SkyscraperCity Forum banner

комплекс «Писанка» | 44 п. | уявний

25667 Views 143 Replies 31 Participants Last post by  Mic9N
Поліфункціональний комплекс «Писанка». Архітектурна концепція.

Посилання.

Розробник: Проектна група «Архіматика»

Архітектори: Олександр Попов, Дмитро Васил'єв, Антон Хілько
Художник: Кирило Проценко


Постановка завдання

Новій державі Україна необхідний Новий архітектурний символ.

В Україні є безліч пам'ятників минулих епох, але немає споруди-символу сучасності. На жаль, жодне з побудованих і відомих за публікаціями проектованих будівель не має якості архітектурного символу України, хоча необхідно відзначити що в деяких роботах, зокрема в проекті стоповерхової будівлі на лівому березі, у формі, що нагадує тризубець, принаймні таке завдання ставиться.

Чому писанка? Писанка – символ України, що увібрав в себе традиції декількох тисяч років історії. Яйце – символ народження нового. Ще в шумерській культурі існував міф космогонії про народження миру з уселенського яйця. У традиціях багатьох народів існував звичай поклоніння яйцю, як символу переходу з однієї форми буття в іншу: «Живе народжує мертве, мертве народжує живе». У вікопомних язичницьких часах виник на Русі звичай приготування крашенок і писанок. Вареним фарбованим яйцем поминали предків і проводжали зиму. Писанкой зустрічали Живу-Весну і оспівували пробудження творчих сил природи. Дивно, як органічно увійшла писанка в християнську традицію! Увійшла перетворившись, але зберігши знаковий язичницький літопис до наших днів, коли язичницькі боги, яким цей літопис присвячувався, давно забуті. Писанку не малюють, не розписують, а пишуть на сирому курячому яйці.

Основні техніко-економічні показники проекту

Загальна комерційно-корисна площа (без урахування рекреацій, паркінгу, приміщень технічних і допоміжних служб): 310 000 кв. м.

Зокрема:

- торгові площі: 28 800 кв. м;
- кінотеатри, боулінги і т.д.: 9 600 кв. м;
- ресторани і інші підприємства громадського харчування: 6 900 кв. м;
- офісні приміщення: 224 000 кв. м;
- готельний комплекс: 29 500 кв. м;
- рівень пентхаусов: 12 000 кв. м.

Попередня вартість реалізації проекту

$483 млн.

Зокрема:

- вартість інтерактивної фасадної оболонки: $47 млн.;
- середня вартість будівництва в перерахунку на один квадратний метр корисної площі: $1 558.
See less See more
10
1 - 20 of 144 Posts
Знайшов вже існуючу інтерактивну поверхню на кшталт запропонованої для Писанки:

See less See more
Дозволю собі півторитись: вражає :cheers:
Проект чудовий, але на перших двох рендерах виглядає ні до села, ні до міста. Йому треба стояти десь подалі від хмарочосів, щоб вони не давили його, а воно їх. Думаю, десь між Залізничним та Південним мостами було б саме воно. :)

Знайшов вже існуючу інтерактивну поверхню на кшталт запропонованої для Писанки:

Бачив щось подібне на фасаді будівлі банку NORD LB в Ганновері. Там було кілька невеликих елементів (приблизно 3 на 3 метри), але ввечер досить непогано різноманітили картину. А ціла сорокаповерхова будівля та ще й на воді має бути просто світовим архітектурним символом.:cheers:
See less See more
Проект чудовий, але на перших двох рендерах виглядає ні до села, ні до міста. Йому треба стояти десь подалі від хмарочосів, щоб вони не давили його, а воно їх. Думаю, десь між Залізничним та Південним мостами було б саме воно. :):
Так, судячи з поданого матеріалу, розташування проекту невдале. Але наші ще не вміють презентувати - візуальна якість катострофічно низька.

Бачив щось подібне на фасаді будівлі банку NORD LB в Ганновері. Там було кілька невеликих елементів (приблизно 3 на 3 метри), але ввечер досить непогано різноманітили картину.
Оце синє зверху?А ціла сорокаповерхова будівля та ще й на воді має бути просто світовим архітектурним символом.:cheers:
Цілком згодний - відображення 44-поверхового візерунка у воді матиме значний ефект. Надія на те, що всі задіяні в цьому проекті спеціалісти та державні діячі це добре розуміють і не перемістять проект подалі від води. Тим паче, кажучи про християнство та писанки, Володимир хрестив Русь саме в Дніпрі.
See less See more
2
Оце синє зверху?
Ні, то здається звичайний неон чи оптичне волокно.
Десь отам.


Хоча я подумав Теличку теж мають забудовувати хмарочосами. Мабуть тоді найкраще розташування було б ближче до лівого берега між мостами Патона та Залізничним. Тоді б при погляді з мостів воно б не перехрещувалось з хмарочосами Телички, а при погляді з Печерських пагорбів трохи прикривало б спальні райони лівого берега. Цікаво також як Писанка має виглядати в день при сонячному світлі.
See less See more
Хоча я подумав Теличку теж мають забудовувати хмарочосами. Мабуть тоді найкраще розташування було б ближче до лівого берега між мостами Патона та Залізничним. Тоді б при погляді з мостів воно б не перехрещувалось з хмарочосами Телички, а при погляді з Печерських пагорбів трохи прикривало б спальні райони лівого берега.
До лівого берега категорично не можна, бо хрестили Русь на правому березі, де стояв Київ град.

Цікаво також як Писанка має виглядати в день при сонячному світлі.
Може з класичним червоно-білим (червоно-біло-чорним) візернуком фарбованої сітчастої структури. Чи може просто біла, як звичайне яйце, але то вже не матиме сенсу, якщо візерунок відсутній.
See less See more
Знайшов ще одну інтерактивну поверхню, яка вже встановленна на фасаді одного з офісних будівель Берліну. Виглядає дуже гарно. Система діє так само, проте лампи іншої форми та існує шар поверх ламп, який розсіює світло - нам теж треба таке зробити.
_________________________________________

Розробник: Realities United, Berlin

SPOTS, which is on show at Potsdamer Platz 10, is currently one of the world’s largest media facades. For a period of eighteen months, the eleven-storey glazed main facade of this office building will host the light and media art installation SPOTS.

The installation comprises a light matrix of some 1,800 ordinary fluorescent lamps that is integrated into the ventilated glass facade of the building. A central computer linked to a bus system can control all of the lamps individually, adjusting their brightness or switching them on and off. As a result, designs, graphics and animation sequences can be recreated on the facade as moving luminous images. The external shell of the building is transformed into a communicative membrane, which will be used primarily for displaying artistic material.


Посилання на світлини.

See less See more
The Pysanka building is absolutely amazing... IMO it would become Kyiv's iconic building if built. Nothing like it anywhere else.
Дуже хотілось би щоб його побудували :cool:
Oh no! Vegreville is being outdone!
Yep :)

See less See more
Мыло создателей проекта: [email protected]

Так что, народ, свяжемся для начала с ними? Чтобы они о нас узнали и о нашей намечающейся группе поддержки :)
^^ Давай пиши - бо мене люди серйозно не сприймають :(
Окрім підтримки дизайну - їм тре інвестори...
Як ми їх до цього поспонукаємо?
МістоБудРада? Ну можна їм пропагандувати і т.д.
Можна Бабушкіну закунути - шоб не забував - запалити новий вогонь зацікавленності.
Але в кінці-кінців - цим мають зацікавитися Дяді з Грошима, Готельні Організації, і т.д. - як ЇХ на це спонукати?
Ідеї?
See less See more
XAPAKTEPHИK;20661883 said:
Можна Бабушкіну закунути - шоб не забував - запалити новий вогонь зацікавленності.
Я заплачу гроші, щоб Бабушкіна не підпускали до цього проекту :colgate:
Величезна писанка у Канаді
Проект дійсно не новий, ось тут він був виставлений ще з березня 2006
http://www.forma.spb.ru/architect_gallery/album-38.html
Ya pidtrymuyu toy fakt scho Ukrayina probuye znaity sviy styl', ale tsey proekt nevrazsaye
^^ :tongue: :)
1 - 20 of 144 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top