Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 446 Posts

·
Kosovo is Serbia
5,129 Posts
Ih,ja sam se nadao u najmanju ruku tvojim i svezijim fotkama,a ne onim vec vidjenim milion puta.Ali nema veze vazna je stvar da ovde,jedan od najvecih gradova u Srbiji,pa makar trenutno bio i okupiran i otudjen,ima svoju temu....

:cheers:

PS Pristinu znam i uzivo i ne mogu da verujem sta su uspeli da ucine od jednog od najmodernijih gradova nekadasnje SFRJ,za samo deceniju.Tuga...

• Like
Reactions: Bojan038

·
Banned
13,882 Posts

·
Banned
806 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
ti ozbiljno ne znas zasto se ne zavrsi ova crkva ili se zezas?
Pa ne znam brate, video sam video snimke da srbi iz okoline posete nekad tu lepu crkvu naravno s KFORom. Sumljam da neda grad a dal grad moze da zabrani SPS da gradi na svom imanju? ili se ne vodi imanje na SPS?

Reci :)

Inace i ovi dole su otkaceni na putokazima BGD :)
http://www.michaeltotten.com/images/Prishtina Skyline.jpg
Na celom Kosovu su tablice na albanskom i srpskom tek nekad i na engleskom. :D

Ih,ja sam se nadao u najmanju ruku tvojim i svezijim fotkama,a ne onim vec vidjenim milion puta.Ali nema veze vazna je stvar da ovde,jedan od najvecih gradova u Srbiji,pa makar trenutno bio i okupiran i otudjen,ima svoju temu....

:cheers:
Pristina sad mozda veca od NSa i Nisa sto se tice stanovnistva oni kazu 500,000 ma da mislim da lazu i da su tu negde sa NSom. Cekamo popis....

·
Banned
806 Posts
Discussion Starter · #18 · (Edited)
Gjergj Kastrioti Skenderbeg

Ovo je najveci heroj albanaca a i za mene je heroj. Ne samo sto mu keva bila srpkinja nego sto branio hristansku Albaniju od turaka. Tek posle njegovu smrt turci zauzeli danasnju Albaniju sred 15 veka i pomuslimanili 80% albanskog stanovnistva. Mislim da je on bio pravoslavac zenio se u albanskoj-pravoslavnoj crkvi iz 13 veka u centralnoj Albaniji. Skenderbeg mu turci dali ime. Danas opet u Albaniji zive oko 35% hristcana od toga su 2/3 pravoslavci i 38% muslimana. Sa Kosovom on nema veze ali meni posteno ne smeta njegov spomenik.

1 - 20 of 446 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.