SkyscraperCity banner

10121 - 10140 of 15053 Posts

·
Aviation/Travel Nerd
9,677 Posts
Hmm sto se tice punjenja aviona, Jat ce uvek da napuni avione tamo gde radi sa Sky Team-om. E sada gde su Star alijansa baze, tu ce biti teze. Jedini razlog sto treba uzeti nove regionalce je razlog sto iam dosta desinacija za avion do 80-100 puntika. B733 su jos dosta dobra roba za jos jednu deceniju. To govorim bez ikakvih politicki tenzija. Siguran sam da ce biti politike kad dodje da se oni i zamene. Mada ni star alijansa nije kao sto je bila. Sve ce to da se urushi, samo cekaj kad Emirates i Etihad pocnu da lete po 2-3 puta na dan u svaki grad preko bare gde sada lete. Cak nisu jos poceli da se sire kako hoce jer nemaju dovoljno aviona.

Problem je kad ljudi budu izbegavali tebe zato sto su culi za tvoje lose avione. I cilj je da se izgubi sto manji procenat putnika, ili obrnuto da se ostvari sto vece vracanje putnika. Naravno to ne ide samo preko samih aviona, ali svakako su oni jedna od kockica. A cena karte...pa i drugi otplacauju svoje avione, tako da to nikako nije mana za tvoju cenu to sto moras da otplacujes nove avione...

Na primer:
Iz nemacke bi vecina ljudi, ako ima izbor, izbegavala da leti sa Aeroflot-om ako moze sa Lufthansom, samo zato sto misle da Aeroflot leti sa krshinama iz 60ih godina koje se raspadaju, a ne sa identicnim avionima sa kojima leti i Lufthansa.
Ili ako mozes da biras dali da, za istu cenu, letis iz Evrope za Australiju sa Lufthansom/Air France/British ili nekim Arapskim carrier-om, vecina ljudi ce izabrati Arapskog prevoznika zato sto u glavi imaju sliku novih, luksuznih aviona, odlicnog servisa i generalno romanticnu sliku udobnog i luksuznog dugog putovanja, kao sto su pre 100 godina mislili kad su culi Orient Express.

·
Banned
20,777 Posts
Uglavnom dvocifren rast poljskih aerodroma...Krakov je, barem za sada, opet pretekao Beograd.
Bice interesantno videti cifre za tekuci mesec, nakon sto se zavrsi EP u fudbalu:

·
Banned
20,777 Posts
Sa druge strane, gotovo nikakav rast u Sofiji ...

Sofia Airport May Passenger Numbers Rise 0.2% Y/Y

11.6.2012 9:39:00 | Author/Source www.seenews.com

The number of passengers serviced by Bulgaria’s Sofia Airport rose by an annual 0.2% to 311,394 in May, the airport said on Monday. Passengers on regular international routes rose by an annual 4,200 in May, the airport said in a statement.

·
нови Цар
1,110 Posts
Jel se meni čini, ili su karte za prekokeanske letove trenutno skuplje nego prošle godine u isto vrijeme, ne mislim samo na one iz BGa, nego uopšteno iz Evrope.
Šta mislite hoće li se mjenjati išta u cjenema ili će ići uvis u nadolazećem periodu????

·
Registered
8,402 Posts
^^ U martu su sve kompanije povecale cene karata zbog goriva.

·
Registered
465 Posts
Danas Jat proslavlja 85 godina postojanja, 17. Juna 1927. godine, nastao je Aeroput. Fin jubilej, ja mislim da u svetu postoji jedino 5 aktivnih kompanija koje su starije od Jata

·
Registered
1,198 Posts
Danas Jat proslavlja 85 godina postojanja, 17. Juna 1927. godine, nastao je Aeroput. Fin jubilej, ja mislim da u svetu postoji jedino 5 aktivnih kompanija koje su starije od Jata
Super!

Nego jel' sam ja jedini koji misli da je Aeroput super ime i da bi ga trebalo vratiti? Baš je onako kul & originalno :)

·
Registered
465 Posts
Evo danas se vratih sa kratkog odmora, sleteo sam na BEG tako za koji dan ocekujte kratku reportazu sa slikama. Inace se radovi odvijaju od A1 do A5 i to je u potpunosti zatvoreno, mi smo stali na A10 i onda na se autobus vozio do A1 i tu kroz neki improvizovani prolaz do pasoske kontole. Takodje su radovi i ispod C platfome, kao i u unutra jednim delom je zatvoreno.

·
Registered
8,402 Posts
Jatovi avioni su puni ovog leta. Juce su im bili rasporadti letovi iz Beograda za Sarajevo, Skoplje (preko Ohrida), direktan let za Skoplje, letovi za Tivat, Heronu, Frankfurt, London, povratni letovi iz Geteburga i Amsterdama kao i carter letovi za Sarm el Sejk, Antaliju i Dalaman. Preko 80% popunjenosti je bilo na letovima za Istanbul, Moskvu i Pariz :cheers:

·
Registered
652 Posts
Jatovi avioni su puni ovog leta. Juce su im bili rasporadti letovi iz Beograda za Sarajevo, Skoplje (preko Ohrida), direktan let za Skoplje, letovi za Tivat, Heronu, Frankfurt, London, povratni letovi iz Geteburga i Amsterdama kao i carter letovi za Sarm el Sejk, Antaliju i Dalaman. Preko 80% popunjenosti je bilo na letovima za Istanbul, Moskvu i Pariz :cheers:
Naravno, kada su otkazali preko 370 letova. Što je najgore mnoge od neotkazanih letova u redovnom saobraćaju su promenili i to tako da su prebacili redovne linije na 4 ujutro (Berlin npr). Putnici su šokirani i besni. Mnogo čak nisu ni obavešteni što je obaveza aviokompanije. Obavešteni su samo oni koji su karte kupovali preko agencija u kojima je juče bio haos pošto je Jat slao izmene i otkazivanja iz minuta u minut. Direktorat se bavi ovim događajem i mislim da će inspektorat da se pozabavi Jatovim masovnim poremećajem reda letenja vrlo brzo. Iz kompanije reč jedna nije otišla u javnost. Baš ih briga za sopstvene putnike.

·
Registered
8,402 Posts
^^ amateri :eek:hno: Nije im bilo logicno da su cartere stavljali u jutarnje sate, a redovne linije isle tokom dana. Mada verovatno su pravili saobracaj za 14 aviona a ne 9. Inace, cuo sam da je covek na prilicno visokoj poziciji u Jatu smenjen pre neki dan jer se usportivio odluci generalnog direktora da dodje do ovolikih otkazivanja, a generalni direktor je bog. Svako ko mu nesto prigovori leti iz firme. Taj isti direktor sada kopa rukama i nogama da dodje na mesto direktora direktorata posto nije sigurno kome ce pripasti Jat u novoj vladi, a Starcevic kopa rukama i nogama da postane direktor kontrole letenja.

Meni je ipak najjace Jatovo PR/Media centar odeljenje. Tu nema ko nije zaposlen po rodbinskoj vezi, a pojma nemaju sta rade. Dovoljna je cinjenica da pre par dana nisu dali ni zvanicno obavestenje za 85 godisnjicu, po meni prilicno vazan jubilej za zemlju poput Srbije.

·
Registered
465 Posts
^^ Ja prosto ne mogu da poverujem da oni nisu mogli da planiraju servis aviona i da ga zavrse na vreme za letnju sezonu. Cak toliko da nadju neki 737-300 ili 400 i da sa njim rade veci deo cartera. Za mene je to strasno i ne znam sta vise cekaju ovi ljudi u Jatu sto se ne organizuju i skinu ove mamlaze.

Nadam se da ce ova dvojca, kao i Vlaisavljevic, Radovanovic..... da grebu kad tad u corki:eek:hno::eek:hno:

·
Registered
463 Posts
Nemaju oni novca za remonte, JAT je na samrti, a neminovni kraj je veoma blizu. Bice dobro ako svojom nemarnoscu ne posalju i neki svoj let i putnike u preranu smrt.

Mozda je i postojala sansa ranije, ali je ocigledno da nisu zeleli da se bore za opstanak. Doduse JAT je tu samo objekat drzava Srbija je krivac. Da su krenuli ostrim rezovima i racionalizacijom poslovanja, da su postavili nepartijsko rukovodstvo, da su resili sport sa Airbasom na vreme i pre krize krenuli u projekt obnove flote neke sanse bi imali. Ali previse je tu kondicionala, previse propustenih sansi i previse uludo potrosenog novca.

Vidite kako su bez bilo kakve objave ukidali letove, bez saopstenja je prosao i rodjendan( to je mozda i najsigurniji znak ) e pa tako ce i zavrsiti. Bar da su pokazi zelju da se bore, bar da je neko izasao u javnost i rekao gde sve ovo vodi, ali ne, draze su im bile vlastite guzice. E pa tako ce i zavrsiti, iznenada, a narod kao narod ce da se pita kako to odjednom, a agonija traje decenijama. I nije mi ih zao nimalo, i niko ne treba da ih zali!

·
Chicha was here
9,717 Posts
И тај неспособни партијски талог у JAT-у само ради по директиви врха партијске државе који их је ту и поставио.А по чијој директиви и у чијем интересу ради врх државе? ;) У нашем сигурно не.

·
Banned
20,777 Posts
Sekulić: Radimo na dovođenju prvog low cost carriera

Autor/izvor: SEEbiz / Pobjeda / Portal Analitika
Datum objave: 24.06.2012. - 13:32:50

PODGORICA - Ministar održivog razvoja i turizma Predrag Sekulić kazao je za "Pobjedu" da Crna Gora radi na dovođenju niskobudžetne avio kompanije low cost carrier, kao i da je već sklopila dogovor sa Air Berlinom. Sekulić je ocijenio da Crna Gora može postići više nego što je bila Vladina projekcija o ovogodišnjim prihodima od turizma i ostvarenom broju noćenja, ukoliko se nastave povoljni vremenski uslovi.

- Sklopljen je dogovor sa Air Berlinom, radi se na dovođenju prvog low cost carrier, Neckerman se vratio na naše tržište, imamo predstavništva Nacionalne turističke organizacije u Frankfurtu, Ljubljani Beogradu i Sarajevu, koji su veoma važni za animiranje gostiju iz tih zemalja.

U cilju produžetka sezone, navodi resorni ministar, sklopljeni su i brojni povoljni paket aranžmani u saradnji sa hotelijerima i nacionalnim avioprevoznikom.

- Konstantno radimo na poboljšanju kvaliteta usluge i trudimo se da održimo konkurentne cijene kako bi odgovorili svim zahtjevima gostiju.

Sekulić je kazao da je Crna Gora na dobrom putu da brojnim grinfild investicijama sačuva održivost prostora i za buduće generacije. „Svi projekti moraju biti urađeni u skladu sa principima održivosti i uklopljeni u prirodni ambijent, naveo je ministar održivog razvoja i turizma, ocjenjujući da je unikatna prednost Crne Gore u odnosu na konkurente mogućnost kombinovanja kupališnog i planinskog turizma u jednom danu.

- Prema procjeni Vlade Crne Gore tokom 2012. ostvariće se dva odsto više noćenja, a prihodi od turizma će biti veći za oko tri odsto u odnosu na 2011. godinu. Međutim, smatramo da možemo postići bolje od vladine projekcije. Razlog našeg optimizma se ogleda u kvalitetu naše ponude i kvalitetno odrađenom poslu naše turističke privrede, hotelijera i turoperatora koji su najzaslužniji za pozitivne impulse koje smo dobili na svim sajmovima gdje smo prezentovali našu ponudu- naveo je Sekulić

·
Registered
107 Posts
Sta se to desava sa JAT-om

hoce sve da nas pobiju...!!!

leteo sam sa Jat-om 18.06. za stutgart i nisam mogao da verujem sta se sve izdesavalo.
dva aviona su im se pokvarila u roku dva sata.

prvo se pokvario jedan, odnosno otisao mu je "alnaser" sto i nije toliko opasno po putnike...
te je onda odvezen na popravku i let je odgadjan sve po pola sata dok nije stigao drugi iz frankfurt-a. i kad smo svi mi pomislili da cemo uskoro poleteti i nakon odvajanja od mosta i kretanja prema pisti neki mehanicar na svu nasu srecu je primeteo dim u zadnjem delu aviona i tako smo na zadovoljstvo svih nas "ponovo izbaceni iz aviona".

I dok su sva ta odgadjanja trajala "kapetan ili pak pilot" ma sta god da je odlucio je na svoju odgovornost da ode kuci. tako da smo umesto u 16:15h poleteli konacno u 20:30h.

zna li neko vise informacija o ovom dogadjaju???

·
HA-HA!
5,475 Posts
^^
Такве информације у овој држави нећеш добити, јер исти они који постављају пљачкашко руководство ЈАТ-а, постављају и пљачкашко руководство у свим медијима. Што рече неко пре мене, сазнаће се кад се неки авион сруши од неодржавања и старости, а тада ћемо опет гледати те исте Дачиће и Тадиће који ће захтевати хитне истраге и кажњавање одговорних.

·
Georlaar
671 Posts
Evo danas se vratih sa kratkog odmora, sleteo sam na BEG tako za koji dan ocekujte kratku reportazu sa slikama. Inace se radovi odvijaju od A1 do A5 i to je u potpunosti zatvoreno, mi smo stali na A10 i onda na se autobus vozio do A1 i tu kroz neki improvizovani prolaz do pasoske kontole. Takodje su radovi i ispod C platfome, kao i u unutra jednim delom je zatvoreno.
kad ce ta reportaza? ja juce sleteo na aerodrom al zurio pa nisam mogao nista uslikati.. inace meni aerodrom na tom mestu gde je renoviran deluje skroz drugacije, super je, prostrano i lepo! A sa spoljasnje strane je super isto, jos kad se podigne za jedan nivo bice extra. Koliko sam primetio a1-a5 su odradili taj novi nadogradjeni deo i spojili ga sa starim izbacenim delovima i napravljena je celina od njih a sad se radi na starom hodniku izmedju a1 i a5 pa se tuda pri prolazu mora skrenuti i proci novim delom! Sve pohvale!

10121 - 10140 of 15053 Posts