SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
2621 - 2640 of 4604 Posts

·
Registered
606 Posts
Video sam slike, put deluje super. Cudno mi je samo da medije ne pisu mnogo o izgradnji tog autoputa.

btw. Bob rock odlicna vest. Prolazio sam tim putem pre mesec dana medjutim bila je noc pa nije bilo pregledno.

·
Registered
1,726 Posts
^^aha onda mozda i nadoknade ako uvedu i 6. smjenu al bez obzira on tu ne zna sta prica, nema dve povezane.
P.S.
njemacka energetska kompanija je 1997. god izracunala da video rekorder u toku jedne godine kada je podesen samo na stand-by potrosi 25 DM. :|

·
Registered
157 Posts
Evo ovako, isao sam u Hrvatsku na more ove godine... bilo je odlicno i nikakvih problema nisam imao. Razliku u putevima nemam volje da komentarisem, postavicu nekoliko slika, pa procenite sami.

Regionalni put: Novi Sad-Ruma

ulaz u rumu...:eek:hno:

rekonstruisana petlja na ulazu za auto put, Ruma...

Prilicno los deo puta, do skretanja za Sremsku Mitrovicu...

Presvuceni deo puta i granica:

nekoliko slika iz Hrvatske:

i to bi bilo to.
ps. izvinjavam se zbog prljave soferke na poslednje dve slike :cheers:

·
zloderator
2,893 Posts
Takve linije se izrađuju lijepljenjem kockice do kockice, to je dugotrajno i ne treba farbati. Vibriraju kada naiđeš na njih. U HRV ih imaš na autocestama, dosta je skupo pa ih nema na ostalim cestama. Pune linije su od višljih kockica pa kad naiđeš na njih jako vibrira, dobro upozorenje...
imaš li neke slike?

baš me čudi da lokalni čelnici planiraju rebalans budžeta grada baš iz tog razloga,a upravo su pomiljali te kockice koje su verovatno skuplje za gradske ulice

@chuburac
hvala na odgovoru.. baš me je zanimalo pošto sam par puta gledao te signalizacije

@veternik
već na prvoj slici iz hrvatske se primećuje razlika mada nisu loši ni rekonstruisani delovi u vojvodini (verujem da je tu malo lakše voziti)

·
Moderator
16,429 Posts
До 2011. Крагујевац ће бити повезан са Коридором 10
Премијер Србије Мирко Цветковић, у присуству министарке за Национални инвестициони план Републике Србије Верице Калановић, градоначелника Крагујевца Верољуба Стевановића, заменика градоначелника Небојше Здравковића, директора Фиата аутомобили Србија Ђовани де Филиписа и председника општина Баточина и Лапово, свечано је отворио радове на путу М1.11 који ће град Крагујевац, према предвиђеном плану, до 2011. године модерном саобраћајницом повезати са Коридором 10.

Иако је изградња овог пута формално везана за подстицај развоја аутомобилске индустрије, она има далеко шири значај, који ће допринети развоју Крагујевца и околине, и то кроз креирање нових радних места и стварања атрактивних услова за домаће и стране инвеститоре, рекао је председник Владе Србије Мирко Цветковић, и истакао да поред изградње Коридора 10 један од основних приоитета Владе Републике Србије јесте и изградња регионалне инфраструктуре. У првој фази урађено је 5 км магистралног пута Крагујевац - Баточина који је већ у функцији, а данас се почело са радовима на другој деоници овог пута у дужини од 4,6 километара. Радове изводи “Предузеће за путеве - Крагујевац“, а из средстава НИП-а за те радове обезбеђено је 553.394.343,20 динара.

Верица Калановић, министарка за Национални инвестициони план, рекла је да је овај пројакат уз Коридор 10 и пројекат инфраструктурног развоја 40 неразвијених општина у Србији, један од три национална пројекта који ће бити завршен у овој години. Поред тога представља почетак акционог плана који је био постављен како би Фиат могао нормално да фукционише, он представља капију Шумадије, док ће Крагујевац као четврти највећи град у Србији преко овог магистралног пута Коридором 10 бити повезан са великим центрима у Србији и осталим европским градовима, додала је она.

Ми смо ове кризне године решили да завршимо све оне инвестиције које смо планирали, а изградња магистралног пута је највећа и најважнија инвестиција у Крагујевцу - истакао је том приликом градоначелник Крагујевца Верољуб Стевановић. Јер, ми тако видимо пут кроз кризу и излазак из кризе. Оно што је неизбежно споменути у овом тренутку је наше задовољство сарадњом са министарством које предводи госпођа Калановић као и са Владом коју предводи господин Цветковић.

Да није те сарадње, ништа од овога не би било како јесте у Крагујевцу..Наш је циљ да до краја 2011. године завршимо деоницу магистралног пута Првог реда Крагујевац - Коридор 10 што ће бити од изузетног значаја не само за Крагујевац и наш регион него и за читаву Србију.

Поред магистралног пута, завршетком јужне и северне обилазнице, рекао је градоначелник Стевановић, ми смо завершили читаву причу око инвестција.
www.kragujevac.rs

Da u oni meni zivi i zdravi!!!Radovi su poceli prosle godine,a tacno prvog avgusta ove godine su nastavljeni radovi koji su bili prekinuti krajem prosle...

·
Banned
4,778 Posts
Slike, slike, slike...!
Jel me zezas ili si postao kao mihajlod? Pa imas slike na prosloj strani...

Ne visimo mi na AP-u svaki dan,daleko nam bre... :D

No,bilo je sad na vestima snimak... Boga mi mnogo mehanizacije ima... Samo pice konacno... Bas su snimali i petlju odmah rade i dalje AP...

Ali su takodje rekli da za juznu nije imalo para ove godine u budzetu,ali da ce nju sledece godine finansirati investitor (oni kazu investitor ja mislim "krediter") iz Kine... A to se vec zna : HSBC izvodi radove a Eksportna banka finansira... :dunno: I ta juzna ce se od pocetka 2010. raditi i do kraja godine mora biti gotova bar do Zastave...

·
Banned
4,778 Posts
2621 - 2640 of 4604 Posts
Status
Not open for further replies.