Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 220 Posts

·
Registered
682 Posts
@Mati123:
W dodatku ciekawe czy nie pobijemy jakiegoś rekordu "największego placu budowy" - chodzi mi o taki w jednym kawałku, bo jakby dodać: A1 (N. Marzy-Stryków), A2 (Stryków-Konotopa), S2 (Konotopa-Puławska), S79 i S8 (Konotopa - AK) to wyjdzie ponad 300km chyba. 300000m x "szerokosc pasa budowy" (okolo 15m?) to wychodzi... 4'500'000m2 placu budowy :)

·
Registered
682 Posts
Witam. Jak kiedyś dawno, dawno temu obiecywałem będę zamieszczał fotorelacje z budowy A1. Mój pojazd którym się poruszam to rower więc oczekujcie ode mnie fotorelacji tylko z odcinka Sójki - Kotliska. A w najbliższym czasie, dopóki nie będzie serwisówek to tylko z przecięcia A1 z drogą Kutno-Oporów. Do końca wakacji postaram się robić fotorelacje około 2 razy w tygodniu (jeśli pogoda na to pozwoli). Komentarze, uwagi, zażalenia mile widziane (będę wiedział co poprawić). Nie krzyczcie tylko na nie zbyt szczegółowe opisy obiektów mostowych itd. gdyż nie mam dokładnej mapy tego odcinka więc nie wiem co gdzie jest. Koniec gadania, zapraszam na pierwszą fotorelację w moim wykonaniu. Aha, jeszcze coś. Jakość zdjęć nie powala, ale następnym razem wezmę lepszy sprzęt.

Na początek mapka orientacyjna:

1. Stoimy w miejscu (1), widok na północ. W tle maszyny:

2. Z tego samego miejsca widok na północny-wschód, widać ciężarówkę z silosem z której przeładowywali cement na przyczepę traktora (prawdopodobnie do stabilizacji gruntu):

3. Teraz widok na południe na drogę serwisową, która będzie biegła po zachodniej stronie A1:

4. Jedziemy kilka metrów na wschód i widok na północ:

5. Przejeżdżamy do punktu (2), a więc jesteśmy jakby za przyszłym wiaduktem nad A1 i patrzymy na północ na drogę serwisową, która będzie tu szła po wschodniej stronie A1:

6. Jedziemy drogą serwisową na północ i zbliżamy się do pierwszych robót w rzeczywistym pasie A1:

7. Miejsce (3) i widok na autostradę (akurat to zdjęcie musiało nie wyjść... ):

8. Kilka metrów na północ, to samo ujęcie:

9. Wracamy do punktu (1), gdyż dalej na tamtej drodze serwisowej stało kilka samochodów i osób więc nie podjeżdżaliśmy co by się nie narażać. I widok na południe na serwisówkę:

10. Tą serwisówką, chcieliśmy jechać dalej, gdyż nie było widać żadnych ludzi się tam kręcących, ale po ok. 100m niestety się ona skończyła, a dalej nie było jak jechać:

11. Wracamy znowu do miejsca (1) i patrzymy na stronę północną i powbijane słupki równolegle do drogi Kutno-Oporów, które prawdopodobnie wyznaczają objazd tejże drogi na czas budowy wiaduktu nad A1 (zaznaczyłem orientacyjny przebieg objazdu):

12. Jedziemy w kierunku zachodnim i po lewej stronie (czyli na południe) widać drzewa zaznaczone do wycięcia:

13. Obrót w kierunku północnym i jeszcze raz autostrada. Zaznaczyłem jej przebieg kropkami:

14. I jeszcze widok w kierunku północno-wschodnim na prawdopodobny objazd na czas budowy wiaduktu (który również zaznaczyłem):

Dziękuję za uwagę. Mam nadzieję, że jeszcze nie usneliście. Następna fotorelacja w czwartek lub piątek.

·
Registered
682 Posts
Jeszcze takie pytanie mam: Czy nie orientuje się ktoś czy można załatwić sobie jakąś przepustkę na teren budowy, żeby nie wchodzić w konflikty z robotnikami i ochroną? A jeśli można to gdzie? u kogo? i jak?

·
Registered
682 Posts
Nie ma problemu, strzałki i kropki będą zawsze. No chyba, że zdjęcie będzie tak oczywiste, że nie będzie sensu ich dodawać - ale to chyba dopiero za rok :) Tak jak mówiłem, do końca sierpnia będą częste fotorelacje, we wrześniu myślę, że jeszcze też. A potem to zależy od pogody, bo wiadomo, że w deszcz czy śnieg nie będę jeździł tam rowerem. Tak myślę, może dzisiaj znowu by tam skoczyć...

·
Registered
682 Posts
No właśnie tak myślałem, że coś z tym kierownikiem budowy. Tylko co oznacza magiczne słowo "dotrzeć"? Gdzie można go złapać? Na budowie czy w jakiejś siedzibie innej? Bo nie widziałem tam na budowie nigdzie żadnego zaplecza.

P.S. Jutro około 19 oczekujcie na nowe zdjęcia, bo się wybieram znowu na budowę :)

·
Registered
682 Posts
Witam. Dzisiaj znowu byłem na... "budowie". Dlaczego w cudzysłowie? Bo się trochę zawiodłem. Myślałem, że z dnia na dzień budowa będzie się rozrastać, a tu dzisiaj kompletne rozczarowanie. Na budowie nie było nikogo, a od ostatniego razu nic do przodu się nie posunęli. Pojechałem specjalnie inną drogą, bardziej na południe, żeby zobaczyć czy tam się czasem też coś nie dzieje. Oprócz miliona wbitych palików była kompletna cisza i nic się nie działo. Następnie pojechałem na północ do miejsca, gdzie byłem ostatnio i tam też żywej duszy, martwej koparki... - nic. Z drugiej strony przynajmniej mogłem spokojnie porobić zdjęcia. Ale nie było zbytnio co fotografować.

A więc w sumie na tą chwilę jest tylko jakiś 200-300m pas z odgarniętą ziemią i wywalcowany. Jadąc od Kutna, po przecięciu przyszłej A1, skręciłem w lewo na drogę serwisową i pojechałem, aż na koniec wymienionego wyżej pasa i stanąłem prawie po środku (czyli między przyszłymi jezdniami), w punkcie zaznaczonym na mapie jako (1):

1. Widok na południe z miejsca (1):

2. Podszedłem bliżej rozpoczętej budowy A1:

3. Kilka kroków obok autostrady:

4. A teraz stoję na usypanej górce w połowie rozpoczętego odcinka, czyli w miejscu (2):

5. Obrót w drugą stronę i akurat widok na przejeżdżających prawdopodobnie geodetów:

6. I znowu obrót na południe. Myślałem, że będą coś robić, jednak tylko przejechali przez plac budowy i odjechali:

7. I na koniec widok z miejsca (3) na północ:

Tak jak to było we wtorek to tak samo wyglądało to dzisiaj z tym, że wtedy pracowali na tym odcinku. Teraz cisza więc udało się porobić fajne zdjęcia. Następna fotorelacja w poniedziałek lub wtorek i mam nadzieję, że będzie co fotografować...

·
Registered
682 Posts
Właśnie dzisiaj tamtędy jechałem. Z Kutna przez Bielawki, potem na Gajew i tam skręciłem w lewo na Grotowice (wszystkie miejscowości widać na mapce). I właśnie między Gajewem, a Grotowicami były miliony słupków poustawiane. Ale nie było sensu tego fotografować. Później pojechałem do miejsca w którym zrobiłem zdjęcia i wróciłem przez Komadzyn do Kutna. Łącznie zrobiłem dzisiaj 32km :) I powiem szczerze, że trochę niepotrzebnie, bo nic nie zobaczyłem ciekawego. Zobaczymy co będzie w poniedziałek.

Z tą przepustką to zobaczymy jak będzie. Mi wcale też nie chodzi o to by przejeżdżać między koparkami i wywrotkami tylko gdzieś z dróg serwisowych robić zdjęcia. Tam też jest ruch, ale przecież nie będę stał na środku. Wiadomo, że trzeba być rozważnym w tym co się robi i mieć oczy dookoła głowy.

·
Registered
682 Posts
Muszę przyznać wam rację. Tak samo myślałem, że będzie to ostatni odcinek A1, a tu taka niespodzianka i to w dodatku bardzo miła, bo dzieje się to wszystko blisko mnie :) Jeszcze nie mogę w to uwierzyć, że już budują... Dzisiaj lub jutro wybiorę się bliżej Sójek to zobaczę, bo może tam coś robią :)

·
Registered
682 Posts
Dzisiaj się wybrałem znowu na wycieczkę rowerową. Tym razem pojechałem aż do Sójek i jechałem drogą która idzie równolegle około 300m od autostrady. I następnie dochodzi do miejsca z którego robiłem już wcześniej zdjęcia. Nie wiedziałem czy tam dalej koło Sójek też coś robią więc jechałem w ciemno. Na szczęście trud się opłacił :) Byłem pozytywnie zaskoczony rozpoczętą tam budową. Wygląda to podobnie jak w Komadzynie, jednak pas jest o wiele dłuższy. Myślę, że ma około 600-700m. Tereny na A1 w których budowa jest już rozpoczęta zaznaczyłem na żółto.

Na początek jak zawsze mapka:

1. Jedziemy od północy do punktu (1) i po prawo widać naszą Amber Łan:

2. Zbliżenie:

3. Kawałek dalej skręciliśmy w prawo na drogę dojazdową do terenu budowy i ukazał nam się mały park maszynowy:

4. Dojechaliśmy do punktu (2) i widok w prawo na Gdańsk:

5. Widok z tego samego miejsca na wprost:

6. I na lewo na Łódź:

7. Następnie wróciliśmy do drogi lokalnej i jedziemy w kierunku Komadzyna. Jesteśmy w miejscu (3). Widok na prawo na A1:

8. Kawałek dalej:

9. Jeszcze kawałek dalej:

10. Teraz jesteśmy na końcu rozpoczętej budowy w punkcie (4):

11. A to już wam znane okolice z poprzednich relacji. Miejsce (5):

Dziękuję za uwagę. Jutro może się znowu wybiorę, a później zapowiadają opady więc pewnie dopiero środa wchodzi w grę.

·
Registered
682 Posts
To może rozwiać kilka Twoich wątpliwości:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=59711061&postcount=2198

- Więc węzeł jeden już masz, a w Kotliskach będzie podwójna trąbka
- MOP na tym odcinku będzie w Krzyżanowie (po obu stronach A1)
- A1 chyba (?) pójdzie nad linią kolejową
- W Komadzynie będzie chyba (?) wiadukt nad A1
- A inne drogi lokalne to już nie mam pojęcia

Jednak nie ma dokładnej mapy odcinka od WD205 na południe... Może ktoś ma i by wstawił?

I jeszcze coś. Może ktoś by chciał się też wybierać z Kutna na przejażdżki rowerowe po A1?

·
Registered
682 Posts
Zgodnie z zapowiedzią wybrałem się dzisiaj znowu na wycieczkę na plac budowy. Najpierw pojechałem na Sójki, a potem drogą równoległą do A1 prawie do Komadzyna, a później przez pole do drogi na Oporów i do Kutna, czyli tak jak ostatnio. Jak wyjeżdżaliśmy to troszkę się chmurzyło, a przy A1 modliliśmy się, żeby ta chmura sobie poszła:

I na szczęście poszła, jednak widzieliśmy, że burza idzie, ale zdążyliśmy do domu :) Przez to że żeśmy się wystraszyli burzy to fotek mało bo się spieszyliśmy, a inna sprawa, że pracowników żeśmy się też wystraszyli, bo na takiej dróżce dojazdowej do A1 skąd można robić dobre zdjęcia akurat grupa jakaś większa stała więc nie podjechaliśmy, żeby nas nie pogonili :)

No ale koniec gadania, czas na fotki, ale najpierw mapka:

1. Przybliżenie na końcówkę placu budowy od strony Sójek, miejsce (1):

2. A teraz miejsce (2):

3. To samo miejsce, ale zdjęcie w innym kierunku:

4. I zoom na końcówkę budowy:

5. Przenosimy się kawałek dalej do miejsca (3):

6. I znowu zoom:

7. A to już Komadzyn, miejsce (4):

8. I w drugą stronę:

W Komadzynie bez zmian, a pod Sójkami pas autostrady się wydłużył w obydwu kierunkach. Myślę, że ma teraz już około 1km. Następna fotorelacja w środę lub czwartek.

P.S. Proszę o podział wątku.

·
Registered
682 Posts
Witam. Dzisiaj byłem znowu na placu budowy A1. W dodatku pierwszy raz przejechałem już autostradą :) Pas w kierunku Sójek coraz bardziej się wydłuża. Pod Sójkami jest już ponad półtora km pasa A1 z małą 100m przerwą.
Na początek mapka:

1. Jedziemy drogą biegnącą wzdłuż autostrady od Sójek. Po prawej już dość niedaleko Sójek widać prowadzone prace. Miejsce (1):

2. Jedziemy dalej, miejsce (2):

3. I kawałek dalej dojazd do budowy, miejsce (3):

4. Trochę bliżej A1, która prawie że przetnie te drzewa:

5. Z tego samego miejsca obrót na południe:

6. I na południowy-wschód:

7. Miejsce (4) i 100m przerwy w budowie:

8. KM 247+100:

9. Widok na południe:

10. Parę metrów dalej widok na Łódź:

11. Kilkanaście metrów dalej:

12. I znowu dalej na południe:

13. KM 247+600:

14. Miejsce (5):

15. Kawałek dalej:

16. Dojechałem do miejsca (6):

17. Zoom w stronę Gdańska:

W Komadzynie bez zmian. Dziękuję za uwagę :)

·
Registered
682 Posts
Wczoraj rano byłem na budowie. Przepraszam, że fotki wrzucam z opóźnieniem, ale mam bardzo ograniczony dostęp do komputera teraz.

Roboty zbliżają się coraz bardziej do Sójek co cieszy :) Również od drogi Kutno-Oporów w stronę Łodzi zaczyna się powoli coś dziać :D

Na początek mapka, na której widać, że roboty są już bardzo blisko drogi Sójki-Mnich:

1. Widok z punktu (1), z drogi Sójki-Mnich na początek robót:

2. Kawałek dalej:

3. A to już miejsce (2):

4. Widok w drugą stronę:

5. Miejsce (3):

6. I w inną stronę:

7. I jeszcze dalej obrót:

8. I jeszcze kawałeczek obrót:

9. Miejsce (4):

10. I obrót w drugą stronę:

11. I koniec budowy, czyli miejsce (5):

12. Zbliżenie z tego miejsca:

13. Miejsce (6), czyli Komadzyn, na razie bez zmian:

14. Tak wyglądał mój rower po naszej przejażdżce... :

15. A to zdjęcie z drogi Kutno-Komadzyn na południe i rozpoczynające się prace, miejsce (7):

Dziękuję za uwagę. Następna relacja na początku przyszłego tygodnia.

·
Registered
682 Posts
@Janisz77: Tak jak wspomniałeś, jadąc od Kutna A1 będzie przecinać DK60 tuż za rozwidleniem dróg na Płock i na Gąbin. Na razie nie widać żadnych prac na przecięciu z DK60, ale są prowadzone dosłownie 1-2km od tego miejsca. Powoli prace zmierzają w stronę Sójek.

1 - 20 of 220 Posts
Status
Not open for further replies.