Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
775 Posts
Skąd te dane? mapy przedstawiane przez UG Lubicz pokazują coś zupełnie innego. Zresztą:
1. Mieszkam 3 km od DW 646. Każdy kto nia jechał wie, że jej przebudowa nie wchodzi w rachubę - domy stoją gęsto wzdłuż tej drogi... No a skrzyżowanie tej drogi z DK 15 to katastrofa.
2. Docelowy przebieg DK 15 po trasie DW 646? Proponuję spojrzeć jeszcze raz na mapy, których linki dałem. DK 15 na tym docinku jest już przygotowana pod docelową rozbudowę o kolejny pas ruchu albo pobocze (co pewnie za 50 lat nawet nie nastąpi....). Nie ma tam jej odejścia z obecnego śladu.
3. na koniec pokazuję link do mapy z UG Lubicz - kolejnej. tam schematycznie, na abzie m.in. infos z GTC wstawiono węzeł Turzno. Jak widać wyraźnie, jest tam łącznik, a nie pójście śladem DW 646.
Oto ten link: http://www.lubicz.pl/aktualizacja/data/pliki/14437_cale_go.htm
Należy kliknąć w odpowiedni kwadracik.
Chętnie jednak zmienię zdanie w tym temacie na bazie konkretów - np. planów węzła Turzno.
Pozdrowienia

·
Registered
775 Posts
A mniej zabawne jest, że wprowadzenie dodatkowego węzła wymagałoby zmiany decyzji lokalizacyjnej, a więc oznaczałoby dalsze opóźnienie, jak zresztą zaznacza projektant.[/QUOTE]
Podobnie rzecz ma się z węzłem "Dźwierzno", którego budowy domagają się (a może domagali?) wszyscy święci z województwa kujawsko - pomorskiego, włącznie z marszałkiem i wszelkimi grupami nacisku. Węzeł ów miałby powstać pomiędzy węzłem 'Lisewo" a węzłem "Turzno" i obsługiwać ruch z Chełmży i strefy ekonomicznej planowanej do uruchomienia w okolicach Chełmży (nie mylić z Łysomicami - Ostaszewem). No i właśnie węzeł przepadł - nie ma czasu na zmiany w projekcie....

·
Registered
775 Posts
Wracając do dofinansowań za uciążliwości związane z autostradą. Czy inne inwestycje w innych regionach również dostaną takie dofinansowania? Bo nie kojarzę, tym bardziej jeśli się patrzy na budowę A4 Tarnów - Rzeszów, gdzie władze lokalne mają o wszystko pretensje.
grunt to się dobrze sprzedać w mediach...Szczególnie przed wyborami...To dofinansowanie to zwykły projekt partnerski złożony do WFOSGW w Toruniu, ze zwykłą procedurą dofinansowania tych działań. Sprzedany jako sukces wójtów i marszałka. :lol:

·
Registered
775 Posts
^^ w każdym razie żwir to porażka - jak już jako podłoże powinny być gumowe płyty, jak na A4 w okolicach Krakowa. Tymczasem po paru tygodniach place te będą zasikane i zakupkane przez lokalne ssaki (nie homo sapiens ;-)

1 - 18 of 18 Posts
Status
Not open for further replies.