Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 66 Posts

·
Registered
2,024 Posts
Chyba na żadnym skrzyżowaniu dwóch autostrad nie ma możliwości zawrócenia. Trzeba dojechać do najbliższego węzła z drogą lokalną. Z reguły trzeba przejechać kilkadziesiąt kilometrów :)

·
Registered
2,024 Posts
A może ma ktoś nowe zdjęcia z węzła Stryków? Dawno już nie było stamtąd fotorelacji.

·
Registered
2,024 Posts
Jeżeli Johann Bunte podpisał z nimi umowę na wrzesień, to Gdaka powinna ich wziąć tuż po długim weekendzie majowym za d... i wytłumaczyć im, że podpisali z nimi umowę z terminem realizacji do 30 kwietnia, a nie 30 września!

Przecież ten odcinek ma termin na wrzesień.

·
Registered
2,024 Posts
Napisał przecież, że to zdjęcia najdłuższej estakady autostradowej.

·
Registered
2,024 Posts
Założyłem się z kolegą, że na wigilię tego roku dojadę z gdańska do Warszawy Autostradą. Ale patrząc na te zdjęcia widzę, że raczej zakład przegram...

·
Registered
2,024 Posts
^^ Napiszę po raz kolejny: ekrany działają hipnotyzująco na kierowcę. Pasażerowie narażeni są na większe kłopoty z chorobą lokomocyjną - nie mogą poszukać wzrokiem odległego horyzontu. Nie interesują Cię protesty przeciwko ekranom? Poczekaj, aż Ci dziecko zarzyga samochód.
Ciekawą zależność odkryłeś miedzy ilością ekranów a chorobą lokomocyjną dzieci. Moja córka kiedyś zwymotowała mi w samochodzie na zwykłej drodze DW (mniejsza o numer) gdzie o ekranach nigdy nie słyszano, a ani razu nie miałem przygody na autostradach (a trochę się po Europie kręcę).
Poza tym mając na uwadzę pomorski odcinek A1 (a jeżdżę nim prawie codziennie), ekrany wymuszają na mnie wzmożoną ostrożność, ponieważ wiem, że jak zza nich wyjadę, to będę miał bardzo silny podmuch wiatru. Czyli jakby nie patrzeć - pomagają w bezpiecznej jeździe :)

·
Registered
2,024 Posts
zatkała mnie ta informacja, pierwszy raz w tak ekspresowym tempie ogłoszono nowe przetargi po zerwaniu umowy- czyli jednak mozna (...)
Mam takie przeczucie, że w GDDKiA przygotowywali się do zerwania umów już od dłuższego czasu, Stad też taki szybki termin ogłoszenia przetargu.

·
Registered
2,024 Posts
Przejazd w. Kowal - w.Łódź Północ, 2012-11-14

Niestety trochę nieostro, zmieniałem wczoraj ustawienia kamerki i jest jak widać.. fcuk.. (ale na 720p i 1080p daje się oglądać)
Przyspieszenie x4, ten odcinek w zasadzie cały z prędkością wg GPSa 100-105 km/h (oszczędzałem paliwo :>)

.
Dzięki za filmik.

Zauważyłem, że przez cały czas trwania filmu nie było żadnego "mistrza lewego pasa". Wszyscy ładnie zjeżdżają na prawy pas jak należy. Miodzio :)

Dzisiaj słuchałem Trójki. Słuchacze dzwonią i w większości... narzekają. Za mało, za krótko, zły dojazd. Ale ręce mi opadły, gdy zadzwonił jeden słuchacz i powiedział, że dwie duże autostrady krzyżują się na rondzie w Strykowie :lol:

·
Registered
2,024 Posts
EDIT: Toye uprzedziles mnie o sekundę. Nie będzie PPO Czerniewice - po otwarciu całej A1 na Północ od Strykowa najbliższe PPO będzie pod Gdanskiem i tylko SPO na wezlach. Chyba ze cios z kolei ja pomylilem :)
PPO jest pod Czerniewicami zaraz za mostem na Wiśle jadąc od Strykowa. Tam zaczyna się odcinek GTC i raczej się to nie zmieni. A pod Gdańskiem w Rusocinie jest swoją drogą PPO.

·
Registered
2,024 Posts
Ech... a może (?)....wygra Skanska i tak jak z odcinkiem do z Gdańska do Torunia/Czerniewic skończy długo przed terminem.:)
Nawet jak wygra SKANSKA, to powtórki z budowy A1 z Gdańska do Torunia nie będzie. Po prostu inny inwestor.

·
Registered
2,024 Posts
Panowie, przecież nie po to walczą o wydłużenie terminu przed przystąpieniem do przetargu, by potem nagle po jego wygraniu spinać się i kończyć przed wynegocjowanym w kontrakcie czasem.

@Sumas właśnie, że ma ogromne znaczenie, czy inwestor jest publiczny, czy prywatny. Wystraczy porównać kontraktowe terminy zakończenia prac z faktycznymi, by to zobaczyć.

·
Registered
2,024 Posts
Jednak kontrakt może przewidywać dodatkowe wynagrodzenie (premię) za szybsze ukończenie inwestycji. SKANSKA ma w tym względzie przetarte już "ścieżki":)
U innego inwestora :)
Widziałeś jakiś przetarg ogłaszany przez GDDKiA, który przewidywałby premię za zakończenie prac przed terminem?

1 - 20 of 66 Posts
Status
Not open for further replies.