SkyscraperCity banner

6781 - 6800 of 6933 Posts

·
Србија
660 Posts
Ту је гужва јер се масу њих укључује одавде на ауто-пут. Ту под хитно треба кружни.

·
the Master Tactician
349 Posts

·
Registered
3,829 Posts
Pošto tu prođem svaki dan, da dodam par stvari. Broj jedan problem je to što se semafor otvara za oba smera. Tako da ako skrećeš levo u knjaževačku, čekaš da prođu iz suprotnog smera pravo pa onda skrećeš.
Drugo, u desnoj traci konstantno stoje kola sa sva 4 žmigavca koja ovi što bi desno ka vrežini obilaze, čekaju i sl.
I ono što ne primećuju ljudi iz drugih naselja, a to je da na putu za malču i matejevac ima sve više firmi, gotovo svi sa nekim oblikom prevoza robe, (putinženjering, vizus, arhibet, čipsy, kolomaca...)..
Čalije se poprilično urbnaizovalo i sjedinilo sa durlanom, ne samo sa stambenim jedinicama već različitim firmama, tipa wurth i sl.
Minovo naselje ima sve više zgrada kao i čalije.
Otvaranjem stop šopa, lidla, disa, emezete, yiska povećavo se saobraćaj...
Sve je to dovelo do veće cirkulacije ljudi koje bi se lako rešilo kružnim kao i produžavanjem somborske kroz čalije.
Nije ni sada ubi bože, ali bi trebalo što pre uraditi taj prsten somborskim bulevarom.

·
Registered
412 Posts
Promenili su to za oba smera. Nije više istovremeno pravo i levo ka Knjaževačkoj. To je dosta pomoglo. Ali je i dalje problem skretanje na desno ka Vrežini.

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #6,786
Pošto tu prođem svaki dan, da dodam par stvari. Broj jedan problem je to što se semafor otvara za oba smera. Tako da ako skrećeš levo u knjaževačku, čekaš da prođu iz suprotnog smera pravo pa onda skrećeš.
Drugo, u desnoj traci konstantno stoje kola sa sva 4 žmigavca koja ovi što bi desno ka vrežini obilaze, čekaju i sl.
I ono što ne primećuju ljudi iz drugih naselja, a to je da na putu za malču i matejevac ima sve više firmi, gotovo svi sa nekim oblikom prevoza robe, (putinženjering, vizus, arhibet, čipsy, kolomaca...)..
Čalije se poprilično urbnaizovalo i sjedinilo sa durlanom, ne samo sa stambenim jedinicama već različitim firmama, tipa wurth i sl.
Minovo naselje ima sve više zgrada kao i čalije.
Otvaranjem stop šopa, lidla, disa, emezete, yiska povećavo se saobraćaj...
Sve je to dovelo do veće cirkulacije ljudi koje bi se lako rešilo kružnim kao i produžavanjem somborske kroz čalije.
Nije ni sada ubi bože, ali bi trebalo što pre uraditi taj prsten somborskim bulevarom.
I da odrade nisavsku magistralu od minovog naselja do bivse grcke ambsade, deo koji ne postoji od mosta kod nitexa do mosta na bul. Mediana, sa sve kruznim tokovima kod tih mostova i podvoznjakom ispod mosta kod merkatora, kako je planirano.

·
Registered
3,829 Posts
Nema od toga ništa trtomire, nažalost. Prestalo i da se spominje.
Promenili su to za oba smera. Nije više istovremeno pravo i levo ka Knjaževačkoj. To je dosta pomoglo. Ali je i dalje problem skretanje na desno ka Vrežini.
Super ako se setili, mene su naterali da idem pravo pa nisam primetio tu promenu.

·
Registered
42 Posts
Vlasnici lokala ulažu 7 miliona dinara u renoviranje "Kalče"

Nije mi jasno zasto neko ne objasni vlasnicima lokala da je ovakav vid probaje odavno propao i da dzaba ulazu ovaj novac u sredjivanje, najbolje bi im bilo da nekako svi objedine te lokale u par vecih i da ih tako prodaju, nesto slicno kao Forum i onda stvarno ima smisla ulagati u renoviranje. Meni je fascinantno da tu ima 453 lokala i znam da tu nikakvog dogovora ne mozi biti tako da ce Kalca samo jos vise da propadne, ovim renoviranjem je samo vestacki odrzavaju u zivotu.

·
Registered
90 Posts
Ja sam uvek za kružni tok ali ne po svaku cenu..

View attachment 171751

Ili
View attachment 171757

I onda sve gubi smisao
Ne razumem sta si hteo da kazes ovim slikama. Postavis slike, i sad ljudi treba da nagadjaju sta si hteo da kazes? Sta je problem sa kruznim tokovima koje si oznacio? Ne kazem da nisi u pravu, ali barem obrazlozi, ja sam laik pa ne vidim problem sa ovim kruznim tokovima.

·
Registered
416 Posts
Problem je jer kružni tok nije na sredini raskrsnice, tako da imaš sa jedne strane pravac a sa druge veliki radijus. U somborskoj nemaš pešački a ni trotoar sa strane gde je pravac a tu je i autobuska stanica tako da je sve to jako nebezbedno.

·
the Master Tactician
349 Posts
Mnogo je nebezbednije što se likovi parkiraju u desnoj traci odma posle ove krivine da skoknu do As-a, nego taj kružni tok. Inače, kako je izgledala prvobitna verzija jajeta, odlično su ga izvukli.

Da li ima neko slike Somborske ulice pre izgradnje bulevara, znam da se završavala sa Studeničkom, ali ne znam kako je izgledala.

·
Registered
90 Posts
Mnogo je nebezbednije što se likovi parkiraju u desnoj traci odma posle ove krivine da skoknu do As-a, nego taj kružni tok. Inače, kako je izgledala prvobitna verzija jajeta, odlično su ga izvukli.

Da li ima neko slike Somborske ulice pre izgradnje bulevara, znam da se završavala sa Studeničkom, ali ne znam kako je izgledala.
Kad je uopste Somborska ulica pretvorena u Bulevar, tj. kad je spojena sa Calijama? Zna li neko?

·
Registered
416 Posts
Znači ako živiš kod As-a a hoćeš autobusom do centra ti moraš da pre kruznog predjes somborsku, pa vase pelagica pa onda opet somborsku

20200601_001617.jpg

U pravu si, ima pešački.

·
Registered
1,986 Posts
Slazem se ja da taj kruzni tok nije ispao najbolje, nije tu lose samo uzasno pozicioniranje u odnosu na glavnu saobracajnicu, dodao bih i nagib koji uz poznato lose prikupljanje atmosferskih voda u tom delu Somborske napravi katastrofu posle jaceg pljuska u donjem delu kruznog toka, pa mozda moze da se doda i za skretanje nespremna Somborska na gore do broja 61 sa nesrecnim parkingom sa strane, itd.

Ali istini za volju, kad napises da
U somborskoj nemaš pešački a ni trotoar sa strane gde je pravac
onda to ipak nije korektno receno jer toga ima, sta vise bas je korektno odradjen pesacki i trotoar na strani gde je pravac o kome pricamo.

Ovo sto obelezavas crvenom bojom ne mora da bude nuzna putanja pesaka u opisanom slucaju, cak ne verujem da iko to tako radi osim ako neko bas zeli da proseta, zato sto postoji pesacki tamo gde treba da postoji, na Google mapama iz 2014 ga ima znak za pesacki. Cak i da nema pesackog na severnoj strani, a ima ga, ljudi bi tamo prelazili, kao sto prelaze. Zanimljivo mi je da tu prodjem nekoliko puta nedeljno pa mi je toliko uslo u rutinu da eto sada mogu da se setim detalje za ko zna koje ulice a za taj cosak, kakvo je trenutno stanje, evo da me ubijes ne mogu. Bas cu pogledam sutra.

·
Registered
5,414 Posts
Možda? Tema "Saobraćajna infrastruktura" postoji od kraja 2011. god. postoji mogućnost i da je neko od nas slikao tu poziciju pre toga, na samom početku izgradnje, i postavio na temu od praćenju gradilišta.

A, sigurno bi smo našli neku fotografiju ako bi smo išli od vrata do vrata duž bulevara do Studeničke. :)

·
Registered
90 Posts
Možda? Tema "Saobraćajna infrastruktura" postoji od kraja 2011. god. postoji mogućnost i da je neko od nas slikao tu poziciju pre toga, na samom početku izgradnje, i postavio na temu od praćenju gradilišta.

A, sigurno bi smo našli neku fotografiju ako bi smo išli od vrata do vrata duž bulevara do Studeničke. :)
Nisam mnogo trazio, ali ovako na prvu sam nasao samo ovo, u procesu izgradnje:

P.S. Ima na samom forumu jos nekih slika, ali su mnoge nestale, jer nisu direktno postavljene na forum, nego su linkovi sa drugih sajtova koji vise ne rade

·
Registered
585 Posts
Taj pesacki u V.Pelagica iznad Somborskog pocinje sa trotoara a zavrsava se u blatu i služi samo da ti pauk podine kola ako parkiras na razdaljini manjoj od 5m.

6781 - 6800 of 6933 Posts