SkyscraperCity banner

19221 - 19240 of 21322 Posts

·
Registered
2,351 Posts
Милована дуго '' мучи'' ова непознаница...:eek:hno:

Ајде да пробамо да је решимо!:banana:

Имамо укупно пет ратних слика истог места:
Ponovo sjajno! Mada je Milovan bio idejni tvorac ove teorije. Sećam se i ja da je širina trotoara uzimana kao ograničavajući faktor za ovu lokaciju (neko je tvrdio da je suviše uzak). Mada, kada se pogledaju i novije slike ove lkacije vidi se da tu trotoar nikada nije ni bio nešto previše širok.

U svakom slučaju, još jedna misterija je rešena :cheers:

·
Registered
81 Posts
Da li gospodin Jurišić ima neku lepu fotografiju Brašovanove zgrade na Zelenom vencu 10 iz epohe? Unapred hvala!
Bila jednom davno ovde na forumu nemacka fotografija iz aprila 1941. na kojoj se vidi ova fantasticna zgrada. Evo je prva na levoj strani, tamo na kraju ulice Kraljice Natalije...

·
Banned
4,345 Posts
... gosn. Miloš Jurišić ...

"Bilo je reči skoro o ovoj interesantnoj vili na Topčiderskom brdu, tačnije u Tolstojevoj 23, u japanskom stilu. Planove je potpisao, a da li ju je i projektovao ne znam, inž Aleksandar B.Gavrilović za Iliju Iku Novakovića, šefa Protokola, 1930-1932. Svuda u literaturi se pominje kao vlasnik Ika Novaković, što me malo zbunjuje pošto me je moj otac, pre više od trideset godina, vodio jednom prilikom u tu kuću, zapravo kućicu preko puta u bašti u kojoj su tada živeli bivši vlasnici vile i pripadala je porodici očevog školskog druga koji se prezivao Jovanović! Da li su postojale dve takve vile u Beogradu, ne znam. Mislim da je možda Jordanska ambasada bila tu neko vreme, ili je i dalje..?
Miloš "

·
Banned
4,345 Posts
... i tri originala ... vojnički, sve po činu i starešinstvu ...

... pešadijski kapetan Brana Milosavljević 1910. godine u Beogradu ...

... poručnik Mita, fotografisan u Beogradu ...

... anonimni, ali dobro naoružani junak - bez činova ...

·
Banned
4,345 Posts
:gunz:A tramvaji?
... ma kakvi tramvaji! :righton: ... ponovo ćorak :crazy2:... zar ne znaš crni Ti da je ovo sajt o arhitekturi :wallbash:, nemoj da Te prijavim, znaš Ti već kome :bash: ... pa posle gledaj di ćeš i su kime ćeš, tako banovan, da ne kažem -obezglavljen ::skull:: ... :hilarious

·
Registered
883 Posts
... ma kakvi tramvaji! :righton: ... ponovo ćorak :crazy2:... zar ne znaš crni Ti da je ovo sajt o arhitekturi :wallbash:, nemoj da Te prijavim, znaš Ti već kome :bash: ... pa posle gledaj di ćeš i su kime ćeš, tako banovan, da ne kažem -obezglavljen ::skull:: ... :hilarious
:goodbye:

·
Гаврило
2,989 Posts
ПАЗИ, БОГА ТИ

.
... meni je na primer pažnju privukla ova stranica iz Bulvitinog posta ...

... i ulica Kneza Miloša sa kafanom Hamburg ...

... a onda sam je našao i kod mene, u takođe nedovoljno dobrom kvalitetu ...

... ali za našeg, što bi MZ rekao, poetu Gavru :) stižu dve ilustracije Luke Mladenovića sa drugog ćoška, kiosk sve zaklonio, ali to su ionako privremeni objekti, možda jednog dana ipak proviri i sa te strane - i to kao kafana, a ne prodavnica auto-delova i koječega još ...

Па добро, Касина, како ти мислиш да илуструјем чланак о првој примени електрике? Да ставим Лукин цртеж скупштине и да напишем читаоцу: Јел видиш ову зграду? Видиш? Е, то није та зграда него једна друга, ту, иза ћошка...

Шта мислиш, како ће ме човек погледати? Ко Стојковић Антића? А? :eek:hno:

Него, баци поглед на ову стару разгледницу, која приказује почетак Кнеза Милоша. Јел Хамбург овај кућерак пре раскрснице, лево? Ако јесте, то ће ми бити довољно...

Слушај, Касина, другари смо, али овај случај са Вецом не може дуго да траје.

Синоћ је почела да гледа утакмицу Србија : Аустралија и мртва-ладна сљуштила две гајбе Лафа (које сам узгредбудиречено чувао за тебе и госн Милоша), симултано је смрвила туце кесица сунцокретовог семена, леблебија, кикирикија, индијског ораха и осталих занимација за зубе. :cheers:

Кад је све изконзумирала, онда је прешла на трешње и кокаколу. Резултат је био к а т а с т о ф а л а н. :nuts: Ухватила је дијареја! Сад мало-мало па фикне гованце у пикслу, џезву, у хранилицу папагаја Лонг Џон Силвера, у саксију са кактусим, а финале је било кад ми је напунила конзерву кокаколе, коју нисам допио! :eek:hno:

Ево ти је, па нек ти сама каже:

Касина, брате! Помагај!!!

Прими ме натраг, молим те! Ево, пићу и Јеленче, очију ми. Нећу те цинкарити више за комшиницу Загу, кунем се. Добро, знам да је врло напредна и ценим то.

Овај Гавра је после првог полувремена отишао у другу собу, као нема живаца да гледа Орлове, и слушао џез, Кита Џерета и Јана Гарбарека!!! Еј Гарбарека. :eek:hno: Где је ту Милош Бојанић и остале наше звезде, а?

Пиво пије из конзерве, а не из зидарске флаше! Еј, чак и не опљуне први полугутљај на под! Имао је само две гајбе пива па ми је после увалио кокаколу и трешње. То је било већ пред крај утакмице, кад је било 2:0 за кенгуре, тако да нисам ни приметила замену. Уредно сам одкрцкала трешњеве коштице и сљуштила пар кокишки.

Онда се догодио дизастер. Наши су пукли, а ја сам вриснула: Који су ови орлови, бре, нису равни ни нашим чворцима из Булевара! Знаш оне чворке који унереде цео булевар, зато што имају ретку столицу.

Како сам то рекла, зави ме нешто у трбуху и од тада се само премештам од џезве до саксије и од пиксле до Лонг Џонове хранилице. Џони ми је пар пута кљуном дохватио реп, крештећи: Окачићу те на катарку, заједно са Џоли Роџером! Направићу од тебе оковратник!!! :bash:

Зато, Касина, прими ме натраг, молим те. Молићу твоју Мицу да нас прими натраг. А ако не буде хтела, спаваћу заједно с тобом у кашики од багера, док се не смилује!!!

Молимтемолимтемолимте!!!

·
Banned
4,345 Posts
Зато, Касина, прими ме натраг, молим те. Молићу твоју Мицу да нас прими натраг. А ако не буде хтела, спаваћу заједно с тобом у кашики од багера, док се не смилује!!!

Молимтемолимтемолимте!!!

^^ ... prvo, odgovor Veci - em je dama, em me tako umiljato moli, ali avaj - prekršena su pravila i ostaću srca kamenoga, neće mene tigra tek tako, tamo neka malena zverka -u ovoj šumi ima da se zna neki red i ko je glavni ! ... i dosta kuknjave, propisi su propisi, a stanica je 200 metara niže, tačno kod kafane Hamburg ...

19221 - 19240 of 21322 Posts