SkyscraperCity banner

1 - 20 of 756 Posts

·
Konserwatysta
701 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zakładam nowy wątek ponieważ na tym odcinku Gierkówki ostatnio dużo się dzieje.W ostatnich latach trasa wzbogaciła się o 2 węzły bezkolizyjne(obwodnica Mszczonowa i Rawy).Wyremontowano też pojedyńcze skrzyżowania i odcinki.
Nie mam niestety fotek remontowanych odcinków mam za to fotki odcinka Piotrków-Tomaszów ze słynnym już,betonowym fragmentem.:) Oto i one:

Zaraz za węzłem z A1.Po lewej stronie pasa asfaltu z czasu kiedy A1 nie istniała.

Plusem tego odcinka są wiadukty.

Centrum IKEI.

Za tymi krzaczkami znajduje się pomnik na cześć żołnierzy LWP ktrzy budowali "gierkówkę".To byłby niezły eksponat do muzeum PRL-u.

Beton.:cheers:

Podobno maszyny k ładące beton były nieco zużyte i nawierzchnia nie wyszła tak jak trzeba.

Konic betonu jest asfalt.

Gierkówce dalego jest do ekspresówki.Ma łuki,spadki i wzniesienia.

Pewnie ktoś wybrał się na piknik.:)

Przed nami Tomaszów.

W lewo na drogę 714.Kiedy korzystam z tego skrzyżowania czuje się kamikadze.:D

·
Konserwatysta
701 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Nowy węzeł DK8 i DK72 w Rawie Maz.

Rondo przed węzłem.

Zjeżdżamy na łącznice.

Już na Gierkówce-przy okazji wyremontowali jej fragment.

·
Registered
1,043 Posts
A oto obiecana fotka:

Ta nawierzchnia ma dopiero 4 lata - ciekawe jak będzie wyglądać za kolejne 4? Coś się Habau nie popisał. :lol:
Przecież sami się przyznali przy otwarciu, że kładli nawierzchnię nie do końca sprawną maszyną.

Aha, i nie wiem czy pamiętacie ale w czasach przed remontem w latach 2002-2003 ten odcinek był totalnie rozwalony - dziury, koleiny, przełomy, chyba najbardziej na całej trasie BB-WAW. Może dlatego, że był budowany siłami bohaterskich jednostek inżynieryjnych LWP. US Army Corps of Engineers to te jednostki raczej nie były.

·
w cieniu Świętej Wieży
632 Posts
^^ ja rozumiem że temat został wywołany nowymi nawierzchniami przy DK1 w Poczesnej i Koziegłowach ale omawiane powyżej "klejenie" dotyczy DK8 między Piotrkowem a Tomaszowem - ale to chyba inny wątek :)

·
Entuzjasta polskich dróg
240 Posts
A oto obiecana fotka:

Ta nawierzchnia ma dopiero 4 lata - ciekawe jak będzie wyglądać za kolejne 4? Coś się Habau nie popisał. :lol:
Hmm, za 4 lata to tam już powinna być S8, więc i ta łata prawdopodobnie zniknie:)

·
Registered
33 Posts
I mamy pierwszy wypadek na niedawno otwartym odcinku Oleśnica-Syców

Moja Oleśnica said:
Lodowy wypadek na S8

Kawałek lodu miał spowodować wypadek na trasie S8 pod Sycowem. Kierowca opla chciał go ominąć i stanął w poprzek jezdni. Uderzyła w niego skoda. Trzy osoby są ranne.

Dzisiaj około godziny 18 na nowej trasie S8 pomiędzy Sycowem a węzłem Szczodrów doszło do zdarzenia drogowego.

Z informacji przekazanych nam przez część uczestników wypadku wynika, że opel vectra jechał z przyczepą prawym pasem.

Nagle z jadącej przed nim ciężarówki miał wypaść duży kawałek lodu. Kierujący osobówką usiłował go ominąć. Wpadł w poślizg i po chwili zatrzymał się częściowo w poprzek na lewym pasie ruchu. Niespodziewanie uderzyła w niego skoda octavia. Kierowca tego auta trafił do szpitala, podobnie jak pasażerka i małe dziecko z opla.

Policja i straż pożarna zabezpieczają miejsce wypadku. Czynności tych pierwszych służb mają pozwolić ustalić dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Droga S8 w kierunku na Wrocław jest zablokowana.
Artykuł i galeria zdjęć z miejsca wypadku dostępne na http://mojaolesnica.pl/article.php?id=7317

·
Registered
295 Posts
A teraz wyobraźcie sobie, że to krajowa ósemka, gdzie z przeciwka jedzie TIR a ta Vectra w niego uderza... Ten ktoś miał i tak farta, że jechał nową drogą.

·
Registered
2 Posts
Czy mamy szansę na jakiś filmik z przejazdu? Ja dopiero wybieram się za dwa tygodnie i z Wawy planuję jechać tak:
http://bit.ly/SpHL2R

Czy ktoś może powiedzieć w jakim stanie jest droga przed Sycowem między DW a DK?
Jeśli chodzi o odcinek Pisarzowice-węzeł Syców Wschód to jest tam asfalt, chociaż nierówny, co nie przeszkadza przy odcinku 3km. No i budowany jest wiadukt nad S8 który trzeba ominąć kawałkiem drogi gruntowej. Zastanawiam się jak ta droga będzie wyglądała zimą kiedy spadnie dużo śniegu. Wtedy chyba lepiej jechać przez Syców.

·
Registered
156 Posts
Jaki znów kawałek lodu?
Czasem kierowca ciężarówki ruszając po dłuższym postoju w trasę, oleje kwestę oczyszczenia góry plandeki z lodu, który powstał z zalegającej na plandece wody. Wtedy podczas jazdy i „pracy” plandeki na wietrze na jezdni potrafią wylądować całkiem spore tafle lodu.

·
Registered
1,321 Posts
Czasem kierowca ciężarówki ruszając po dłuższym postoju w trasę, oleje kwestę oczyszczenia góry plandeki z lodu, który powstał z zalegającej na plandece wody. Wtedy podczas jazdy i „pracy” plandeki na wietrze na jezdni potrafią wylądować całkiem spore tafle lodu.
Oj, chyba nie tylko czasem

Ale mam pytanie do tego posta, który utonął w gąszczu słusznych pochwał:

Informacja z Biuletynu Zamówień Publicznych:

Opole: Roboty dodatkowe w zakresie tymczasowych płotków ograniczających wchodzenie zwierząt na plac budowy , realizowane w ramach zadania pt. ,,Budowa drogi S8 Syców-Kepno-Sieradz-A1 (Łódź) odcinek I: Syców - Kępno, długości 15,3 km,,
Numer ogłoszenia: 481574 - 2012; data zamieszczenia: 30.11.2012

Źródło - www.uzp.gov.pl
To my płacimy dodatkowo za to, żeby sobie wykonawca ogrodził budowę przed zwierzakami?

·
Registered
197 Posts
tylko czasem ciężko to zrobić jeżeli masz zaplombowany ładunek czytaj drzwi tylne (zrzucenie za pomocą miotły od wewnątrz) , a po plandece ciężko chodzić bo można ja zarwać.

·
Registered
1,146 Posts
Jeśli chodzi o odcinek Pisarzowice-węzeł Syców Wschód to jest tam asfalt, chociaż nierówny, co nie przeszkadza przy odcinku 3km. No i budowany jest wiadukt nad S8 który trzeba ominąć kawałkiem drogi gruntowej. Zastanawiam się jak ta droga będzie wyglądała zimą kiedy spadnie dużo śniegu. Wtedy chyba lepiej jechać przez Syców.
Dzięki!

·
Registered
38 Posts
Chyba coś za dużo, chyba że doliczył wcześniejszy odcinek. Mi wychodzi 10-15 minut i tyle potwierdził mi dzisiaj kolega który jechał z Wrocławia nową S8
Odpowiedź nie może być tak prosta. Przed otwarciem nowych odcinków S8 w dni o większym natężeniu ruchu (np. w piątek) traciło się 20-30 min w korkach przed Oleśnicą. Teraz korków nie ma. Do tych korków dodajemy zwiększone tempo jazdy i zyskujemy następne 10 min. Tak więc zyskujemy od 10-15 min w "zwykłe" dni do 30-40 min w te o największym natężeniu ruchu.

·
Co sie kryje za zakrętem?
3,229 Posts
tylko czasem ciężko to zrobić jeżeli masz zaplombowany ładunek czytaj drzwi tylne (zrzucenie za pomocą miotły od wewnątrz) , a po plandece ciężko chodzić bo można ja zarwać.
Dlatego np w Austrii albo w Niemczech sa specjalne parkingi dla TIRow z wysokimi pomostami i odmrazaczami aby ten lod usunac...

• Like
Reactions: elot360
1 - 20 of 756 Posts