SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 3015 Posts

·
Registered
3,005 Posts
Stary wątek o tej inwestycji: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=389562&page=52

Odcinek budowany będzie przez prywatnego koncesjonariusza, firmę GTC.

Planowany początek budowy: 25.08.2008

Planowane zakończenie budowy: koniec 2011

Przebieg: Grudziądz - Toruń, km 89+494 - km 151+900, 62,4 km

-----------------------------------------------------------------

-- węzeł Nowe Marzy - węzeł Grudziądz 8,9 km

-- węzeł Grudziądz - węzeł Lisewo 15,6 km

-- węzeł Lisewo - węzeł Turzno - węzeł Lubicz 27,0 km

-- węzeł Lubicz - węzeł Czerniewice 10,9 km -- ( wspóly przebieg z istniejącą trasą S10 )

-----------------------------------------------------------------

Małe sprostowanie co do 5 wezłów:

- Nowe Marzy (2. część)
- Grudziądz
- Lisewo
- Turzno
- Lubicz z mostem (Lubicz SPO - Nowa Wieś PPO)

Czerniewice bedą robione (przerabiane :) - odłączenie DK1 od A1/S10 ) w ramach państwowego odcinka Toruń - Stryków
No to jedziemy :cheers:

·
Banned
4,119 Posts
no Torun - Gdansk w standardzie autostrady to juz byloby cos :)

z Łodzi do Torunia jedzie sie okolo 2h, z Torunia do Gdanska autostrada pewnie w 1h10-1h30 sie smignie, co daje juz okolo 3,5h na cala podroz Łódź - Gdansk :) obecnie ok. 5h a po wybudowaniu odcinka do Strykowa bedzie sie jechało 2,5-3h :)

no moze troche wiecej ze wzgledu na bramki ;)

fiu fiu fajnie :)

·
Banned
3,058 Posts
no Torun - Gdansk w standardzie autostrady to juz byloby cos :)

z Łodzi do Torunia jedzie sie okolo 2h, z Torunia do Gdanska autostrada pewnie w 1h10-1h30 sie smignie, co daje juz okolo 3,5h na cala podroz Łódź - Gdansk :) obecnie ok. 5h a po wybudowaniu odcinka do Strykowa bedzie sie jechało 2,5-3h :)

no moze troche wiecej ze wzgledu na bramki ;)

fiu fiu fajnie :)
GDAŃSK - ŁÓDŹ to dopiero będzie :cheers:

·
Registered
4,302 Posts
Bardzo mnie ciekawi jak bedzie wygladal most przez Wisle kolo Grudziadza
decha na paru klockach :lol:

no nic, szkoda mi tego podwieszanego szpanerskiego :D

·
Registered
352 Posts
GDAŃSK - ŁÓDŹ to dopiero będzie :cheers:
Zanim będzie Gdańsk-Łódź to musimy przeżyć zamknięcie lub utrudnioony przejazd obwodnicą Torunia. O ile w Rusocinie budowa stykała się tylko na samym węźle, a dalej to była to budowa nowej drogi to pod Toruniem mamy kawałek używanej drogi. Jestem ciekawy czy ograniczą się tylko do utrudnień czy po prostu zamkną obwodnice i będą sobie spokojnie budować. Może ktoś ma informacje na ten temat?

·
Wody mąciciel
328 Posts
Informacji nie mam, ale na zdrowy rozsądek zamykać jej nie będą. Istnieje przecież cała nitka, pod drugą przygotowany jest teren. Jeżdżę obwodnicą bardzo często i moim zdaniem jest gdzie sprzęt rozstawić, więc nie ma potrzeby wyłączania drogi z użytku.

·
Registered
2,434 Posts
^^Pytanie tylko czy jest możliwość budowy drugiej nitki mostu, podczas gdy pierwsza jest w użyciu? BHP i te sprawy.

·
Banned
4,119 Posts
Zanim będzie Gdańsk-Łódź to musimy przeżyć zamknięcie lub utrudnioony przejazd obwodnicą Torunia. O ile w Rusocinie budowa stykała się tylko na samym węźle, a dalej to była to budowa nowej drogi to pod Toruniem mamy kawałek używanej drogi. Jestem ciekawy czy ograniczą się tylko do utrudnień czy po prostu zamkną obwodnice i będą sobie spokojnie budować. Może ktoś ma informacje na ten temat?

stan aktualny:

wklejcie przebieg budowanego odcinka :)

·
Wody mąciciel
328 Posts
^^Pytanie tylko czy jest możliwość budowy drugiej nitki mostu, podczas gdy pierwsza jest w użyciu? BHP i te sprawy.
Na wiadukcie Fordońskim w Bydgoszczy ruch odbywa się jedną nitką w obie strony. Druga nitka została rozkuta aż do "szkieletu" ;) Być może w przypadku mostu przepisy stanowią inaczej, ale wydaje mi się, że skończy się na ograniczeniu prędkości do 20 km/h (sa sa sa :lol:)

·
Registered
4,302 Posts
Nawiązując do pierwszego postu na tym odcinku powstaną 4 nowe węzły a będzie ich pięć razem z tym w Nowych Mazach co daje średnio 1 węzeł na 12,5 km (62 : 5). Natomiast na obecnie wykańczanym odcinku mającym 65 km są 4 węzły (licząc też ten z dk22) co daje zagęszczenie 1 węzła na 16,2 km a po wybudowaniu węzła Warlubie (który mam nadzieję zostanie wybudowany jak to miało być - w drugim etapie, cokolwiek to znaczy) to zagęszczenie wzrośnie do 1 węzła na 13km. Taka moja matematyczno-statystyczna poranna pobudka :)

·
Registered
2,434 Posts
Na wiadukcie Fordońskim w Bydgoszczy ruch odbywa się jedną nitką w obie strony. Druga nitka została rozkuta aż do "szkieletu" ;) Być może w przypadku mostu przepisy stanowią inaczej, ale wydaje mi się, że skończy się na ograniczeniu prędkości do 20 km/h (sa sa sa :lol:)
Jest mała różnica między wiaduktem, pod którym można ustawić sprzęt, a kilometrowym mostem na rzece;)

·
Registered Abuser
2,357 Posts
Nie rozumiem czemu Patryjota utworzył nowy wątek zamiast dołączyć go do "Gdańsk-Grudziądz" i przechrzcić na "Gdańsk-Toruń". Jeden koncesjonariusz, ci sami wykonawcy, i po co tu mnożyć byty bez potrzeby.:eek:hno:

·
Registered
1,833 Posts
Przebieg Nowe Marzy - Toruń

Małe sprostowanie co do 5 wezłów:

- Nowe Marzy (2 część)
- Grudziądz
- Lisewo
- Turzno
- Lubicz z mostem (Lubicz SPO - Nowa Wieś PPO)

Czerniewice bedą robione (przerabiane :) - odłączenie DK1 od A1/S10 ) w ramach państwowego odcinka Toruń - Stryków

·
Amiga RuLeZ!
288 Posts
Jestem ciekawy czy oddadzą odrazu cały odcinek 60 kilometrowy,czy też będą oddawać poszczególne odcinki?

1 - 20 of 3015 Posts
Status
Not open for further replies.