SkyscraperCity banner

241 - 260 of 373 Posts

·
Registered
62 Posts
Ljudi sad bas nesto uporedjujem, Delta Planet Nis 40 000 m2 investicija 80 000 000 €, Delta Planet Banja Luka 62.500 m2 investicija 70.000.000 €. Zasto je ovolika razlika u investiciji a vidimo da je velicina objekta u Nisu manja, da li je zemljiste u Nisu skuplja nego u Banjaluci?

·
Registered
4,676 Posts
Zemljiste je odavno njihovo, ne racuna se u investiciju. Nije 80 nego stalno pricaju o 70 miliona evra, evo i u ovoj zadnjoj vesti sto je postavio Miki_Miks. Mozda materijali, zavrsna obrada, stave pozlacene kvake i wc solje. :D

·
Registered
62 Posts
Znaci nase kvake ce ipak biti pozlacene. 😂😂 Pise da je vrednost projekta 70 miliona a investicija 80 miliona. :unsure:

·
Registered
443 Posts
Ljudi sad bas nesto uporedjujem, Delta Planet Nis 40 000 m2 investicija 80 000 000 €, Delta Planet Banja Luka 62.500 m2 investicija 70.000.000 €. Zasto je ovolika razlika u investiciji a vidimo da je velicina objekta u Nisu manja, da li je zemljiste u Nisu skuplja nego u Banjaluci?
Bilo je govora o tome na pocetnim stranama foruma. Banja luka ima podzemni garazu,a Nis nema, to dodaje kvadrate banjaluckom, dok se GLA (prostor za izdavanje) ne razlikuje mnogo i to u stvari definise cenu, a ne ukupna povrsina trznog centra

·
Registered
36 Posts
Нисам неки стручњак за тржне центре, али 1500 радних места??? Па толико радних места нема ни у овим мотаоницама каблова.

·
Registered
36 Posts
Bilo je govora o tome na pocetnim stranama foruma. Banja luka ima podzemni garazu,a Nis nema, to dodaje kvadrate banjaluckom, dok se GLA (prostor za izdavanje) ne razlikuje mnogo i to u stvari definise cenu, a ne ukupna povrsina trznog centra
Није ли неко пре око два месеца споменуо да се у Нишу тешко могу градити подземни објекти због специфичности тла? Највише један спрат испод земље, а могу да замислим да је земљиште одмах поред реке влажније а самим тим било би веома дуг процес док се све то регулише. А и наравно, окамова бритва диктира да је најлакше објашњење највероватније тачно тако да бих рекао да им је просто јефтиније да асфалтирају и нацртају гомилу линија на површини. :)

·
Србија
721 Posts
Ја сан то написао. Нисам ја то измислиом већ је то рекао главни архитекта града на телевизиј, разлог су подземне воде, јер се Ниш налази у котлини. Мислим да би сада могло да се гради 2/3 новио испод земље, јер ипак се доста променило у начину градње и материјалима који се користе. Е сад је питање колико то кошта и колико би се то исплатило.
Искрено онако лаички мислим да би се исплаила гаража два нивоа испод земље на Тргу Републике код општине.

·
Winter is coming !
1,852 Posts
Ovako laički...napravili su tunel ispod Lamanšaa i onaj crni BG na vodi se pravi pored reke....

Verujem da danas može (maltene) sve da se napravi...pitanje je samo da li mi ovde umemo/možemo/hoćemo...

·
Registered
36 Posts
свакако може да се изгради, вода није проблем, ал само кажем да Делта изгледа није хтела да троши додатан новац на усађивање гараже испод тржног центра. Питање је да се то одрадило чиме би уопште испунили простор на коме је сада предвиђен паркинг, јер да праве објекат за 50% већи од овог садашњег како би се испунили простор, било би мало преамбициозно јер би постао други највећи у Србији одмах после Галерију у БГ, а сигурно међу топ 10 у региону. Да ставе парк ту... па некако и не иде уз тржни центар, да ставе додатни пословни објекат, онда би само заклањао главну зграду. У сваком случају добили су превелики простор на располагању те мислим да је због тога одлучено да се гради приземни а не подземни паркинг.

Annotation 2020-05-14 130647.png

Annotation 2020-05-14 130904.png

заузима нешто већу површину од галерије цело делтино градилиште тако да, иако нама естетски не одговара, они нису имали никакве мотивације да направе било које сложеније тј. елегантније решење за паркинг. Можда кроз коју годину ако је пословање на нивоу и ако пожеле да додају неки садржај, могу да једну паркинг зону сруше и додају нешто док друго паркиралиште могу да претворе у паркиралиште са подземним и приземним нивоом. Ако ништа друго барем ће грађани околних зграда коначно имати довољно паркинг места 😂😂, не бисмо желели да поново дође неки баја са српом да нас искасапи.

·
Registered
899 Posts
Cuo sam doduse iz neproverenih izvora,da KFC ne dolazi... Uslov im je pola miliona stanovnika na lokaciji na kojoj otvaraju. Nek me ispravi neko ako gresim.
Mada u NS ga ima...

·
Србија
721 Posts
Тај КФЦ је нешто као Мек? Мислим ја не једем то, па не знам, озбиљно питам. Која је разлика између КФЦ и Мека?

241 - 260 of 373 Posts