SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5043938 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.

Węzeł Łódź - Północ:

....
See less See more
5
  • Like
Reactions: 1
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 13101 Posts
Będę jechał od strony Gdańska - autostrada A1 GTC będzie gdzie przechodzić w A1 państwową - gdzie ? Za PPO Nowa Wieś przy drodze wojewódzkiej 657 ? Dalej już A1 będzie płatna czy nie w ciągu obwodnicy Torunia (tamtędy idzie S10). I jeszcze jedno pytanie - w którym miejscu A1 odłączy się od S10 i pojedzie na południe do Łodzi ? Za dk1 czy w połowie trasy między dk1 a dk15, czy może w miejscu, gdzie S10 teraz skręca w prawo (kierunek Bydgoszcz) za węzłem w Czerniewicach ?

@down
dzięki
See less See more
Torrr skąd masz takie fajne mapki ? Mógłbyś podrzucić linki do tych mapek bo mam tylko te z siskom'u a na nich ciężko widać A1. Byłbym wdzięczny.
Następne przetargi na budowę A w Polsce :cheers:. Pytanko Gdzie będzie docelowo PPO ? Na pewno będzie PPO GTC bo ich odcinek kończy się przed S10 - która docelowo będzie A1. Gdzie będzie państwowe PPO ? Za węzłem z S10 ?

Bo policzyłem sobie, że docelowo PPO będą za przejściem granicznym z Czechami, przed i za węzłem z A4, powinny być też przy węźle z S1, przed i za węzłem z A2, następny będzie na końcu autostrady państwowej i początku GTC i przed S6 w Gdańsku - czyli 10 PPO - dobrze policzyłem. Docelowo tak ma być czy się przeliczyłem albo nie doszacowałem. Na węzłach między ppo wiadomo brak spo, a na reszcie to będą - tak jak jest na A1.
See less See more
Hmm ładnie DŚU na odcinek prawie 79 km autostrady A-1. W standii z 11-5-2009 napisali, że już 15-04 mieli DŚU a rzeczywiście jest od końca kwietnia.
Teraz czekamy do czerwca bo wtedy ma ruszyć przetarg na odcinki w. Czerniewice - w. Odolion, w. Odolion - w. Brzezie i w. Brzezie - w. Kowal. :banana:
See less See more
Przecież na te odcinki przetargi trwaja
YYY to przepraszam na bieżąco nie jestem w tym wątku :bash:
czy wie ktoś kiedy będzie otwarcie ofert cenowych na odcinek Toruń-Kowal?
Miało być dzisiaj chyba.
Dobrze, że będą już PnB albo ZnRI - jak wszystko pójdzie dobrze to w przyszłym roku A1 będzie budowana od Nowych Marż przez Toruń, Łódź do Częstochowy i dalej na południe od Pyrzowic do przejścia granicznego z Czechami - bez 2 odcinków - które mają być otwarte w tym roku.
Co do Hindusów z Radko + Punj Lloyd + Dromos - w Krakowie dali najniższą ceną na budowę 3 poziomowego węzła (rondo Ofiar Katynia) więc tutaj mogą być czarnym koniem. Co do Chińczyków to ciekawe, że startują 2 konsorcja - konkurencja jest naprawdę ostra i tutaj posypią się na 1000 % protesty pewnie już w I etapie - bo część firm musi odpaść.

Ważne też, żeby jak najszybciej zaczęli robić węzeł Stryków bo bez niego A1 i A2 - zwłaszcza A2 - nie będą mieć sensu. Ale pewne jest to, że Stryków musi powstać - dojazd z Poznania do Warszawy pod kątem Euro 2012.

Najważniejsze jest to, żeby Dragados nie wygrał - przykład fachowej roboty pokazali na A4 gdzie musieli od nowa zrobić odcinek około 200 metrów bo się autostrada zaczęła zapadać - choć może na A1 na Śląsku i S5 koło Poznania pokażą się z dobrej strony (raczej w to nie wierzę).

Czyżby te 2 przetargi są ostatnimi na A1, które są po I etapie - reszta albo zbudowana albo w budowie albo PPP ?
See less See more
W najnowszej standii podali daty do kiedy chcą rozstrzygnąć przetargi na ten odcinek.
Ogólnie do maja mają być podpisane wszystkie umowy.

Na węzeł Stryków mają do stycznia podpisać umowę - w listopadzie mają otworzyć ceny.

Czerniewice - Kowal - poprawki do projektu budowlanego i wykonawczego.

Czyli od maja brakujący odcinek A1 zacznie być w budowie i zostanie tylko odcinek Częstochowa - Pyrzowice.
See less See more
Czyli tak jak jest podane w standii - od kwietnia/ maja zacznie się budowa tego odcinka A1.

Dla tych co by się pytali o PnB na odcinek 3 Węzeł Brzezie – Węzeł Kowal ( z Węzłem Brzezie i Pikutkowo) - od km 186 + 348 do km 215 + 850
wystąpiono w dniu 21 grudnia 2009r.

Źródło to samo co post wyżej.
See less See more
Termin na budowę węzła Stryków I (węzeł centrum Polski :banana:) jest do maja 2012 r ?

Oby nie było protestów i niech zaczną budowę - bo jest co budować.
No ładnie - prawie cały odcinek od Torunia do Strykowa łącznie z węzłem niedługo będzie w budowie. :banana:

Czyli z Łodzi nad morze pojedziemy sobie w niecałe 3 godziny - nieźle. :lol:

Teraz tylko niech ogłoszą zwycięzców i bez protestów i jedziemy z budową od lipca.
Czyli mamy tak - od północy na południe - Toruń (Czerniewice) - Łódź (Stryków) :

Czerniewice - Brzezie 934 061 145,42 zł SRB Civil Engineering LTD + PBG SA + Aprivia + Hydrobudowa + John Sisk & Son LTD

Brzezie - Kowal 857 377 814,00 zł SRB Civil Engineering LTD + PBG SA + Aprivia + Hydrobudowa + John Sisk & Son LTD

Kowal - Sójki 801 714 782,45 zł SRB

Sójki - Kotliska 542 185 331,87 zł Poldim

Kotliska - Piątek 512 255 403,98 zł Sando

Piątek - Stryków 569 761 067,72 zł Bunte

Węzeł Stryków 307 563 910,00 zł Budimex

Za 144,1 km A1 łącznie z węzłem średnio za km wyszło mi około 31,7 mln zł i łącznie 4 524 919 455,44 zł. :cheers:
Czyli sporo taniej niż A4 od Szarowa przez Tarnów do Rzeszowa - 5 493 674 572 zł za 135,2 km. Tutaj średnio 40,63 mln zł za km.
See less See more
A czy czasami to nie jest to samo konsorcjum ? Tylko inne firmy liderujące im są w tych 2 odcinkach ?
Czyli o A1 do Łodzi można być spokojnym - i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to za 2 lata dojazd nad Morze Bałtyckie i okolice Trójmiasta z południa będą super - i do czasu wybudowania S7 z Krakowa przez Warszawę do Gdańska - potrwa to z dobre 4, 5 lat - większość będzie jechała DK1 do Łodzi i dalej już pojedzie non stop A1. :banana:
See less See more
Gajeś;58802589 said:
Myślę, że koledze A2 chodziło o robienie fotorelacji. Ja również postaram się robić wiele zdjęć :)
To polecam wysłać mail'a do firmy, która wygrała budowę i załatwić sobie papier by wchodzić na teren budowy - wtedy nikt was nie przegoni tak jak większości z nas fotografów. :lol:
See less See more
W najnowszej standii - z dzisiaj - odcinki Czerniewice (z węzłem) - Odolion, Odolion - Brzezie i Brzezie - Kowal - rozpoczęcie robót budowlanych - lipiec 2010r.
To samo na Kowal - Sójki i Piątek - Stryków 1 - lipiec 2010r.

Nic tylko czekać aż ten wątek zapcha się od ilości zdjęć z budów - sporo odcinków i łącznie 144 kilometry budowy autostrady A1. :banana:
See less See more
Witam,

pozdrawiam
Pierwsze fotki z budowy A1 na południe. :banana:
Pytanie - oczywiście węzły Czerniewice i Kowal będą się nazywały odpowiednio - Toruń Południe i Włocławek ? Czy zostaną te kretyńskie nazwy nic nikomu nie mówiące ?
Bo ostatnio nazwy węzłów się poprawiły i stały się czytelne - oprócz wyjątków oczywiście.
W najnowszej standii (30 lipca) pojawiły się terminy zakończenia budowy poszczególnych odcinków.

Wygląda to tak, że na odcinkach Czerniewice - Odolion - Brzezie - Kowal - zakończenie to wrzesień 2012r.
Sójki - Kotliska - kwiecień 2012r.
Piątek - Stryków - kwiecień 2012r.
Węzeł Stryków - listopad 2011r.

Na pozostałe odcinki albo czeka się na rozpoczęcie rac - sierpień 2010r. albo na PnB.
See less See more
1 - 20 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.