SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5042975 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 13101 Posts
Jak zwykle nikt nie zajrzy wstecz, tylko dajcie, dajcie. Na str. 6 było:
http://www.skyscrapercity.com/showth...e#post14264010

Takie pytanko. Jeżeli węzeł ma leżeć za torami (patrząc od strony rzeki) i jeżeli obwodnica Torunia ma być bezpłatna(?), to dlaczego nie można zachować obecnych zjazdów z DK1 na most? Oczywiście wymaga to pewnych modyfikacji ale takie rozwiązanie wydawałoby się logiczne. Poprawcie mnie jak się mylę:)
Przecież jako taki zjazd już istnieje.
Trzeba zainteresowac wladze Torunia co GDDKIA kombinuje i rozpoczac dzialania juz teraz a nie jak wjada maszyny bo mamy wiele przykladow ze to nic nie da albo zatrzyma budowe co napewno nie bedzie dobre. Ja nie wiem co oni tam wyprawiaja z tymi projektami ale przeciez w Toruniu o ile dobrze pamietam jest wiadukt o nienormtywnej skrajni i ciagnik siodlowy z naczepa nie przejedzie wiec ktoredy chce puscic tranzyt jezeli autostrada bedzie platna dla ciezarowek a zmisuc ich nie moga do placenia wiec musi byc alternatywa w poblizu.
Zdaje się że niedawno toruńskie Nowości o tym pisały. Poza tym była kiedyś mowa o bezpłatnych obwodnicach miast w ciągu autostrad. Chociaż znając pazerność naszego najukochańszego i nieomylnego rządu niczego nie można wykluczyć. Co do samego węzła, GDDKiA może się uprzeć, że nie ma miejsca i już.:bash:
Były spory, są nadzieje
Za kilka miesięcy będzie gotowa autostrada między Trójmiastem a Grudziądzem

Marek Nienartowicz, Piątek, 4 Kwietnia 2008
Zmniejsz tekst Domyślna wielkość tekstu Powiększ tekst

Prawdopodobnie w czerwcu zapadnie decyzja, że firma Gdańsk Transport Company zbuduje odcinek autostrady A1 między Grudziądzem a Toruniem.

Przypomnijmy, że GTC ma koncesję na tę inwestycję od 10 lat. Półtora roku temu jej wygaśnięcie stwierdził PiS-owski minister transportu, Jerzy Polaczek. Sprawa trafiła do sądu. I choć pierwszą rundę sporu o ważność koncesji wygrało GTC, to ostatecznie nie został on rozstrzygnięty.

Ministerialne wątpliwości

Następca Jerzego Polaczka, Cezary Grabarczyk, początkowo podzielał zdanie poprzednika o wygaśnięciu koncesji. Potem zmienił stanowisko. W efekcie przedstawiciele GTC i podległej ministrowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usiedli do rozmów. Kilka dni temu zawarli porozumienie negocjacyjne, dotyczące budowy 62 kilometrów A1 między Nowymi Marzami pod Grudziądzem a toruńskimi Czerniewicami.
Reklama
POLICEALNE STUDIUM DETEKTYWÓW I PRACOWNIKÓW OCHRONY
Najstarsza szkoła w regionie kształcąca w tym kierunku

Gwarantuje:
- doświadczenie;
- profesjonalizm;
- specjalistyczną kadrę;
- niskie czesne.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Zgodnie z zapisami porozumienia, warunkiem pomyślnego zakończenia negocjacji jest podpisanie do końca czerwca 2008 roku umów dotyczących finansowania inwestycji. Porozumienie określiło także system rozliczeń pomiędzy stronami, który zostanie przygotowany w oparciu o umowę na budowę i eksploatację autostrady, uzgodnioną w październiku 2005 roku.

Ustalono ponadto, że w wypadku pomyślnego zakończenia negocjacji, GTC odda odcinek A1 między Grudziądzem a Toruniem w roku 2011. To oznacza, że zamieszanie wokół inwestycji spowodowało już opóźnienie. Ten odcinek miał być bowiem gotowy w 2010 roku.

GTC kontynuuje natomiast budowę innego odcinka A1 od Trójmiasta do Grudziądza. Oddany został już do użytku 25-kilometrowy fragment w pobliżu Gdańska. Trwa budowa pozostałych.

Sezon letni

- Na tych 65 kilometrach budowa autostrady jest zaawansowana w 80 procentach - wyjaśnia Ewa Łydkowska, rzecznik prasowa GTC. - Zakończyły się w zasadzie wszystkie roboty ziemne. Teraz będą trwały prace związane z układaniem nawierzchni. Właśnie kończymy sezon zimowy i zaczynamy letni. Roboty zostaną więc zintensyfikowane.

90-kilometrowy odcinek A1 powinien być oddany do użytku do 30 listopada tego roku. Jest jednak szansa, że autostradą między Grudziądzem a Trójmiastem będziemy jeździć wcześniej.
mam nadzieję, że w końcu ruszy ta budowa
Zdaje się, że pozostanie nam jedynie jazda przez węzeł w Kluczykach:eek:hno:
^^Daleki byłbym od optymizmu.Od Torunia do Ciechocinka wycięto kawał lasu pod autostradę, ale to nie znaczy, że zaraz zaczną ją budować. Na dobrą sprawę nie wiadomo kto i kiedy ją wybuduje.:eek:hno:

Z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć. Więc należy się i z tego cieszyć.
^^ No to budujemy pontonowy i po sprawie :D
W Toruniu może się właśnie na pontonach skończyć. W 2012 mają remontować obecny a drugiego brak:eek:hno:
Taki mały OT;)
Za toruńskimi Nowościami
Szerokiej drogi ciągle nie widać
Znów czarne chmury nad A1. Nie ma gwarancji, że odcinek do Torunia zostanie oddany do 2012 roku

Marek Nienartowicz, Środa, 23 Kwietnia 2008
Zmniejsz tekst Domyślna wielkość tekstu Powiększ tekst

Jedni mówią o zagrożeniu, inni uspokajają. Czy autostrada A1 między Grudziądzem a Toruniem będzie gotowa w 2011 roku? I co z jej kontynuacją w kierunku południowym?

Jesienią tego roku będzie gotowy odcinek A1 od Trójmiasta do Nowych Marz pod Grudziądzem. W części już nim można jeździć. Ten odcinek buduje i będzie eksploatować firma Gdańsk Transport Company.

GTC w ramach koncesji miało się także zająć odcinkiem A1 od Nowych Marz do toruńskich Czerniewic. Z tego rozwiązania zrezygnował były minister transportu Jerzy Polaczek. Ogłoszony został przetarg na wykonawcę budowy grudziądzko-toruńskiego odcinka autostrady. Tego samego zdania początkowo był jego następca, obecny minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Tyle że z czasem je zmienił. Przetarg został zawieszony, a przedstawiciele GTC i podległej ministerstwu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad usiedli do rozmów. Do końca czerwca 2008 roku mają ustalić kwestie finansowe inwestycji. To daje szansę, że GTC zbuduje ten odcinek do 2011 roku. Teraz pojawiają się sygnały, że ten termin jest zagrożony.
- Faktem jest, że ostatnie sesje negocjacyjne zostały odwołane - mówi Aleksander Kozłowski z GTC. - Teoretycznie porozumienie w czerwcu jest możliwe. Wtedy możemy zbudować A1 między Grudziądzem a Toruniem do 2011 roku. Nie będzie problemów, by ludzi i sprzęt przerzucić z budowanego właśnie odcinka na kolejny. Trudno jednak na dziś stwierdzić, czy tak się stanie.

- Nie ma zagrożenia, by odcinek A1 między Grudziądzem a Toruniem nie był gotowy do 2011 roku - odpowiada z kolei Artur Mrugasiewicz z GDDKiA. - Rozmowy z GTC trwają i będą kontynuowane. Jeśli nie dadzą efektu, wówczas przetarg zostanie odwieszony. Znajdziemy wykonawcę, który w czasie 24 miesięcy będzie w stanie zrealizować inwestycję do 2011 roku.

GDDKIA zapewnia także, że pracuje nad budową dalszego ciągu A1 od Torunia w kierunku południowym. Autostrada od Trójmiasta do Cieszyna ma być gotowa w 2012 roku. W 99 procentach są wykupione grunty od toruńskich Czerniewic przez okolice Włocławka do Strykowa pod Łodzią. Zdaniem przedstawicieli GDDKiA, kończy się też kompletowanie dokumentacji dla tego odcinka i być może jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę, który go zbuduje.
:bash:eek:ni już sami nie wiedzą co gadają. Z dnia na dzień inne info. Szlag człwoieka trafia jak czyta takie pierdoły:bash:

#^&^*%$ Polaczek!
^^Polaczka to powinni za to od razu do **** wsadzić!:bash:

Czy paka to jest obraźliwe sowo?:eek:hno:
^^Wiem, że Polska to dziwna kraj, ale czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Pierwotnie za km A1 z Grudziądza do Torunia GTC miało dostać 5,5 mln oraz 131mln za mosty (w tym rezerwa na 3 pas). Polaczek zrobił zawieruchę i cofnął im koncesję, sąd uznał,że bezzasadnie-tyle faktów. Czy w tym momencie nowy minister nie mógł powiedzieć popełniliśmy błąd macie koncesję, więc realizujecie projekt dalej po starych kosztach? GTC by sie oczywiście odwołało (wzrost kosztów itd), i oczywiście wygrało jakieś tam odszkodowania, ale czy nie byłyby one niższe niż 11.5mln za km i 190mln za mosty (okrojone projekty brak rezerwy na 3 pas)? Przecież przez rok, ceny nie wzrosły dwukrotnie!! Polaczek natomiast powinien stanąć przed sądem!!!!Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
^^rezerwa gruntu jest, natomiast możemy zapomnieć o jakichkolwiek dodatkowych robotach ziemnych.
No to zaczynają budować:banana:

GTC zbuduje autostradę do Torunia do 2011 r.
pap
2008-07-01, ostatnia aktualizacja 2008-07-01 14:11
Firma Gdańsk Transport Company (GTC) ma zbudować odcinek autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia - poinformował we wtorek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

Umowa w tej sprawie została podpisana późnym wieczorem w poniedziałek. - Umowa przewiduje, że odcinek wybudowany zostanie do grudnia 2011 r., a cena za jeden kilometr ma wynieść 11,7 mln euro. Już w sierpniu wykonawcy powinni wejść na plac budowy - powiedział Cezary Grabarczyk na konferencji po posiedzeniu rządu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
szkoda tylko że dzięki Polaczkowi o połowę drożej:bash:
^^Jest to jedyna autostrada Północ-Południe i docelowo ma być 3-pasmowa. Pierwotny projekt zakładał roboty ziemne pod 3 pas, ale ze względu na decyzje jakiegoś pajaca ceny poszły tak w górę, że nie dość, że płacimy 2x więcej to jeszcze projekty są okrojone:bash:
A co z mostem nad Wisłą, dopiero nie dawno stwierdzili że zbudują inny niż wcześniej zakładano więc co z projektem nowego mostu?
zamiast podwieszanego będzie zwykła "bela" przez rzekę, ale nadal będzie tam można poprowadzić 2x3
^^Odcinek Toruń-Kowal czeka na decyzję środowiskową (info ze strony gdaki)
Wie ktoś czy GTC będzie budować węzeł Czerniewice i czy odcinek Czerniewice-Lubicz będzie bezpłatną obwodnicą Torunia?
^^

Most w Toruniu.
Z tego komunikatu rozumiem, że głównie tutaj nastąpią oszczędności. Tzn. nie będą robić żadnych dodatkowych prac ziemnych na obecnej S10 Lubicz-Czerniewice. Wykorzystają nasypy z lat 80. - a one były robione pod 2x2. Wykorzystają :)banana:) stojące od 20 lat filary drugiego mostu i tylko przykryją je pomostem, bez żadnego poszerzania filarów czy podobnych fanaberii. Po prostu jakby dokończą tamtą budowę. Czy tak?

Przy okazji: Gdaka w przetargach na budowę tego odcinka (tych ogłoszonych pod koniec rządów Polaczka) planowała PPO pomiędzy Lubiczem a Wisłą. Czy tak samo przewiduje projekt GTC? (To byłby bezsens - powinni sobie zrobić na północ od Lubicza).

Może ktoś ma jakieś dokładniejsze info? Bo z tych wypowiedzi ministra i komunikatów GTC to same sprzeczności wychodzą...
Most w Toruniu nie jest z lat 80tych!Stoi dopiero od 10;P Nie wiem czy jest techniczna możliwość zrobienia tam 3 pasów. GTC ma postawić bliźniaczą nitkę w przeciwnym kierunku.
No to ja też wtrącę swoje trzy grosze. A co tam;)

A1 przecina cała Polskę na pół, więc te wszystkie biedne zwierzaki nie mają jak się przedostać. Do tej pory biegały jak im się podobało, a teraz wyrosła im siatka na kilkaset km. Moim skromnym zdaniem te PZ powinny być nawet dla tych dwóch czy trzech zapchlonych wilków. Patrząc na mapkę tych przejść byłoby zaledwie kilka na całej A1. Położenie jakiejś rury dla wilka chyba nie jest ąz takim wielkim kosztem.

Co do drogowskazów, to jakby Ci postawili płot na drodze do samiczki to już byś na głowie stanął żeby znaleźć to przejście bez drogowskazu:D
^^Bywa że Wisłę można przejść suchą nogą.
^^Zapewne o te właśnie bagna im chodzi.
^^Do Łodzi nie jedzie się przez Kutno.
Swoją drogą lepiej jakby wcześniej zbudowali odcinek Kowal-Stryków niż Toruń-Kowal. Z Torunia do Kowal nie ma tylu wiosek co na trasie Kowal-Stryków
1 - 20 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top