Skyscraper City Forum banner
26681 - 26700 of 40198 Posts

·
Registered
1,516 Posts
^^

Знам да ће бити столица, али било је логично закључити да су и оне урачунате у ових 290 милиона, колико кошта прва фаза.

• Like
Reactions: Peki 032

·
Moderator
4,835 Posts
Dnevnik fudbalskog navijača (FOTO)

Христе Боже, овуда може трака ауто-пута да прође.

Zanimljivost.Nekako je tradicija da deca koja su dosla sa roditeljima ne gledaju utakmicu,nego se podele,naprave golice i raspale fucu tu ispred tribina.Meni se cesto dogadjalo da se "uhvatim" kako gledam njihovu utakmicu a ne ovu zvanicnu :).

Bio sam skoro u Somboru, posle te ograde, ide jos jedno metar siroko polje trave, pa onda atletska pa metar trave pa aut linija. Cenim da od te zapadne "tribine" ima bar jedno 30 metara do aut linije. Istocna tribina bi mogla biti simpaticna ali kako stvari stoje nece nikad biti zavrsena.
Nekako tako :).Ovo poljance pa ograda pa klupe,onda deo gde je skok u dalj,pa atletska staza i onda tek teren.....30 metara je optimisticna brojka :).

Pa to u opšte nije loše. Kada su tribine tako ruinirane, višak prostora može da bude samo plus takvom stadionu. Aludiram na neku investiciju u obliku nekog malog tržnog centra sa nekoliko dućana zarad kojih bi neka lokalna seoska budža dodala svoj udeo u izgradnji pristojne tribine ili barem krova... bem li ga...
To je uglavnom uvek i bio cilj posto je prostor ogroman.Ne samo unutar objekta vec i ispred je veliki prazan prostor do puta.Kada se tome doda da je ta ulica verovatno najopterecenija i najprometnija u gradu,plus da je taj kraj gusto naseljen(zgrade) sve vodi ka takvom scenariju ali.....nikad realizovana ideja.
Ta istocna tribina fakticki nije u upotrebnom stanju,jedino sto te stepenice drzi to je zemljani nasip na kojem su postavljene.

·
Registered
14 Posts
Devojka vodila klince sa skolom na ekskurziju u Pozarevac.....bili su izmedju ostalog i na hipodromu,pa reko da prezentujem simpaticnu tribinu......:)

tribine su sagradjene 1983 godine...maximalna poseta je bila 13 000 ljudi kada je partizan gostovao mladom radniku..to je ujedno bilo i svecano otvaranje tribina.kako god..nijednom nisu renovirane,presvlacene kosuljicom i sl.u prevodu nikakvo ulaganje a traje skoro 30 godina..

·
Registered
1,146 Posts
@Makimax.......Da nije to zapadna :) ......ali i za novu istocnu vazi konstatacija,jer je neobezbedjena.........sve u svemu stadion bi trebao da je zatvoren u trenutnom stanju,na zalost......

@Pelingorki.....na hipodromu su pikali fucu?

·
Moderator
4,835 Posts
Jeste,na zapadnu sam mislio :).
Kad bi nekako isforsirali zavrsetak istocne bilo bi vise nego dovoljno u sadasnjoj situaciji.Pogotovo sto bi tu bile nove svlacionice cime se stekli uslovi da se srusi postojeca kuca sa starim svlacionicam koja je gotovo isto tako neuslovna.Tada bi se dobio jos veci prostor sa eventualne vec spominjane poslovno tribinske kombinacije.
Licno mislim da se tako nesto moglo isforsirati tamo negde 2007-8 god kada su upravo na ovom pravcu van grada izgradjena 4 velika marketa,danas tesko.....

·
Registered
1,146 Posts
^^

Slazem se.........a bas tad kad navodis je i bila prica o ustupanju pomocnog terena na juznoj strani u zamenu za izgradnju tribine ili tako nesto.........sto je i dalje izvodljivo,ali......

Bas bi legla zapadna,koja bi bila "uvecana" istocna,sa komercijalnim prostorima,dok bi ispod istoka bile klupske prostorije i super za narednih par decenija........:)

·
Moderator
4,835 Posts
^^

Slazem se.........a bas tad kad navodis je i bila prica o ustupanju pomocnog terena na juznoj strani u zamenu za izgradnju tribine ili tako nesto.........sto je i dalje izvodljivo,ali......
Navodno,pre 4-5 godina neki cini mi se francuski trgovinski lanac bio zainteresovan za to ali pitanje koliko je bilo istine u tome(pretpostavljam ne puno).
Postoji urbana legenda da je tamo pocetkom devedesetih Svilar tada sve i sva u apatinskoj pivari hteo da gradi veliki distribucioni centar bas tu u zamenu za izgradnju tribine i jos svasta nesto ali mu nisu dali :).Tada pivara jos nije uzela Mladost iz Apatina pod svoje....i onda masta radi svasta.Mada pretpostavljam da je to samo ipak urbana legenda :).
Bas bi legla zapadna,koja bi bila "uvecana" istocna,sa komercijalnim prostorima,dok bi ispod istoka bile klupske prostorije i super za narednih par decenija........:)
:cheers:

·
Registered
1,370 Posts
Evo komentar jednog Engleza o stadionu Voždovca, nakon što ga je posetio ovog vikenda.

Whoever's idea it was to build this stadium on top of shopping centre is crazy, the person was designed this absolutely terrible stadium is crazy. This was the worst ground I've ever been to, design wise anyway. Simply dire, in England they'd laugh it off as soon as it was proposed. It was more or less brand new with 4 entrances, and loads of stairs to the top, the West Stand entry is in the car-park under the shopping centre. Four single tiered stands, the south stand was slightly bigger but the problem was the pillars, meaning just about every seat in the stadium has an obstructed view, if you sit near the front, the fence looking over the pitch is in the way.

http://www.nonleaguematters.co.uk/forum/gforum.cgi?post=536952;guest=818752#536952

·
Registered
108 Posts
@Makimax.......Da nije to zapadna :) ......ali i za novu istocnu vazi konstatacija,jer je neobezbedjena.........sve u svemu stadion bi trebao da je zatvoren u trenutnom stanju,na zalost......

@Pelingorki.....na hipodromu su pikali fucu?
pa postoji tamo fudbalski teren , velika je to povrsina , tamo se sada mislim igra ragbi tj americki fudbal . I sta ima da se renovira ili ulaze u to kad se to koristi 2-3 puta godisnje .

·
Registered
404 Posts
[QUOTE=ZoranPoSRB

Зоки 'ај баци неке слике стадиона Младог радника не било ти заповеђено, да се мало подсетимо нису биле дуго.

·
Banned
107 Posts
Evo komentar jednog Engleza o stadionu Voždovca, nakon što ga je posetio ovog vikenda.
Vrlo interesantno ali nazalost i negativno...
Usao sam na taj sajt i malo surfovao i na kraju bolje da i nisam. Tek sad vidim sta stranci misle o nama i nasoj zemlji. Pa mi smo za njih neka krajnja egzotika koji samo ludaci posecuju.Toliko negativnih komentara kao da smo najgora zemlja na svetu... Mi smo za njih ono sto su nama mozda Kongo, Laos, Severna Koreja itd...

Ne mogu da verujem za kakvu nas gamad smatraju....

Unistili ste mi danas dan sa ovim linkom..

·
Registered
668 Posts
HOKEJAŠ;108602322 said:
Vrlo interesantno ali nazalost i negativno...
Usao sam na taj sajt i malo surfovao i na kraju bolje da i nisam. Tek sad vidim sta stranci misle o nama i nasoj zemlji. Pa mi smo za njih neka krajnja egzotika koji samo ludaci posecuju.Toliko negativnih komentara kao da smo najgora zemlja na svetu... Mi smo za njih ono sto su nama mozda Kongo, Laos, Severna Koreja itd...

Ne mogu da verujem za kakvu nas gamad smatraju....

Unistili ste mi danas dan sa ovim linkom..
Ja cu te samo podsetiti utakmice mladih selekcija Srbije i Engleske, koja je igrana prosle godine u Krusevcu,i onih incidenata na kraju utakmice,(rasizam u pitanju) i kako smo prikazani svetu, narocito u toj kraljevskoj Britaniji,i kakav medijski linc i pritisak je imala nasa drzava i grad Krusevac kao domacin...da je to strasno ispolitizovano i na zalost osudjeno...
I zadnja slika 145 derbija, paljenjem onih vatri na jugu Marakane, obisla je skoro ceo svet.:eek:hno: :eek:hno: to je na zalost nasa slika koja se plasira u svet, nemoj to da te cudi !

26681 - 26700 of 40198 Posts