SkyscraperCity banner
1 - 15 of 15 Posts

·
Kragujevac
8,187 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Skoknuh malo do sela sa devojkom pa rekoh da uslikam nesto i podelim sa vama... Selo se inace nalazi na pola puta izmedju Kragujevca i Batocine. Preko puta sela Niksic... :) Mala je reportazica i mnogo toga nisam uslikao, ali ako budem otisao jos koji put ove godine dopunicu sa boljim slikama...

Iznad moje kuce nalazi se majdan. Mesto gde sam proveo detinjstvo, provodio svoje najlepse trenutke boraveci u selu...

Preko puta majdana zivi komsija Misa koji je veoma pobozan covek. Jednom prilikom je pesaka otisao do Hilandara sa porodicom. Tako je resio da u majdanu napravi krst... A na tabli ispod pise "Veruj u Boga"...

Ispod glavnog puta koji prolazi kroz selo u dubini izmedju brda u sumi nalazi se manastir kako bi bio sto sakriveniji od najezde okupatora...

Uredjen parking ispred...

Stari-novi bunar... Voda je prelepa i hladna...

Ulaz u manastir Grncarica koji je inace zenski manastir. Mogu reci da mi je to omiljeni manastir, sad da li je to zato sto me vezuje dosta stvari za njega ili ne, nije ni bitno... :)

Prelepo sredjeno dvoriste svakodnevno uredjuju manastirske monahinje. One ce vas ljubazno docekati i rado ugostiti kafom i ratlukom...

Polako izlazimo iz manastira i silazimo jos dublje u sumu gde se nalazi manastirski izvor svete vode...

Ova voda je inace poznata po tome sto leci ocna oboljenja i pomaze boljem vidu. Bilo je i nekoliko reportaza u novinama o njoj... Voda koja otice odatle pretvara se u potok koji ide dalje kroz sumu...

To bi za sad bilo to. Mozda i nije bas interesantna reportazica, ali jednostavno sam morao da ju je okacim... :)

·
Banned
264 Posts
Slatko mjesto i lijepe slike.

P.S. Postoji i gradić sa istim imenom u RS, pa bi možda bilo dobro da označiš da se ovo selo nalazi u Srbiji, da ne dođe do konfuzije.

·
Kragujevac
8,187 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Hvala svima sto ste pogledali... Selo je prelepo, i bas mi je zao sto nisam slikao vise, skolu, centar sela :), vidikovac... Ali bice ove godine sigurno jos jedna poseta, pa cu da dopunim reportazu... :cheers:

·
Registered
2 Posts
Autor ovog posta i ja se verovaatno poznajemo, Nixy da ti mozda nisi sin Zike novinara? Ti se mene neces setiti. Ali objasnicu ti kasnije kako se znamo. Hvala za lepe slike iz zavicaja.... ima tu jos mnogo lepih predela.... pozz

·
Kragujevac
8,187 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Ja imam vikendicu negde na pocetku. Gde je Branko sto zivi na raskrsnici, sto pravi makete onih crkava... Pa se krene ka selu, ali se ne nastavi asfaltom, nego se produzi pravo onim obicnim putem, druga kuca sa leve strane kad se prodju oni bagremi... Deda mi je Stanko, on sad tu dolazi kad kad, a pokojna baba Vera...

·
Registered
1 Posts
Hvala svima sto ste pogledali... Selo je prelepo, i bas mi je zao sto nisam slikao vise, skolu, centar sela :), vidikovac... Ali bice ove godine sigurno jos jedna poseta, pa cu da dopunim reportazu... :cheers:
Pa gde su slike? Zar nema jos nesto iz Prnjavora! Ovo do sada ti je prelepo. Ali znam da ima jos, posto poznajem dobro selo.

1 - 15 of 15 Posts