Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 95 Posts

·
Banned
806 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Najveca srpska enklava na Kosovu juzno od Ibra. Opstina ima oko 10.000 stanovnika. Nacionalni park Šar kao i skicentar Brezovica pripadaju opstini Strpce. Najvislja tacka nase strane je oko 2650m. Mislim da je ovo treca planina u bivsoj SFRJ.

Ja sam bio na makedonskoj strani Sare jedno selo kod Tetova znaci vrh ovo se mora videti!

·
Banned
806 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Штрбачко језеро (или Ливадичко језеро) је ледничко језеро на Шар-планини, на Косову и Метохији. Смештено је у дубоком цирку, подно врха Ливадице на надморској висини од 2.173 метра. Удаљено је око шест километара јузоисточно од Штрпца. Дужина језера износи 220, а ширина 124 метра, док је обим језера 683 метра. Дубина језера варира у распону од 6,50 до 8,60 метра, у зависности од доба године. Провидно је до самог дна.

Језеро има своју подземну отоку, која представља изворишни крак Калуђерске реке. Воду добија од падавина, топљењем снежаника, као и од бројних површинских и подземних извора.

by Stojan Josimovic

:cheers2:

·
Registered
Pomerač metroa
15,507 Posts
Prelepe slike,a pogotovu priroda :applause:!

Medved u prirodi!To se retko vidja! :cheers: za tu sliku!

Moji su poreklom iz starog sela koje je juzno od prizrena.Nazalost nikad necu videti mesto gde su mi baba i deda rodjeni.

·
Registered
Pomerač metroa
15,507 Posts
Prelepe slike,nastavi samo tako!

Dakle bili su relativno blizu hehe
Moji su pre jedne generacije jer mi je otac rodjen pre drugog svetskog isto tamo na obroncima Sar planine :)
Bejah samo jednom na kosovu i metohiji 1997. godine,prelepa priroda,gde god da si vide se planine u daljini,nekako je osvezavajuce u odnosu na Beograd.

·
Banned
806 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Prelepe slike,nastavi samo tako!

Dakle bili su relativno blizu hehe
Moji su pre jedne generacije jer mi je otac rodjen pre drugog svetskog isto tamo na obroncima Sar planine :)
Bejah samo jednom na kosovu i metohiji 1997. godine,prelepa priroda,gde god da si vide se planine u daljini,nekako je osvezavajuce u odnosu na Beograd.

Hvala hvala Mile ali ovo nisu moje slike pise autor.

Kosovo je ludilo kao Crna Gora, posebno zapadni i juzni deo (Metohija) sto se tice lepote prirode. Ali nebi mogo da zivim tamo naprimer meni ipak Sumadija najlepsi deo "za zivot" a priroda je svaka posebno lepa u Srbiji kako ko voli.

1 - 20 of 95 Posts