SkyscraperCity banner

18361 - 18380 of 18747 Posts

·
Registered
98 Posts
Искрено не видим проблем да се гради на овом делу Булевара и на плацу од 3000м2.

Прошле године град је продао ту земљиште на јавној аукцији. Само на пример Јужне вести о томе нису писале. Као што не пишу на пример да се гради још једна МХЕ на Нишави код Сићева. Али ипак је боље сликати Банану на тргу и чути његово мишљење.
Slazem se, nije to mala parcela. U poslednje vreme ne secam se da je neko gradio na tako veliku povrsinu a da je u uzem centru.

·
Registered
612 Posts
Искрено не видим проблем да се гради на овом делу Булевара и на плацу од 3000м2.

Прошле године град је продао ту земљиште на јавној аукцији. Само на пример Јужне вести о томе нису писале. Као што не пишу на пример да се гради још једна МХЕ на Нишави код Сићева. Али ипак је боље сликати Банану на тргу и чути његово мишљење.
Ja vidim, umesto parka zgrada, umesto nekog novog bulevara zgrada opet tu neka nova koja odakace izgledom od svega ostalog. Bulevar je napravljen i ne treba ga dirati takav je kakav je. Mislim nije trebalo sad je vec upropascen.

Umesto toga osmisliti novo blokovsko naselje npr. uz bulevar Tesle sa propratnim sadrzajem i poceti siriti grad. Ovako nikad nece da mrdnemo u sirinu i dobijemo nove bulevare za kojima se toliko kuka.

·
Registered
4,611 Posts
Vojska je hendikep na toj strani bul Nikole Tesle, a to je najbolja lokacija da se nizu zgrada za zgradom. Ako me secanje sluzi to nece da se desi sve dok im se ne izgrade novi objekti u komrenskoj kasarni da bi imali gde da predju, to je jedan od uslova da zatvore postojecu kasarnu. Somborski je deo iste kompozicije sa bul. Nikole Tesla, zele da iskoriste parcele severno od kasarne koje su slobodne.
Da se pitam, izgradio bih Somborski kako bi se kompletirao polu prsten unutar grada i olaksale guzve, ali ne bih nista dozvolio da se zida sve dok se kasarna ne oslobodi.

Prioritet je bul Ivana Milutinovica, zemljiste izmedju pruge i Nisave ka kapedomu, kako bi se oslobodilo zemljiste za nove fabrike. Nadam se da im je i dalje prioritet..

·
Registered
98 Posts
To nije ni uzi ni siri centar.. Kad se kaze uzi centar to je podrucije omedjeno ul. Knjeginje Ljubice, Dusanovom, Kralja Stefana prvovencanog i iznad tvrdjavom.

Nije imalo potrebe da se zida tu, trebalo je oformiti zelenu povrsinu kao sa druge strane vrtica sto je, u drugom delu tog bloka.
Bio je to uzi centar ali pre 50g.

·
Registered
612 Posts
To nije ni uzi ni siri centar.. Kad se kaze uzi centar to je podrucije omedjeno ul. Knjeginje Ljubice, Dusanovom, Kralja Stefana prvovencanog i iznad tvrdjavom.
Meni je ovo i uzi i siri centar, Vozdova si je Vozdova, onda ide CP, Cair, Marger, Palilula, Obilicev Venac, Kicevo itd. To su si sve svoja naselja i ne treba da se racunaju u centar.

Recimo Jagodin Mala i jedan deo prema crkvi je star koliko i centar al ne moze da bude centar.

·
Registered
1,987 Posts
Јужне вести о томе нису писале. Као што не пишу на пример да се гради још једна МХЕ на Нишави код Сићева.
možeš li u temi Gradske priče da ostaviš tačnu lokaciju (po mogućstvu sa Google Maps skinuti lat i lon) gde se gradi MalaHidroElektrana na Nišavi kod Sićeva, pošto je to nov podatak za mene pa me zanima, a ovo nije tema gde je to prikladno. Hvala!

·
Registered
14 Posts
U Mokrancevu ima 3 gradilišta mogo bi neko da skokne da slika malo ili da pustite dron
Vagres
Milenovic Gradnja
Vrh Gradnja iza vidikovac kafanu
Zgarda u Vranjansku ulicu je dosta odmakla niko ne slika

·
Србија
677 Posts
Ja vidim, umesto parka zgrada, umesto nekog novog bulevara zgrada opet tu neka nova koja odakace izgledom od svega ostalog. Bulevar je napravljen i ne treba ga dirati takav je kakav je. Mislim nije trebalo sad je vec upropascen.

Umesto toga osmisliti novo blokovsko naselje npr. uz bulevar Tesle sa propratnim sadrzajem i poceti siriti grad. Ovako nikad nece da mrdnemo u sirinu i dobijemo nove bulevare za kojima se toliko kuka.

Апсолутно се не слажем. Па не може да буде парк свуда. На 20 метара одатле парк поред Нишаве, само такав, код пешачког моста.,сад још и ту парк да се прави. На 3000 м2. Ту је предвиђен блок још пре 40 година. Има места за зграду. Мени је већи проблем рушење кућица и правњене зграде, него градња на Булевару.

·
Registered
98 Posts
U tom delu ima dva ili tri kosarkaska terena koja su prazna. Niko ih ne koristi. Na 100-200m se nalazi Svetosavski park, u bloku ima 3-4 parka, pored Nisave isto ima park. Sasvim je dovoljno za taj deo grada.

·
Србија
677 Posts
Cu da te pitam septembra kad krenemo da se gusimo opet dal je dosta parkova i zelenila. Uostalom ne mora park moze neko terence za basket, fudbal...
У Нишу су се увек гушили, јер је таква позиција Ниша. Прича ми кева 70-тих година, каже било пет пута горе. Каже свака зграда и солитер имали своју котларницу на мазут. Па ти види.
Увек ће тако бити. Треба паркова и дрвећа свуда. Ја сам неко ко је прво озеленио своју собу, волим биљке, али праввити парк на оном месту је смешно.
Парк треба да се пи на Соборсскомм. Парк је требао бити где је некада био Интерекс. Парк је некада требао бити у Књажевачку.

П.С. још неешто није Нишу лош ваздух због ситуације у Нишу, него због тога што су скоро сва брда око Ниша оглулена од шуме. У том грму нежи зец. У сечи шума поред града. Али ту је мафија.

·
Registered
612 Posts
Abe tebi je smesno meni nije. Al evo ne mora park nek naprave parking, ceo bulevar muku muci sa parkiranjem. Nesto sto ce da koristi gradjanima koji zive tu.

18361 - 18380 of 18747 Posts