SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5044003 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
See less See more
5
  • Like
Reactions: 1
Status
Not open for further replies.
2101 - 2120 of 13101 Posts
^^Czyli de facto mieli 8 m-cy spóźnienia.

Obaj wiemy co firmy budujące powinny. Problem w tym co robią. Też bym sobie życzył, aby ta droga była jak najwcześniej, tylko po prostu trudno mi w to uwierzyć, tym bardziej jeżeli jest to uzależnione "od dobrej woli wykonawcy". Powiem więcej, jeżeli się wyrobią w tych 20 m-cach, to już będzie sukces.
Pamiętaj o 20 miesiącach z przerwami zimowymi, a nie licząc tych przerw to do końca maja 2012 roku są praktycznie 24 miesiące.
See less See more
Latem ruszy dalsza budowa autostrady A1 z Torunia do Kowala pod Włocławkiem. Jutro (czwartek)umowę w z wykonawcami tych odcinków podpisze GDDKiA w Bydgoszczy.

We Włocławku nastąpi uroczyste podpisanie umowy na budowę dwóch odcinków autostrady A1 Czerniewice Brzezie i Brzezie - Kowal. W tej uroczystości ma uczestniczyć m.in. minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.
Odcinek Brzezie - Kowal zbuduje polsko irlandzkiego konsorcjum, którego liderem jest PBG S.A.

Natomiast za wykonanie odcinka Czerniewice - Brzezie odpowiadać ma irlandzko- polskie konsorcjum, którego liderem jest SRB Civil Engineering Ltd. Oba odcinki mają być gotowe do czerwca 2012 roku.
źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100616/REGION/632811235
See less See more
A czy czasami to nie jest to samo konsorcjum ? Tylko inne firmy liderujące im są w tych 2 odcinkach ?
ok juz wiem-chodzi o dk1 bez węzła kowal
Mam za to inne pytanie-czyli miedzy pikutkowem a węzłem kowal nie bezie zadnego wjazdu?
A czy czasami to nie jest to samo konsorcjum ? Tylko inne firmy liderujące im są w tych 2 odcinkach ?
Jest dokładnie tak jak piszesz :)
Mam za to inne pytanie-czyli miedzy pikutkowem a węzłem kowal nie bezie zadnego wjazdu?
Nie, zjazdy będą w Kowalu i w Pikutkowie.. miedzy tymi wioskami, nie byłoby gdzie zjechać, nie ma jakiś istotnych miejscowości czy dróg krajowych..
z Pikutkowa dojedziesz do - pomijając Włocławek - Poznań, Konin, Koło.. do Włocławka wjedziesz od strony osiedla Południa, ul Wiejska lub Kruszyńska
a z Kowala, Gostynin, Płock - Włocławek jak to od Łodzi DK1:)

wjazdy/zjazdy pewnie jakieś będą ale jak to na każdej autostradzie awaryjne lub dla służ dbających o autostradę..
See less See more
są dwie drogi wojewódzkie a na nich często sa zjazdy

z innej beczki, byłem dzisiaj na miejscu gdzie ma powstac węzeł stryków, umowe podpisano 28 maja i mieli 2 tyg na rozpoczęcie budowy i.... nie ma żadnych śladów świadczących o zbliżajacych się pracach(no chyba ze liczymy jednego toi toia stojącego na srodku pola)
See less See more
Mam za to inne pytanie-czyli miedzy pikutkowem a węzłem kowal nie bezie zadnego wjazdu?
Węzłów na odcinku Czerniewice - Stryków będzie bardzo mało, bo tylko 7 (Odolin, Brzezie, Pikutkowo, Kowal, Sójki, Kotliska, Piątek) czyli średnio blisko 20 km między węzłami. Większość powstających obecnie autostrad w Polsce niestety również ma ich niewiele. W zasadzie taka autostrada ni jak nie służy lokalnej społeczności, choć często taki argument jest podnoszony przy wyborze lokalizacji, żeby przekonać mieszkańców. Pomimo, że teren przez który poprowadzono A1 na tym odcinku jest stosunkowo słabo zurbanizowany to i tak uważam, że węzły powinny być poza skrzyżowaniami z drogami krajowymi na większości dróg wojewódzkich. Dzięki temu okoliczne gminy zyskują ciekawe tereny inwestycyjne. Patrząc na mapę aż prosi się o węzeł z DW 581 na odcinku Kowal - Sójki, czy dodatkowy węzeł na odcinku Odolin - Brzezie np. z DW 301. A tak jak odległość pomiędzy węzłami wynosi tak jak tutaj ok. 30 km to w środku tego odcinka mieszkańcy nic nie zyskują. Oczywiście przesadą jest budowa tylu węzłów jak na autostradzie A4 Krzyżowa - Wrocław (budowanej jeszcze przez Niemców), gdzie węzły są niemal z każdą drogą lokalną i na odcinku ok. 105 km jest ich ok. 15. Jak dla mnie w obszarach słabo zurbanizowanych węzły powinny być co ok. 10 - 15 km, w obszarach silnie zurbanizowanych co ok. 5 km.
See less See more
Mimo wysypu kontraktów na budowę autostrady A1 z Torunia do Łodzi drogowcom nie uda się zrealizować wyśrubowanych planów na ten rok.

Dziś bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych podpisze dwa kontrakty na budowę 63,9 km autostrady A1 z Torunia do Kowala na granicy województwa kujawsko-pomorskiego. Drogę wytyczą dwa polsko-irlandzkie konsorcja. Na czele jednego stoi SRB Civil Engineering, liderem drugiego jest giełdowe PBG, który buduje Stadion Narodowy. Za realizację kontraktów firmy zainkasują odpowiednio 934,1 mln zł i 857,4 mln zł.

– Budowa rozpocznie się w ciągu miesiąca – mówi „DGP” Tomasz Rudnicki, wiceszef GDDKiA.

Jeszcze w wakacje na place budów wejdą także wykonawcy kolejnych fragmentów A1. Generalna Dyrekcja zapowiada, że do końca tego miesiąca podpisze kolejne umowy na budowę 75 km trasy z Kowala do Łodzi. Drogowcy podzielili kontrakty pomiędzy cztery konsorcja. Na ich czele stoją: irlandzkie SRB Civil Engineering, polski Poldim, hiszpańskie Sando oraz niemieckie Johann Bunte Bauunternehmung. W sumie budowa trasy będzie kosztować 2,4 mld zł, czyli 32 mln zł za 1 km.

Dyrekcja obiecuje, że całym odcinkiem A1 z Torunia do Łodzi kierowcy pojadą jeszcze przed Euro 2012. Wtedy gotowy ma być już realizowany przez GTC koncesyjny fragment A1 na północ z Torunia do Grudziądza. Z autostrady do Gdańska kierowcy korzystają już od jesieni 2008 roku.

24 czerwca w podłódzkim Strykowie Budimex rozpocznie budowę potężnego węzła drogowego, z którego samochody będą mogły zjechać z A1 na autostradę A2 w kierunku Poznania i Warszawy oraz na południe do Piotrkowa Trybunalskiego. Na wprowadzenie ciężkiego sprzętu czekają już także firmy, które do maja 2012 roku mają wybudować 91 km autostrady A2 z Łodzi do Warszawy.
całość: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429321,pbg_buduje_stadion_i_autostrade.html
See less See more
^^W końcu jadąc DK1 na południe od Torunia będziemy mogli oglądać sprzęt budowlany w miejscu wyciętego lasu:)
^^Pierwsze prace to zwykle pomiary geodezyjne, więc możesz ich nawet naocznie nie widzieć. Wystające na 20cm paliki nad ziemią czasem trudno zauważyć.
jeśli wchodzimy w takie szczegóły to np. wczoraj miałem okazję jechać za samochodem koloru srebrnego z małym żóltym napisem Budimex na tylnej klapie, samochód z leasingu.
Skręcali z DK14 w drogę powiatową w Strykowie (ul. Targowa). Siedziało w nim trzech Panów i miałem wrażenie, że jechali już po pracy się wyluzować (była 17-18).

A więc pewnie coś się dzieję :)
See less See more
^^
@ IgorSel, AntyLee5

Czy w pobliżu węzła jesteście dość często? Chętnie wybrałbym się na fotorelację, ale jechać w ciemno całe miasto... Jak tylko coś się ruszy piszcie.

Dzwoniłem do Gdaki i powiedzieli żeby śledzić ich stronę - zapewne chodzi o listę remontów
See less See more
z innej beczki, byłem dzisiaj na miejscu gdzie ma powstac węzeł stryków, umowe podpisano 28 maja i mieli 2 tyg na rozpoczęcie budowy i.... nie ma żadnych śladów świadczących o zbliżajacych się pracach(no chyba ze liczymy jednego toi toia stojącego na srodku pola)
Jechałem tam w sobotę po południu i wydawało mi się, że przy wiadukcie na DK14 powstało składowisko płyt drogowych. Może nie mieć związku z budową, ale po co by tam leżały.
See less See more
Jeśli dziś podpiszą umowy na odcinek Toruń-Kowal to termin realizacji (20 miesięcy i 2 zimy) przypadnie na drugą połowę sierpnia 2012
W ostatni tydzień codziennie jeździłem w tej okolicy (DW702-A2-DK14) i każdego dnia widziałem co najmniej jedną koparkę na dużej lawecie. Nie wiem czy to ma jakiś związek, może od czytania tego forum jestem taki wrażliwy ;)

Na DK14 pomiędzy samym Strykowem a rondkiem budują jakiś duży komples, prawdopodobnie związany z autostradą bo postawiono tam też magazyn soli.
See less See more
Podpisano umowy na budowę 3 odcinków A1 w woj. kujawsko-pomorskim
PAP

Umowy na budowę trzech odcinków autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim podpisali w czwartek przedstawiciele GDDKiA oraz polsko-irlandzkich konsorcjów. Fragment A1 od Torunia do Kowala, o długości 64 km, ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

W celu przyspieszenia budowy
, a także, by umożliwić mniejszym firmom start w przetargach, inwestycja została podzielona na trzy mniejsze odcinki: Czerniewice-Odolion (11,4 km), Odolion-Brzezie (23 km) i Brzezie-Kowal (29,5 km). Na trasie
powstanie pięć węzłów autostradowych: Czerniewice, Odolion, Brzezie, Pikutkowo i Kowal.

Odcinek Brzezie-Kowal zbuduje polsko irlandzkie konsorcjum, którego liderem jest PBG SA, natomiast za wykonanie odcinka Czerniewice-Brzezie odpowiadać będzie irlandzko-polskie konsorcjum, którego liderem jest SRB Civil Engineering Ltd. Cały 64-kilometrowy odcinek ma być gotowy w 2012
Na budowę A1 z Brzezia do Kowala planowano wydać 1 mld 371 mln zł, ale irlandzkie konsorcjum zaproponowało nieco ponad 857,3 mln zł. Na pozostałe dwa odcinki zarezerwowano w sumie 1,6 mld zł, ale konsorcjum, którego liderem jest SRB Civil Engineering Ltd., zażądało niewiele ponad 934 mln zł.
Na budowę A1 z Brzezia do Kowala planowano wydać 1 mld 371 mln zł, ale irlandzkie konsorcjum zaproponowało nieco ponad 857,3 mln zł. Na pozostałe dwa odcinki zarezerwowano w sumie 1,6 mld zł, ale konsorcjum, którego liderem jest SRB Civil Engineering Ltd., zażądało niewiele ponad 934 mln zł.

"W toku przetargu uzyskaliśmy ceny niższe niż w kosztorysie inwestorskim, a oszczędności
, które powstały, liczymy w milionach złotych. To szansa, że zrealizujemy projekty drogowe w innych rejonach Polski" - podkreślił Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, który obserwował podpisywanie umów.

Minister zaznaczył, że w tym roku oszczędności będą szczególnie przydatne z powodu konieczności naprawy dróg zniszczonych przez powódź. Niezbędne wydatki w tym zakresie oszacował na ponad 4 mld zł.

"Musimy okazać się solidarni i pomóc tym, którzy stracili szlaki komunikacyjne w swoich regionach
. Przełożymy realizację m.in. niektórych obwodnic, zapowiadanych kilka miesięcy temu, na okres po 2012 roku" - dodał.

Pierwszy odcinek autostrady
A-1 w województwie kujawsko-pomorskim (65 kilometrów ze Swarożyna w Pomorskiem do Nowych Marz w Kujawsko-Pomorskiem) został oddany do użytku w 2008 roku. Trwają prace budowlane na kolejnym, 52-kilmetrowym fragmencie z Nowych Marz do podtoruńskich Czerniewic, którego ukończenie zaplanowane jest w 2011 roku.


żródło: http://pb.pl/a/2010/06/17/Podpisano_umowy_na_budowe_3_odcinkow_A1_w_woj__kujawsko
See less See more
Na DK14 pomiędzy samym Strykowem a rondkiem budują jakiś duży komples, prawdopodobnie związany z autostradą bo postawiono tam też magazyn soli.
To OUA Stryków omawiany w wątku [A2] Remonty i infrastruktura :)
(...) 80-kilometrowy odcinek autostrady A1 z Kowala do Strykowa podzielono na cztery odcinki: Kowal-Sójki, Sójki-Kotliska, Kotliska-Piątek i Piątek-Stryków. Osobny przetarg urzędnicy z Łodzi postanowili zorganizować na budowę węzła w Strykowie. Z 13 wiaduktami będzie drugim co do wielkości skrzyżowaniem dróg w Polsce i jednym z największych w Europie. Wygrała go firma Budimex, która 23.06.2010 uroczyście wbiję łopatę pod inwestycję.

Szefostwo łódzkiego oddziału GDDKiA w piątek (18.06.2010) podpisze umowę na realizację fragmentów autostrady Sójki-Kotliska i Piątek-Stryków, a 9 lipca planuje porozumieć się z wykonawcami odcinków drogi Kowal-Sójki i Kotliska-Piątek (...)

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
See less See more
Niezmiernie się cieszę z faktu podpisania umowy. Zwłaszcza, że wszystko zostanie podpisane prawie, że jednocześnie.
Tak jak wcześniej mówiłem fajnie będzie można obserwować budowę w czasie stania w korkach między Nowym Ciechocinkiem a Czerniawicami w czasie wyjazdów wakacyjnych.
Jedna tylko rzecz, o której mówił Minister w cytowanym artykule mocno mnie wkurza, że to nawet On wciska społeczeństwu ciemnoty o oszczędnościach - kiedy my tu na forum rozłożyliśmy temat na czynniki pierwsze.

"W toku przetargu uzyskaliśmy ceny niższe niż w kosztorysie inwestorskim, a oszczędności
, które powstały, liczymy w milionach złotych. To szansa, że zrealizujemy projekty drogowe w innych rejonach Polski" - podkreślił Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, który obserwował podpisywanie umów.

Minister zaznaczył, że w tym roku oszczędności będą szczególnie przydatne z powodu konieczności naprawy dróg zniszczonych przez powódź. Niezbędne wydatki w tym zakresie oszacował na ponad 4 mld zł.
żródło: http://pb.pl/a/2010/06/17/Podpisano_umowy_na_budowe_3_odcinkow_A1_w_woj__kujawsko
See less See more
2101 - 2120 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top