SkyscraperCity banner

1 - 20 of 147 Posts

·
white Ukrainian pig
3,763 Posts
Discussion Starter #1
Вже давно не був у тому місті, але з першого разу мені досить сподобалося, за ті роки багато чого змінилося, втім це навіть стало Щеціну до нагоди. Так от. Дуже західна Польща, старовинне німецько/польске портове містечко на Балтиці, колись столиця Князів Поморських, зараз мешкає десь 350 тис. людей. У Польщі до нього досить спеціфичне ставлення, може через те що має пряме сполучення (автостраду) з Берліном, і звичайні дороги з іншою країною...:). Пропоную підбірку світлин від колег з польскої секції.
Старе място у зимовій сценерії:

Замок князів Поморських:

Будинок польского товариства наукового:

Но й трохи літа і наразі сучасності:

А ось до речі стела пам"яті загиблим у грудні 1970-го року, коли по всій Польщі пройшли страйки, після підвищення цін на їжу, багато загиблих було у Гданську та Катовіцах, про Щецін кажуть меньше, але й тут були сутички з поліцією. Зверніть увагу на роки загиблих...:eek:hno:

Портова брама, колись тіки через неї можна було купцям потрапити у порт, попередньо сплативши мито...

Обожнюю такі вулички:

:cheers:

·
Zp Style
13,823 Posts
дякую за підбірку:cheers:
хочу там побувати
оця світлина чудова (Веселка:))

П.С. я чув що з Щецином у поляків такі ж проблеми як і в нас зі східними областями, мол той теж часто жалується, що при німцях жилося би краще?

·
Registered
1,270 Posts
Xорошо что ты открыл эту ветку Alex :cheers:

зараз мешкає десь 350 тис. людей.
400 :)

Будинок польского товариства наукового:
Это здание известно тем что здесь родилась Мария Фёдоровна.

Если интересно я могу сюда давать свои фотографии и из польской секции.

P.S Мне здесь писать по русски, польски или англиски?

·
Banned
6,550 Posts
Мда. В Украине таких городов нет.:( Только Львов и кое-что в Киеве с Одессой.:( А польские города - сказка.

·
L'vivjak
2,615 Posts
^^ Чому ж, Чернівці, Ужгород, Мукачеве, Франик..., єдине чого бракує всім вишезазначеним так це доступу до великої води. :cheers:

·
white Ukrainian pig
3,763 Posts
Discussion Starter #7
^^
Dzieki za podzieki.:)
Конечно выкладывай свои фотки, т.к. у меня не было много времени поискать чего-то, например не нашел характеристичекие для города Валы Хробрего, трассу Замкову, домики возле ЖД вокзала, алею Визволеня, ну и прочее...
А также забыл многие названия зданий, например вот это помню, какое-то учебное заведение, но не помню какое,

академия медична?
И на площади Брамы вон то красное здание

это ужонд мяста?

·
Banned
6,550 Posts
^^ Чому ж, Чернівці, Ужгород, Мукачеве, Франик..., єдине чого бракує всім вишезазначеним так це доступу до великої води. :cheers:
Ничего против этих городов не имею, но по красоте они не сравнимы.

·
photographer-amateur
1,895 Posts
Алексе, я дивлюся ти усю Польщу об*їздив ;)
Это здание известно тем что здесь родилась Мария Фёдоровна.
P.S Мне здесь писать по русски, польски или англиски?
Хто ця жінка, я маю на увазі "Мария Фёдоровна", прошу мене вибачити за незнання цього :eek:hno:
Бачите, гість з польської секції питає в нас, якою мовою дописувати, чого не скажеш про наших так би мовити "братів".
Пиши польською, бо я думаю тобі так легше буде. :banana:
Чекаємо на нові фото ;)

·
white Ukrainian pig
3,763 Posts
Discussion Starter #11
Алексе, я дивлюся ти усю Польщу об*їздив ;)

Хто ця жінка, я маю на увазі "Мария Фёдоровна", прошу мене вибачити за незнання цього :eek:hno:
Бачите, гість з польської секції питає в нас, якою мовою дописувати, чого не скажеш про наших так би мовити "братів".
Пиши польською, бо я думаю тобі так легше буде. :banana:
Чекаємо на нові фото ;)
Ну не так вже й усю, був там де хотів, доки грошей вистачало, а потім зробили ті візи...:bash:
Мария-София-Фредерика-Дагмара, или просто Да́гмар, дочь Кристиана, принца Глюксбургского, впоследствии Кристиана IX, короля Дании, принцесса Датская, в православии Мари́я Фёдоровна (26 ноября 1847—13 октября 1928, Видер) — супруга Александра III (с 28 октября 1866), мать Николая II. Родной сестрой Марии Фёдоровны была Александра, жена британского короля Эдуарда VII; их сыновья — Николай II и Георг V — были очень похожи внешне.
То Kroten:
Co do gmacha sada, no oczywicsie, co mozna bylo z niego jeszcze zrobic, przeciez kiedys to byl gmach komitetu wojewodskiego PZPR, oto i myslalem ze to jest urzad miasta/wojewodstwa...:lol:
A propo moze wiesz co to jest u was za uczelnia z czerwonej cegly, uwazalem ze to jest akademia medyczna...:eek:hno:, stoj moze z para ulic powyzej Dworca, juz nie pamietam, ale mialo piekna architektura.
No i moze masz zdjecia Ratuszu Czerwonego (co teraz w nim), urzada Celnego, oraz NBP (napewno, zapamietal), uwielbiam takie budowle.:nuts:

·
Юзьо Обс
1,877 Posts
great looking city, I love Poland more and more these days...just a beautiful country.

·
Степная
3,630 Posts
П.С. я чув що з Щецином у поляків такі ж проблеми як і в нас зі східними областями, мол той теж часто жалується, що при німцях жилося би краще?
А сколько там процентов коренного населения осталось,все немцы были депортированны,а поляков там было мало.Так что там не может быть такой проблемы:nuts:

·
photographer-amateur
1,895 Posts
^^ Ти що - усі полякі затяті націоналісти, а якщо такого не показують, то після келихів пива - одразу виходить на ззовні ;)

·
Азиc
223 Posts
А сколько там процентов коренного населения осталось,все немцы были депортированны,а поляков там было мало.Так что там не может быть такой проблемы:nuts:
Deportowani?Oni uciekali przed Czerwoną Armią...Właściwie też nie do końca było pewne czy Szczecin będzie w Polsce czy w Niemczech.Uciekali bo bali się właśnie co Czerwona Armia z nimi zrobi,oczywiście paru na pewno zostało,chociażby osierocone dzieci,któych rodzice ich zgubili.Każdy mógł zostać i przyjąć Polskie obywatelstwo,więc o deportacjach nie może być mowy,bo każdy mógł sobie wybrać czy chce zostać czy pojechać do Niemiec.Później napłynęła ludność Polska z terenów Litwy,Białorusi i Ukrainy w tym też Ukraińcy,Litwini itp..Btw Przyjechali też Greccy komuniści,to jako ciekawostka.

·
Zurück in die Zukunft
20,530 Posts
Місто виглядає прекрасно.

·
Степная
3,630 Posts
Deportowani?Oni uciekali przed Czerwoną Armią...Właściwie też nie do końca było pewne czy Szczecin będzie w Polsce czy w Niemczech.Uciekali bo bali się właśnie co Czerwona Armia z nimi zrobi,oczywiście paru na pewno zostało,chociażby osierocone dzieci,któych rodzice ich zgubili.Każdy mógł zostać i przyjąć Polskie obywatelstwo,więc o deportacjach nie może być mowy,bo każdy mógł sobie wybrać czy chce zostać czy pojechać do Niemiec.Później napłynęła ludność Polska z terenów Litwy,Białorusi i Ukrainy w tym też Ukraińcy,Litwini itp..Btw Przyjechali też Greccy komuniści,to jako ciekawostka.
Alle Polen erzählen gleiche Geschichte.
"Wir sind nicht schuld,es waren böse Russen,die Deuschen vertrieben haben und nicht zurückkehren ließen.":lol:

·
Азиc
223 Posts
"Wir sind nicht schuld,es waren böse Russen,die Deuschen vertrieben haben.":lol:
:lol:Wer sagt hier das Russen böse sind?Natürlich wurden sie nicht vertrieben,wie ich schon gesagt habe,sie durften entscheiden ob sie bleiben wollen oder nicht.Viele haben diese gelegenheit genutzt und haben die polnische staatsangehörigkeit angenommen,so,dass sie in der volkszählung als "Polen" gezählt werden,genau so wie die Ukrainer,die nach Szczecin gekommen sind.Viele sind aber vor der roten armee geflohen.Wenn heute jemand aus Deutschland,der früher mal in den West-Polnischen gebieten gewohnt hat,zurrückkommen möchte darf er das sofort machen,die grenze ist offen,jeder ist wilkommen,jeder darf sich ein haus bauen und in diese gebiete einziehen,werden dort herzlich aufgenommen also sehe ich kein problem:hug:

·
white Ukrainian pig
3,763 Posts
Discussion Starter #20
"Wir sind nicht schuld,es waren böse Russen,die Deuschen vertrieben haben und nicht zurückkehren ließen.":lol:
No Pan juz i tu jest, przy tym podaje jak zawsze bardzo interesujece notatki, i przy tym bardzo aktualne, zrozumiale ze Niemcy nigdy nic nie robili, to tylko poliacy, rosianie, no i wszystce inne - krymsce tatarze, rusyne, galycjianie, nawet japonscy. Bardzo mi przykro ze Pan teraz mieszka w Niemcach, a nie w Energodarze, moze Pan bym mial wiecej mozgow...:eek:hno:

1 - 20 of 147 Posts