SkyscraperCity banner

6221 - 6240 of 6259 Posts

·
Registered
495 Posts
Na jakim etapie jest kwestia budowy brakującego wiaduktu na węźle Częstochowa Północ ? Ogłosili w ogóle przetarg ?

·
Registered
825 Posts
Na jakim etapie jest kwestia budowy brakującego wiaduktu na węźle Częstochowa Północ ? Ogłosili w ogóle przetarg ?
Jeszcze nie. Chyba najlepiej żeby wiadukt i kawałek betonu dokończyła Polaqua, która ma sprzęt obok. Ciekawe, czy będą zainteresowani ;)

·
Zgierzątko z Pawianic
bad, worse, VerticalScope
2,077 Posts
Są już dogadani, ale czy było oficjalne info to nie wiem, nie wiem też czy zwężenie do dwóch pasów na krótkim odcinku zostanie wyeliminowane

·
Registered
91 Posts
Wiem, że pewnie estetyka mało kogo tu obchodzi ale zastanawiam się czemu wybrano tak paskudne ekrany? Okolice A1 na odcinku miejskim są w większości ładnymi terenami więc czemu to zakrywać tym zielonym/ brązowym czymś?
Nie można było dać takich żeby chociaż jadąc było na co popatrzeć? :D

·
Zgierzątko z Pawianic
2,077 Posts
Jeszcze nie. Chyba najlepiej żeby wiadukt i kawałek betonu dokończyła Polaqua, która ma sprzęt obok. Ciekawe, czy będą zainteresowani ;)
Zapytałem mądrzejszych od siebie, i tak:
  • Polaqua na pewno dokończy początek odcinka F
  • nie chcą się certolić z inną nawierzchnią, tylko wykonać wszystko ciurkiem w betonie
  • na granicy odcinków E i F będzie uskok - odc. E będzie wykonany w docelowej szerokości, ale F w oszczędnościowej, po dwa pasy. Czemu tak to nie wiem.

·
Registered
81 Posts
Czyli będzie 3 pasy(A1E) -> 2 pasy ok 200m -> 3 pasy już na WA352 i aż do węzła -> potem wiadomo po dwa pasy A1 i Gierkówka ?
Ciekawy kwiatek będzie xD

·
Registered
2,148 Posts
Czyli będzie 3 pasy(A1E) -> 2 pasy ok 200m -> 3 pasy już na WA352 i aż do węzła -> potem wiadomo po dwa pasy A1 i Gierkówka ?
Od WA352 będą nie tyle 3 pasy, co 2 pasy autostrady plus z prawej dojdzie pas zjazdowy. Rezerwa pod 3 pas będzie cały czas niewykorzystana w pasie rozdziału. Kretynizm na maksa, te 3 pasy mogli do węzła dociągnąć.

·
Registered
647 Posts
Ciekawa koncepcja przełamania konwencji. Balans na krawędzi geometrii
Z reguły najpierw montowane są latarnie i wykonywane przyłączenie do instalacji, a następnie dokonuje się regulacji pionu przy pomocy śrub mocujących latarnię do fundamentu. Na drugim zdjęciu widoczny jest pracownik, który być może zajmuje się tym zadaniem. Nie ma przyczyny do uszczypliwości.

PS. Tak jak przedstawiłem robi się w dzisiejszych czasach, kiedyś gdy stosowano latarnie wkopywane w formie monolitycznego słupa betonowego lub innego, problem z pionizacją był dużo poważniejszy, a popełnione błędy mściły się latami.

·
Registered
97 Posts
Ekipa zastawiła podporę w takim stanie jak na zdjęciu. Obawiam się, że nie uda się wypionować takiej odchyłki na wytykach.
Wykonawca fundamentów się nie popisał.

P.s. co do uszczypliwości...no nie mogłem pozostawić takiego widoku bez podzielenia się z Wami więcej dystansu

·
Zgierzątko z Pawianic
2,077 Posts
Na skrzydłach wiaduktów są zardzewiałe larseny czy corten elewacyjny? Jeżeli to pierwsze, to wygląda nieszczególnie.
Ewidentnie są to larseny, widać taniej było ich nie wyciągać, tylko zrobić oczep i pospawać do zbrojenia i voilà, mamy przyczółek

6221 - 6240 of 6259 Posts