SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5053644 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 13101 Posts
Widzę, że nie próżnujesz :) Dawaj w takim razie jakieś konkrety :cool:

szczególik: nazwy wątków o A1 są "z północy na południe", u Ciebie odwrotnie ;)
Jest przetarg na projekt A1 Toruń-Stryków:

Opracowanie materiałów do decyzji środowiskowych, projektu budowlanego i wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej dla Autostrady A-1 na odcinku Toruń –Stryków od km 151+900 –295+850 oraz pełnienie nadzoru autorskiego

Termin realizacji:
Termin realizacji zamówienia wskazany w pkt II.3. obejmuje:
18 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej (zarówno na jedną część jak i łącznie na dwie części zamówienia) i 24 miesiące pełnienia nadzoru autorskiego, który będzie realizowany w trakcie wykonywania robót budowlanych i w okresie gwarancyjnym tj. do końca roku 2012.

Miejsce i termin składania ofert:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
28/08/2006 Godzina: 9.00

Zadanie I:
Opracowanie materiałów do decyzji środowiskowych, projektu budowlanego i wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej dla Autostrady A-1 na odcinku: węzeł Czerniewice – granica województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego, od km 151+900 do km 230+817 oraz pełnienie nadzoru autorskiego

Zadanie II:
Opracowanie materiałów do decyzji środowiskowych, projektu budowlanego i wykonawczego oraz dokumentacji przetargowej dla Autostrady A-1 na odcinku: granica województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła Stryków,od km 230+817 do km 295+850 oraz pełnienie nadzoru autorskiego

Zadanie I obejmuje: Budowę węzłów:
- węzeł „Czerniewice” – droga ekspresowa S-10 Płońsk – Toruń, Bydgoszcz; droga nr 1 Gdańsk – Cieszyn;
- węzeł „Odolion” – droga nr 266 Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek ;
- węzeł „Brzezie” – droga nr 252 Włocławek - Inowrocław ;-
- węzeł „Pikutkowo” – droga nr 62 Włocławek – Radziejów;
- węzeł „Kowal” - droga nr 1 Gdańsk – Cieszyn;

Zadanie II obejmuje: Budowę węzłów :
- węzeł „Sójki” - droga nr 60 Kutno – Płock;
- węzeł „Kotliska” - droga nr 2 Świecko-Terespol ;
- węzeł „Piątek” - droga nr 703 Łęczyca- Łowicz;
- węzeł „Stryków I” - projektowana autostrada A-2 Świecko – Terespol ;
See less See more
Tytuł: DZIENNIK ŁÓDZKI
Data: 19.09.2006

A1: na początek Stryków - Kowal
Pięć konsorcjów z udziałem firm zagranicznych walczy o zaprojektowanie odcinka autostrady A1 od Strykowa do Torunia w przetargu ogłoszonym przez łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozstrzygnięcie ma zapaść w listopadzie, a zwycięska firma będzie miała półtora roku na dostarczenie projektu. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie odcinka autostrady.
- Są duże szanse, że jako pierwszy budowany będzie odcinek od Strykowa do węzła Kowal już po stronie woj. kujawsko-pomorskiego - mówi Małgorzata Jezierska, dyrektor łódzkiego oddziału GDDKiA. - Mamy wykupione już praktycznie wszystkie grunty potrzebne do budowy tej części autostrady.
Według rządowych planów A1 ma być gotowa w 2010 r. W pierwszym półroczu tego roku na wykup ziemi pod odcinki tej autostrady na terenie województwa łódzkiego wydano prawie 27 mln zł.
(KR)
See less See more
Czekamy na pomyślne rozstrzygnięcie przetargu!
fairhair26 said:

A1: na początek Stryków - Kowal
Tylko po co bez jednoczesnego wybudowania odcinka Stryków-Tuszyn.
niech buduja tam gdzie sie da zaczac juz teraz, w Lodzi jeszcze troche protestuja na jednym odcinku ale to tez niedlugo powinno ustac.
jacek_k said:
Tylko po co bez jednoczesnego wybudowania odcinka Stryków-Tuszyn.
Stryków - Tuszyn jeśli się nie mylę to część kontraktu Stryków-Pyrzowice, ten odcinek ma wybudować prywatna firma. Przetarg jest rozpisany od końca zeszłego roku, wystartowało 9 konsorcjów - trwa tzw. etap prekfalifikacji, trochę długo, ale według ostatnich zapewnień GDDKiA do końca października mają zostać wyłonieni "finaliści" przetargu, a w przyszłym roku firma która wybuduje ten odcinek. Powinna zdążyć do 2010.
jacek_k said:
Tylko po co bez jednoczesnego wybudowania odcinka Stryków-Tuszyn.
Już nie kontestuj. :) Ominie się te wszystkie Krośniewice i inne Łęczyce. A i nawet odcinek A2 (Emilia - Stryków) w końcu się do czegoś przyda (paradokasalnie do odwrotnego kierunku jazdy niż by się wydawało). ;-)
Ten odcinek pozwoli ominąć ten cholerny Stryków, ale i nie tylko, wydatnie skróci się czas przejazdu (podejrzewam, że teraz jedzie się tam z 3h, a po otwarciu tego odcinka zajmie to koło 1h) i co nie warto???
mikeleg said:
Ten odcinek pozwoli ominąć ten cholerny Stryków, ale i nie tylko, wydatnie skróci się czas przejazdu (podejrzewam, że teraz jedzie się tam z 3h, a po otwarciu tego odcinka zajmie to koło 1h) i co nie warto???
To znaczy chciałbyś ze Strykowa w stronę Warszawy pojechać A1 przez Kutno? Ewentualnie DW703 od węzła "Piątek" (na A1)?

bartosz_berlinka said:
Już nie kontestuj. :) Ominie się te wszystkie Krośniewice i inne Łęczyce. A i nawet odcinek A2 (Emilia - Stryków) w końcu się do czegoś przyda (paradokasalnie do odwrotnego kierunku jazdy niż by się wydawało). ;-)
Wiem. Zupełnie bezużyteczny nie będzie. 77 km autostradą to jakieś 20 min szybciej, ale Łodzi sie nie ominie (co może zająć nawet i godzinę).
Tytuł: NOWOŚCI
Data: 04.11.2006

Autostrada jest na dobrej drodze
Nie będzie opóźnień w budowie włocławskiego odcinka autostrady A1 - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek od Czerniewic do Strykowa ma być gotowy do końca 2010 roku.
Wczoraj we Włocławku odbyła się konferencja na temat budowy autostrady A1 na odcinku od Czerniewic do Strykowa. Organizatorem konferencji był Urząd Marszałkowski oraz Naczelna Organizacja Techniczna.
- Już w lipcu minister Jerzy Polaczek zapewniał, że do końca 2010 roku ten odcinek autostrady zostanie wybudowany
- mówi Władysław Kubiak, wicemarszałek województwa. - Jest jednak wiele głosów sceptycznych, że ten termin nie zostanie dotrzymany. Niepokojące są także sygnały, że odcinek od Czerniewic do Strykowa będzie zrealizowany na samym końcu. W mojej ocenie, nie można budować autostrady pozostawiając taką lukę i to w samym centrum Polski.
Wątpliwości miał rozwiać zaproszony na konferencję minister transportu Jerzy Polaczek, który jednak nie znalazł czasu, aby przyjechać do Włocławka. Stanowisko w sprawie budowy autostrady przedstawił Zdzisław Glonek, zastępca dyrektora oddziału bydgoskiego GDDKiA.
- Nie jest prawdą, że ten odcinek autostrady powstanie na samym końcu - powiedział Zdzisław Glonek. - To poprzednia ekipa rządząca miała takie plany. Jednak uległy one zmianie. Obecnie trwa procedura wykupu gruntów pod inwestycję, to umożliwi uzyskanie pozwolenia na budowę.
W sumie trzeba wykupić około 1118 działek. Do tej pory GDDKiA wykupiła około 20 procent gruntów.
Trwa także procedura przetargowa, mająca wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej całej inwestycji.
Roboty mają ruszyć w połowie 2008 roku i zakończyć się w grudniu 2010 roku.
- Czy znajdą się także pieniądze na remont drogi krajowej nr 1?- pytali uczestnicy konferencji.
Jak poinformował Zdzisław Glonek, miasta takie jak Włocławek mają szanse na sfinansowane remontu z unijnego programu „Infrastruktura i środowisko”.
Pieniądze będą zarezerwowane jednak tylko dla 15 inwestycji. O ich wyborze zdecydują konkursy.
Odcinek od Czerniewic do Strykowa będzie liczyć około 79 km. Szacunkowy koszt jego budowy to około 442 milionów złotych. Autostrada A1 odciąży ruch tranzytowy przez krajową „jedynkę”, która biegnie m.in przez centrum Włocławka.
MONIKA BUDZENIUSZ
See less See more
Tytuł: NOWOŚCI
Data: 04.11.2006

- Nie jest prawdą, że ten odcinek autostrady powstanie na samym końcu - powiedział Zdzisław Glonek. - To poprzednia ekipa rządząca miała takie plany.

A to nie jest winna PO??

Roboty mają ruszyć w połowie 2008 roku i zakończyć się w grudniu 2010 roku.
Ktos tu sobie chyba jaja robi.. skoro cala A1 ma byc gotowa do konca 2010 roku, to jak to jest mozliwe, ze ten wloclawski odcinek nie bedzie ostatni?? Boze, jak czytam wypowiedzi PiSiorow to mnie normalnie krew zalewa.. Ale "ciemny lud to kupi" jak mawial Kurski..

pozdr


mam nadzieje że ten mapa w stosunku do kolei dużych szybkości to ..ściema..bo jeśli nie moja noga na jej pokładzie nigdy nie postanie!!
See less See more
adas!! zmien nazwe watku na polnocno-poludniowa. nie zmieniaj naszych przyzwyczajen ;)
- Nie jest prawdą, że ten odcinek autostrady powstanie na samym końcu - powiedział Zdzisław Glonek. - To poprzednia ekipa rządząca miała takie plany. Jednak uległy one zmianie.
No nic dziwnego, bo teraz pisuary bedą się tak długo chandryczyć z GTC, że odcinek Nowe Marzy-Toruń będzie ostatni.:bash:

Odcinek od Czerniewic do Strykowa będzie liczyć około 79 km. [/B]
Muszę stwierdzić, że ta pani co napisała ten artykuł jest cudotwórczynią... Przysiągłbym, że z Czerniewic do samego Kutna jest jakieś 110-120 km, a co dopiero do Strykowa... może ta autostrada w wersji PiS ma wykopywać jakąś dziurę w nadprzestrzeni, tak ze każde auto niczym statek kosmiczny Enterprise pokonywac będzie ten odcinek w śmiesznie krótkim czasie....:bash:
Ta autostrada zakrzywi czasoprzestrzeń ^^^ ;)
Informowano o tym w wątku o A2, ale to chyba istotne aby zapodać też tu:
GDDKiA 17.11.2006 ogłosiła:
Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Budowa autostrady A-2 na odcinku węzeł Stryków II - Stryków I oraz zaprojektowanie i budowa drogi łączącej A-2 z drogą krajową nr 14 w korytarzu A-1.
[...]
II. Zaprojektowanie i budowa drogi łączącej A-2 z drogą krajową nr 14, opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Zakres niniejszej inwestycji obejmuje następujące elementy:
- południowa jezdnia autostrady A2, długość 0,16 km,
- północna jezdnia autostrady A2, długość 0,24 km,
- zachodnia jezdnia autostrady A1, długość 1,8 km (roboty ziemne dla obu jezdni),
- wschodnia jezdnia autostrady A1, długość 0,14 km,

- łącznica węzła „Stryków I” relacji Gdańsk - Poznań, dwa pasy ruchu, długość 0,91 km,
- łącznik zachodniej jezdni autostrady A1 z drogą krajową nr 14 w kierunku Łowicza (służący również jako objazd tymczasowy dla budowy wiaduktu drogi krajowej), długość 0,37 km,
- objazd tymczasowy w kierunku Strykowa na czas budowy wiaduktu dla drogi krajowej, długość 0,30 km,
- przecięcie z drogą krajową nr 14 z wiaduktem WD-242, łączna długość układu docelowego dojazdów i obiektu 0,85 km,
- skrzyżowanie skanalizowane DK 14/łącznik z autostradą, sygnalizacja świetlna,
- przejazd nad autostradą A1 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 708 Stryków - Brzeziny WD-243, długość łączna z obiektem 0,74 km,

Zakończenie: 31.10.2008.

Data zakończenia właściwie taka jak mniej więcej obiecywana przez Polaczka data budowy (rozpoczęcia, oczywiście) odcinka Toruń - Stryków. Czy to coś oznacza? Może się lepiej nad tym nawet nie zastanawiać.
See less See more
1 - 20 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top