SkyscraperCity banner

1 - 20 of 80 Posts

·
M A N I A C
Joined
·
3,025 Posts
Discussion Starter #1
У Черкасах розпочалося будівництво велетенської дзвіниці

У колишньому Першотравневому парку, що в центрі Черкас, знову потужно гуркотить будівельна техніка
Поруч із новим красенем-собором тепер зводиться більш як стометрова дзвіниця, яка за площею поступатиметься соборові не набагато, а от заввишки буде більша на цілих 30 метрів (рахуйте – на десятиповерховий будинок).

Дзвіниця нагадуватиме велетенського голуба, який символізує собою Святого Духа, а дзвони, найбільший з яких важить майже тонну, буде чутно далеко в окрузі Черкас. Щодо самого міста, то годі й говорити: як кажуть, і глухий почує. Нічого подібного немає не лише в Україні, а й на теренах усього пострадянського простору. Більше того, ця споруда стане унікальним явищем світового сакрального зодчества, настільки тут усе незвичне – починаючи від зовнішньої форми й несподіваних архітектурних рішень усередині, й закінчуючи використаними метало- та пластиковими конструкціями.

За великим рахунком, це навіть не дзвіниця у звичайному розумінні – точніше, не тільки дзвіниця, а духовний і культурно-просвітницький єпархіальний комплекс, який не лише притягуватиме до себе численних жителів та гостей обласного центру, а й стане осередком насиченого духовного і культурного життя.

Уявіть собі: на першому поверсі буде розташовано концертний зал з відмінною акустикою, оркестровою ямою, гостьовими ложами, партером, спроможний прийняти майже тисячу глядачів. Другий поверх передбачений для духовної християнської бібліотеки та єпархіального музею. Ще вище розмістяться номери затишного готелю. Два елегантні швидкісні ліфти піднімуть охочих на оглядовий майданчик, де з висоти пташиного польоту можна буде помилуватися чудовими краєвидами Дніпра і Задніпров’я.

– Задум побудувати таку споруду виник відразу після того, як ми завершили будівництво храму-якоря на березі Дніпра в черкаському мікрорайоні „Митниця”, – розповів архієпископ Софроній. – Образ дзвіниці у формі голуба буквально не давав мені спокою. Але, оскільки аналогів їй ніде немає, то й керуватися довелося власним будівельним досвідом і власною інтуїцією.

А ця інтуїція, слід визнати, владику Софронія ще ніколи не підводила. Після собору, який став прикрасою Борисполя, головний черкаський храмобудівничий звів кілька споруд, які мало вписуються в уявлення про традиційну церковну архітектуру – настільки там багато сміливих і навіть неймовірних архітектурних рішень. Повчитися у владики, який не має освіти будівельника, а є богословом, до Черкас приїздять фахівці-архітектори із багатьох міст. Його заслуги визнані світочами вітчизняного й світового зодчества.

Минулого тижня владика Софроній освятив котлован, у якому вже розпочалися будівельні роботи. До перших морозів тут планують вивести „нуль”, тобто підготувати все для весняних наземних робіт. Переважну їх більшість планується завершити до кінця наступного року, який для Черкаської єпархії буде ювілейним: вона відзначатиме своє 15-річчя. Тому, враховуючи завзятість і наполегливість владики Софронія, його оптимізм і незламну віру в здійснення своїх задумів, є всі підстави сподіватися на те, що вже незабаром обласний центр матиме ще одну окрасу, яка стане його візитною карткою.


На цьому місці вже незабаром з’являться бетонні опори, на які зіпреться велетенський голуб...
Фото: Олександр СЛЄПЦОВСЬКИЙУ
Газета "Прес Центр" №43 (63) від 11.10.2006 р.

ЧЕРКАСИ. Розпочалося будівництво найвищої в Україні дзвіниці
17 жовтня 2006

У Черкасах розпочалося будівництво велетенської дзвіниці. У колишньому Першотравневому парку, що в центрі міста, знову потужно гуркотить будівельна техніка. Поруч із новим красенем-собором тепер зводиться більш як стометрова дзвіниця, яка за площею поступатиметься соборові не набагато, а от заввишки буде більшою на 30 метрів!

Архієпископ Черкаський і Канівський Со*фроній звершив закладку дзвіниці. До перших морозів тут планують ви*вести «нуль», тобто підготувати все для весняних наземних робіт. Пере*важну їх більшість планується завер*шити до кінця наступного року, який для Черкаської єпархії буде ювілей*ним: вона відзначатиме своє 15-річчя. Враховуючи завзятість і наполегливість владики Софронія, його оптимізм і незламну віру в здійснення своїх задумів, є всі підстави сподіватися на те, що вже незабаром обласний центр матиме ще одну окрасу, яка стане його візитною карткою.Дзвіниця нагадуватиме веле*тенського голуба, який символізує собою Святого Духа, а дзвони, най*більший з яких важить майже тон*ну, будуть чути далеко в передмісті. Щодо самого міста, то годі й говорити: як кажуть, і глухий почує. Нічого подібного немає не лише в Україні, а й на теренах усього пост*радянського простору. Більше того, ця споруда стане унікальним яви*щем світового сакрального зодче*ства, настільки тут усе незвичне, починаючи від зовнішньої форми й несподіваних архітектурних рішень усередині, та закінчуючи використа*ними металопластиковими кон*струкціями. Це не лише дзвіниця, а й ду*ховний, культурно-просвітницький єпархіальний комплекс, який притягуватиме до себе чис*ленних жителів і гостей обласно*го центру та стане осередком на*сиченого духовного й культурного життя.
На першому поверсі буде розташовано концертний зал з оркестро*вою ямою, гостьовими ложами та партером, який спроможний буде прийняти тисячу глядачів. Другий по*верх передбачений для бібліотеки та єпархі*ального управління. Ще вище розмі*стяться номери затишного готелю. Два швидкісні ліфти піднімуть охочих на оглядовий май*данчик, де з висоти пташиного лету можна буде помилуватися чу*довими краєвидами Дніпра і Задніпров'я.

«Задум побудувати таку споруду виник відразу після того, як ми завершили будів*ництво храму-якоря на березі Дніпра в чер*каському мікрорайоні "Митниця", - розповів архієпископ Софроній. - Образ дзвіниці у формі голуба не давав мені спо*кою. Оскільки ана*логів їй ніде немає, то й керуватися довелося власним будівельним досвідом і власною інтуїцією».

А ця інтуїція, слід визнати, владику Софронія ще ніколи не підводила. Після собо*ру, який став прикрасою Борисполя, головний черкась*кий храмобудівничий звів кілька споруд, які мало вписуються в уяв*лення про традиційну церковну ар*хітектуру - настільки там багато сміливих і навіть неймовірних архі*тектурних рішень. Повчитися у вла*дики, який не має освіти будівель*ника, до Черкас приїздять фахівці-архітектори з багатьох міст. Його заслуги визнані світочами вітчизняного й світового зодчества.
Протоієрей Анатолій Чортополох, Черкаси
 

·
Banned
Joined
·
6,550 Posts
Фото! Фото! Фото! Фото! Фото! Фото! Фото! Фото! Фото! Фото!
 

·
M A N I A C
Joined
·
3,025 Posts
Discussion Starter #3
Бачив півгодини тому в новинах! Показували макет!!!!! Супер-краса! Це буде одною з візиток України! Супер! Щось напівсучасно-готичне, а на верхівці замість даху голова птаха - голуба! Величезна! Супер!
130 метрів це чиста висота, без усіляких шпілів, тепер порахуйте=))
Для порівняння Ельсбург в Києві має 136метрів з антеною!
Короче, це 40-поверховий хмарочос=))
 

·
M A N I A C
Joined
·
3,025 Posts

·
M A N I A C
Joined
·
3,025 Posts

·
Banned
Joined
·
6,550 Posts
Його ж назвали красенем, от я і зацікавився:) Це не той у стилі Русі?
 

·
M A N I A C
Joined
·
3,025 Posts
Discussion Starter #9
Pablitisimo Maximo, собор це щось в два рази більше за Софію і приблизно в такому стилі, але я не роздивився...

А дзвіниця це якийсь модерно-готично-креативний витвір!=)
 

·
Banned
Joined
·
6,550 Posts
Мабудь, дійсно гарна:) Тим більше, що Черкаси - хоч і гарне, зелене місто, але зовсім без пам"яток архітектури.
 

·
Banned
Joined
·
6,550 Posts
Чесно кажучи, навіть не впевнений, що там на щось можна дивитись: там Дніпро і красива природа. але обмаль архітектури... Більше-радянський креатиФФ:(
 

·
Banned
Joined
·
6,550 Posts
Декілька гарних будинків для такого великого міста-це ніщо. А от на Чигирин , Канів і Суботів я би подивився:)
 

·
Старий М
Joined
·
5,301 Posts
А по ямому каналі ти новини бачив, my19?

Я можливо зможу дістати фото...
 

·
M A N I A C
Joined
·
3,025 Posts
Discussion Starter #18
ого, задачка. треба згадати... або інтер, або 1+1, або айсітіві, або перший національний, або нтн, або тоніс, або новий канал, або стб, або 5канал:lol:
 

·
Yanukovich nash boh
Joined
·
10,100 Posts
Интересно, а какова стоимость проекта? Если 40 этажный небоскреб стоит минимум 50-60 млн USD, то сколько эта колокольня стоит. И еще, а какой это патриархат, если тот, что с севера, то понятно откуда деньги :)
 
1 - 20 of 80 Posts
Top