SkyscraperCity Forum banner

Czy jesteś za podziałem wątku?

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 2349 Posts

·
A1, A6-berlinka muszą być
muszą być
Joined
·
4,148 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Po wątku "A1 jak nie ma tak nie ma" i "[A1] Budowa - odcinek Pomorski" (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=224485&page=98) zaczynamy (w przededniu puszczenia ruchu po WD2) nowy wątek dotyczący drugiego etapu budowy odcinka robionego przez GTC.
Widok z WD1 (wiaduktu drogi Będzieszyn - Pruszcz) na północ, na niezauważalne połączenie z (dwujezdniową) S6:

Widok z WD1 na WD2, gdzie zlokalizowany będzie węzeł Rusocin (czyli Pruszcz). Dobrze widać brak rezerwy pod 3 pas w nasypie drogi (ani na środku - między jezdniami, ani na poboczu):

Widok z poziomu jezdni na WD1 w kierunku północnym:

Epokowe wydarzenie na Pomorzu Gdańskim:tablica na nowym rondzie wschodnim węzła Rusocin informuje nas o możliwości wjazdu na autostradę:

Widok nieco na prawo na zjazd z autostrady dla jadących od strony Łodzi i Gorzyczek. Pod przepustem chodnik dla pieszych:

Widok na zjazd z autostrady dla jadących od strony Gdańska, i dalej w tle zarys wjazdu w kierunku Łodzi. Miejsce: tuż przed wejściem na WD2:

Widok z WD2 na południe, do położenia na obiekcie została warstwa ścieralna:

Na zachodnim rondzie wszysztkie warstwy już są oprócz krótkiego odcinku przy WD2 (widać na pierwszym planie, dalej po lewej zjazd i wjazd na autostradę):

Jadę po wjeździe na Łódź, Gorzyczki:

I włączam się do ruchu, za kilka godzin dotrę do czeskiej granicy: ;)

Rzut oka wstecz na WD2:

Przede mną WD3:

To co nie lubimy najbardziej, czyli PPO:

Bilecik proszę pobrać:

WA4 (właściwie M4) most nad Kłodawą i drogą Rusocin - Żukczyn, jak widać zachodnia nitka prawie dotarła już na północny przyczółek:

I zoom, widać odcinek od WA4 prawie do WA5:
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,571 Posts
wow :) A wiec na zanakach bedzie Lodz a wedlug mnie powino byc TORUN:bash:
zaraz wywołasz wojnę... Za Poznaniem na A2 jest Warszawa, nie Łódź - po prostu kierują na większe miasto.

Fajne fotki - ale coś mi sie wydaje, że w tym roku ciężko będzie przejechać A1 do Tczewa.
 

·
Registered
Joined
·
12,761 Posts
Powiem szczerze,że juz nie mogę się doczekać tego odcinka autostrady.Kiedy planowane otwarcie?
Jechałem w piątek DK1 Grudziądz-Gdańsk ponad 2 godziny.W miejscowości Nowe remontują nawierzchnie i ruch puszczany jest wahadłowo,tworzą się kilometrowe korki.Nikt nie wpadł na to żeby wyznaczyć jakiś objazd(choć może nie było którędy) paranoja...
 

·
...
Joined
·
2,121 Posts
Milo zobaczyc ta tablice i ostatnie prace wykonczeniowe na WD2. Na pewno wybiore sie tam w tym tygodniu zobaczyc i obfotografowac jak juz otworza widukt dla ruchu.
 

·
A1, A6-berlinka muszą być
muszą być
Joined
·
4,148 Posts
Discussion Starter · #10 ·
wow :) A wiec na zanakach bedzie Lodz a wedlug mnie powino byc TORUN:bash:
Jest tak samo jak na DK1: do Łodzi jedziemy na Łódź, od Łodzi na Katowice, od Podwarpia na Cieszyn. Ciekawe jak będzie na A1 od Łodzi? Katowice? Gliwice? Gorzyczki pojawią się pewnie od Gliwic, od A4 (oczywiście będą już pojawiać się od Gdańska, ale w tle, tak jak ieszyn na DK1).
 

·
Your brain controller
Joined
·
8,840 Posts
Jeszcze niedawno pamiętam jak się ciśnieniowałem czytając DB i jego akcję Po pierwsze A1 a teraz patrzę sobie i autostrada już prawie jest heh. Jeszcze trochę i będę nią śmigał.
 

·
Registered
Joined
·
3,104 Posts
Milo zobaczyc ta tablice i ostatnie prace wykonczeniowe na WD2. Na pewno wybiore sie tam w tym tygodniu zobaczyc i obfotografowac jak juz otworza widukt dla ruchu.
Jak otworza, to ta tablice zakryja (albo przekresla Lodz), bo poki co autostrada nie pojedziesz. Wiec moze to byla ostatnia szansa zrobienia zdjecia tej niebieskiej tabliczce (tzn. do otwarcia autostrady) :)
bartosz mial szczescie
 

·
fortuna favet fortibus
Joined
·
1,832 Posts
Pamiętam budowę A2 i z tego co widzę do finiszu jeszcze bardzo daleka droga

proponował bym, zamknąć poprzedni wątek i tak ma prawie 2 tys wpisów a w tym zmeinic nazwę na [A1] Gdańsk - Grudziądz albo [A1] Odcinek Pomorski II
popieram, do końca jeszcze 18 miesięcy robót.
 

·
Registered
Joined
·
88 Posts
Tak ma wyglądać drugi most w GrudziądzuMam pytanie, co ze strajkiem w Nowych Marzach pod Grudziądzem, czy nie przeszkodzi to budowie autostrady?
 

·
Registered
Joined
·
88 Posts
Chodzi mi o gospodarstwo w Nowych Marzach pod Gdz
 

·
MrBlackMagicHimself
Joined
·
3,289 Posts
Jeśli ktoś nie śledzi uważnie pomorskich dyskusji forumowych to może nie wiedzieć, o jaki podział w tym pollu u góry chodzi.
A rozumiem, że chodzi o podział na dwa wątki: [A1] Gdańsk-Grudziądz oraz [A1] Grudziądz-Toruń, si?

Jeśli tak, to oczywiście, że warto podzielić, skoro za chwilę będziemy zamykać wątek oryginalny albo przemianowywać go na [A1] Remonty i Infrastruktura [jak w przypadku A2], a odcinek Grudziądz-Toruń to śpiewka naszych wnuków...
 
1 - 20 of 2349 Posts
Status
Not open for further replies.
Top