SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 22349 Posts

·
Registered
888 Posts
Dzięki za info Times.

A estakada w Mszanej gdzie będzie i jak bedzie wyglądać?
Zapewne chodzi Ci o most MD 532.1 i łącznicę MC 30.
Ten plan sytuacyjny chyba wszystko wyjaśnia !

Ja również czekam na dokładniejsze mapy tego odcinka. Może jak powstanie strona znajdziemy tam wszystkie plany mapy i wizualizacje.
Również Witam Times :)
@inter10 napisz który odcinek (fragment mapy) Cię interesuje. Dla Twojej informacji – całkowita sytuacja to ok. 150 Mb !!! więc trudno wklejać wszystko :).

Pozwolicie że wrzucę tu mały offtopic. Kiedyś umieściłem tego posta, ale pozostał bez odpowiedzi (był to okres kiedy nie było z nami times'a).

Może teraz nasz forumowy ekspert odpowie na moje pytanie :)
Co prawda pytanie nie było do mnie, ale najprawdopodobniej pracownicy na zdjęciu usuwają wszelkie zanieczyszczenia króre nazbierały się pod dolnym zbrojeniem. Dobra praktyka nakazuje wyczyścić powierzchnię szalunku/izolacji/chudego betonu (zależnie co w danej sytuacji występuje) przed betonowaniem.
@Tore ma dużo racji, karcherem czyścimy wszelkie!!! zanieczyszczenia – lecz nie mogę się zgodzić z czyszczeniem szalunku. Tego raczej nie robimy!
Szalunek najczęściej pokrywa się środkiem antyadhezyjnym ułatwiającyn rozformowanie elementów betonowanych – więc usuwanie go „czyszczenie karcherem” mija się z celem. :eek:hno:

·
Registered
236 Posts
@inter10 napisz który odcinek (fragment mapy) Cię interesuje. Dla Twojej informacji – całkowita sytuacja to ok. 150 Mb !!! więc trudno wklejać wszystko :).
Mnie by interesował cały odcinek - od granicy do Świerklan. Czy dałoby się jakoś wrzucić te 150 mb na jakiś serwer? Razem z rozpoczęciem budowy (może nawet i przed) planuję częste 'fotorelacjonowe wypady' w tamte rejony :) A do tego przydałaby się dokładny plan... ten ze strony SISKOMu mnie nie satysfakcjonuje.

·
Registered
34 Posts
Witam!
Aktualny stan robót w rejonie węzła "Dębieńsko" (3.11.2007)
Budowa łącznika do węzła:

Istniejący (jeszcze) wiadukt kolejowy i fragment nasypu.....

....którego bardziej na prawo już nie ma

A to już roboty na autostradzie

I na koniec wiadukt od strony wschodniej

I to by było na tyle.
Pozdrawiam

·
Registered
888 Posts
Mnie by interesował cały odcinek - od granicy do Świerklan. Czy dałoby się jakoś wrzucić te 150 mb na jakiś serwer? Razem z rozpoczęciem budowy (może nawet i przed) planuję częste 'fotorelacjonowe wypady' w tamte rejony :) A do tego przydałaby się dokładny plan... ten ze strony SISKOMu mnie nie satysfakcjonuje.
@jimdavis i @inter10 – poniżej przebieg całej trasy Świerklany-Gorzyczki

A tak wracając do poruszanego kiedyś tematu - jestem ciekaw czy już ktoś posiada plany trójpoziomowego węzła Sośnica.

·
Registered
888 Posts
^^Dokładnie, chodzi o wiadukt drogowy WD 534 w km 556+534.
Sądziłem, że plan jest czytelny :nuts:

A tak na marginesie WD 534 to bardzo ciekawy obiekt inżynieryjny.
Wiadukt zaprojekowano jako obiekt jednoprzęsłowy, wolnopodparty, posadowiony na palach wielkośrednicowych. Jego konstrukcja nośna to dwa dźwigary łukowe typu Langera w roztawie 21.10m o rozpiętości 90 mb każdy.

·
Registered
23,859 Posts

Wiadukt zaprojekowano jako obiekt jednoprzęsłowy, wolnopodparty, posadowiony na palach wielkośrednicowych. Jego konstrukcja nośna to dwa dźwigary łukowe typu Langera w roztawie 21.10m o rozpiętości 90 mb każdy.
Jakas wizualka bylaby mile widziana ;)

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Discussion Starter #11

Sory za OT ale fajnie times że wróciłeś :)

A może ktoś wie jak wygląda sprawa z przetargiem na węzeł Sośnica ???? - Cholerny przetarg ograniczony i nic nie wiemy

·
Registered
888 Posts
^^Oczywiście witam wszystkich z forum SSC, i bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i pozdrowienia.

Jeśli chodzi o węzeł Sośnica to postaram się napisać coś więcej w przyszłym tygodniu, muszę szybko odnowić „kontakty” po dłuższej przerwie.
Przetarg jest rzeczywiście ograniczony i jedno co można dzisiaj powiedzieć to, że ma być wykonany w ekspresowym tempie (14 miesięcy). W „branży słychać” że wykonawcy powinni w ofercie uwzględnić kwotę (na karę)– za niedotrzymanie terminu!

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Discussion Starter #13 (Edited)
Jeśli chodzi o węzeł Sośnica to postaram się napisać coś więcej w przyszłym tygodniu, muszę szybko odnowić „kontakty” po dłuższej przerwie.
Przetarg jest rzeczywiście ograniczony i jedno co można dzisiaj powiedzieć to, że ma być wykonany w ekspresowym tempie (14 miesięcy). W „branży słychać” że wykonawcy powinni w ofercie uwzględnić kwotę (na karę)– za niedotrzymanie terminu!
Powoli w okres budowy nie wlicza się okresu między 15.12 a 15.03 - a musimy pamiętać że J&P Avax kontraktowo budowę A1 Sośnica - Bełk ma zakończyć w lutym 09 roku - a co jak mu się uda - jakoś tymczasowo ale ruch będzie trzeba puścić na A1 - wydaje mi się że Generalna będzie wymagać żeby jakoś ten ruch tam puścić -tymczasowo żeby A1 nie stałą pusta (coś ala A4 - obw. Krakowa - węzeł z Dk 4). Czy 14 miesięcy jest trudnym terminem - moim zdaniem jeśli będzie budować firma która już ma sprzęt w GOPI-ie (np. J & P Avax czy Alpine- budujące A1) to będę zaskoczony jeśli nie wybudują w te 14 miesięcy - choć będzie to trudna budowa przy trwającym ruchu na A4 i Dk 44

PS Sory za błedy stylistyczne i takie tam - ale mam troche promili we krwii :D

·
Registered
2,059 Posts
^^Oczywiście witam wszystkich z forum SSC, i bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i pozdrowienia.

Harmonogram prac jest ponoć tak zaplanowany, że w pierwszej kolejności mają powstać niezbędne łącznice do obsługi odcinka A1 Sośnica-Bełk. Termin jest faktycznie krótki, ale przy odpowiednim nakładzie sił i środków wydaje się realny.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Discussion Starter #16

@Patryjota - ja projekt widziałem i uważam że termin jest nierealny!

Ja nadal będę niewiernym Tomaszem i .... nadal będę przy swoim - ty mówisz to jako ktoś z branży - słyszysz to co mówią inni - ja mówię to obserwując inne inwestycje. Podobne twierdzenia były z S1 Podwarpie - Pyrzowice - podobno w 12 miesięcy sie nie da .....

Uważam że 14 miesięcy w porównaniu np. do 19 miesięcy S7 nie jest strasznym terminem - do tego nie budujemy w zimie - czyli co by nie powiedzieć na budowę wykonawca ma 17 miesięcy

·
Registered
888 Posts
^^Ja też z natury jestem optymistą, (może dlatego wróciłem do świata żywych) ale rozmawiałem zarówno z projektantem tego węzła jak i kilkoma Wykonawcami z różnych firm startujących w tym przetargu – i ich zdania są podobne.

1 - 20 of 22349 Posts
Status
Not open for further replies.