SkyscraperCity banner

6761 - 6780 of 6933 Posts

·
Registered
3,807 Posts
To sto se taj deo zove Marger nema nikakve veze sa tim sto prostorno i geografski veci deo tog prostora spada u centar grada! Znaci nikada necu reci da kada stojis na pesackom kod Gorenja nisi u centru grada nego na Margeru ju ju.

Pozdrav! ;)

·
Registered
5,415 Posts
Znaci nikada necu reci da kada stojis na pesackom kod Gorenja nisi u centru grada nego na Margeru ju ju.
E, ovde potpuno grešiš, kada stojiš na pešačkom kod Gorenja, ti si na Margeru i nigde drugde. Nijedan ti Nišlija neće reći, kada stoji na tom mestu da se nalazi "u centru grada", pored ostalog, to je uopšten pojam koji sagovorniku nikako ne može da ukaže na tvoju preciznu lokaciju. Međutim, kada se bilo kome kaže "na Margeru sam", odmah se pred očima vidi ta raskrsnica kod solitera Švajcarije ( i Gorenja)

Tačno je da se Marger nalazi na obodu užeg i šireg centra Niša, ali, i sam Marger je mikrolokacija sama po sebi, naselje koje ima svoj centar i svoju užu i širu okolinu, i mislim da je to ono što kursula svima nama priča. Nekada, a mislim da je tako i sada, kada se nalaziš ili govoriš o tom delu grada, govorilo se "na Margeru" i "kod Margera". Kada kažeš prvo, to se smatralo da si na raskrsnici, znači centar, a ovo drugo, da si u (užoj ili široj) okolini te raskrsnice.

·
Registered
54 Posts
E, ovde potpuno grešiš, kada stojiš na pešačkom kod Gorenja, ti si na Margeru i nigde drugde. Nijedan ti Nišlija neće reći, kada stoji na tom mestu da se nalazi "u centru grada", pored ostalog, to je uopšten pojam koji sagovorniku nikako ne može da ukaže na tvoju preciznu lokaciju. Međutim, kada se bilo kome kaže "na Margeru sam", odmah se pred očima vidi ta raskrsnica kod solitera Švajcarije ( i Gorenja)
Ili sto bi mi mladji rekli. "Margerski sat", i "Margerski semafor". :)

·
Registered
4,605 Posts
Discussion Starter #6,778 (Edited)
^
Ma zezam se bre.. kakav crni drvored, stubici da ne moze da se parkira po trotoarima i sl. Nemaju oni smisla ni za sta, a kazi koliko normalno zvucalo to sto sam napisao. :)

Evo kako je lepo porastao drvored na bul. Mediana trebalo mu je 10tak godina da zalici, naravno saobracajni spic u pozadini.

·
Registered
4,605 Posts
Discussion Starter #6,780
Nisam iz tog kraja, poslao drugaru slike, njegovi zive u vrezini pa cesto nakon posla ide na tu stranu, kaze skretanje za desno uvek tako u intervalima izmedju 15 i 16h, ljudi koji se vracaju sa posla a idu ka Svrljigu i toj strani. Kaze nema veze sa rekonstrukcijom Jagodinmalske i zatvaranjem autoputa, i pre toga bilo tako.. on trgovacki putnik stalno zuji po gradu. 🤷‍♂️

6761 - 6780 of 6933 Posts