SkyscraperCity banner

21 - 40 of 782 Posts

·
Banned
6,396 Posts
Очень милый город.

·
photographer-amateur
1,876 Posts
Ôîòîãðàô³¿ ç ö³º¿ ñå𳿠äóæå ãàðí³. ßñêðàâ³. Òðåáà ïî¿õàòè òóäè âë³òêó, áî âçèìêó â ìåíå áàãàòî ôîòî âèéøëî ïîãàíî¿ ÿêîñò³. ̳ñòî íà Çàõ³äí³é Óêðà¿í³ - ìàáóòü 3-º çà ê³ëüê³ñòþ ö³êàâèíîê, ï³ñëÿ Ëüâîâà òà Êàì*ÿíöÿ.  ×åðí³âöÿõ äóæå âåëèêèé ³ñòîðè÷íèé öåíòð, ùî ñâ³ä÷èòü ïðî êîëèøíþ âåëè÷í³ñòü ì³ñòà.

·
Registered
1,944 Posts
Прожив у Чернівцях близько тиждня. Місто дуже сподобалось. Можна поставити в один ряд зі Львовом. Одне з найкрасивіших міст України на мою думку.
Зробив багато фото але через погану погоду більш-менш нормальних вийшло зовсім небагато.

Центральна площа

Площа Філармонії

Обл.адміністрація

Будинок на центральній площі

Свято Параскевська церква

Будинок на вул Головній

Костьол Воздвиження Святого Хреста

будиночок десь у центрі

Любіть своє місто

Залізничний вокзал.

·
Banned
5,950 Posts
Garni foto, ohajne misto.

·
Audicted Driver.
5,547 Posts

RESPECT за ідею!:)

Гарні фото..особлино круто що захотілі змінити ліхтарі совка на історичні!:cheers:

·
Registered
4,954 Posts
Коротка прогулянка містом минулого тижня. Фото у хронологічній послідовності.

Частина 1.

Чернівецький вокзал, спроектований самим Отто Вагнером, батьком віденської сецесії:

Неподалік вокзалу починається вулиця Головна. Її нижня частина не дуже презентабельна: багато дротів, що не дають змоги зробити якісні фото, та транспорту – всюду безліч бусиків, переважно пазиків, що аж ніяк не прикрашають місто. Втім, цікаві будинки є і на цьому відтинку вулиці.

Церква Св. Параскеви (1844-1862) – перший мурований православний храм у місті (до нього були лише дерев’яні церкви):

Погляд в іншому напрямку на католицький костел:

Костел Воздвиження Св. Хреста (1787-1814 з пізнішими перебудовами):

На південній стіні є сонячний годинник, що й досі показує австрійський (середньоєвропейський) час:

Поряд з костелом знаменитий будинок-корабель Шіфа (від німецького 'Schiff' - корабель):

Йдемо далі угору...

...і виходимо на Центральну площу:

На Центральній площі, звичайно ж, ратуша (1844-1847). 'Viribus unitis' - 'спільними зусиллями', девіз міста ще з австрійських часів (а взагалі-то, дуже відома фраза :)):

На північному боці нагадування всім про першу історичну згадку про місто:

P.S. Merl, мій маршрут: вул. Головна від Св. Параскеви – пл. Центральна – вул. Руська – пл. Центральна – вул. Кобилянської – вул. Вірменська та Українська – вул. Кобилянської – вул. Шевченка – вул. Бахрушина- вул. Загула – вул. Поповича – пл. Соборна – кафедральний собор – вул. Головна – пл. Центральна – вул. Франка – вул. Міцкевича – вул. Ватутіна – пл. Театральна – вул. Ватутіна – вул. Університетська – університет – вул. Університетська – вул. Хмельницького – вул. Горького – пл. Філармонії – вул. Бетховена – вул. Головна. Приєднуйтесь зі своїми фото! Як є потреба, то підкорегуємо маршрут.

·
Zurück in die Zukunft
26,133 Posts
Discussion Starter · #27 ·
Дуже приємне місто, був там вже дуже давно, він тоді гірше виглядав

·
Registered
1,240 Posts
P.S. Merl, мій маршрут: вул. Головна від Св. Параскеви – пл. Центральна – вул. Руська – пл. Центральна – вул. Кобилянської – вул. Вірменська та Українська – вул. Кобилянської – вул. Шевченка – вул. Бахрушина- вул. Загула – вул. Поповича – пл. Соборна – кафедральний собор – вул. Головна – пл. Центральна – вул. Франка – вул. Міцкевича – вул. Ватутіна – пл. Театральна – вул. Ватутіна – вул. Університетська – університет – вул. Університетська – вул. Хмельницького – вул. Горького – пл. Філармонії – вул. Бетховена – вул. Головна. Приєднуйтесь зі своїми фото! Як є потреба, то підкорегуємо маршрут.
Ну, мій маршрут за п’ять днів буде виглядати десь так: Гагаріна-Головна-Червоноармійська-Червоноармійська-Бахрушина-Поповича-Кафедральна пл..-Франка-пл. Центральна-Емінеску-Штерна-Театральна-Штейнбарга - Заньковецької-пл. Філармонії-Бетховена-Головна-Гагаріна-Вокзал-()-Глухівська-провулок-Шолом-Алейхема-Карла Лібкнехта-Ужгородська-Шкільна-Головна-Центральна пл.– Кобилянська (sic!)-Головна-проспект Незалежності-Червноармійська-Садова-Головна-Кафедральна пл..-Митрополита Гакмана-Коб.-Вірменська-Українська-Руська-повтори-Університетська до університету-Коцюбинського-Радищева (я люблю гінкго)-28 червня-повтори-Шептицького-Турецька-Сагайдачного-повтори (треба було відпочити :) )-Челюскінців-Саксаганського-останній відрізок Української-повтори-Лук’яна Кобилиці-Руська від залізниці-повтори, крамнички і додому.
Якось так, коли підсумувати. Можливо щось забув.
Не думаю, що доцільно щось корегувати. Ви викладайте фотографії. Я потім, якщо буде чим, доповню по ходу.

·
photographer-amateur
1,876 Posts
Дякую за фото! Чекаємо на продовженя. У вас немає випадково фото новобудов? Цікавлять житлові будинки.

·
Banned
6,396 Posts
Гарне місто!

·
Registered
4,954 Posts
Частина 2.

Вул. Руська. Назва походить від руської (української) греко-католицької церкви, що замикає перспективу вулиці на цьому фото:

Церкву споруджено у 1820-22 рр., перебудовано у 30-і минулого сторіччя:

Трохи далі бачимо Миколаївську церкву. Це одна з небагатьох пам’яток румунської доби (збудована у 1930-і), кручені барабани бань нагадують дуже відомий середньовічний румунський храм у Куртя-де-Арджеш:

На тротуарах ще можна побачити люки австрійського періоду, цей – віденської фірми:

Забудова на розі Руської та Садовського:

Зразок нової архітектури:

Вулиця така вузенька, що два тролейбуси мусять пропускати один одного:

Повертаємось на Центральну площу, це її східний бік:

Вздовж нього у тротуар вмонтовано герби міст-побратимів Чернівців, деяки з них:

Ратуша. Щодня о 12-й годині з її вежі трубач виграє коротеньку мелодію на всі сторони світу. Туристи збираються, щоб послухати:

Ну, мій маршрут за п’ять днів буде виглядати десь так: Гагаріна-...-Радищева (я люблю гінкго)-...-Руська від залізниці-повтори, крамнички і додому.
Мда... мій 4-годинний шпацер просто тьмяніє... :) А доповнення обов’язково будуть потрібні. Бо, наприклад, університет я фотографував за 30 хв. до відходу поїзда, тож мій відповідний фотодоробок вийшов аж надто скромним. Щодо гінкго, я теж до нього не байдужий, у мене на роботі росте один у дворику. А цей з Києва:

·
photographer-amateur
1,876 Posts
Ех...Треба ще з*їздити до Чернівців влітку.

·
Registered
1,240 Posts
Трохи далі бачимо Миколаївську церкву. Це одна з небагатьох пам’яток румунської доби (збудована у 1930-і), кручені барабани бань нагадують дуже відомий середньовічний румунський храм у Куртя-де-Арджеш:
Ну, я би не сказав, що їх у Чернівцях зовсім уже й небагато. Менше ніж часів австрійського панування. Але часто то в одному, то в іншому місці можна на них натрапити.

Мда... мій 4-годинний шпацер просто тьмяніє... :) А доповнення обов’язково будуть потрібні. Бо, наприклад, університет я фотографував за 30 хв. до відходу поїзда, тож мій відповідний фотодоробок вийшов аж надто скромним. Щодо гінкго, я теж до нього не байдужий, у мене на роботі росте один у дворику. А цей з Києва:
Ну з університетом я, як раз, мало що зможу доповнити. Коли я туди дійшов, то потрапив до його стін одночасно з одним з численних весіль і фотографувати зовні було дуже не зручно. Платити і чекати екскурсії мені не хотілося. То ж я потім, за декілька днів, скористався іншим способом потрапити за університетські стіни. В цьому була вже деяка нечесність і моя совість не дозволила ще й фотографувати. :)
У Харкові на роботі?

·
Hypocritical World
9,943 Posts
Город красивый, очень, но вокзал - прошу прощения, просто убитый - и залы ожидания, про туалеты я вообще молчу(( Проводил там ночь с друзьями - не позаботились о квартире - так бегали, при том что ментов было достаточно, всю ночь от стремной гопоты по вокзалу, а потом и по ночным Черновцам (ночью, кста, город просто фантастический, особенно центральная площадь и улица, кажется, Ольги Кобылянской)

·
Registered
4,954 Posts
Частина 3.

Загальний вигляд Центральної площі:

Обок ратуші вишуканий сецесійний будинок (1900-01 рр.) Художнього музею:

Дуже цікаве майолікове панно з алегоричними фігурами, що, як припускають, символізують провінції Австро-Угорської імперії:

Західний бік площі. На одному з будинків можна побачити румунський прапор. Зараз він належить румунському культурному товариству, що має у будинку своє приміщення, а колись весь будинок належав румунському народному дому (за австрійських часів найбільші етнічні громади міста мали свої культурно-просвітницькі осередки – «народні доми»):

Погляд у бік вулиці Івана Франка:

Сецесійна бджілка на дверях Художнього музею:

Ще фрагменти площі:

Розкішний будинок колишнього готелю «Золотий лев» (1910):

Ліворуч від нього теж колишній готель – «Під чорним орлом» (сер. 19 ст.), відомий, зокрема, тим, що у ньому 1860 року молодий офіцер Гординський де Федькович вперше познайомився з творчістю Шевченка, яка справила на нього таке сильне враження, що він і сам почав писати поезії українською. Зараз Федьковича вважають найвизначнішим українським поетом Буковини:

Після цього факту пам’ятник Шевченку неподалік сприймається по-новому:

·
Registered
4,954 Posts
Ну, я би не сказав, що їх у Чернівцях зовсім уже й небагато. Менше ніж часів австрійського панування. Але часто то в одному, то в іншому місці можна на них натрапити.
Ну, можливо, десь поза центральною частиною... Мені цікаво було подивитися на румунську архітектуру, але у своєму докладному путівнику (близько 300 с.), що досить добре описує центр, я знайшов згадку лише про два чи три будинки.

Ну з університетом я, як раз, мало що зможу доповнити. Коли я туди дійшов, то потрапив до його стін одночасно з одним з численних весіль і фотографувати зовні було дуже не зручно. Платити і чекати екскурсії мені не хотілося. То ж я потім, за декілька днів, скористався іншим способом потрапити за університетські стіни. В цьому була вже деяка нечесність і моя совість не дозволила ще й фотографувати. :)
У Харкові на роботі?
Не бути вам папарацці... :) Гінкго, звичайно ж, у Харкові.

·
photographer-amateur
1,876 Posts
Arcovia Класні фото і описи ;) Молодець!

·
Banned
4,203 Posts
Дуже красиве місто, ніколи там не був але з того шо тут побачив зробив висновок шо Чернівці покрасивіше місто за мій Франківськ,принаймні старовинних будівель і бруківкі набагато більше, а радянських коробок і уродських новобудов поменше!!!Центральна частина місто виглядає старовинніше чим у Франику!!!

·
Curly-headed
2,245 Posts
Дуже красиве місто, ніколи там не був але з того шо тут побачив зробив висновок шо Чернівці покрасивіше місто за мій Франківськ,принаймні старовинних будівель і бруківкі набагато більше, а радянських коробок і уродських новобудов поменше!!!Центральна частина місто виглядає старовинніше чим у Франику!!!
у мене виникла аналогічна думка!
хоча, думаю, що будівель збудованих за совітів, теж вистачає, просто їх тут не викладають:)

21 - 40 of 782 Posts