Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 103 Posts

·
Moderator
Joined
·
8,301 Posts
Discussion Starter · #1 ·
This is the first and only sustainable dwelling project submitted to Breeam from Turkey and designed by 2010 National, prize winning, Mater Architect Mehmet Kutukcuoglu. The 35. Sokak is made up of a single street extending for 2 km, aiming to host a total population of 2000 people, just like an Aegean town.

Location

 

·
Registered
Joined
·
15 Posts
Proje, 2-4 Kasım tarihleri arasında yapılacak Dünya Mimarlık Festivali'nde (WAF) konut dalında ödüle aday gösterildi. Bu anlamda İzmir'de bu yarışmada finale kalan tek proje. İzmir'imiz için bir gurur kaynağı olabilir. Ayrıca festival kapsamında bir de halk oylaması yürütülüyor. Oy vermek isterseniz buraya tıklayarak oy verebilirsiniz.
 

·
Moderator
Joined
·
8,301 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Sağ alttaki projeyi bilen var mı? Çok beğendim.

Kendi içinde kapalı site anlayışı var ama dışarı açık görünüyor, sokağa bakan kısımda mağaza, market, banka vs varmı acaba? Dışarı kapalı ve duvarlar arasında kaybolmuş komibloklardan çok daha iyi, keşke Mavişehirde böyle olsaydı.
 
1 - 20 of 103 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top