SkyscraperCity banner

281 - 300 of 383 Posts

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #284
Sa slike se vidi da je oko cesme odredjena drenaza, veliki plus u slucaju izlivanja da se ne ostecuje podloga i osvetljenje.

Sad razmisljam dok gledam slike. Cesma je izgradjena 1903. To je najstariji objekat na trgu ako zanemarimo tvrdjavu koja je u vizuri severne strane trga??

·
Registered
5,414 Posts
Teško sa slika može da se da zaključak, koje su tvoje impresije ? :)
Detaljima i stručnije, ne mogu se baviti, ali, imam dva zapažanja, nije baš tako intenzivan bljesak svetla sa svetiljki, to je do fotoaparata, ali, može se primetiti da je osvetljenje prilično ravnomerno a ne prejako, to me je prijatno iznenadilo, ta ravnomerna rasprostranjenost osveljenja na celokupnoj površini trga. Bleđe osvetljenje, to mi kao nije baš, ali, mislim da je stvar navike, ne mogu ga svesti pod nešto negativno u potpunosti.

·
Србија
659 Posts
Проћох синоћ и вечерас преко Тгра. Лепо изгледа за сада. Још лепше ће изгледати када се боље осветли споменик ослободиоцима Ниша. Још када би се још боље одрадило осветљење тврђаве то би било то!

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #289

Kolko video po mraku ovim manjim plocama poplocavaju deo ispred hotela Park tj. buducu saobracajnicu do podzemnog parkinga. Sad koliko ovo moze da nosi automobile a da se ne raznize bez tvrdje podloge ispod ne znam.
Na renderu se na vec odradjenim sitnim plocama duz parka vide parkirani automobili sto govori samo da ce postojece setaliste uz park biti upola manje ukoliko se koristi kao parking, mada ne znam sta ce im sada kad je napravljena podzemna garaza, sta dobijaju sa tih 20 mesta, a bas sam se navikao na tu sirinu i cistiji pogled ka hotelu i gradskoj kuci.

·
Winter is coming !
1,839 Posts
Slike od nedelje....

Ne mogu da verujem da će ovi idioti da ovaj panormaski lift stave na prednji deo hotela...zar nije bila priča da će to negde sa strane da ne narušava (...već uništen..) postpjeći izgled hotela...

Ona slika sa kablovima je iz tvrđave..za blackhawka :)

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #292
Kako vam se cini, na slikama se vidi razlika u boji izmedju istih ploca postavljenih pre par meseci i ovih sto sada postavljaju. Jel to zbog prasine, radova ili su izbledele? One u parku mi i dalje izgledaju iste nijanse kao kad su postavljene.

·
Niš je carski grad
1,165 Posts
Kako vam se cini, na slikama se vidi razlika u boji izmedju istih ploca postavljenih pre par meseci i ovih sto sada postavljaju. Jel to zbog prasine, radova ili su izbledele? One u parku mi i dalje izgledaju iste nijanse kao kad su postavljene.
https://www.skyscrapercity.com/cdn-cgi/image/format=auto,onerror=redirect,width=1920,height=1920,fit=scale-down/https://www.skyscrapercity.com/attachments/img_20200519_122539-jpg.142675/
...izbledele su, i ove će da izblede za par meseci, nego jel neko skontao da niko nije od mudrosera iz vlasti razmišljao na šta će te ploče da liče kad krenu stotine kola da idu preko njih da bi ušli u podzemnu garažu pored Hotela Park...pa to ima da bude urnisano u roku od par meseci

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #296
^
A zasto nisu izbledele one vece u parku, navodno je isto behaton u pitanju, i dalje su jarko crvene??

·
Niš je carski grad
1,165 Posts
juče kad sam prošao činilo mi se da su ove bliže ulici izbledele, moguće i da je zbog prašine, ipak su tu kopali, na te veće u parku nisam ni obratio pažnju

·
Registered
3,827 Posts
^
A zasto nisu izbledele one vece u parku, navodno je isto behaton u pitanju, i dalje su jarko crvene??
Ove nove, sa strane skupštine su nove i najverovatnije vlažne. Zato su crvenije.
To možeš videti i kad zagledaš ove male sa druge strane crnog pojasa, jer su verovatno navlažene i oprane kad su polivali drveće.
Realni izgled će biti ovaj bleđi kao na velikim pločama kada se tu utrlja postojeći kvarc, pohaba i izmatira hodanjem po njemu i kotrljanjem kamenčića.
Habajući sloj u boji je bar 5mm tako da je to tô.

·
Registered
5,414 Posts
Ne mogu da verujem da će ovi idioti da ovaj panormaski lift stave na prednji deo hotela...zar nije bila priča da će to negde sa strane da ne narušava (...već uništen..) postpjeći izgled hotela.
Ne, brate, od samog starta je to tako .. ti si to sanjao, a ako je neko od nas pominjao, to su bile samo puste želje. :)

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #300
Ove nove, sa strane skupštine su nove i najverovatnije vlažne. Zato su crvenije.
To možeš videti i kad zagledaš ove male sa druge strane crnog pojasa, jer su verovatno navlažene i oprane kad su polivali drveće.
Realni izgled će biti ovaj bleđi kao na velikim pločama kada se tu utrlja postojeći kvarc, pohaba i izmatira hodanjem po njemu i kotrljanjem kamenčića.
Habajući sloj u boji je bar 5mm tako da je to tô.
Nisu bile navlazene velike. Vise puta sam ih prosao i dalje imaju tu svezinu u boji kroz ceo park. Ok da izblede malo ali ovo na slici je bas drasticno. Moguce da su prasnjave od radova, kad sam prolazio preko manjih pre mesec dana bile su ok, zato me zacudilo ovo.

281 - 300 of 383 Posts