SkyscraperCity banner

41 - 60 of 434 Posts

·
Banned
2,240 Posts
Kako nemamo osećaja za bilo šta. Mađari su npr. od Sentandreje napravili turističku atrakciju, ulickali je, dok za Sr. Karlovce, koji su po meni mnogo lepši, niko nije čuo.

·
Banned
13,882 Posts
pa tu imas jednu veliku razliku Bdimpesta privuce milione turista, pa je lako od St. Andreja napraviti atrakciju. A da nema Budipeste, kao da bi ti turisti dolazili maksuz zbog St. Andreja.
Naravno da su pametni u NS bi trebali privuci turiste fruskogorskim manastirima, S.Karlovcima i Fruskom Gorom, a oni to rade samo s exitom.

·
Banned
2,240 Posts
pa tu imas jednu veliku razliku Bdimpesta privuce milione turista, pa je lako od St. Andreja napraviti atrakciju. A da nema Budipeste, kao da bi ti turisti dolazili maksuz zbog St. Andreja.
Naravno da su pametni u NS bi trebali privuci turiste fruskogorskim manastirima, S.Karlovcima i Fruskom Gorom, a oni to rade samo s exitom.
Mislim da idu one penzionerske ture i po manastirima i Sr. Karlovcima. Mada, sitno je to... I slabo se radi na obnovi fasada, ulickavanju, popločavanju, promociji... A Karlovci su biser.

·
Registered
1,302 Posts
Mislim da idu one penzionerske ture i po manastirima i Sr. Karlovcima. Mada, sitno je to... I slabo se radi na obnovi fasada, ulickavanju, popločavanju, promociji... A Karlovci su biser.
Bio sam u Krarlovcima mnogo puta i mjesto je prelijepo. Ona naša pravoslavna crkva svetog Nikole sa dva tornja kao i oni istorijski objekti su prelijepi. Ja mislim da nema više od desetak km. od Petrovaradina do S. Karlovaca. Kada bi se fasade sredile karlovci sa petrovaradinom kao i fruškogorski manastiri krušedol, grgeteg itd. bili bi uz Novi Sad veliki adut razvoju turizma Srbije. Stvarno ima potencijala mnogo i šteta je vidjeti da se država loše odnosi prema istorijskom nasleđu. Nadam se da će se nešto promjeniti i da će petrovaradin kao i karlovci zablistati jer zaslužuju to...

·
Registered
1,302 Posts
Da, praktično su spojeni. Možda je clouseau mislio od tvrđave.
da, mislio sam na tvrđavu. Bio sam dosta puta u tom kraju. Ima jedna katolička crkva sa lijeve strane puta kad ideš iz pravca petrovaradina ka karlovcima. Mislim da ima neki istorijski značaj kako za katolike tog kraja tako i za pravoslavce. Jako lijepa crkva, mislim da ima slika na prethodnim stranicama.

·
radioactive
3,334 Posts
Karlovci bi morali da budu stavljeni pod zastitu drzave kao celina. Iako centar mozda deluje bolje nego pre 10ak godina, i dalje je to jako zapusteno a ne bi smelo tako da bude.

Neka traze pare od EU i UN. Postoji gomila fondova za sredjivanje znamenja i mesta od kulturno-istorijskog znacaja.

·
Moderator
4,726 Posts
Karlovci sami nemaju para za obnovu,trebalo bi da im na neki nacin drzava i pokrajina vrate-daju ''neku'' vaznost.Da postanu neki univerzitetski centar ili pak kulturoloski od nacionalnog znacaja ali nesto ''opipljivo'' a ne ovo kao sa sudom.

·
Georlaar
671 Posts
Karlovci.. :)
U poslednjih 6-7 godina u karlovcima se mnogo uradilo. Naime, Karlovci su najmanja opstina u Srbiji. Da se dosta radi govori i cinjenica da su Karlovci jedna od ukupno dve opstine u Srbiji u kojima je na proslim lokalnim izborima u prvom krugu izabran gradonacelnik. Ja samm totalno van politike al mogu vam reci da je bila ogromna vecina u pitanju..
Radi se po malo, ali se radi i vidljivo je! :)

Sajt lokalnog Karlovackog Lista:
http://www.karlovackilist.co.rs/

Malo slika i od mene a da nisu iz centra Karlovaca:

Dvorska basta, spomenik pod zastitom drzave. U zadnje vreme se obnavlja ali najveci radovi tek predstoje. Mislim da je u vlasnistvu SPC.. Najavljuju obnovu starog staklenika..

·
Registered
1,763 Posts
da, mislio sam na tvrđavu. Bio sam dosta puta u tom kraju. Ima jedna katolička crkva sa lijeve strane puta kad ideš iz pravca petrovaradina ka karlovcima. Mislim da ima neki istorijski značaj kako za katolike tog kraja tako i za pravoslavce. Jako lijepa crkva, mislim da ima slika na prethodnim stranicama.
U pitanju je Crkva Snežne Gospe na Tekijama... Podignuta je u znak sećanja na pobedu hrišćanske vojske koju je predvodio princ Eugen Savojski (bitka kod Petrovaradina), 5. avgusta 1716. godine (taj dan je u katoličkom kalendaru praznik Snežne Gospe koji se svake godine obeležava) nakon koje je zaustavljen prodor Turaka na sever... Postoji legenda da je tog letnjeg dana temperatura naglo pala i da je pao sneg što je, navodno, Eugenova vojska iskoristila i iznenadila zatečene Turke...

Inače, crkva nije (samo) katolička. Unutar nje se nalaze oltari sve tri glavne hrišćanske veroispovesti (katoličke, pravoslavne i protenstantske)

41 - 60 of 434 Posts