SkyscraperCity banner

301 - 320 of 380 Posts

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #302
Razumeo sam te, ove sto postavljaju upravo prema hotelu Park, to si mislio kad si rekao skupstini tj. gradskoj kuci tako se zove. Nisu vlazne. Moguce da su ove na trotoaru od radova prasnjave, posto su ove u parku gde je sve cisto i dalje crvene i nakon par meseci. Ovim krupnim prolazio vise puta preko dana, a ovim delom gde su sitnije blize hotelu i gradskoj kuci zadnji put prosao pre mesec dana, drugim danima sve nocu, pa me zato zbunio sa slika boja u tom delu. Kad ulovim momenat da je dan u tom delu napisacu utisak.

·
Registered
3,827 Posts
Razumeo sam te, ove sto postavljaju upravo prema hotelu Park, to si mislio kad si rekao skupstini tj. gradskoj kuci tako se zove. Nisu vlazne. Moguce da su ove na trotoaru od radova prasnjave, posto su ove u parku gde je sve cisto i dalje crvene i nakon par meseci. Ovim krupnim prolazio vise puta preko dana, a ovim delom gde su sitnije blize hotelu i gradskoj kuci zadnji put prosao pre mesec dana, drugim danima sve nocu, pa me zato zbunio sa slika boja u tom delu. Kad ulovim momenat da je dan u tom delu napisacu utisak.
Te sa strane hotela park koje trenutno ređaju su čiste i zato crvenije. Kad su vlažne, onda su još crvenije jer su porozne.
Evo pogledaj i uporedi

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #305
Malo maste.. :)

Kad bi vratili kupolu i ornamentiku na bivsem hotelu Palas.. na temi stari Nis sam postavljao sliku iz 90tih kad je radjena pc Gorca, tad je radjen plan revitalizacije i ovog dela gde se vidi obnovljena kupola, to se u medjuvremenu zaboravilo.

Zgrada na slici desno od robne kuce, cinila bi lepu celinu sa postojecim nizom, mozda postoji ne tako skupa mogucnost da se fasada zgrade delom zalepi i isturi na deo zgrade gde stoji onaj sada led ekran, taj zid je prazan, trebalo bi resiti nekoliko stanova na vezanoj zgradi desno od tog zida iznad Idee, ne bi morala da ide cak do ulice, vec plice, do dela gde je ulaz u Ideu. Moglo bi da se odradi a da ne narusi vizuelni utisak postojece zgrade, okreciti sve u istu sivu boju da se stopi, krov futeri u crnoj boji, kao sto je mozaik na zgradi gde je Idea, sve bi se utopilo, to je sada trend pa bi moglo da bude prihvatljivo.

Naravno i vracanje stare fasade robnoj kuci gde je sada HM.

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #308
Peskare most, kad su radili vece delove blize obali bilo je toliko prasine da se video oblak iz pravca hotela park a cestice osecale u nosu. Koriste period kad nema ljudi tj. tad su mladi napolju a oni ne obracaju paznju na to. Vreme kada Juzne vesti spavaju. :D

·
Registered
415 Posts
Kako veliko razočaranje je ovaj medij južne vesti. Nije tako delovalo u početku. Umesto da pruže alternativu režimskim medijima oni su običan propagandni program druge strane. Isto stanje drugo pakovanje..

·
Registered
3,827 Posts
Peskare most, kad su radili vece delove blize obali bilo je toliko prasine da se video oblak iz pravca hotela park a cestice osecale u nosu. Koriste period kad nema ljudi tj. tad su mladi napolju a oni ne obracaju paznju na to. Vreme kada Juzne vesti spavaju. :D
Ne razumem od kada su te južne vesti u obavezi da glume neki nadzorni organ svega na jugu.
Peskarenje je bitnije od sedenja na ladnom betonu i opijanja nedržeći socijlanu distancu :D
Kamo sreće da produže sa sredivanjem vrežinskog mosta, tada bi se oni yebači gore žalili.

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #312 (Edited)
Ma zezam se, gotivim JV, ali od kako je Blagojevic otisao za Kanadu ovi sto ostali samo kritikuju, sto je ok. Ali trebali bi da imaju vise analiticki pristup i edukativni. Oseca se zadnjih godinu dana odsustvo misli u njihovim clancima.

Kej je nekada bio mesto za 2l piva, sada je vise kao 420 friendly sigurna kuca. :p

·
Winter is coming !
1,839 Posts
Jbmliga otkada su JV najveći problem i odakle ovakva mržnja?

Sa svim manjkavostima koje imaju (a imaju ih, slažem se) oni su i dalje jedini koji će da napišu o malverzacijama, krađama, lopovlucima, nameštenim tenderima, loše izvedenim radovima....itd

Jeste, u zadnje vreme uglavnom samo guraju vesti kontra vlasti čak i kad to nije baš neka pametna vest (vidi jelke na trgu i banana na trgu).

I sad je problem što neće da vode krstaški rat protiv kablova na banderama...nego su samo jednom objavili vest....drugi nisu ni toliko. Nije to ni njihov posao.
JV nisu portal za prijavu komunalnih problema!

Ali poenta da su sve vesti koje oni pišu istinite. Nisu oni pokreuli kampanju za čuvanje jelki nego su samo preneli vest.

To je sve svetlosnim godinama daleko od Svinjformera, PInka i ostalih g*vana koji svakodnevno izvrću istinu, prikrivaju kriminal i direktno i besprizorno lažu.
U najmanju ruku je zlonamerno ako ne i botovski uporedjivati ih sa pomenutima.

Što ne prozivate BelleAmie Zonu...i ostale niške televzije ? Ili ostale niške portale ? Oni ne pišu ama baš ništa što se kosi sa zvaničnim stavovima.. a kamoli o zločinima i kriminalu ove vlasti.

·
Registered
2,014 Posts
Što ne prozivate BelleAmie Zonu...i ostale niške televzije ? Ili ostale niške portale ? Oni ne pišu ama baš ništa što se kosi sa zvaničnim stavovima.. a kamoli o zločinima i kriminalu ove vlasti.
Trebalo bi itekako da se prozivaju, ali činjenica da su pola mediji, a pola partijska glasila ih čini kompletno irelevantnim. Ali s druge strane, ta partijska glasila se finansiraju našim parama preko projektnog finansiranja.

·
Registered
90 Posts
Zna li neko zbog cega se u Nisu masovno forsira crvena boja za pesacke zone, a razlicite nijanse crvene i zute boje za fasade zgrada? Mislim da gradovi kao sto su Beograd i Novi Sad imaju pesacke zone u sivoj boji, a da fasade zgrada imaju generalno mnogo manje crvene i zute boje u sebi? Ja licno smatram da su boje grada u Novom Sadu i Beogradu lepse nego ove u Nisu. Da li je u pitanju neka usteda jer su mozda materijali u tim bojama najjeftiniji, ali je crveno/zuto tradicinalna boja Nisa za koju ja nisam znao? Ovo za zgrade je mozda neki moj subjektivan osecaj da ih ima previse u crvenoj i zutoj boji, mada ih narocito ima u delu od Sojke do Starog Groblja, ali za pesacke zone je ocigledno da se forsira crvena boja

·
Registered
4,604 Posts
Discussion Starter #319
Zna li neko zbog cega se u Nisu masovno forsira crvena boja za pesacke zone, a razlicite nijanse crvene i zute boje za fasade zgrada? Mislim da gradovi kao sto su Beograd i Novi Sad imaju pesacke zone u sivoj boji, a da fasade zgrada imaju generalno mnogo manje crvene i zute boje u sebi? Ja licno smatram da su boje grada u Novom Sadu i Beogradu lepse nego ove u Nisu. Da li je u pitanju neka usteda jer su mozda materijali u tim bojama najjeftiniji, ali je crveno/zuto tradicinalna boja Nisa za koju ja nisam znao? Ovo za zgrade je mozda neki moj subjektivan osecaj da ih ima previse u crvenoj i zutoj boji, mada ih narocito ima u delu od Sojke do Starog Groblja, ali za pesacke zone je ocigledno da se forsira crvena boja
Pesacku zona i trg se rade po projektu poznatog arhitekte Branislava Jovina koji je pobedio na konkursu 1995. Ne mogu da nadjem njegov crtez iz tog perioda gde se vidi poplocan trg sve do reke i crvena boja granita. Crvenoj boji nista ne fali, to je kraljevska boja, elegantna je, ima neku tezinu, i bas na slikama iznad koje je postavio Mario se vidi koliko ide uz grad, pravi lepe kontraste sa objektima okolo i zelenilom. Po sarama na trgu se prepoznaje njegov rad koji je slican sarama u Knez Mihajlovoj ulici. Ova boja i sare se uklapaju svuda, i na trgu, i na bul. Zorana Djindjica, bilo gde. Zamisli deo kod bolnice u sivim plocama, izgledalo bi kao da su se zgrade utopile sa zemljom i asfaltom, sive ploce deluju prljavije u tragovima, izgledalo bi jefitno kao trotoari u nekoj industrijskoj zoni. Jos kad je behaton u pitanju onda to moze da izgleda jos ruznije.

U Beogradu je Knez Mihajlova u tamno gotovo crnkastim tonovima, trg Republike u svetlo sivoj nijansi gotovo beloj, a sve otalo u gradu se radi u slicnim nijansama granita ili behatona. Beograd je veliki, moze da dozvoli da u odredjenim delovima grada prilagodi poplocavanje. Kod nas bi to bilo dobro da se dozvoli na par trgova i parkova, ostalo bi trebalo da ide po sablonu. Recimo Cair, Trg Kralja Aleksandra, park Svetog Save ili tvrdjava, to su mesta koja bi mogla da dobiju licni pecat.
Novi Sad ima jedan deo pesacke ulice popolocan sivim behaton plocama sa crvenim linijama, to je verovatno brzinski odradjeno, grad jos nije definisao arhitekturu poplocavanja svog centra i okolnih delova grada, za sada svaki prostor polocavaju u razlicitim bojama. Imas trg Republike poplocan u crvenoj boji, neke od ulica koje se nastavljaju severno i zapadno na centar su poplocane u zuto/narandzastoj boji to verovatno nisi video. Ima dosta ulica koje su radjene prosle decenije sivim plocama ali su to one male kao za dvoriste.

Za zgrade je tvoj subjektivni osecaj, generalno su se u nekim periodima po Srbiji radili javni objekti u zutim, krem, i nijansama braon boje, to su tkz. suncane boje. Imas ih u sva tri grada. Crvena koliko ja vidim nije zastupljena u centru grada, ne mogu da se setim ni jednog takvog objekta.

·
Registered
1,489 Posts
Mislim da se arhitekta vodio Medijanom. Može se videti dominacija cigle (opeke) koja je tada pretežno korišćena, kao i te same crvenkaste boje. Ako pogledamo ornamente koji opisuju ovaj mozaik na samom podu, vidi se kombinacija bele, sive i crvene boje. Sam pločnik je interesantna moderna verzija onoga što je nekada bilo na ovim prostorima, a da ne odudara mnogo od istorijske priče, dok sam rasvetu pominjao kao deo koji apsolutno nema nikakve veze sa celim projektom.

Primera radi, u Novom Sadu se može videti često žuti pločnik ili trotoari (od behaton kocki) koji imitiraju tradicionalini žuti klinker. Ima odlična knjiga na ovu temu: Pešačke zone u starim gradskim jezgrima, autor: Aleksandar Stanojlović

301 - 320 of 380 Posts