SkyscraperCity banner

26101 - 26120 of 26174 Posts

·
Registered
4,897 Posts
Jаmes;167511828 said:
Ну це як один з варіантів щоб це обіграти. Зрештою щодо висотності у мене такі смаки, але я на це впливу не маю ніякого :) Ну подобається мені коли в історичному місті домінантами є шпилі храмів і ратуша, а не нові будинки які немають жодної цінності. Гадаю що малоповерхове вкраплення куди більше пасує будь-якому історичному ареалу, тим більше у Львові стара архітектура доволі добре збережена в плані суцільності забудови.

Є міста де старої архітектури мало, причиною того часто була війна, і вони вже не мають того духу історизму, за пошуком якого туди їдуть туристи. Це як взяти хорватський Задар - він просто ніякий в порівнянні до, наприклад, Трогіру.

Можливо Львів занадто великий і трансформація тут все-одно потрібна. Але якщо обирати цей проект і проекти на верху городоцької (вище цирку, було багато рендерів тут) - то останній варіант куди кращий. Має бути інтеграція в старовину, для збереження духу останньої. Одиничні вкраплення нових домінант можливі, але це вже питання компромісів. І в цьому районі компромісів вже не буде, бо ВБ і Семицвіт сформували там пінопластовий тип забудови, не притаманний кращим прикладам інтеграції в історичний ареал. З часом це може впливати на трансформацію смаків нових поколінь і їх відношення до історії та старого. Забудова і архітектура впливає на світогляд, я в цьому більш ніж впевнений, тому з цим треба бути дуже акуратним. Ті ж кондюки на фасадах і балкони з вагонки - я певен що це вплив в тому числі і радянської коробочної архітектури і відповідного стилю життя. Просрати дух старого міста дуже просто, відновити - майже не реально

PS В Копенгагені дуже сподобався оцей проект
https://www.google.com/maps/@55.6779163,12.595942,3a,78.5y,170.03h,86.34t/data=!3m7!1e1!3m5!1su6H_cgCt6mOZP6gXBangbg!2e0!6s//geo2.ggpht.com/cbk?panoid=u6H_cgCt6mOZP6gXBangbg&output=thumbnail&cb_client=maps_sv.tactile.gps&thumb=2&w=203&h=100&yaw=276.87775&pitch=0&thumbfov=100!7i16384!8i8192

і він явно доповнює старі будівлі поруч і гармоніює з ними, хоча район цей такий собі. От чому там не вальнули білу мансарду на 8 поверхів?
Якщо б поляки та австріяки думали так само, то в нас замість проспекту Свободи було б болото з жабами під оборонними мурами

Львову повезло, що вони почали з нього робити тутешній Відень, безпощадно зносити при цьому «історичну забудову» і будувати «висотки». Фірма Левинського знесла не одну віллу, над якими тепер так трясуться, а будинок товариства Дністер збудували на місці значно нижчої будівлі, котру розібрали тогочасні ненаситні забудовники

Звичайно, не варто дозволяти всім і все, але штампувати «13 поверхів в ареалі не айс» теж якось тупо

PS ті будівлі в Копендупені збудовані поруч з будівлею, старшою за львівську ратушу чи оперний, то якось не дивно, що вони так акуратно біля неї

·
Unregistered user
1,993 Posts
Якщо б поляки та австріяки думали так само, то в нас замість проспекту Свободи було б болото з жабами під оборонними мурами

Львову повезло, що вони почали з нього робити тутешній Відень, безпощадно зносити при цьому «історичну забудову» і будувати «висотки». Фірма Левинського знесла не одну віллу, над якими тепер так трясуться, а будинок товариства Дністер збудували на місці значно нижчої будівлі, котру розібрали тогочасні ненаситні забудовники

Звичайно, не варто дозволяти всім і все, але штампувати «13 поверхів в ареалі не айс» теж якось тупо

PS ті будівлі в Копендупені збудовані поруч з будівлею, старшою за львівську ратушу чи оперний, то якось не дивно, що вони так акуратно біля неї
Е ні, якраз це зовсім різні речі. Австріяки з поляками робили інше - вони повністю змінювали архітектуру міста, переписували її, утворюючи при цьому новий архітектурний ансамбль. Австріяки ж не натулили всього-лиш декілька 4х поверхових будинків посеред півтораповерхового міста як це зараз відбувається. Тепер, за логікою австріяк, ми маємо знести все що нижче 13 поверхів і створити новий пінопластовий ансамбль )))

Я про гармонію старовинного міста, а не його повну перебудову.

·
Registered
13,519 Posts
ще візуалки на Навроцького

·
Registered
4,897 Posts
Е ні, якраз це зовсім різні речі. Австріяки з поляками робили інше - вони повністю змінювали архітектуру міста, переписували її, утворюючи при цьому новий архітектурний ансамбль. Австріяки ж не натулили всього-лиш декілька 4х поверхових будинків посеред півтораповерхового міста як це зараз відбувається. Тепер, за логікою австріяк, ми маємо знести все що нижче 13 поверхів і створити новий пінопластовий ансамбль )))

Я про гармонію старовинного міста, а не його повну перебудову.
ой та ладно, 2 будинки Шпрехера дуже гармонійно вписані)))
По місту тьма випадків коли більш ніж вдвічі вищі австрійські будинки стоять поруч з 2-3 поверховими халупами з типовою ліпниною
були б дешевші на той час ліфти, фігачили б і 13 поверхів

·
Unregistered user
1,993 Posts
ой та ладно, 2 будинки Шпрехера дуже гармонійно вписані)))
По місту тьма випадків коли більш ніж вдвічі вищі австрійські будинки стоять поруч з 2-3 поверховими халупами з типовою ліпниною
були б дешевші на той час ліфти, фігачили б і 13 поверхів
Будинок книги дійсно трішки виділяється, але ж це теж обговорювалось на етапі будівництва. Так чи інакше цей будинок не є домінантою, досить зайти на вулицю Валову і його вже не видно. Було б дивно, якби на місці зруйнованого будинку поруч зараз би вальнули "авалон-ап", але там ніби щось притомне планується, не домінантне.

От є наприклад гарна вулиця Коновальця, але зараз, йдучи по ній, в поле зору постійно потрапляють трущоби парус сіті і вони порушують відчуття гармонї, бо той парус починає витісняти ауру ще за 1км від нього. Ансамбль порушено. Десь глибоко, на рівні підсвідомості, постає питання, чому вишукані вілли з терасами та балконами і прибудинковими зеленими територіями замінили на дешеві готелі без вигод. Хай це вже і естетика

Що би там не заважало в 19 столітті будувати висотки, архітектура старовинного Львова є предметом туристичного інтересу. Ніхто ніколи не буде їхати до Львова дивитсь на висотки, навіть якщо вони будуть дуже матьорі. І з часом цінність старовинного міста буде тільки зростати, звичайно якщо його не заполонять ЖК Пінопласт

Якщо є можливість покращити проект, то зробіть це :) Якщо в 17-20ст будували кльову архітектуру, то в 21 можна і обовязково треба будувати ще кращу. Тим більше приклади сучасної гармонійної архітектури у Львові вже є :)

·
Registered
784 Posts
Квартал між вул. Волинською і вул. Промисловою. "Ріел" зносить стару промзабудову під новий проект. Не хоче компанія спокійно померти від коронавірусу, хоче ще порипатися.

35707

35709

·
Registered
4,897 Posts
Будинок книги дійсно трішки виділяється, але ж це теж обговорювалось на етапі будівництва. Так чи інакше цей будинок не є домінантою, досить зайти на вулицю Валову і його вже не видно. Було б дивно, якби на місці зруйнованого будинку поруч зараз би вальнули "авалон-ап", але там ніби щось притомне планується, не домінантне.

От є наприклад гарна вулиця Коновальця, але зараз, йдучи по ній, в поле зору постійно потрапляють трущоби парус сіті і вони порушують відчуття гармонї, бо той парус починає витісняти ауру ще за 1км від нього. Ансамбль порушено. Десь глибоко, на рівні підсвідомості, постає питання, чому вишукані вілли з терасами та балконами і прибудинковими зеленими територіями замінили на дешеві готелі без вигод. Хай це вже і естетика

Що би там не заважало в 19 столітті будувати висотки, архітектура старовинного Львова є предметом туристичного інтересу. Ніхто ніколи не буде їхати до Львова дивитсь на висотки, навіть якщо вони будуть дуже матьорі. І з часом цінність старовинного міста буде тільки зростати, звичайно якщо його не заполонять ЖК Пінопласт

Якщо є можливість покращити проект, то зробіть це :) Якщо в 17-20ст будували кльову архітектуру, то в 21 можна і обовязково треба будувати ще кращу. Тим більше приклади сучасної гармонійної архітектури у Львові вже є :)
В мене така ж можливість покращити той проект, як і в тебе)

але повторююсь, я не про той проект, а про суб’єктивні судження, що можна, а що не можна

по будинку книги - та не дуже там було з обговореннями, там мітинги протестні були, коли старий будинок розбирали. І поки на театральній не подобудувували поверхи і совєти не примкнули до нього дев‘ятиповерхівкою, то тирчав він як прищ поміж 3-ох поверхових будинків

По другому будинку шпрехера підозрюю відмазок взагалі нема)

Коновальця - згідний, парусисти з масштабом геть не дружат(((

Про вишукані вілли з терасами та балконами і прибудинковими зеленими територіями не зрозумів до кінця. Це типу бездуховний Левинський з партнерами позносив вілли на Коновальця, і набудував однотипних прибуткових домів для понаєхавших? Ну було таке, зате тепер гармонійна забудова

про не будуть їздити дивитися на висотки - хз, питання спірне. Шпрехеру дорікали таким ж закидами

·
Unregistered user
1,993 Posts
по будинку книги - та не дуже там було з обговореннями, там мітинги протестні були, коли старий будинок розбирали. І поки на театральній не подобудувували поверхи і совєти не примкнули до нього дев‘ятиповерхівкою, то тирчав він як прищ поміж 3-ох поверхових будинків
Австріяки просто не встигли завершити свій задум до кінця в зв'язку з першоюю світовою. Я суміваюсь що вони будували той будинок аби збудувати. Концепція, ансамбль, гармонія - я думаю це було одним з першого чим керувались. Інакше для чого потрібна була та складна ліпнина на будинках?

про не будуть їздити дивитися на висотки - хз, питання спірне. Шпрехеру дорікали таким ж закидами
Для чого їздити у Львів дивитись на висотки, якщо тут і так є на що дивитись? Новобудови звичайно що потрібні, але не домінантні. ІМХО звичайно.

·
Registered
4,897 Posts
Австріяки просто не встигли завершити свій задум до кінця в зв'язку з першоюю світовою. Я суміваюсь що вони будували той будинок аби збудувати. Концепція, ансамбль, гармонія - я думаю це було одним з першого чим керувались. Інакше для чого потрібна була та складна ліпнина на будинках?

Для чого їздити у Львів дивитись на висотки, якщо тут і так є на що дивитись? Новобудови звичайно що потрібні, але не домінантні. ІМХО звичайно.
та бо було модно тоді таке, відповідало світогляду і психології суспільства, от і тратились на ліпнину. Час йшов, і профспілки шпрехер збудував вже без ліпнини

звичайно, якщо б не було воєн, то центр Львова зараз був б тотально 6-7 поверховий. Може б ринок не рухали, хоча дивлячись на по факту 6 поверховий універмаг, можна зрозуміти, що теж б не переймалися

а для чого їздити у Львів дивитися на лєпку? Це щось унікальне для світу? Для мешканців якоїсь макіївки, мабуть так. Але є інші подорожуючі, з більш цікавим світоглядом чи гаманцем. Чи зменшилось в австріяк туристів через haas haus? Та ні, навпаки захопили новий пласт. Чи може стало менш цікаво приїжджати на сучасний залізничний вокзал? Та ні, навпаки і значно зручніше, і дух перехоплює від нових рішень. І економіка міста по іншому працює, коли замість 3 поверхової хай і еклектичної будівлі мають ще скляні офіси на 20 поверхів, готелі і житло

·
Unregistered user
1,993 Posts
а для чого їздити у Львів дивитися на лєпку? Це щось унікальне для світу?
Явище не унікальне, але кожне місто унікальне по своєму. Особисто мене пруть такі міста і я з задоволенням відвідаю ще сотні таких, і мені це не набридне.

Для чого Львову міняти свій дух історизму? Ми ж не, вибачте, Дніпро, де дійсно можна запропонувати щось кльове нове замість радянщини і тим самим привернути увагу туристів

А якщо взяти якісь маленькі села Італії, як то Орвієтто чи Равелло, чи той же хорватський Дубровник - вони взагалі без змін і в цьому їх ціна (мова про історичний ареал)

Я не проти висоток в історичному ареалі, але вони мають бути дорогі, скояні до прикладу, а ЖК пінопласт можна будувати десь подалі. Центр міста має бути лише для дорогої і якісної нерухомості, яка буде збільшувати вартість самого центру, а не розбавляти його дешевим пінопластом. Тому якщо хочуть ту 13-поверхівку там, то могли би і зробити її скляною тощо, а не намагатись максимально здешевити вартість інвестиції. Я коли піднімаюсь на якийсь відкритий дах в центрі міста і перед очами постають коробки семицвіту - воно якось обригано виглядає і псує ареал

·
Registered
4,897 Posts
У Львові нема духу історизму, практично всі будівлі будувалися відповідно до популярних на той момент стилістик, просто в силу певних обставин Львів відстав від умовно Відня чи навіть Кракова. І не варто його дальше тормозити, в нас не курортний Дубровнік і не якесь другорядне місто в Італії.

Ясно що не варто ще раз повторяти семицвіти, але це теж свого роду реальність, яка характеризує наш час. Зрозуміло що не приямно бачити жк пінопласт поруч з історичними будинками, але говорити що в історичному центрі не можна будувати вище, чи ширше, чи не такого кольору, мабуть не правильно

·
Registered
212 Posts
Місто має розвиватись його заморозка нічим добрим крім одних і тих самих товп туристів до забігайловок не закінчиться тоді.

·
Unregistered user
1,993 Posts
Розвиток має бути еволюційним, а не деградаційно-пінопластовим, от і все. Я теж обома руками за якісні і архітектурно-досконалі проекти, а не оцим, з чого і почалась ця довга переписка :)

·
Registered
212 Posts
Я думаю що б не продовжувати цю софістику, ми маємо погодитись що місту невистачає, не занаю як точно це називається, у Відня є план забудови, типу в цьому кварталі висотність така і призначення комерції таке, або її відсутність і соціальне призначення місця, і тоді забудовник вибирає ділянку і будує в межах тих дозволів. ну і має бути контроль гармонійності фасадів із оточуючою забудовою, коли ці пункти узгодженні забудовник будує. Ці чіткі правила дадуть змогу всім гравцям на рівних умовах розвиватись.

Ще можливо, цікаво якщо десь в якихось районах ввести плату за повітря як у Нью Йорку, тобто немає обмеження як такого по висоті, це обмеження можна викупити за рахунок сусідніх будинків, це мені здається, дуже добрий капіталістичний регулятор висотності.

26101 - 26120 of 26174 Posts