sva stabla poseku pa zasade nova. Naravno svi bi odmah skocili kako je to zlocin. A sve sto je zasadjeno, zasadjeno je 1950 godine kada je napravljen park. Polovina je vec isecena, ostatak je u zalosnom stanju, ja kada sam bio klinac u park se sedelo leti po vrucini da se sklonis od sunca, sada u parku vise hladovine nema. Ali "gradskim ocima" sve ove godine nije palo na pamet da zasade i jedno jedino stablo koje bi polako stasavalo.

·
Registered
5,417 Posts
Pa i to, decenija da bi drveće poraslo, ne bi moralo biti dugo, ako se uradi kako treba i nakon toga se za više decenija dobije fina hladovina, nije to baš tako dugo, postoji i neko drveće koje baš brzo raste, ova fotografija je postavljena 2017. godine, što bi značilo, deset godina nakon sađenja ovog drveća:

·
Registered
5,417 Posts
Pa, i ovo mu dođe neka restauracija, taj izraz znači i obnova, a, malo li je, ako je pre toga nešto više od 15 godina bilo narandžasto. Doduše, ide u prilog i one razmene mišljenja nakon koje se zaključilo da nekadašnje popularno narandžasto, danas zamenilo pored ostalog i sivo u nijansama ... :)

IMG_20200603_132450.jpg
IMG_20200603_132549.jpg

·
Registered
412 Posts
^ Ja bas volim sive ili crno-sive fasade, ali ovo mi nekako uopste nije leglo, bas je bezlicno. Vise mi se svidjala narandzasta boja, vise se uklapala uz okolinu, zivopisnija je.

·
Registered
3,832 Posts
Narandžasto jeste bila boja Tempa i uvek je kombinovana sa sivom.
Kod maksija mislim da je sada siva standard.
Edit:
Sad vidim da ovo nije više Tempo Express, već Maxi. Onda nema dileme zašto je menjana boja. Sećam se da su mi po ral karti tražili uzorke boje za neke njihove fasade ranije.

·
Winter is coming !
1,839 Posts
Na Narodnim novinama zamenili sve prozore. Nisam slikao jer su ulaz i fasada ostali isti pa nije neka razlika vizuelno.

Ali i dalje nastavljaju da rade..izgleda da sredjuju unutrasnjost...svakog dana napune po jedan kontejner za kabasti otpad.

·
Registered
5,417 Posts
Pa, šta će tu da bidne? Da li je to i dalje zgrada Narodnih novina? Prevelika je to zgrada danas za takvu firmu, oni su već duže vremena na drugoj adresi.

·
Winter is coming !
1,839 Posts
Nista nisam cuo ali on tu moze da smesti i belle Amie i druge firme koje (ako?) ima.
Cudim sto to nije i ranije uradio. Celu zgradu je dobio za 200k maraka.

·
Winter is coming !
1,839 Posts
Kaze juce jedan od sljakera ispred Narodnih novina da ce tu da bude Prekrsajni sud...koliko mu je za verovati...
Zar ne rekose da ce svi sudovi u kasarnu?

·
о_О
o_O
84 Posts
Kaze juce jedan od sljakera ispred Narodnih novina da ce tu da bude Prekrsajni sud...koliko mu je za verovati...
Zar ne rekose da ce svi sudovi u kasarnu?
Значи град - дао Витку зграду на (беше) 99 год. за малтене џ - да би Витко - дао зграду граду - вероватно за добре паре - за суд - који и тако по најновијим информацијама иде на другу локацију?

О боже господе 😬 🤯🤪

·
Registered
5,417 Posts
A, Prekršajni sud je trenutno beše u ovoj zgradi?

Mislim da je i u toj zgradi relativno od skoro i da je i ona neuslovna. da nisu i to te zapeljancije oko restitucije i promene vlasničkih prava. Sećam se još kada je tu bio i Dom zdravlja, karakteristično je što je tada i u toj zgradi Narodnih novina bila ambulanta, to je zgrada gde sam prvi put hteo da padnem u nesvest od vađenja krvi zbog polaska u prvi razred valjda? Narodne novine su tada bile u zgradi na Keju. To je kraj 70-ih.

·
Winter is coming !
1,839 Posts
Da, u zgradi Narodnih novina je bio deciji dispanzer, mislim sve dok nije napravljen Dom zdravlja.

Btw ispod svakog prozora je izvucen kabl valjda za dekorativno osvetljenje?

·
Registered
4,608 Posts
Eriol3001 rece da ga sramota da to radi dok ga drugi gledaju, a zivi covek u tom kraju. 🤷‍♂️

Kasnije cu da okacim slike iz Niske Banje, deo oko i samu fontanu, valjda je to za ovu temu ovde..

·
Winter is coming !
1,839 Posts
:) rekao sam da mi neprijatno od radnika jer ih uvek ima poprilicno...a i nije neka vizuelna razlika

ali ajde, ima da sacekam kad odu na pisanje pa da slikam samo da se trtomir ne najedi ;)

1461 - 1480 of 1520 Posts