SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5043938 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
See less See more
5
  • Like
Reactions: 1
Status
Not open for further replies.
1 - 19 of 13101 Posts
W najbliższy piątek o godzinie 13:30 będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie budowy dwóch pierwszych odcinków autostrady A-1 (Sójki-Kotliska i Piątek-Stryków). Symboliczne wbicie pierwszej łopaty odbędzie się w Sadówce koło Bratoszewic. Swój udział w uroczystości zapowiedzieli m.in: Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk i Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska
:cheers:
See less See more
na portalu ekutno krótka relacja z uroczystego rozpoczęcia budowy w Sadówce pod Strykowem
http://www.ekutno.pl/?kutno=0&y=1&zoom=7582
Rozpoczęły się roboty ziemne w pasie autostrady w miejscowości Komadzyn gmina Kutno.
na razie jeszcze nie wygląda to na budowę autostrady, ale w polach jest powbijane sporo palików, ściągana jest warstwa humusujest jedna koparka :D


czy w Komadzynie będzie jakiś węzeł? ma ktoś w ogóle jakąś aktualną mapkę z przebiegu A1 koło Kutna?
See less See more
4
Gajeś;61818915 said:
No właśnie tak myślałem, że coś z tym kierownikiem budowy. Tylko co oznacza magiczne słowo "dotrzeć"? Gdzie można go złapać? Na budowie czy w jakiejś siedzibie innej? Bo nie widziałem tam na budowie nigdzie żadnego zaplecza.

P.S. Jutro około 19 oczekujcie na nowe zdjęcia, bo się wybieram znowu na budowę :)
jak coś to POLDIM ma swoją siedzibę na Józefowie 7a, w budynku piekarni ;)
See less See more
Kilka zdjęć z dziś, okolice Kutna - dokładnie Komadzyn;

Jako że dziś niedziela więc sprzęt stoi, ogólnie strasznie dużo błota :)

See less See more
5
Zdjęcia z portalu www.kutno.com.pl - niestety nie jest podane dokładnie które to miejsce, ale na pewno gdzieś koło Kutna ;)See less See more
2
^^ Tak właśnie myślałem, ale nie byłem pewien więc nie chciałem wprowadzać w błąd :)
Jak się ma obecny stan robót do harmonogramu? Data 30.04.2012r. jest nadal aktualna?
^^ przecież jeszcze rok czasu więc sporo można nadgonić ;)
Zapewne zwalą wszystko na złe warunki atmosferyczne, znając realia harmonogram nie przewiduje przerw z powodu np zimy..
a ja slyszalem ze Bunte nie placi i ze bylo spotkanie trojstronne podwykonawcow z gdaka
Na innych odcinkach też cienko z płaceniem podwykonawcom i w ogóle odbiorem wykonanych przez nich robót...
Relacja z budowy A1 koło Kutna, portal eKutno.pl:

Trwa budowa Autostrady A1 Toruń – Stryków, na odcinku od węzła "Kowal" do węzła "Sójki". Wartość inwestycji to ponad 800 mln złotych, prace mają zakończyć się 30 kwietnia 2012 roku.
W kwietniu wykonawca zintensyfikował wykonywanie podstawowych robót drogowych takich jak: profilowanie podłoża, wzmacnianie podłoża, nasyp z ukopu, nasyp z dokopu, kształtowanie dróg technologicznych, remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg około autostradowych.
Zostały uruchomione objazdy na drogach krajowych nr 92 oraz nr 60. Wykonawca duże moce techniczne oraz nakłady finansowe ponosi na utrzymanie przejezdności dróg okołoautostradowych. Została podjęta decyzja o wzmacnianiu odcinków dróg gruntowych poprzez wykonanie stabilizacji podłoża cementem w ilości 4% i warstwą kruszywa.
W ostatnich tygodniach największymi problemami były: zamykanie czasowo, przez administrację dróg okołoautostradowych odcinków dróg w celu wykonania nakładek z mas asfaltowych oraz wzmocnienia tych dróg, zły stan urządzeń melioracyjnych przylegających do pasa autostrady,
odkrycie nowych stanowisk archeologicznych oraz opóźnienia z rozpoczęciem prac na istniejących stanowiskach archeologicznych.
Dużym problemem w dalszym ciągu są niedrożne rowy. Brak swobodnego przepływu powoduje podwyższony stan wód gruntowych na budowie, a tym samym znaczne opóźnienia oraz trudności w wykonywaniu prac budowlanych zarówno drogowych, mostowych jak i budowy przepustów.
Problematyczne jest też odkrywanie nowych stanowisk archeologicznych. Mogą one w znacznym stopniu utrudnić dostęp do placu budowy na niektórych odcinkach autostrady.
Do tego trochę zdjęć na stronie portalu:
http://www.ekutno.pl/?kutno=0&y=1&zoom=11343
See less See more
skarpy nie obłożone humusem a także nie obsiane trawą
na filmiku widać że na skarpach ułożona jest biowłóknina
Wypadek na budowie autostrady
Wczoraj około godziny 13. w miejscowości Komadzyn doszło do wypadku na budowie autostrady. Poszkodowany został 22-letni mężczyzna.
Jak wynika z policyjnych ustaleń, 49-letni mieszkaniec Kutna mając 1,6 promila alkoholu w organizmie kierował koparką i zahaczył o kosz podnośnika, w którym znajdował się 22-letni mężczyzna.
Podnośnik przewrócił się, a jego operator doznał urazu ręki i stłuczenia szyi. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z kutnowskiej komendy.

kutno.net.pl
See less See more
^^ w zeszły weekend widziałem jak coś robili na estakadzie koło Piątku, teraz w weekend nie zauważyłem by coś się działo
wiadomości z okolic Kutna

Zima wstrzymała budowę autostrady
Siarczyste mrozy wstrzymały prace na budowanych odcinkach autostrady A-1 w powiecie kutnowskim. Część budowlańców nadal nie wie, kiedy będzie mogła kontynuować roboty. Mieszkańcy zastanawiają się, czy przez to wydłuży się budowa. Czy to oznacza, że nawet po rozpoczęciu Euro 2012 męczyć się będą z wywrotkami za oknem, kurzem i dziurawymi drogami?
- Warunki atmosferyczne uniemożliwiają kładzenie asfaltu - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Trudno się dziwić wykonawcom, że wstrzymali prace. Jak ludzie mają pracować przy takich mrozach?

Wykonawcy zapewniają: zdążymy na czas. 6 czerwca gotowe będą trzy odcinki autostrady przebiegające przez powiat kutnowski: Kowal - Sójki, Sójki - Kotliska, Kotliska - Piątek.

- W czasie mrozów udało nam się wykonać część prac związanych m.in. z barierkami ochronnymi i ekranami dźwiękochłonnymi - mówi Mirosław Górski, dyrektor kontraktu budowy odcinka Kowal-Sójki. - Niskie temperatury uniemożliwiły nam jednak roboty ziemne.

Koszmar mieszkańców podkutnowskich miejscowości nie skończy się jednak wraz z rozpoczęciem piłkarskich Mistrzostw Europy. Wykonawcy zapowiadają bowiem, że zniszczone drogi wyremontują dopiero w lipcu i sierpniu.

Kierowcy nie raz składali skargi do wójtów i Starostwa Powiatowego na fatalny stan dróg powiatowych. Najwięcej z nich dotyczyło drogi Łanięta-Strzelce oraz tej przebiegającej przez Młogoszyn.

- Wywrotki strasznie rozjechały drogę w Młogoszynie. Trzy razy w tygodniu przemierzam tę trasę. Jeżdżę z Żychlina do Zgierza - mówi Robert Strzelecki. - Na takim trakcie naprawdę nietrudno o uszkodzenie auta.

kutno.net.pl
See less See more
Jak podaje RMF FM, autostrada A1 w podkutnowskich Sójkach nie wytrzymała ataku zimy i w wielu miejscach jest popękana. - Koszty poniosą wykonawcy, bo to w wyniku ich błędów popękały drogi - powiedział w radiu Andrzej Maciejewski z GDDKiA.
Pracownicy GDDKiA podali, że na autostradzie oznaczonej numerem 1 znaleziono ponad 80 poważnych pęknięć. Prawdopodobnie zawinili wykonawcy i podwykonawcy, którzy podczas zimy źle zabezpieczyli plac budowy.
Podobne problemy pojawiły się także na autostradzie A2
kutno.net.pl
See less See more
Gajeś;92808981 said:
2. Obrót w lewo na 'prześcieradła' na nasypach:
Co to jest na skarpach?
See less See more
1 - 19 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top