SkyscraperCity banner

2961 - 2980 of 16881 Posts

·
Banned
1,583 Posts
Od sutra brzo i lako kroz Hadži Ruvimovu

Nakon skoro dva meseca radova, Hadži Ruvimova ulica biće puštena u saobraćaj sutra u 15 sati, najavio je juče direktor Zavoda za izgradnju grada Borislav Novaković. Ova saobraćajna „žila kucavica" trebalo bi da resi problem gužvi i da ubrza protok vozila iz Novog Naselja i Nove Detelinare ka ostalim delovima grada.

Kada uradimo Hadži Ruvimovu stvaramo pretpostavke da uradimo ulice Veselina Masleše, Branka Bajića, Janka Čmelika, Janka Veselinovića i, ono što je takođe važno ulicu dr Svetislava Kasapino-vića jer je ona u najgorem stanju. Reaiizujua posao na tim ulicama i u ulici Joakima Vujića, praktično završavamo radove u ćelom ovom kvartu - objašnjava Novaković.

Prema njegovim recima, priori¬tet ZIG-a i ostalih gradskih struk¬tura u narednom periodu jeste izgradnja Somborskog bulevara i pripremni radovi za Subotički.
- U ovom trenutku rešena je većina imovinsko-pravnih odnosa kada je u pitanju Somborski bulevar, ali kada je u pitanju Subotički još nismo postigli saglasnost sa Železnicama Srbije oko izmeštanja ranžirne stanice - kaže Novaković uz napomenu da tek tada mogu da počnu radovi na izgradnji ovog putnog pravca.
Kao što je i predviđeno projektnim rešenjem, u Hadži Ruvimovoj su izgrađene po dve saobraćajne trake u oba pravca, razdvojene raz-delnim ostrvom širine četiri metra. Takođe, izgrađeni su i obostrani kosi parkinzi širine pet metara, pešačke staze različitih širina i biciklističke staze širine dva metra.
Na raskrsnici Hadži Ruvimove i Ilije Birčanina postavljen je semafor, koji je zbog koordinacije povezan sa semaforom na raskrsnici Ruvimove sa Rumenačkom, a koji će biti uključen nakon dobijanja upotrebne dozvole. Odvodnjavanje sa kolovoza rešeno je putem slivnika u postojeću kanalizaciju,
a izgrađena su i dva autobuska stajališta na raskrsnici sa ulicom Ilije Birčanina i Janka Čmelika. Prema recima direktora ZIG-a, utrošena sredstva za izgradnju
ove saobraćajnice nisu premašila projektovanu sumu od oko 132
miliona dinara. Z. Čonkaš

Osvetljenje će biti gotovo do ponedeljka

Prema recima direktora ZIG-a, JKP „Put" se „sticajem okolnosti" sedam dana kasnije uključilo u radove, tako da će do petka biti gotovi kolovoz, biciklističke i pešačke staze i dobar deo parking prostora. ,,U narednih sedam dana treba da završe posao oko parking prostora i oko pešačkih staza, a javno osvetljenje će biti gotovo do 27. tiktobra i onda ostaju samo sitniji radovi na ozeljenjavanju, odnosno hortikulturnom uređenju", kaže Novaković.

Osmica" se vraća na staru trasu

Autobusi na liniji broj osam, koji su zbog zatvaranja Hadži Ruvimove delom išli trasom „sedmice", uskoro se vraćaju na svoju staru putanju, tako da će to dodatno rasteretiti saobraćaj i olakšati i ubrzati putovanje građanima. Novosađani moraju da obrate pažnju da će zbog toga biti ukinuta privremena stajališta na raskrsnici ulica Veselina Masleše i Kornelija Stankovića. Do povratka na staru trasu doći će verovatno već za vikend ili početkom naredne nedelje.

Izvor: 24sata

·
Banned
1,583 Posts
Samo da dodam da se ja sećam ove ulice kada u njoj nije bilo asfalta, kad su se
tu deca igrala po sred puta lopte jer bi kola prošla jednom u pola sata, a mi išli tuda jedino zbog prečicedo Novog naselja, sve sa preskakanjem vagona koji su bili izmedju :lol:

·
Registered
837 Posts
@Pripadnik

jel ta kucica na jugu ostaje?:bash:
ako nije problem jel mozes staviti konacan projekat stadiona?
Ostaje :eek:hno:. Iskreno, muka mi je te priče oko stadiona ali evo na ovom sajtu imaš nešto što je valjda "projekat" - konačan projekat ne postoji :bash: u javnosti. Videćemo šta će biti, uskoro kreću neki razgovori građana sa vlastima pa se nadam da će nešto da se desi jer ovo što čujem da planiraju, bolje da ne rade uopšte...
To mišljenje dele i ljudi iz organizacije EP, to je ono što znam.

http://www.ejchnovisad2009.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=12&Itemid=64

Da ne davim imaš sve ovo na prethodnim stranicama, prelistaj...

·
Registered
578 Posts
Propade Spens

Stvarno nisam znao da je ovako u losem stanju...

„Spens“ bi morali da zatvore da nema spretnih majstora

NOVI SAD - Sportsko-poslovni centar „Vojvodina“ bi, zbog opasnosti od dotrajalih instalacija i opreme, prokišnjavanja i ruiniranosti, bio jednostavno zaključan da u tehničkoj službi ne rade iskusni majstori, zahvaljujući čijoj domišljatosti ceo sistem još radi. Oni uspevaju i da obezbede posetioce i da omoguće da se takmičenja održavaju po svetskim standardima, ali u upravi ističu da se više ne mogu oslanjati na improvizacije i traže od grada novac za kompletnu obnovu.

„Spens“ je posle tri decenije od kako je izgrađen sve samo ne reprezentativan objekat, a desetine hiljada ljudi koji kroz njega svakodnevno prođu jedva da imaju predstavu o tome koliko napora tehnička služba ulaže da bi izbegli stavljanje katanca na zgradu. Tehnički direktor Radiša Vičević navodi da ne može da odredi šta je veći problem. Da li su to dotrajale elektro, vodovodne i kanalizacione instalacije, rashladni sistem, ruinirani krov ili održavanje higijene. Na sve to, „Spens“ ne štede ni golubovi i vandali.
- Ne bih izdvajao nešto kao posebno kritično jer u svakom segmentu ima manjih ili većih problema. Najveći problem nam je najpre nedostatak rezervnih delova za opremu. U centar je ugrađena oprema iz sedamdesetih godina prošlog veka, pa se sada nalazimo i u situacijama preduzeće koje je to proizvodilo više i ne postoji - priča Vičević. On pokazuje kako su popucale cevi ispod bazena zakrpili smolom i drugim materijalom koji im se našao pri ruci. U mašinskom i drugim odeljenjima se mogu videti mašine popravljene tako što su majstori sa „Spensa“ sami pravili elektronska kola koja se više ne proizvode. Kvarove na jednoj mašini popravljaju tako što uzmu ispravni deo sa ranije rashodovane opreme. Tehnički direktor kaže da im rezervni delovi za opremu najviše i nedostaju, pa se zato, pored ostalog, i polovina od 62 klime uključuje ručno umesto automatski.
- Problema imamo na mnogim mestima i zbog prodora vode. Prvo, krov na mnogim mestima popušta, a hidroizolacija na platoima oko objekta je već dotrajala, pa voda prodire i na tim mestima. U trafo-stanicama smo napravili neke priručne krovove da voda ne bi kapljala po njima, nego se slivala preko tih drvenih ploča do odvoda - priča Vičević.
Zaposlenima velike nevolje prave i golubovi koji se gnezde u krovnoj konstrukciji, a njihovo proterivanje ne daje efekta. Čak su, navodi Vičević, to bezuspešno pokušali i sa emitovanjem glasova orlova preko zvučnika. Pojedini korisnici usluga, kaže, lome slavine, tuševe, kvake, stolariju i drugi nameštaj, kradu opremu i razbacuju smeće.
- Tehnička služba sasvim dobro radi imajući u vidu nedostatak sredstava. Oni svaki dan, pomoću „štapa i kanapa“ krpe, popravljaju i nalaze rešenja i njihova me domišljatost svaki dan oduševljava - kaže Aleksandar Ivić, direktor „Spensa“.
On kaže da će 70 miliona dinara iz budžeta grada, prvobitno predviđenih za završetak otvorenih bazena, iskoristiti za pojedine hitne popravke, kao što je sanacija dela krova, obnovu hidroizolacije iznad trafo stanice i popravke dela mašinskog odeljenja i klime. Ivić dodaje i da to nije dovoljno i uzda se u najavu gradonačelnika Igora Pavličića da će se raspisati međunarodni tender za projekat revitalizacije „Spensa“.

NEDOSTACI:
1.instalacije ugrožene vlagom
2.curenje bazenske vode u podbazenski prostor, čime se ugrožavaju elektro i druge instalacije
3.prokišnjavanje krova i uništena hidroizolacija u drugim delovima centra, kao i prodor vode na platoima i podrumima
4.oštećena krovna kostrukcija iznad bazena i ledene dvorane
5.zastareli automatski sistemi za koje nema rezervnih delova
6. naprsline na zidovima zbog sleganja terena
7.ptice koje se gnezde u krovnoj konstrukciji
8.vandalizam i nemar korisnika usluga
9.kupole, laterne i staklene površine leti više zagrevaju objekat nego što sprečavaju prodor toplote
10 loše projektovana rasveta

·
Registered
644 Posts
ja ne mogu da verujem sta ce napraviti od stadiona.
bolje da izgubimo domacinstvo tog ep nego da nam ostane to nereseno pitanje u gradu.
nije mi jasno zasto navijaci FK Vojvodina ne pokrenu inicijativu da se to pitanje razresi...neku peticiju u gradu..verujem da bi brzo sakupili potrebne potpise da pokretanje ovog pitanja.
da li zbog nekog atletskog prvenstva za juniore NS i FK Vojvodina treba da izgube pravo na bilo kakvo domacinstvo u Evropi na stadionu Karadjordje.Za one koji ne znaju,stadion ni sada ne ispunjava uslove UEFE i stadion Karadjordje dobija dozvole samo za predtakmicenja evrokupova.
Koristi od rekonstrukcije stadiona bile bi visestruke kako za grad tako i za FK Vojvodina..to je valjda ocigledno,da nabrojim samo neke-mogucnost FK Vojvodina da igra medjunarodne utakmice kuci(prva pretpostavka stvaranja modernog kluba),odigravanje meceva u vecernjim terminima(veci prihod od marketinga),organizovanje medjunarodnih(kako takmicarskih tako i prijateljskih utakmica) selekcije Srbije u svim kategorijama(direktna dobit za grad),organizovanje velikih koncerata,dobijanje novog poslovnog prostora ispod tribina stadiona,povecanja atraktivnosti kako zemljista tako i okolnih postojecih objekata,itd.
STRASNO je koliko su neki u gradu SLEPI.

·
Registered
837 Posts
^^ LexaNS811, svako normalan razmislja na ovaj način, ali...
To je isto kao recimo razmišljanje: žel.stanica je krš, pa ne treba nam, ionako ne idu ti vozovi, baš, a i spori su, kome treba stanica, bolje tržni centar ili ovako da je malo po malo rasturamo!?!?!?

Sutra će novosađane dočekati ista priča i sa spensom, pa ne znam kako će vlast objasniti građanima da spens ne treba nikome?

bolje da izgubimo domacinstvo tog ep nego da nam ostane to nereseno pitanje u gradu.
Ovo je vrlo realno, jer do sada inspekcije u nekoliko navrata davale lošu ocenu organizatorima, naravno to niko ne sme da kaže javno. Poslednji put je bilo gadno i rečeno im je da ukoliko, kada sledeća inspekcija dođe, a radovi nisu počeli... kao univerzijada!

nije mi jasno zasto navijaci FK Vojvodina ne pokrenu inicijativu da se to pitanje razresi...neku peticiju u gradu..verujem da bi brzo sakupili potrebne potpise da pokretanje ovog pitanja.
Nešto se već radi, ali veliki je problem kada postoji zid ćutanja, ali uvek uz smešak i lepe želje a bez konkretnog plana...

STRASNO je koliko su neki u gradu SLEPI.
Iako verujem da je realno moguće da gradonačelnik izgura ovo, prosto ne mogu da verujem da je oko stadiona toliko problema da niko neće da se petlja, izgleda da nema volje i vizije.

·
Шар План
8,117 Posts
A jel mogu zapravo da se dobiju konkretne informaciju shta se to (bilo dobro ili loshe) radi ili se planira raditi na Karadjordju?
Ja koliko sam chuo u planu je rekonstrukcija iz temelja cele istochne tribine,delom i severne,kao i pravljenje potpuno nove juzne tribine.Tako da kada se zavrshi stadion ce biti mahom pokriven i imace ~24-5 hiljade mesta.
Shta je tu tachno loshe?

·
Registered
578 Posts
E da nesto kazem o stadionu.

Koji kur..ce nam uopste stadion. Kad pogledate u poslednjih 20 godina na njega ne ide niko (sem kad igraju ona dva gov....kluba iz bgd) i zapravo stoji tamo i zauzima prostor koji bi mogao bolje da se iskoristi.

Dakle ja sam da se to sve srusi i zavrsi prica oko Gradskog stadiona (ne priznajem ime Karađorđe i zato nepisem, a razlog je jer Vojvodina i Novi Sad nemaju nikakve veze sa propalom kraljevskom dinastijom, a jos manje fudbal u Novom Sadu ima dodirnu tacku i bolje da se zove Vujadin Boskov nego ovako)

·
Registered
837 Posts
Ako pregledaš malo stranice unazad videćeš da konkretnih informacija nema, tačnije sve se svodi na informacije iz jednog mail-a od zig-a koji stiže svakome ko se interesuje. U tome je i problem, nema projekta nema plana (osim onog od organizatora gde se vidi šta njima treba).
Ne znam odakle tebi informacije ali evo ja ti kažem da se to što ti kažeš, 99% neće dogoditi do prvenstva (jul.2009.)!
To što si ti čuo, čitao, to su lepe priče glasačima...

Da ne davim, nadam se da će se dozvati pameti.
Za budućnost se ne brinem... :):)

·
Registered
644 Posts

Koji kur..ce nam uopste stadion. Kad pogledate u poslednjih 20 godina na njega ne ide niko (sem kad igraju ona dva gov....kluba iz bgd) i zapravo stoji tamo i zauzima prostor koji bi mogao bolje da se iskoristi.
Dakle ja sam da se to sve srusi i zavrsi prica oko Gradskog stadiona (ne priznajem ime Karađorđe i zato nepisem, a razlog je jer Vojvodina i Novi Sad nemaju nikakve veze sa propalom kraljevskom dinastijom, a jos manje fudbal u Novom Sadu ima dodirnu tacku i bolje da se zove Vujadin Boskov nego ovako)

u sta da se pretvori?u zgrade?gde si ti video moderan grad bez stadiona?jel postoji to?
Stadion bi se napunio kada bi postojali uslovi da odes na stadion bez gledanja u pasulj hoce li pasti kisa ili nece,hoces li moci sesti na svoje mesto ili neces,hoces li imati prilike na ekranu videti gol ako si propustio,hoces li moci otici u wc ako ti se ne daj Boze pripisa,hoces li moci parkirati kola blizu stadiona,itd.
Sto se tice imena stadiona to mu je ime jos od kad je izgradjen 1924.,dakle,nije to nikakvo pomodarstvo ili novo ime.Sto se tice same Vojvodine kao naziva kluba,opet ima veze jer je Vojvodina,tacnije Srpstvo Vojvodstvo,a kasnije Vojvodina prisjedinjenje sa Srbijom ostvarila 1918. kada je Karadjordjeva dinastija vladala Srbijom,tj kraljevinom SHS..znaci,vise nego ocigledni razlozi kako za nazive kluba,tako i za naziv stadiona.

·
Registered
837 Posts

Što se tiče ovog prvog dela:

To je isto kao recimo razmišljanje: žel.stanica je krš, pa ne treba nam, ionako ne idu ti vozovi, baš, a i spori su, kome treba stanica, bolje tržni centar ili ovako da je malo po malo rasturamo!?!?!?
A što se tiče drugog dela, najbolje bi bilo da pročitaš istoriju FK Vojvodina pa će ti biti jasno i zašto se stadion zove "Karađorđe" a i zašto se FK zove "Vojvodina". A ako naprave novi stadion nemam ništa protiv da se zove Vujadin Boškov.
Moram da ti kažem isto tako da navijači osim ideje (koja je posle 10 godina ostvarena) o vraćanju imena stadionu (prvo ime 1924.godine) imaju dugogodišnju ideju da se tribinama na novom rekonstruisanom stadionu daju imena zaslužnih fudbalera (V.Boškov, Silvester Takač, Toza Veselinović,...).
Inače, ako se i desi povratak nacionalizovane imovine vlasnicima, onda bi trebalo očekivati da se i stadion vrati klubu koji je za kupio plac od grada koji je tada, rekao bih imao daleko bolji odnos prema svom klubu. Ovo poslednje samo informativno ali nije realno očekivati :cheers:

·
Registered
578 Posts
eto reko sam iskreno sta mislim o stadioni i tako je i nebi sada da dodajem detalj o huliganima i ostalom......
samo da dodam za karadjordja i ime. po meni je to glupost koja je prosla 2006. ili 2007. samo zato sto su radikali bili na vlasti u NS,a ne zato sto je to staro ime ili sta vec. (pri cemu su u kraljevini, kao i u vreme Tita, svemu davali ime po kralju ili dinastiji) .II Sveski rat je gotov, kralj je ko kukavica pobegao 1941 i od 1945 smo republika, i pri tome smo 2006. godine kada je donet nov ustav potvrdili smo da smo republika i stvarno mislim da je dosta tih imena koja imaju veze sa propalim dinastijama koje ama bas nista nisu donele dobro ovom narodu (pa nek atu bude uvrscen i Tito-kao crveni monarh)..evo onaj karadjordjevic sedi u BGD i gledam ga pre dve nedelje na faksu u NS kad je otvarao neke prostorije nema pojma covek srpski da govori i posle 18 godina kako se vratio,a kinez (podstanar kod komsija u zgradi) evo posle dve godine bolje i od mene govori srpski

·
Registered
578 Posts
E da sad zbog cega smo svi ovde...

Hadzijeva je otvorena,ali ima jos da se radi na pesackim, biciklistickim stazama i parkinzima, javnoj rasveti i naravno nema mesta za zelenilo (slikacu za vikedn pa okaciti). I da broj 40 je ostao, podsecam da je direktor ZIG-a reko da valsnik trazi 18 milioan,a oni daju samo 12 milioan dinara.

E da cuo sam da u ponedeljak Grad i izraelci (mislim Big) potpisuju ugovor o gradnji onog supermarketa, pa tada moyemo da ocekujemo i neke konretne informacije, a evo i ovo od danas sa sajta grada.

Потписан Меморандум о разумевању између Министарства правде РС и града Новог Сада

У циљу побољшања услова за рад органа града Новог Сада и правосудних органа и заједничког решавања проблема недостатка пословног простора, градоначелник Новог Сада Игор Павличић и министарка правде Снежана Маловић потписали су данас, у Градској кући, Меморандум о разумевању између Министарства правде Републике Србије и града Новог Сада о заједничком финансирању у изградњи новог пословног објекта за потребе рада органа Града и правосудних органа.

- Органи града и правосудни органи тренутно су смештени на пет локација за које град плаћа закуп. Таква ситуација отежава рад градске управе и правосуђа али прави проблем и грађанима. Изградњом јединственог пословног објекта значајно ће се повећати ефикасност државног система - истакао је градоначелник Павличић.

Министарка правде Снежана Маловић изразила је задовољство због потписивања меморандума о сардањи између Министарства и града Новог сада и напоменула да ће се на тај начин такође унапредити реформа правосудног система.

Меморандумом је договорена изградња новог пословног објекта у Радничкој 2, у Новом Саду.

·
Registered
644 Posts
E da sad zbog cega smo svi ovde...

Hadzijeva je otvorena,ali ima jos da se radi na pesackim, biciklistickim stazama i parkinzima, javnoj rasveti i naravno nema mesta za zelenilo (slikacu za vikedn pa okaciti). I da broj 40 je ostao, podsecam da je direktor ZIG-a reko da valsnik trazi 18 milioan,a oni daju samo 12 milioan dinara.

.
rasveta funkcionise,a sto se tice zelenila,horti uredjenje ce uslediti nakon zavrsetka svih parkinga,trotoara i biciklistickih...ima prostora kod parkinga i na razdelnom ostrvu...i da,zaista ima delova ostrva koje je sirine blizu 4m.
Ona kuca je ostala i zaista jadno izgleda:bash:

·
Registered
644 Posts
eto reko sam iskreno sta mislim o stadioni i tako je i nebi sada da dodajem detalj o huliganima i ostalom......
samo da dodam za karadjordja i ime. po meni je to glupost koja je prosla 2006. ili 2007. samo zato sto su radikali bili na vlasti u NS,a ne zato sto je to staro ime ili sta vec. (pri cemu su u kraljevini, kao i u vreme Tita, svemu davali ime po kralju ili dinastiji) .II Sveski rat je gotov, kralj je ko kukavica pobegao 1941 i od 1945 smo republika, i pri tome smo 2006. godine kada je donet nov ustav potvrdili smo da smo republika i stvarno mislim da je dosta tih imena koja imaju veze sa propalim dinastijama koje ama bas nista nisu donele dobro ovom narodu (pa nek atu bude uvrscen i Tito-kao crveni monarh)..evo onaj karadjordjevic sedi u BGD i gledam ga pre dve nedelje na faksu u NS kad je otvarao neke prostorije nema pojma covek srpski da govori i posle 18 godina kako se vratio,a kinez (podstanar kod komsija u zgradi) evo posle dve godine bolje i od mene govori srpski
meni je smesna ta prica.pa sta sad,ni komunizam nije doneo nista bolje pa jel treba sad FK Partizan da bude FK Chetnik ili FK 5 oktobar a CZ da bude FK Ravnogorac ili FK Otpor?I kakve veze radikali imaju sa kraljevskom porodicom?Pa oni su valjda isprofilisana republikanska stranka,odnosto antimonarhisticka.

·
Banned
1,583 Posts
u sta da se pretvori?u zgrade?gde si ti video moderan grad bez stadiona?jel postoji to?
Stadion bi se napunio kada bi postojali uslovi da odes na stadion bez gledanja u pasulj hoce li pasti kisa ili nece,hoces li moci sesti na svoje mesto ili neces,hoces li imati prilike na ekranu videti gol ako si propustio,hoces li moci otici u wc ako ti se ne daj Boze pripisa,hoces li moci parkirati kola blizu stadiona,itd.
Sto se tice imena stadiona to mu je ime jos od kad je izgradjen 1924.,dakle,nije to nikakvo pomodarstvo ili novo ime.Sto se tice same Vojvodine kao naziva kluba,opet ima veze jer je Vojvodina,tacnije Srpstvo Vojvodstvo,a kasnije Vojvodina prisjedinjenje sa Srbijom ostvarila 1918. kada je Karadjordjeva dinastija vladala Srbijom,tj kraljevinom SHS..znaci,vise nego ocigledni razlozi kako za nazive kluba,tako i za naziv stadiona.
Ime da se vrati, jer ja ne idem na stadion dok nosi ovo ime. Ta lokacija jednostavno nije više dobra za stadion. Nema dovoljno parkinga okolo, a ta lokacija jemesto za neke poslovne objekte, moderne i funkcionalne. Stadion može kod kanala, može na mesto gde je sada Majevica, ako je isele...

·
Registered
436 Posts
Sto ljudi ,sa raznoraznim politickim motivima i bez ikakve potrebe,kad se promjeni vlast,zele da mjenjaju imena ulica, gradova,pa i stadiona,? Sta im smeta,ne zele Vojvodina, ili bilo sta sto je bilo predhodno, i zasto vezivati sport za pojedinacna politizirana misljenja? Zar se ne ide na stadion da se uziva u igri ,vec treba da se razmislja kako ze zove taj stadion,ili kako ce se zvati? Moje je licno misljenje,kako god se zvao,oni koji ne znaju i ne vole sport,nece nikada na njega ni ici,ma gdje bio,,,,moze i u Finskoj.

·
негдашњ&
4,320 Posts
Pretpostavljam da ste vec culi, ali eto, ipak:
- Izraelska kompanija ''CEE Big'', građevinska firma ''Neimar'' i preduzeće ''Constructing team'' potpisaće danas u Gradskoj kući ugovor o izgradnji prvog šoping mola u Novom Sadu.

Ovo je ujedno i prva strana investicija koja je stigla u Novi Sad, a čijom realizacijom će, kako je najavljeno, biti otvoreno blizu hiljadu radnih mesta za Novosađane. Šoping mol će biti izgrađen na zemljištu Novosadske mlekare i zauzimaće deset hektara ovog zemljišta. U projekat će biti utrošeno najmanje 70 miliona evra.

Prema najavama gradonačelnika Igora Pavličića, radovi bi trebali da otpočnu odmah nakon potpisivanja ugovora, kada će se otpočeti sa pripremnim radovima na parceli na Sentandrejskom putu. Inače, ovo je prvi od najmanje tri šoping mola koji bi trebalo da se izgrade u Novom Sadu. Do kraja godine očekuju se i investitori iz Belgije i Holandije, čime bi obim investicija premašio 100 miliona evra. (021)

2961 - 2980 of 16881 Posts