SkyscraperCity Forum banner

✈ Аеропорт «Тернопіль» | Ternopil Airport

4865 Views 6 Replies 2 Participants Last post by  ROMA_WIN
4
Вирішив створити новий тред оскільки є надія, що тернопільський аеропорт відновить свою роботу.

Основна інформація з Wikipedia:

Початком роботи аеропорту вважається 1947 рік. З 1960 аеропорт знаходиться на сучасному місці базування і має ґрунтову ЗПС. У 1969 у Тернополі проведено реконструкцію аеровокзалу, а в 1985 побудована штучна ЗПС, стернові доріжки і перони.

Після введення в дію у травні 1985 у Тернополі нової злітно-посадкової смуги почали експлуатацію теперішнього приміщення Тернопільського аеропорту. З того часу Тернопіль мав повітряне сполучення з багатьма містами України. Авіалайнери Як-42, Як-40, Ан-24, Ан-2 літали у Київ, Москву, Сімферополь, Львів, Донецьк, Житомир, Одесу, Чернівці, Ужгород, Рівне та Івано-Франківськ. Також функціонували місцеві сполучення з Борщовом, Кременцем та селищем міського типу Мельниця-Подільська. Пік пасажиропотоку спостерігався на початку 1990-их. У цей період, зокрема в неділю, у тернопільському аеропорту можна було водночас побачити літаки Як-42 (Москва), Ан-24 (Київ), Ан-24 (Сімферополь), Ан-2 (Львів), Ан-2 (Кременець). З початку 90-х років спостерігалось поступове зменшення пасажиропотоку.

У 2001 аеропорт перестав повноцінно функціонувати. Деякий час він не відігравав важливої ролі: здійснювалося лише декілька рейсів на тиждень.

У 2004 аеропорт отримав статус міжнародного.
Аеропорт є комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу 164,29 га.

Наявні дві злітно-посадкові смуги: основна — 10/28, 2000*42 м, покриття — бетон, та стара асфальто-бетонна 12/30, яка зараз слугує частиною руліжної доріжки. два перони здатні розмістити 6 літаків типу Як-42. Метеорологічний мінімум аеродрому (висота нижньої межі хмар і горизонтальна видимість) з магнітним курсом (МК) 282° — 115*1700, з МК 102° — 125*1800.

Аеродром сертифікований 11.02.2013 терміном на 3 роки і готовий до прийняття повітряних суден максимальною злітною масою до 64,9 тонн типу Л-410, Ан-28, Ан-24, Ан-2, Ан-26, Ан-30, Ан-72, Ан-32, Як-40, Як-42, Ан-12, Ан-140, Ан-148, Ан-158, Ту-134, Іл-18, Аеробус А320, Боїнг В737 з частотою не більше п‘яти літако-вильотів на добу та вертольотів усіх типів.

Відноситься до аеродромів класу «2В». Після відновлення світло-сигнального обладнання аеродрому Тернопіль регламент роботи стане цілодобовим (нині роботи з відновлення виконані на 60 %). Аеровокзал має два пасажирських термінали (один на відліт площею 1070 кв. м, другий — на приліт площею 384 кв. м) з пропускною здатністю 100 пасажирів за годину, пункт пропуску через державний кордон, автономне забезпечення теплом, водою і електроенергією. Будівельний об'єм аеровокзалу — 12775 куб. м.

У складі аеропорту є всі необхідні служби для забезпечення обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля, заправки кондиційним пальним ПС і автомобілів.

Розташування аеропортового комплексу та споруд дає можливість модернізації аеропорту, зокрема подовження злітно-посадкової смуги до 2300 м на існуючому землевідведенні, будівництво нового аеровокзалу, додаткових перонів, створення сучасних терміналів з обробки вантажів.See less See more
  • Like
Reactions: 1
1 - 7 of 7 Posts
3
Дипломний проект Аеропорт Тернопіль

Гендиректор "Украеропроекту" Кирило Новіков на своїй сторінці у Facebook написав:
Автора гучної візуалізації оновленого аеропорту Тернопіль знайшли. Виявилося, що ця робота - дипломний проект студента-архітектора Львівської політехніки. Що стосується віддаленого співробітництва, то домовилися, що Олег буде брати участь в питаннях створення проекту розвитку аеропорту, - повідомив Новіков.
See less See more
  • Like
Reactions: 1
2
У Тернопільському аеропорту уже базуються літаки компанії «Вулкан Ейр»

Тернопільське летовище нарешті використовують по-новому. Тернопільське обласне комунальне підприємство «Фірма «Тернопільавіаавтотранс» підписало угоду з ТОВ «Вулкан Ейр» щодо базування літаків до кінця 2018 року на території Тернопільського аеропорту. Ця компанія зареєстрована в листопаді 2016 року у Києві, займається авіаційними вантажними перевезеннями. 13 листопада літаки уже стали на базування.

До того ж, у кінці серпня Комісія з розгляду питань щодо прав на експлуатацію повітряних ліній прийняла рішення дозволити ТОВ «Вулкан Ейр» експлуатувати повітряні лінії для виконання авіаційних перевезень у майже 150 країнах. Про це повідомили в Тернопільській обласній раді.


See less See more
Тернопільський аеропорт таки запрацює?

Угоду із представниками кампанії «САVOTEC» підписало керівництво Тернопільщини під час інвестиційного форуму у Збаражі. Іноземна фірма працює у паливно-енергетичному напрямку, зокрема будує сонячні батареї та інші відновлювальні джерела енергії. Відповідно до підписаної угоди, співпраця стосуватиметься відновлення повноцінної роботи Тернопільського аеропорту, зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук. Чиновники переконані, такі заходи, як форум «Тернопільщина інвест-2018» допоможуть знайти інвестора, який буде зацікавлений вкласти гроші в Тернопільський аеропорт. Зі свого боку влада готова також інвестувати у проект, а землю віддати в оренду за одну гривню. Більше - у сюжеті ІНТБ.
2
В аеропорту Тернопіль побудують вантажний термінал за 300 мільйонів гривень
Тернопільська облрада 6 листопада затвердила концепцію розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту Тернопіль на період до 2030 року.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

Одним з ключових проектів є будівництво за 6-7 років вантажного митного терміналу орієнтовною вартістю 308 мільйонів гривень.
Як повідомили в аеропорту, концепція розроблена інститутом “Південдіпрондіавіапром” на замовлення фірми “Тернопільавіаавтотранс”.

Проект передбачається реалізувати в три етапи. Перший буде полягати в документальній підготовці – розробці проектно-кошторисної документації та її затвердження, отримання дозволів. На це орієнтовно буде потрібно 1,8 млн гривень.

В рамках другого етапу вартістю 158,8 млн гривень буде здійснюватися будівництво терміналу. На третьому етапі (147,7 млн ​​гривень) будуть облаштовувати територію, закуповувати обладнання і вводити об’єкт в експлуатацію.

Джерелами фінансування даного проекту вказані кошти міжнародних фінансових організацій і приватних інвесторів.http://uprom.info/news/other/infras...llNZx3y9RLh0rlt02UX3Af-KTOeihQY4vbTQOIBuAQcfQ
See less See more
Тут все гарно розказано і показано)
1 - 7 of 7 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top