SkyscraperCity banner

1021 - 1040 of 1067 Posts

·
Registered
16,375 Posts
Pa zaklanja kako bi platio pice i pristupio pogledu inace valjda je ostalo parce gdje je pogled i dalje slobodan ovo je isposlovao neki podgoricko niksicki kulovcina kretenoimbecilcina

·
Registered
178 Posts
ovakvo grdilo treba dinamiDom, bojevom municijom, raketama, minobacačima, boNbama razrušit....

a greotice, i ti investitori, projektanti, arhitekte,službenici u Opštini budva koji su dozvolili da se ovo izgradi...kakav šljam...

·
Registered
840 Posts
Uredjenje kruznog toka u Sutomoru

Ljudi bilo je radova prosle godine na saobracajnom uredjenju dela magistrale izmedju autobuske i zeleznicke stanice , tu bi trebalo kruzni tok da se gradi , i tunel kroz zeleznicki nasip ka vikend naselju u Sutomoru iza zeleznickog nasipa, na zalost trenutno se koristi odvodni tunel za kanal u slucaju velikih padavina za saobracaj , medjutim poceli su sa kopanjem novog tunela sa dve trake pa me zanima sta se desava sa tim? dokle su stigli radovi s obzirom da dolazim ove godine kolima pa da znam sta me ocekuje tu :)

·
Registered
6,864 Posts
Duško Knežević: Kreće realizacija projekta Punto Mimoza vrijednog 500 miliona eura

Predsjednik Atlas grupe Duško Knežević najavio je skori početak realizacije projekta Punto Mimoza, na ulazu u Boku, vrijednog 500 miliona eura.

“Od većih projekata smatramo da bi u projektu Punto Mimoza uskoro mogla da započne realizacija. U toku su pregovori sa partnerima iz Azije oko realizacije ove investicije vrijedne oko 500 miliona eura. Tri nezavisna mediteranska sela, tri razvojne zone, tri razvojna potencijala, tri različita identiteta i tri potencijalno različite faze izgradnje okupljene su u jednu urbanističku sliku međusobno povezanim pješačkim stazama, zelenilom i pozicioniranjem velikog obodnog poteza kroz marinu koja ima 150 vezova”, rekao je Knežević u intervjuu za Portal Analitika.

·
Banned
6,331 Posts
Ne, obrnuto, crna gora je mogla samo bez ovakvih projekata da se progura, a ovako svakim sledecim se gubi svaka nada a primorje se unakazava nasilnim proektima od pranja novca bitangi sa vlasti.

·
Banned
6,331 Posts
Zna li neko koje firme ucestvuju na projektovanju i izgradnji vecih projekata u cg, lustice, marina u tivtu, njivice, portonovi i slicno, trebaju mi lokacije za slanje portfolija, arhitektura je u pitanju. Ako neko zna nesto o tome, bio bi zahvalan na pomoci.

·
me
1,482 Posts
Zna li neko koje firme ucestvuju na projektovanju i izgradnji vecih projekata u cg, lustice, marina u tivtu, njivice, portonovi i slicno, trebaju mi lokacije za slanje portfolija, arhitektura je u pitanju. Ako neko zna nesto o tome, bio bi zahvalan na pomoci.
Porto Montenegro novi objekat radi Strabag, ne znam konkretno podizvođače. Do sada im je često projektovao mejsi...

·
Registered
43
6,077 Posts
|www.bokanews.me|

Potpredsjednik Opštine Kotor Branko Nedović kaže da je alternativno rješenje za most na Verigama takozvani Kumborski prelaz.

“Moguće je saobraćajnicu od Lastve Grbaljske dovesti do Kumborskog tjesnaca i tamo napraviti most. Time bi ovaj zaštićeni prostor bio oslobođen negativnog uticaja, saobraćajno bi se povezao prostor Grblja i Luštice, izvršila bi se disperzija gradnje sa zalivskog dijela na taj prostor. Tih 12 kilometara obale je bezvodan prostor, pa bi se u ‘trup’ puta mogla postaviti infrastruktura za vodovod, elektronapajanje, telekomunikacije i ostalo. Tako bi se, u smislu ravnomjernog i regionalnog razvoja, postiglo mnogo više”, tvrdi Nedović.

/E.K./

·
Registered
840 Posts
Mislim da bi Boki lepo legao jedan ogroman most sa pokretnim delovima koji bi se sa jedne strane stopio sa bokom a sa druge strane mogao da propusti ogromne kruzere to bi bio veliki poduhvat ali bi vredelo ili tunel sto nije nesto sto nije ne izvodljivo s obzirom da je zaliv plitak za takav poduhvat nije kao da je lamans u pitanju.

1021 - 1040 of 1067 Posts