SkyscraperCity banner

2701 - 2720 of 27319 Posts

·
Romania
8,759 Posts
nu am fost deloc inca pe sectorul Straco...iar imageshack e blocat aici. Sufar ca un caine...ca citesc postarile dar nu inteleg mare lucru din ce vorbiti.
Vezi daca nu ai discutat toate detaliile inainte de "permutare"?! :eek:hno:
Ai putea incerca sa accesezi web-ul printr-un modem usb 3G (stick pentru internet), doar sa nu te vada serviciul IT... :nuts:

@ mishu77, SfantuMM & danla - vom bea cate un :cheers2: pentru voi la urmatoarea intalnire SSC locala.
Sau in caz de prezenta, vom bea impreuna :)

·
frendo
46 Posts
Autostrada Deva - Orastie pe 19 sept 2011 vazuta de pe cetate in dreptul Devei, din pacate distanta era cam mare pentru obiectivul meu. Vestea buna e ca se lucra. :)

Shot at 2011-09-27

·
mapper
802 Posts
Funny facts: am incercat sa alcatuiesc toata harta romaniei la zoom 13

am primit banip de la gugal :))

dar asta dupa vreo ora

poza (partiala ca nu a luat toate bucatile) are aproape 5 GB :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

·
mapper
802 Posts
Nu e nicio problema, daca dai exact aceleasi coordonate va face resume. (iar pentru unban trebuie sa astepti 24 de ore sau sa schimbi ip-ul) :)
am sters tot intre timp,
o sa iau pe bucati in functie de ce am nevoie pt ca altfel nu pot sa lucrez cu asemenea monstri:baaa:

·
Romania
8,759 Posts
Nici portiunea Izvin - Sanovita din TM-Lugoj nu va fi gata in 2013.
Din sectiunea Nadlac-Sibiu, la finalul anului 2013 ar putea fi date in exploatare, dupa parerea mea:
  • Pecica - AR Vest
  • AR Vest - Giarmata (TM Nord)
  • Giarmata (TM Nord) - Izvin (TM Est)
  • Sanovita - Dumbrava (Lugoj - Deva Lot I)
  • Deva - Orastie
  • Orastie - Sebes Vest (Orastie - Sibiu Lot I)
  • Sebes Vest - Cunta (Orastie - Sibiu Lot II)

·
Registered
1,826 Posts
Poza din satelit, 26.09.2011, al unui sector din A1 (cred ca e pe langa Deva, dar nu stiu exact - corectati-ma).
Ce o fi aici, cumva cariera de piatra?
----------|
----------|
----------v

Aceeasi poza, rupta in 2 bucati mai detaliate:

·
Registered
57 Posts
Ceea ce monteaza cei de la Straco,este o statie de preparare mixturi asfaltice BENINGHOVEN probabil in jur de 200 tone pe ora ,dupa dimensiunea ei . Ceea ce este pe pamant sant silozurile de filer si batalurile de bitum.Nu conteaza ca nu va produce asfalt ,ea va aduce banii pentru montarea statiei,prevazuti in BILL-ul de articole generale din devizul lucrarii

·
Registered
186 Posts
- am vazut ca cei de la Straco cara zilnic material(si duminica am vazut masini) de la cariera de la Branisca (granit) pregatindu-se pentru marea asfaltare.

2701 - 2720 of 27319 Posts