SkyscraperCity banner

Новыя падфорумы

41 - 50 of 50 Posts

·
Banned
1,242 Posts
яшчэ раз хачу падняць пытаньне пра раздзел "Замежжа"

На шматлікіх форумах, ёсьць асобная галінка "Замежжа" з падраздзеламi па кожнай краіне / гораду, на беларускай ўсе "замежжа" кідае фоткі ў адну галінку.

Такім чынам, у нас усяго 160 рэплаеў у гэтай тэме. На ўкраінскім форуме, дарэчы, толькі тэм створана 260.

Шчыра кажучы, незразумела зусім, чаму беларуская галінка ў такім заняпадзе, і чаму беларускія модэры не спрабуюць яе ажывіць. Форуму трэба расьці, гэта несумненна.

·
Moderator
11,308 Posts
Discussion Starter · #42 ·
яшчэ раз хачу падняць пытаньне пра раздзел "Замежжа"

На шматлікіх форумах, ёсьць асобная галінка "Замежжа" з падраздзеламi па кожнай краіне / гораду, на беларускай ўсе "замежжа" кідае фоткі ў адну галінку.

Такім чынам, у нас усяго 160 рэплаеў у гэтай тэме. На ўкраінскім форуме, дарэчы, толькі тэм створана 260.

Шчыра кажучы, незразумела зусім, чаму беларуская галінка ў такім заняпадзе, і чаму беларускія модэры не спрабуюць яе ажывіць. Форуму трэба расьці, гэта несумненна.
Ты сам адказаў на сваё пытаньне:

у нас усяго 160 рэплаеў у гэтай тэме. На ўкраінскім форуме, дарэчы, толькі тэм створана 260
Не ствараецца асобны падфорум пад тэму ў якой толькi 160 пастоў. Хто забараняе беларусам i замежнiкам рабiць больш фотаздымкаў i допiсаў у адпаведнай тэме? Будзе больш актыўнасьцi, больш зацiкаўлiнасьцi - тады й будзе аб чым размаўляць, а пакуль там толькi - Казань, Масква i Узбекiстан.

I мне не зразумела чаму беларусы абралi спажывецкiя паводзiны, чаму на такi вялiзарны горад Менск, у якiм столькi будпляцовак i жыхароў, толькi некалькi чалавек здольныя зрабiць i выкласьцi сюды фотаздымкi. Але якiм чынам мы можам ажывiць беларусаў, каб яны больш пiсалi, фатаграфавалi, каментавалi i г.д., калi iм самiм лянота i яны самi ня хочуць гэтага. Мы ў дзьвух, я лiчу, немала робiм, каб на форум было цiкава заходзiць кожны дзень - шукаем тэматычныя артыкулы, посьцiм рэндары i фота з будпляцовак - мяркую, што не варта казаць, што беларускiя модэры не спрабуюць ажывiць, зрабiць цiкавым i зручным наш форум.

·
Banned
1,242 Posts
не, вядома, не падумайце, што я змяньшаю праведзеную вамі працу.

Але ўсё ж такi, па-мойму актыўнасьць як раз маленькая з-за таго, што ўсе звалена ў адну тэму. Яе чытаць нават не зручна. Трэба пачынаць з чагосьцi, украінскі форум, дапусьцім, таксама пачынаў з малога.

·
Moderator
11,308 Posts
Discussion Starter · #44 ·
не, вядома, не падумайце, што я змяньшаю праведзеную вамі працу.

Але ўсё ж такi, па-мойму актыўнасьць як раз маленькая з-за таго, што ўсе звалена ў адну тэму. Яе чытаць нават не зручна. Трэба пачынаць з чагосьцi, украінскі форум, дапусьцім, таксама пачынаў з малога.
Як паказвае практыка не заўсёды драбненьне i вылучэньне ў асобны падфорум азначае посьпех i буйны рост, наяўны прыклад амаль мёртвы, i некалi вельмi актыўны - Брэст. Цi ёсьць наша фотасекцыя - туды таксама нiхто амаль не пiша, я пакуль не бачу падстаў верыць, што "замежжа" будзе мець попыт.

·
Banned
1,242 Posts
Як паказвае практыка не заўсёды драбненьне i вылучэньне ў асобны падфорум азначае посьпех i буйны рост, наяўны прыклад амаль мёртвы, i некалi вельмi актыўны - Брэст. Цi ёсьць наша фотасекцыя - туды таксама нiхто амаль не пiша, я пакуль не бачу падстаў верыць, што "замежжа" будзе мець попыт.

давайце паспрабуем. на iньшых форумах яна карыстаюцца попытам

·
Moderator
11,308 Posts
Discussion Starter · #46 ·
Я пакуль не падтрымлiмлiваю гэтую iдэю, я ўжо выказаўся на гэты конт вышэй, няхай спачатку iсная галiна набудзе папулярнасьць, тым больш я адзiн не ўпаўнаважаны вырашаць такiя пытаньнi, няхай iньшыя таксама выкажуцца.

·
Registered
102 Posts
Не нашел тему, где можно вносить предложения по развитию форума, поэтому напишу тут.

Можно вот эту тему, посвященную уже построенному собору переименовать во что то типа Культовые сооружения Витебска, дабы не плодить новых тем. Спасибо.

·
Moderator
11,308 Posts
Discussion Starter · #49 ·
Поребрик;129023684 said:
Не нашел тему, где можно вносить предложения по развитию форума, поэтому напишу тут.

Можно вот эту тему, посвященную уже построенному собору переименовать во что то типа Культовые сооружения Витебска, дабы не плодить новых тем. Спасибо.
Дык ёсьць ужо:
Здания культа - костёлы, церкви etc.

41 - 50 of 50 Posts