КОМУНАЛЬНІ БУДНІ КАМ'ЯНЦЯ
"Ось це - трудові будні нашого підприємства", - такими словами директор "Міськтепловоденергії" Валерій Гордійчук постійно описував місцевим журналістам роботу своїх працівників під час промивання внутрішньобудинкових мереж, ліквідації пориву водопроводу, монтування нової автоматизованої котельні. 9 серпня представники ЗМІ побували на виїзному брифінгу, де на власні побачили, як вирішуються комунальні проблеми міста робітниками згаданого підприємства.
За словами Валерія Гордійчука, комунальне підприємство "Міськтепловоденергія" за півроку вже освоїло понад 20 млн. грн. із можливих 50. Всі ці кошти пішли на прокладання нових теплових і водних мереж, капітальний ремонт обладнання, ліквідацію поривів, застосування нових технологій, про які розповімо далі.
50-річні труби дали про себе знати
У селищі цукрового заводу на вулиці Фрунзе, 3 стався порив водопровідної мережі, внаслідок якого розмило та затопило підвал одному з мешканців будинку.
Причиною ситуації, що виникла, стала зношеність труб, які були прокладені тут ще 1961 року. За словами Валерія Гордійчука, такі пориви стаються, на жаль, дуже часто. Наприклад, лише в позаминулі вихідні на аварійно-диспетчерську службу підприємства надійшло 94 заяви, з яких 51 - із засміченості каналізацій, решта - щодо поривів труб.
"Забиття каналізації - це взагалі якийсь жах, бо люди не хочуть засвоїти елементарних правил культури. Також у поганому стані внутрішньобудинкові мережі, на латання яких у нас немає труб, але ми всіма силами намагаємося долати ці труднощі", - зазначив директор підприємства.
Триває монтаж автоматизованої котельні
Наступним об'єктом, на який виїхали журналісти, стала нова котельня в селищі Жовтневому на вулиці Князів Коріатовичів, 56, де продовжується її монтаж.
Ще раніше тут було встановлено дві когенераційні установки та нові котли. Наразі триває заміна зовнішніх мереж. Як повідомив Валерій Гордійчук, до початку опалювального сезону вперше за останні 15 років у місті запрацює нова автоматизована котельня, яка не потребуватиме залучення персоналу.
Завдяки тому, що вона знаходиться неподалік житлових будинків, їхні мешканці, а також лікарні отримуватимуть тепло та гарячу воду з цієї котельні, а не з ТЕЦ, як це було раніше. Крім того, покращиться якість обслуговування.
Запуск котельні обійдеться підприємству в півтора мільйони гривень.
Чисті мережі завдяки хімії
КП "Міськтепловоденергія" виготовило нову установку, яка дозволяє промивати забиті внутрішньобудинкові мережі спеціальною хімічною речовиною. Наразі тривають такі роботи в чотирьохповерховому будинку на вулиці Червоноармійській, 44.
"Хто раніше говорив, що на Черемушках гнилі і ржаві мережі - неправда. Тут прокладено якісну стару металеву трубу, яка переживе ще багатьох із нас. Єдина проблема - їх забитість. Причому настільки, що туди не влазить навіть кулькова ручка. Через це квартири не отримують належного тепла взимку", - каже Валерій Гордійчук.
Аби розігнати цією установкою все "сміття" в трубах, знадобиться три дні. Наразі вже промито мережі у восьми найпроблемніших будинках. Роботи триватимуть й надалі.
Сонячне ноу-хау
Спеціалістами комунального підприємства споруджено перший у місті сонячний колектор для нагріву майже 400 літрів води. Його вже встановлено на даху ДНЗ №23 "Лелека", де гарячою водою від цієї установки користуються кухарі.
Завдяки використанню енергії сонця температура води може нагріватися до 80 градусів тепла. "Ми хочемо показати місту і всім жителям, як можна зекономити. Всім охочим надамо необхідні креслення та напрацювання, аби люди користувалися дешевшою водою, нагрітою сонцем", - зазначає Валерій Гордійчук.
Підприємство планує найближчим часом змонтувати ще дві таких установки, одна з яких буде розміщена у територіальному центрі соціального обслуговування "Надія".
У центрі міста замінять каналізаційний колектор
Цього тижня на проспекті Грушевського розпочнуться масштабні роботи із заміни центрального каналізаційного колектора, на який із Державного бюджету при співфінансуванні міської казни виділено 2,4 млн. грн.
Перші партії нових труб, що постачаються з Румунії, вже надійшли. Значну лепту у вирішення цього питання вніс депутат обласної ради Володимир Мельниченко, завдяки котрому кошти таки надійшли в місто.
Як повідомив директор КП "Міськтепловоденергія" Валерій Гордійчук, замінюватимуть мережі за абсолютно новою технологією, що дозволить здійснити перекопи всього лише в кількох місцях. Окрім того, завдяки матеріалу, з якого виготовлені труби, місто на сто років взагалі забуде про проблему каналізаційного колектора.
Аналогічна технологія застосовується і при прокладанні водопровідної мережі на Нігинському шосе. Там за кошти кредиту Світового банку буде замінено 3,5 км аварійної мережі - від селища цемзаводу до вулиці Пархоменка. Підрядній організації залишилося прокласти ще один кілометр труб. Очікується, що робота завершиться до кінця цього місяця.